Бюгельні протези

Бюгельний протез — це знімна стоматологічна конструкція на основі дуги, яка утримує штучні коронки в зубному ряду. Він чудово підходить для заміни відсутніх зубів, адже рівномірно розподіляє навантаження на щелепу, забезпечує природний естетичний вигляд зубного ряду та відновлює жувальну функцію. Бюгельні протези є більш комфортною, сучасною та надійною версією знімних стоматологічних конструкцій з пластиковою основою.

Які переваги мають бюгельні протези

Бюгельний протез швидко та надійно розв’язує проблему відсутності кількох зубів та повертає пацієнту можливість комфортно їсти, спілкуватися та посміхатися. Він здатен зберігати свої характеристики протягом багатьох років — протез довговічніший за будь-які інші знімні моделі. Стоматологи часто рекомендують пацієнтам бюгельне протезування, адже воно забезпечує багато переваг:

 • легка адаптація — протез створений так, щоб він не заважав комфортному жуванню та не впливав на дикцію;
 • якісна фіксація — стоматологічна конструкція має особливу форму, що забезпечує надійну фіксацію та попереджає випадіння протеза;
 • розподіл навантаження — протез рівномірно розподіляє навантаження під час жування так, щоб запобігти атрофуванню тканин та швидкому стиранню природних зубів;
 • компактність — протез легкий і зручний у носінні;
 • естетика — конструкція не відрізняється за кольором від натуральних ясен і емалі зубів;
 • комфорт — протез не обов’язково знімати перед сном, його можна знімати лише для чистки та підтримки гігієни ротової порожнини;
 • доступність — за відсутності кількох зубів у ряду, бюгельне протезування буде вигіднішим, ніж встановлення імплантів.

Бюгельні протези надійно фіксуються в ротовій порожнині, що виключає їхнє випадкове випадання під час приймання їжі. Вони не впливають на дикцію та сприйняття смаків, здатні витримати значні навантаження та уповільнити атрофування тканин. Завдяки простому догляду, ризик розвитку стоматологічних захворювань під час носіння такої конструкції дуже низький.

"Родинна Стоматологія" — це:

0 +
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо

Коли варто робити бюгельне протезування зубів

Бюгелі найчастіше встановлюють у випадках, коли в пацієнта відсутні кілька природних зубів. Це стандартний спосіб використання такої конструкції, проте не єдиний. У списку показань до бюгельних протезів також містяться такі проблеми:

 • пародонтоз — у такій ситуації дуга зафіксує та зміцнить розхитані зуби;
 • часткова адентія — бюгелі здатні замінити кілька зубів, проте при повній адентії такий спосіб відновлення буде можливий лише разом з імплантацією;
 • рухливі зуби — дуга закріплює зубний ряд, запобігаючи передчасному випадінню зубів;
 • неправильний прикус — за певних умов конструкцію можна використовувати для корекції дефектів щелепи;
 • підвищене стирання емалі — протез забезпечує рівномірний розподіл навантаження на всі зуби, що сповільнює стирання природних зубів.

Конструкції зазвичай використовуються, коли пацієнту бракує кількох зубів, проте їх можна встановити навіть за відсутності одного зуба. Цей метод є надійною та доступною альтернативою імплантації. Він також є доцільним рішенням, коли необхідно провести протезування у важкодоступному місці. Знімний бюгель часто є найкращим варіантом, коли встановлення незнімних імплантів небажане або неможливе.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Види бюгельних протезів

Бюгелі — це загальна назва декількох видів протезів, що відрізняються способом кріплення. Найбільш популярними є три типи таких стоматологічних конструкцій: на кламерах, з замковим кріпленням та з телескопічними коронками. Від різновиду конструкції залежить ціна на бюгельний протез, проте вибір залежить не від вартості. Вибір способу лікування завжди залежить від індивідуальних особливостей пацієнта — кількості відсутніх зубів, здоров’я зубного ряду та загального стану ротової порожнини.

Перед вибором технології встановлення протеза стоматолог спочатку проводить ретельну діагностику. Після визначення проблеми фахівець складає план лікування та узгоджує його з пацієнтом. Стоматологічні конструкції мають певні відмінності, проте результат роботи завжди однаковий — у пацієнта відновлюється дикція та жувальна функція, а також підвищується впевненість у собі.

Бюгельні протези на кламерах

Протези на кламерах кріпляться до зубів за допомогою спеціальних гачків. Вони завжди створюються індивідуально для кожного пацієнта, адже форма та розмір зубного ряду різняться. Такий тип бюгелів має високу стійкість та міцність, адже гачки та основа протеза виготовляються у вигляді суцільної конструкції.

Протези бувають металеві або безметалеві.

Металева конструкція — міцна, надійна та довговічна, проте під час носіння гачки залишаються помітними, що робить усмішку менш естетичною.

Безметалеві створюють з кераміки або ацеталу — матеріалів, колір яких збігається з природним відтінком зубної емалі або кольором ясен. Бюгелі, що виготовлені без використання металу, мають чудові експлуатаційні та естетичні характеристики.

Для встановлення бюгелів на кламерах необхідно, щоб у пацієнта для цього було достатньо природних стійких зубів. Наявність пломб не є протипоказанням для протезування — головне, щоб пломбування було міцним та надійним.

Бюгельні протези з замковим кріпленням

Бюгелі на атачменах (замках) мають естетичніший вигляд, ніж протези на кламерах, адже в них немає гачків. Конструкція кріпиться до зубів за допомогою замків — таке кріплення забезпечує надійну фіксацію штучних коронок. Вона має вигляд моста з двома замками, один з яких тримає сам протез, а інший закріплюється на природному зубі. Щоб опорні зуби витримали нове навантаження, на них спочатку одягають металокерамічні коронки.

Конструкція з атачменами максимально непомітна, проте через складність у виготовленні вона має вищу ціну. У вартість протезування також входить послуга з захисту природних зубів штучними коронками.

Бюгельні протези з телескопічними коронками

Протез з телескопічними коронками — це найдорожчі бюгелі, проте одночасно їм властиві найкращі характеристики. Це надійна та довговічна конструкція, що точно ніколи на випаде з ротової порожнини у невдалий момент. За допомогою такої технології стоматологи створюють ідеальний зубний ряд, що дає змогу сміливо посміхатися та розмовляти. Однак, для такого ефектного результату доведеться пожертвувати цілісністю природного зубного ряду — щоб встановити протез, необхідно обточити опорні зуби під коронки.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Процес бюгельного протезування

Бюгельне протезування зубів — це сучасна процедура, що дає змогу створити ідеальну усмішку. Для втілення такої методики необхідний час, адже фахівцям потрібно виготовити конструкцію правильної форми, щоб вона щільно одягалася на зуби пацієнта. Загалом технологія протезування містить три етапи: діагностика, підготовка до протезування та власне встановлення протеза.

Діагностика

Під час першого візиту до клініки пацієнт проходить обстеження, що складається з огляду ротової порожнини стоматологом та проведення рентгенівського дослідження. Лікар також проводить заміри прикусу для того, щоб виготовити бюгелі відповідної форми та розміру до природного зубного ряду. На цьому етапі стоматолог вибирає тип стоматологічної конструкції, що найкраще підходить для конкретного випадку, та обговорює з пацієнтом усі деталі лікування. 

Підготовка до протезування

Після ретельного огляду, лікар може призначити санацію ротової порожнини. Цей додатковий етап може складатися з лікування карієсу, пломбування чи видалення непридатних до використання зубів. Якщо для відновлення зубного ряду була обрана замкова конструкція, під час виготовлення протезів пацієнт проходить через додаткову процедуру — обточування опорних зубів та встановлення коронок. Після ретельної підготовки стоматолог робить зліпок щелепи — це необхідно для виготовлення робочої моделі в лабораторії, на основі якої потім виготовлятиметься протез. Останній етап підготовки — створення каркаса конструкції та виготовлення штучних коронок зуботехніком. 

Встановлення протеза

Спочатку стоматолог пропонує приміряти бюгель, щоб пацієнт міг оцінити його посадку — якщо на цьому етапі виявлені незручності чи невідповідності, фахівці коригують форму конструкції. Коли клієнта повністю влаштовує протез, лікар закріплює його.

Після завершення протезування стоматолог надає інструкцію з догляду за протезами. Рекомендується регулярно відвідувати стоматологію, щоб перевіряти стан бюгеля та, за необхідності, коригувати його.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?

0 %
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування

Носіння та догляд за бюгельним протезом

Коли стоматолог встановлює бюгельні зубні протези, після завершення процедури він обов’язково інструктує пацієнта щодо нових правил догляду за ротовою порожниною. До звичного способу дотримання гігієни додаються нескладні етапи:

 • перед чисткою зубів необхідно зняти стоматологічну конструкцію, перед тим ретельно прополоскавши ротову порожнину водою;
 • бюгелі знімають, промивають під проточною водою та чистять за допомогою м’якої зубної щітки та пасти без абразивів;
 • чистку протезів проводять двічі на день — вранці та ввечері.

Чистити зуби та протези після кожного приймання їжі не треба — мити їх двічі на день цілком достатньо, разом з чисткою зубів. Щоб користування протезами було комфортним, необхідно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду раз на пів року. Регулярне відвідування стоматології допоможе підтримувати здоров’я ротової порожнини та якість бюгельного протезу.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле