м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Бюгельні протези

Бюгельний протез — це знімна стоматологічна конструкція на основі дуги, яка утримує штучні коронки в зубному ряду. Він чудово підходить для заміни відсутніх зубів, адже рівномірно розподіляє навантаження на щелепу, забезпечує природний естетичний вигляд зубного ряду та відновлює жувальну функцію. Бюгельні протези є більш комфортною, сучасною та надійною версією знімних стоматологічних конструкцій з пластиковою основою.

Які переваги мають бюгельні протези

Бюгельний протез швидко та надійно розв’язує проблему відсутності кількох зубів та повертає пацієнту можливість комфортно їсти, спілкуватися та посміхатися. Він здатен зберігати свої характеристики протягом багатьох років — протез довговічніший за будь-які інші знімні моделі. Стоматологи часто рекомендують пацієнтам бюгельне протезування, адже воно забезпечує багато переваг:

 • легка адаптація — протез створений так, щоб він не заважав комфортному жуванню та не впливав на дикцію;
 • якісна фіксація — стоматологічна конструкція має особливу форму, що забезпечує надійну фіксацію та попереджає випадіння протеза;
 • розподіл навантаження — протез рівномірно розподіляє навантаження під час жування так, щоб запобігти атрофуванню тканин та швидкому стиранню природних зубів;
 • компактність — протез легкий і зручний у носінні;
 • естетика — конструкція не відрізняється за кольором від натуральних ясен і емалі зубів;
 • комфорт — протез не обов’язково знімати перед сном, його можна знімати лише для чистки та підтримки гігієни ротової порожнини;
 • доступність — за відсутності кількох зубів у ряду, бюгельне протезування буде вигіднішим, ніж встановлення імплантів.

Бюгельні протези надійно фіксуються в ротовій порожнині, що виключає їхнє випадкове випадання під час приймання їжі. Вони не впливають на дикцію та сприйняття смаків, здатні витримати значні навантаження та уповільнити атрофування тканин. Завдяки простому догляду, ризик розвитку стоматологічних захворювань під час носіння такої конструкції дуже низький.

Коли варто робити бюгельне протезування зубів

Бюгелі найчастіше встановлюють у випадках, коли в пацієнта відсутні кілька природних зубів. Це стандартний спосіб використання такої конструкції, проте не єдиний. У списку показань до бюгельних протезів також містяться такі проблеми:

 • пародонтоз — у такій ситуації дуга зафіксує та зміцнить розхитані зуби;
 • часткова адентія — бюгелі здатні замінити кілька зубів, проте при повній адентії такий спосіб відновлення буде можливий лише разом з імплантацією;
 • рухливі зуби — дуга закріплює зубний ряд, запобігаючи передчасному випадінню зубів;
 • неправильний прикус — за певних умов конструкцію можна використовувати для корекції дефектів щелепи;
 • підвищене стирання емалі — протез забезпечує рівномірний розподіл навантаження на всі зуби, що сповільнює стирання природних зубів.

Конструкції зазвичай використовуються, коли пацієнту бракує кількох зубів, проте їх можна встановити навіть за відсутності одного зуба. Цей метод є надійною та доступною альтернативою імплантації. Він також є доцільним рішенням, коли необхідно провести протезування у важкодоступному місці. Знімний бюгель часто є найкращим варіантом, коли встановлення незнімних імплантів небажане або неможливе.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види бюгельних протезів

Бюгелі — це загальна назва декількох видів протезів, що відрізняються способом кріплення. Найбільш популярними є три типи таких стоматологічних конструкцій: на кламерах, з замковим кріпленням та з телескопічними коронками. Від різновиду конструкції залежить ціна на бюгельний протез, проте вибір залежить не від вартості. Вибір способу лікування завжди залежить від індивідуальних особливостей пацієнта — кількості відсутніх зубів, здоров’я зубного ряду та загального стану ротової порожнини.

Перед вибором технології встановлення протеза стоматолог спочатку проводить ретельну діагностику. Після визначення проблеми фахівець складає план лікування та узгоджує його з пацієнтом. Стоматологічні конструкції мають певні відмінності, проте результат роботи завжди однаковий — у пацієнта відновлюється дикція та жувальна функція, а також підвищується впевненість у собі.

Бюгельні протези на кламерах

Протези на кламерах кріпляться до зубів за допомогою спеціальних гачків. Вони завжди створюються індивідуально для кожного пацієнта, адже форма та розмір зубного ряду різняться. Такий тип бюгелів має високу стійкість та міцність, адже гачки та основа протеза виготовляються у вигляді суцільної конструкції.

Протези бувають металеві або безметалеві.

Металева конструкція — міцна, надійна та довговічна, проте під час носіння гачки залишаються помітними, що робить усмішку менш естетичною.

Безметалеві створюють з кераміки або ацеталу — матеріалів, колір яких збігається з природним відтінком зубної емалі або кольором ясен. Бюгелі, що виготовлені без використання металу, мають чудові експлуатаційні та естетичні характеристики.

Для встановлення бюгелів на кламерах необхідно, щоб у пацієнта для цього було достатньо природних стійких зубів. Наявність пломб не є протипоказанням для протезування — головне, щоб пломбування було міцним та надійним.

Бюгельні протези з замковим кріпленням

Бюгелі на атачменах (замках) мають естетичніший вигляд, ніж протези на кламерах, адже в них немає гачків. Конструкція кріпиться до зубів за допомогою замків — таке кріплення забезпечує надійну фіксацію штучних коронок. Вона має вигляд моста з двома замками, один з яких тримає сам протез, а інший закріплюється на природному зубі. Щоб опорні зуби витримали нове навантаження, на них спочатку одягають металокерамічні коронки.

Конструкція з атачменами максимально непомітна, проте через складність у виготовленні вона має вищу ціну. У вартість протезування також входить послуга з захисту природних зубів штучними коронками.

Бюгельні протези з телескопічними коронками

Протез з телескопічними коронками — це найдорожчі бюгелі, проте одночасно їм властиві найкращі характеристики. Це надійна та довговічна конструкція, що точно ніколи на випаде з ротової порожнини у невдалий момент. За допомогою такої технології стоматологи створюють ідеальний зубний ряд, що дає змогу сміливо посміхатися та розмовляти. Однак, для такого ефектного результату доведеться пожертвувати цілісністю природного зубного ряду — щоб встановити протез, необхідно обточити опорні зуби під коронки.

Як відбувається бюгельне протезування?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Процес бюгельного протезування

Бюгельне протезування зубів — це сучасна процедура, що дає змогу створити ідеальну усмішку. Для втілення такої методики необхідний час, адже фахівцям потрібно виготовити конструкцію правильної форми, щоб вона щільно одягалася на зуби пацієнта. Загалом технологія протезування містить три етапи: діагностика, підготовка до протезування та власне встановлення протеза.

Діагностика

Під час першого візиту до клініки пацієнт проходить обстеження, що складається з огляду ротової порожнини стоматологом та проведення рентгенівського дослідження. Лікар також проводить заміри прикусу для того, щоб виготовити бюгелі відповідної форми та розміру до природного зубного ряду. На цьому етапі стоматолог вибирає тип стоматологічної конструкції, що найкраще підходить для конкретного випадку, та обговорює з пацієнтом усі деталі лікування. 

Підготовка до протезування

Після ретельного огляду, лікар може призначити санацію ротової порожнини. Цей додатковий етап може складатися з лікування карієсу, пломбування чи видалення непридатних до використання зубів. Якщо для відновлення зубного ряду була обрана замкова конструкція, під час виготовлення протезів пацієнт проходить через додаткову процедуру — обточування опорних зубів та встановлення коронок. Після ретельної підготовки стоматолог робить зліпок щелепи — це необхідно для виготовлення робочої моделі в лабораторії, на основі якої потім виготовлятиметься протез. Останній етап підготовки — створення каркаса конструкції та виготовлення штучних коронок зуботехніком. 

Встановлення протеза

Спочатку стоматолог пропонує приміряти бюгель, щоб пацієнт міг оцінити його посадку — якщо на цьому етапі виявлені незручності чи невідповідності, фахівці коригують форму конструкції. Коли клієнта повністю влаштовує протез, лікар закріплює його.

Після завершення протезування стоматолог надає інструкцію з догляду за протезами. Рекомендується регулярно відвідувати стоматологію, щоб перевіряти стан бюгеля та, за необхідності, коригувати його.

Носіння та догляд за бюгельним протезом

Коли стоматолог встановлює бюгельні зубні протези, після завершення процедури він обов’язково інструктує пацієнта щодо нових правил догляду за ротовою порожниною. До звичного способу дотримання гігієни додаються нескладні етапи:

 • перед чисткою зубів необхідно зняти стоматологічну конструкцію, перед тим ретельно прополоскавши ротову порожнину водою;
 • бюгелі знімають, промивають під проточною водою та чистять за допомогою м’якої зубної щітки та пасти без абразивів;
 • чистку протезів проводять двічі на день — вранці та ввечері.

Чистити зуби та протези після кожного приймання їжі не треба — мити їх двічі на день цілком достатньо, разом з чисткою зубів. Щоб користування протезами було комфортним, необхідно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду раз на пів року. Регулярне відвідування стоматології допоможе підтримувати здоров’я ротової порожнини та якість бюгельного протезу.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле