м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Чищення зубів Air-Flow

Чистка зубів Air Flow — це стоматологічна процедура, розроблена за швейцарською технологією. Для її проведення використовується повітряно-водно-порошкова суміш, що подається під тиском. Цей метод ефективно видаляє наліт та інші відкладення, а також забезпечує освітлення емалі та видалення плям. Важливо зазначити, що ця процедура не є процедурою відбілювання зубів і має відмінний принцип дії.

Як працює система чищення зубів Air Flow

Технологія чистки зубів Air Flow базується на використанні спеціальної суміші, що складається з повітря, води та порошку з абразивними компонентами. Ця суміш подається під тиском на зуби за допомогою спеціального пристрою, ефективно видаляючи наліт навіть у важкодоступних місцях. Метод не лише прибирає зубні відкладення, а й ефективно усуває шкідливі бактерії та плями на емалі.

Завдяки ефективному видаленню нальоту, процедура також сприяє висвітленню емалі на 1-2 тони. В результаті зуби стають білішими, захищеними від хвороб і мають природний блиск.

Кому рекомендована чистка зубів Air Flow

Технологію Air Flow застосовують для видалення відкладень у різних ситуаціях:

 • пацієнт планує лікувати або відбілювати зубний ряд;
 • наявна дистопія, скупчення зубів, шинування або інші фактори, що заважають якісній гігієні ротової порожнини;
 • пацієнт носить ортодонтичні конструкції або планує їхнє встановлення;
 • проводиться лікування захворювань пародонта;
 • є неприємний запах з рота, пов’язаний з наявністю зубного каменю;
 • пацієнт має підвищену інтенсивність утворення нальоту через особливості його організму.

Метод також застосовується для чистки здорових зубів, адже навіть за якісної гігієни наліт продовжує накопичуватися у важкодоступних місцях. У такому випадку чистку використовують для того, щоб видалити всі відкладення та запобігти розвитку стоматологічних захворювань. Залежно від причини звернення пацієнта вартість процедури може відрізнятися — чим більше нальоту і чим складніше до нього дістатися, тим вищою буде вартість роботи стоматолога.

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Протипоказання

Методика Air Flow відзначається високим рівнем безпеки, тому її застосування має дуже мало протипоказань. Рекомендується утриматися від такого методу чистки зубів лише за наявності таких захворювань:

 • алергія на компоненти, що використовуються для Air Flow;
 • бронхіальна астма та інші хвороби дихальних шляхів;
 • вірусні захворювання;
 • гепатит;
 • туберкульоз;
 • цукровий діабет;
 • порушення в роботі серцево-судинної системи;
 • наявність встановленого кардіостимулятора або титанових імплантатів;
 • ВІЛ.

Процедура з використанням швейцарської технології Air Flow також не рекомендується для осіб з надто тонкою емаллю та підвищеною чутливістю до температурних і механічних подразників.

Переваги чистки Air Flow

Технологія видалення нальоту Air Flow є ефективним методом запобігання розвитку карієсу, пародонтозу та інших захворювань порожнини рота. Крім того, вона допомагає усунути неприємний запах з рота, який може залишатися навіть після ретельної чистки зубів звичайною щіткою та пастою. Це пояснюється тим, що суміш, яка використовується в процедурі, подається під тиском та ефективно видаляє наліт навіть між зубами та під яснами — в тих місцях, куди складно дістатися під час домашньої гігієни.

Спосіб чистки Air Flow є ефективним для людей, які носять ортодонтичні системи, що підтверджується численними відгуками. Особливо це стосується незнімних систем, які можуть значно ускладнювати проведення звичайної гігієни ротової порожнини.

Процедура чистки Air Flow максимально комфортна — вона зазвичай триває близько 30 хвилин і не супроводжується болем або будь-яким іншим дискомфортом. Після її завершення зубна емаль стає світлішою завдяки ефективному видаленню відкладень та плям.

Важливо зауважити, що такий метод може видалити наліт лише на певному етапі його формування. Якщо він вже перетворився на зубний камінь, технології Air Flow вже може бути недостатньою. Тому важливо проводити процедуру не рідше, ніж раз на пів року.

Як відбувається чистка зубів Air Flow?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Як виконується чистка зубів Air Flow

Щоб призначити процедуру Air Flow, лікар клініки «Родинна Стоматологія» в Києві спочатку проводить огляд та опитування пацієнта. Якщо протипоказань не було виявлено, стоматолог починає процедуру, що складається з кількох етапів.

Підготовка

Перед початком процедури пацієнт проводить гігієну ротової порожнини за звичайною схемою, використовуючи щітку, пасту та інші засоби. Після цього лікар ретельно оглядає ротову порожнину, щоб оцінити ступінь забруднення та визначити необхідний рівень інтенсивності чистки.

Щоб під час процедури до очей та у волосся пацієнта не потрапили частинки пилу, що утворюється під час роботи пристрою Air Flow, він одягає захисні окуляри та шапочку. Додатково губи пацієнта змащують зволожувальним гелем — це запобігатиме їхньому пересиханню. Останній етап підготовки — встановлення м’якого ретрактора, що ізолює порожнину рота.

Якщо наліт на емалі вже перетворився на зубний камінь, процедури Air Flow вже може бути недостатньо. У такому випадку стоматолог спочатку розм’якшує камінь спеціальним пристроєм — ультразвуковим скалером, а потім проводить чистку Air Flow.

Чистка зубів

Лікар наповнює прилад Air Flow сумішшю, що містить абразивний порошок (харчова сода або карбонат кальцію). Частинки порошку мають сферичну форму — це забезпечує якісну та безпечну чистку. Кінчик апарата стоматолог підносить до зубів, не торкаючись поверхні емалі, та вмикає його. Суміш під тиском створює струмінь, що видаляє шари м’яких відкладень. Стоматолог прицільно обробляє кожен зуб, щоб видалити наліт з усіх важкодоступних місць.

Полірування та рекомендації стоматолога

Після завершення процедури чистки зубів лікар обробляє зубний ряд спеціальним засобом із вмістом фтору, що зменшує чутливість зубів, робить їх міцнішими та нормалізує мінеральний склад. Наявність цього етапу не впливає на те, скільки коштує процедура Air Flow. Протягом 2-3 годин після процедури не можна вживати їжу та пити напої з барвниками. Стоматолог також обов’язково розповідає правила догляду за ротовою порожниною та допомагає вибрати зубну пасту і щітку згідно з індивідуальними особливостями зубів пацієнта.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле