м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Видалення зубів

Видалення зуба – поширена стоматологічна процедура, що передбачає оперативне втручання, під час якого зуб повністю видаляють з альвеоли. До таких дій вдаються в тому разі, коли зуб неможливо вилікувати або є показання до його видалення. 

Позбутися чи терпіти біль – коли необхідно проводити видалення зуба

Перед виконанням процедури стоматолог візуально оглядає порожнину рота для визначення стану зуба. Також проводиться рентгенологічне дослідження, що дає змогу детально побачити клінічну картину. На підставі отриманих результатів фахівець визначає необхідність проведення екстракції, обирає оптимальну методику і повідомляє вартість видалення зуба.

Основні причини, коли доводиться виривати зуб:

 • каріозне ураження глибоких тканин;
 • сильне пошкодження коронкової частини;
 • ураження кореня;
 • надмірна рухливість;
 • неправильне розташування;
 • значне оголення кореневої частини (занедбаний пародонтит);
 • новоутворення біля кореня, яке не можна видалити;
 • ускладнений періодонтит тощо.

У випадку з «вісімками» (зубами мудрості), найчастішим показанням для їхньої екстракції є дистопія (нахил щодо зубного ряду) або ретенція (проблеми з прорізуванням). Також видалення зубів може бути частиною ортодонтичного лікування, коли вирівнюється зубний ряд і потрібне місце для того, щоб зубні одиниці набули правильного положення.

Види видалення зубів: від простого до складного

Кожна хірургічна процедура з вилучення зубів має свої особливості. Залежно від складності випадку стоматолог проводить певні маніпуляції й використовує конкретний набір інструментів. Саме за цими критеріями видалення зубів поділяється на 2 типи. 

Просте

Процедура, яка вирізняється швидкістю виконання і супроводжується мінімальними больовими відчуттями. Зазвичай у цьому випадку зуби рухливі або мають мінімальну кількість коренів. Під час простого видалення зуб добре видно, що дає змогу міцно зафіксувати його щипцями і вирвати за один етап. У будь-якому разі виконується попереднє знеболювання ясен. Після завершення процедури лікар обробляє лунку і прикриває її марлевим тампоном, щоб утворився кров’яний згусток для безпечного загоєння відкритої рани.

Також як пристосування може використовуватися періотом – дуже гнучкий інструмент, який забезпечує доступ до кореня зуба і дає змогу акуратно розсікти періодонтальну зв’язку. Використання періотома спрощує процедуру екстракції зуба і робить її менш травматичною. 

Складне

У таких ситуаціях лікарю доводиться виконувати більший обсяг роботи – робити розріз ясен, розпилювати зуб, зашивати рану. Відповідно, це вимагає додаткового часу і збільшує ціну на видалення зуба. До складних випадків відносять аномальні стани зубів мудрості: неправильне розташування, труднощі з прорізуванням (часткове або повне приховування в кістковій тканині).

У таких ситуаціях потрібно добре підготуватися до процедури, щоб все минуло якісно і без будь-яких негативних наслідків для пацієнта. Складне видалення зуба вимагає обов’язкового проведення рентгенологічних досліджень, наявності спеціальних інструментів і високого професіоналізму лікаря. Оскільки процедура належить до невеликих хірургічних операцій, то найчастіше її проводять під седацією.

Великий плюс сучасної стоматології – використання передових інструментів, таких як ультразвуковий скальпель, фізіодиспенсер. Це дає змогу мінімізувати травматичність лікування і скоротити відновлювальний період навіть після складного вилучення зубів. 

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Видалення зуба – забудьте про страхи з минулого

Видалення зубів у Києві в клініці «Родинна Стоматологія» проходить у кілька етапів:

1. Консультація

Лікар оглядає пацієнта, встановлює діагноз і визначає, чи справді єдиним виходом є видалення зуба, чи його можна зберегти. За необхідності призначається додаткове обстеження.

2. Знеболювання

Анестезія – обов’язкова частина екстракції зуба, необхідна для комфорту пацієнта. До всіх маніпуляцій стоматолог знеболює ділянку лікарськими засобами, що знижують чутливість певної зони. Дуже вразливим пацієнтам, які зазнають сильного почуття страху, пропонують видаляти зуб під седацією.

3. Екстракція зуба

Тактика вилучення підбирається залежно від клінічної картини. Здебільшого має значення розташування зуба, що визначає кількість коренів і ступінь занурення в кісткову тканину.

4. Накладання швів

Після видалення зубів найчастіше лунку зашивають. Це робиться для того, щоб залишки їжі не потрапляли у відкриту рану і відновлювальний період минув без ускладнень.

5. Зняття швів

Коли лунка зажила, лікар видаляє шовний матеріал. Для цього пацієнт приходить на прийом приблизно через 10 днів після екстракції зуба.

Залежно від клінічного випадку етапи вилучення зуба можуть змінюватися – вимагати більше або менше маніпуляцій.

Рекомендації після видалення зуба

Щоб відновлювальний період після екстракції зуба минув легко і завдавав мінімум дискомфорту, не слід нехтувати правилами догляду за ротовою порожниною. Їх дає лікар кожному пацієнту після відвідування стоматологічного кабінету. Це дасть змогу скоротити процес загоєння ранки й уникнути негативних наслідків.

У середньому післяопераційний період триває 6-10 днів, протягом яких варто дотримуватися рекомендацій.

У першу добу:

 • Не можна після екстракції зуба відразу ж прибирати марлевий тампон, поставлений лікарем – його потрібно потримати в ділянці лунки близько 20-40 хвилин;
 • Протягом 2-3 годин після вилучення зуба не можна вживати їжу і пити (навіть у незначній кількості) або полоскати рот;
 • Не проводити гігієнічні процедури протягом 12 годин після того, як було вирвано зуб;
 • Щоб зменшити набряклість і уникнути появи гематоми, до щоки рекомендують прикладати холодний компрес (кожні 2 години на 10-15 хвилин);
 • За наявності болю можливий прийом знеболювальних препаратів.

Протягом 3-4 днів:

 • Слід виключити з раціону гарячі, перчені та надто солоні страви, тверду їжу, водночас пережовувати їжу слід з протилежного боку від вирваного зуба, щоб у лунку не потрапляла їжа та не було навантаження на кісткову тканину, що загоюється;
 • Не курити і не вживати алкоголь;
 • Не чіпати і не видаляти згусток крові в лунці, щоб уникнути інфікування рани;
 • Не відвідувати сауну, не приймати гарячу ванну, відмовитися від значних фізичних навантажень;
 • За наявності больових відчуттів і припухлості – спати на протилежному боці.

Збереження помірного болю, набряклості та невелике підвищення температури ввечері – нормальні явища після видалення зуба. Так організм реагує на оперативне втручання, навіть незначне.

Якщо в післяопераційний період із лунки починає сильно йти кров, з’являється пульсуючий біль, дуже набрякає щока або температура підвищується до 38-39 градусів – це привід негайно відвідати лікаря.

Як відбувається видалення зубів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Видалення зубів у Києві в «Родинній Стоматології»

У разі виникнення будь-яких проблем із зубами рекомендуємо, не відкладаючи, відвідувати стоматолога. Це дасть змогу підібрати ефективне і менш інвазивне лікування, яке допоможе зберегти зуб. У ситуації, коли його неможливо врятувати або є показання до видалення, фахівці клініки «Родинна Стоматологія» зроблять усе, щоб процедура минула швидко та якісно.

Провівши детальну діагностику, лікар підбере оптимальний спосіб екстракції та визначить, скільки коштуватиме вирвати зуб. Ми дбаємо про здоров’я клієнтів, тому всі процедури виконуються відповідно до високих медичних стандартів, з застосуванням сучасних методик і новітнього обладнання. Наша мета – зробити процес видалення зубів комфортним для кожного. Наші висококваліфіковані фахівці завжди враховують індивідуальні особливості пацієнта та його побажання. Всі роботи проводяться дуже акуратно, з мінімальним травмуванням навколишніх тканин. Це дає змогу зробити операцію більш щадною і скоротити час відновного періоду.

Видалення зуба – це не вирок, а крок до поліпшення здоров’я та естетики зубного ряду. Тому не бійтеся відвідувати лікаря, який не тільки вирве зуб, а й розповість про способи відновлення краси усмішки. 

Ціни на видалення зубів

Послуги
Ціна/грн
1
Видалення постійного зуба просте
1000
2
Видалення постійного зуба складне
1400
3
Видалення постійного зуба атипічне
2000
4
Видалення постійного зуба з підготовкою альвеолярного краю до протезування
1600
5
Розтин слизової оболонки
400
6
Ушивання лунки
400
7
Кюретаж лунки
400
8
Постановка дренажу
400
9
Гемостатична губка
200
10
Симптоматичне лікування альвеоліту
600

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні стоматологи-хірурги

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле