м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Протезування на імплантах

Встановлення протезів на імплантах — це стоматологічна процедура, під час якої у щелепну кістку вживлюють штифти, на які зверху встановлюють штучні зуби. Такий метод використовується як для відновлення одного зуба, так і для заміни всього зубного ряду. Інноваційна технологія протезування на імплантах дає змогу створити протези, які зовнішньо та функціонально не відрізняються від справжніх зубів.

Переваги протезування на імплантах

Встановлення протезів — це надійний спосіб відновлення естетики та функціональності щелеп після втрати одного або кількох зубів. Такий спосіб відновлення цілісності щелепно-лицьового апарату підтримує природний процес жування, запобігаючи порушенням травлення.

Стоматологи рекомендують зубне протезування на імплантах через велику кількість переваг:

процедура дає змогу відновити як один зуб, так і весь зубний ряд;

протез займає порожнє місце в яснах, чим запобігає зміщенню та викривленню наявних здорових зубів;

 • повний зубний ряд (завдяки встановленню імпланта) краще розподіляє навантаження, знижує тиск на природні зуби та подовжує термін їхньої служби;
 • метод забезпечує надійну фіксацію та відчувається як звичайний зуб;
 • простий догляд та тривалий термін служби;
 • імпланти зовнішньо не відрізняються від природних зубів.

Протези також запобігають атрофії кісткової тканини щелепи та змінам форми обличчя, спричиненим тривалою відсутністю різців або молярів. Вони виготовляються у великому асортименті, тому для кожного пацієнта спосіб лікування підбирається індивідуально. Вибір стоматологічної конструкції залежить від стану кісткової тканини пацієнта, кількості відсутніх зубів та інших індивідуальних особливостей.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види протезів на імплантах

Імплант — це протез, що складається з власне імпланта й абатмента (опори для нього). Стоматолог розрізає ясна та вживлює штифт безпосередньо у кістку щелепи. Ця частина лікування є найдовшим етапом протезування зубів на імплантатах через тривалий період заживлення, який зазвичай триває від 3 до 6 місяців. Після цього стоматолог встановлює на штифт спеціально виготовлений протез (коронку, міст, знімну конструкцію), які мають форму, текстуру та колір, ідентичний до натуральних зубів.

Перед початком процедури фахівець проводить діагностику: оглядає ротову порожнину та робить рентгенівські знімки щелепно-лицьового апарата пацієнта. За допомогою зібраної інформації лікар вибирає найкращий спосіб корекції. Стоматологи «Родинної Стоматології» використовують три типи протезів: коронки, мости та тотальні протези. Вибір різновиду залежить від кількості відсутніх зубів та стану кісткової тканини щелепи.

Коронки

Коронка — це штучна оболонка, що повторює форму зуба. Її використовують у випадках, коли необхідно замінити як один зуб, так і цілий ряд.

Штучні різці та моляри створюють з різних матеріалів: металокераміки, кераміки та цирконію. Кожен матеріал має свої особливі характеристики та рівень міцності, тому стоматолог завжди вибирає протез індивідуально залежно від того, яку частину щелепно-лицьового апарата необхідно відновити.

Металокерамічний протез — це чудовий вибір для встановлення на жувальні зуби. Він має гарні естетичні характеристики, дуже надійний, міцний та довговічний. Крім того, порівняно з іншими видами, у металокерамічної коронки відносно невелика вартість, тому вона є найбільш популярною серед пацієнтів.

Керамічні ідеально підходять для заміни передніх зубів, адже такий матеріал має чудові естетичні характеристики. Протезу притаманна прозорість як у справжньої емалі, а також можливість коригувати колір під природний відтінок зубного ряду пацієнта.

Цирконієвий протез поєднує у собі переваги металічної та керамічної моделей — такий матеріал міцний, довговічний та естетично привабливий. Термін служби конструкції може становити понад 20 років, проте складність виготовлення робить її найдорожчою серед перерахованих моделей для корекції адентії.

Мости

Мостовидний протез — це незнімна суцільна конструкція, що використовується при частковій адентії. Він виготовляється з таких самих матеріалів, як і коронки, щоб була можливість вибрати найкращий варіант для заміни відсутніх зубів.

Мости доречно використовувати тоді, коли у зубному ряду відсутні не менше трьох зубів. Якщо у пацієнта відсутні три зуба — лікар може імплантувати два штифти, замість трьох — це не впливає на якість конструкції, проте знижує вартість процедури. Метод дає змогу рівномірно розподілити навантаження по зубному ряду та не потребує обточування сусідніх здорових зубів.

Повне протезування

Повна відсутність зубів на верхній або нижній щелепі — це проблема, яку можна розв’язати за допомогою повного протезування. Процедура полягає в імплантації в кісткову тканину щелепи від 4 до 8 імплантів за технологією All-on, на які закріплюється ортопедичний протез.

Процедура розв’язує усі проблеми відсутності зубного ряду: відновлює естетичну посмішку, запобігає деформації обличчя через атрофію кісткової тканини та підтримує правильну роботу травної системи завдяки відновленню жувальної функції. Протез на весь зубний ряд може бути знімним або незнімним, проте етап вживлення штифтів залишається незмінним незалежно від способу кріплення штучних зубів.

Тотальне протезування використовується не лише при відсутності всього зубного ряду — такий метод також рекомендований при занедбаному пародонтиті або неправильному прикусі. Показанням до процедури також може бути патологічна рухливість зубів, яку неможливо компенсувати іншими стоматологічними методами.

Як відбувається протезування зубів на імплантах?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Методи протезування зубів на імплантах

Встановлення штучних різців та молярів на штифтах завжди відбувається з урахуванням індивідуальних особливостей стану ротової порожнини пацієнта. Спосіб лікування залежить від ступеня адентії та стану кісткової тканини — план корекції лікар складає під час першого візиту. За способом кріплення протезів до імплантів буває два види стоматологічних конструкцій: знімні та незнімні. ЇЇ тип стоматолог обирає так, щоб забезпечити найбільш ефективний результат у кожній окремій ситуації.

Знімне протезування на імплантах

У стоматології знімне протезування на імплантах буває двох видів: умовно-знімне та знімне.

Умовно-знімне протезування — це метод, за використання якого зняти протез може лише стоматолог. Таку конструкцію зручно обслуговувати та чистити, а також за необхідності можна замінити або відремонтувати. Попри знімну конструкцію, протез не відрізняється від натуральних зубів та запобігає випадковому випаданню штучних коронок.

Знімна конструкція — це технологія відновлення усмішки та функцій зубного ряду при повній адентії та серйозному пошкодженню кісткової тканини. Для закріплення штучних зубів у щелепу спочатку вживляють імпланти — для такого методу іноді достатньо всього лише двох штифтів. Штучні зуби кріпляться на основу за допомогою замкового механізму, тому пацієнт за необхідності може самостійно їх знімати та одягати.

Незнімне протезування на імплантах

За міцністю, довговічністю та естетичністю найбільш ефективним методом відновлення зубного ряду є незнімне протезування на імплантах. Незнімний протез надійно фіксує виключно лікар, що забезпечує зручність для пацієнта та відсутність необхідності у вивченні процесу його закріплення чи знімання. Крім того, користувачі таких протезів швидко адаптуються до них, що дає їм змогу почувати себе впевненіше, оскільки їхні усмішки стають природними та непомітними.

Щодо догляду за ортопедичною конструкцією — він не відрізняється від звичайної гігієни ротової порожнини.

Етапи протезування

Протезування на імплантах — це найбільш сучасний та ефективний спосіб відновлення гарної усмішки та можливості без проблем їсти будь-яку їжу. Проте для виконання такої процедури необхідно пройти через вживлення штифтів та дочекатися заживлення тканин перед встановленням протеза, що може тривати від 3 до 6 місяців.

Незалежно від типу стоматологічної конструкції, протезування на імплантах складається з таких етапів:

 1. Огляд та діагностика ротової порожнини — лікар оглядає стан зубів візуально, призначає рентгенівське дослідження, складає план лікування та обговорює його з пацієнтом;
 2. Санація ротової порожнини — перед вживленням імплантів стоматолог, за необхідності, лікує запалення, усуває карієс, проводить пломбування чи видаляє непридатні до використання природні зуби;
 3. Вживлення імпланта — процедура відбувається під місцевою анестезією: спочатку лікар розсікає ясна та вживляє штифт у кісткову тканину, після чого накладає шви на рану;
 4. Приживлення — за 6-10 днів після вживлення стоматолог знімає шви, після чого штифт приживається ще протягом 3-6 місяців;
 5. Формування ясен — для правильного формування м’яких тканин навколо імплантата, стоматолог розсікає ясна, встановлює формувач ясен та зашиває;
 6. Підготовка до встановлення протеза — за два тижні лікар знімає формувач, встановлює трансфер та знімає зліпок для створення абатмента і коронки;
 7. Встановлення протеза — стоматолог фіксує конструкцію на імплант за допомогою гвинта або цементу.

У кожного пацієнта тривалість процедури може відрізнятися — все залежить від стану ротової порожнини та кількості необхідних імплантів. Проте результат такої процедури вартий витраченого часу — нагородою за терплячість стане ідеальна усмішка та комфорт під час приймання їжі.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле