м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Пломбування молочних зубів у дітей

Молочні зуби визначають не лише естетику у дитячому віці, але й відіграють ключову роль у формуванні здоров’я постійних зубів. Збереження молочних зубів у належному стані є важливою складовою і загального здоров’я дитини. 

Молочні зуби, так само як і постійні, можуть пошкоджуватися карієсом або іншими захворюваннями порожнини рота. Одним з ефективних методів лікування цих проблем є пломбування молочних зубів. Воно використовується для відновлення пошкоджених зубів та запобігання подальшому розвитку захворювання. 

Чому важливо пломбувати молочні зуби

Багатьох батьків турбує питання: чи варто пломбувати тимчасові зуби, якщо вони все одно зміняться постійними? Проте важливо розуміти, що тимчасовість зубів не є приводом відмовлятися від лікування. Розглянемо основні причини:

  • Пломбування молочних зубів необхідне для уникнення їх повного руйнування. Це важливо для правильного формування прикусу та нормального росту кісток. Передчасна втрата зубів може сприяти неправильному розвитку зубощелепного апарату, хворобам шлунково-кишкового тракту.
  • Пломбування коренів молочних зубів допомагає уникнути ускладненого карієсу, який може поширитися на корені та вплинути на зубки, які ще не виросли.
  • Здорові та естетично привабливі молочні зуби є важливим елементом для психологічного комфорту дитини. Їх лікування створює позитивне враження та сприяє впевненості в собі, особливо у взаємодії з однолітками.

Надзвичайно важливо виявляти ранні ознаки карієсу, тому рекомендуємо приводити дитину на профілактичні огляди вже з 1 року та починати догляд з моменту прорізування першого зубчика.

Коли звертатися до дитячого стоматолога

Найчастішою причиною відвідування дитячого стоматолога є виявлення карієсу на молочних зубах. На ранній стадії це захворювання може бути непомітним та проявлятися у вигляді невеличкої жовтої плями на ураженому зубі. Проте, прогресуючи, інфекція може проникати у глибокі тканини, досягаючи пульпи – м’якої тканини, що містить велику кількість кровоносних судин і нервових закінчень та спричиняти ускладнення. Запалення пульпи чи періодонту зуба супроводжується сильним болем та вимагає негайного лікування.

Також причинами для звернення до дитячого стоматолога можуть служити дефекти емалі, наприклад, тріщини чи флюороз. У разі, коли ці дефекти можуть загрожувати подальшому псуванню зуба, застосовується процедура реставрації, яка полягає в покритті передньої стінки зуба спеціальним композитним матеріалом.

Рекомендуємо не зволікати та звертатися до дитячого стоматолога при перших ознаках пошкодження зубів. Регулярні візити до лікаря для профілактичних оглядів важливі для вчасного виявлення та лікування будь-яких стоматологічних проблем.

Які пломби використовують для молочних зубів

У «Родинній Стоматології» для лікування молочних зубів використовують якісні пломбувальні матеріали відомих американських та європейських виробників. Вибір оптимального матеріалу для кожної дитини визначається індивідуально після детального огляду.

Найчастіше застосовуються такі пломби для молочних зубів:

  • Композитна: складається з пластичного матеріалу, що твердне після заповнення дефекту та дає змогу точно відтворити анатомічну форму зуба. Володіє високою міцністю та має велику палітру відтінків.
  • Фотополімерна: має вигляд пасти, що твердне під впливом ультрафіолетової лампи. Відрізняється високою міцністю та широкою гамою кольорів, що дає змогу підібрати найвідповідніший відтінок і зробити пломбу непомітною для оточення.
  • Склоіономерна: містить у складі фтор, який поступово вивільнюється після встановлення пломби, сприяючи захисту зуба від повторного розвитку карієсу. Такий лікувальний ефект та здатність витримувати велике жувальне навантаження роблять її популярною для пломбування тимчасових зубів.
  • Кольорова: складається з суміші фотополімеру та склоіономерного цементу, розроблена спеціально для лікування молочних зубів. Дитина може сама обрати будь-який колір пломби, що створює позитивне враження від лікування.

Представлені пломби є нетоксичними, гіпоалергенними та витримують велике навантаження під час жування.

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Як пломбують молочні зуби

Турботливих батьків часто цікавить питання: чи відрізняється пломбування дитячих зубів від дорослих та як пломбують молочні зуби? Не відрізняється, процес пломбування проходить так само. Перед тим як розпочати лікування, лікар проводить детальний огляд, а у разі необхідності – рентгенівське дослідження для отримання повної картини стану зуба. У «Родинній Стоматології» використовується передовий портативний рентген, що дає змогу отримати якісні цифрові знімки з мінімальним впливом рентгенівських променів. На основі отриманих даних лікар визначає глибину пошкодження карієсом та обирає найефективніший пломбувальний матеріал.

Після цього проводиться місцева анестезія. Якщо передбачається проведення складних маніпуляцій чи обробка кількох зубів одночасно – застосовується седація. Використовуючи бормашину та інші інструменти для видалення уражених тканин, лікар препарує зуб та обробляє його антисептичним розчином. Наносячи шар за шаром пломбувальний матеріал, стоматолог закриває утворений дефект та відновлює пошкоджену ділянку зуба.

У випадках глибокого пошкодження карієсом чи пульпіту, коли потрібне видалення нервів, у препарований зуб поміщають ліки та ставлять тимчасову пломбу, яку згодом замінюють на постійну.

Переваги пломбування молочних зубів у Києві в Родинній Стоматології

У «Родинній Стоматології» в Києві ми прагнемо до найвищого стандарту пломбування зубів у дітей. Застосовуючи передові технології та сучасні матеріали, ми гарантуємо максимальну ефективність лікування.
У нас ви можете бути впевнені, що лікування вашого малюка пройде легко та безболісно. З використанням місцевого знеболення та, за потреби, седації, а також знаходячи підхід до вашої дитини, ми створюємо сприятливу атмосферу для її зручності та спокою. Після відвідин нашої клініки молочні зуби вашого малюка не лише відновлять свою функцію, але й вразять своєю естетикою. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати більше

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле