Лікування зубів під мікроскопом

Лікування зубів під мікроскопом — це сучасна технологія, що гарантує якісне відновлення зубів, знижує ризик ускладнень і мінімізує негативні наслідки стоматологічних втручань.

У яких випадках використовується мікроскоп при лікуванні зубів?

Спеціалізовані оптичні інструменти — стоматологічні мікроскопи — значно підвищують візуалізацію і точність під час різноманітних процедур. Завдяки багаторазовому збільшенню і покращеному освітленню, вдається досягти високої точності маніпуляцій.

Вартість лікування зуба під мікроскопом може варіюватися, але використання цього приладу збільшує можливості лікаря при вирішенні складних клінічних завдань, а також забезпечує комфортне лікування для пацієнта. Збільшувальне обладнання застосовується в різних галузях стоматології:

 • терапія — детальний огляд допомагає точно визначити проблеми й знайти якісне рішення для лікування;
 • реставрація — кращий контроль і візуалізація сприяють точному відновленню зубних структур;
 • ортодонтія — мікроскоп допомагає у встановленні брекетів і роботі з найдрібнішими деталями;
 • хірургія — завдяки максимальній деталізації стоматологічні операції виконуються швидше і менш травматично;
 • ендодонтія — лікування кореневих каналів під мікроскопом гарантує кращий результат, ніж класичні методи.

Розгляньмо детальніше найпоширеніші випадки лікування зуба під мікроскопом. Ціна залежить від конкретної послуги й обсягу робіт.

Діагностика

Правильний діагноз — запорука успішного лікування. Мікроскоп необхідний для ретельного обстеження і своєчасного виявлення різноманітних стоматологічних проблем, зокрема карієсу, навіть на ранній стадії, пульпіту, різних видів запалення. Деталізована оцінка стану потрібна для вчасного виявлення прихованих патологій, щоб лікар міг приймати обґрунтовані рішення щодо подальших маніпуляцій.

Завдяки мікроскопу можна отримати максимально деталізовану інформацію, наприклад, помітити навіть найменші тріщини емалі або дефекти кореня зуба, детально вивчити тканини, перевірити будову і стан кореневих каналів. Це важливо для визначення недоцільності лікування у певних випадках або навпаки підтвердження відсутності патологій і збереження зуба. Діагностика під мікроскопом допомагає не лише вчасно виявляти проблеми, але й визначає стратегію лікування. 

Лікування каналів

Використання мікроскопа суттєво полегшує візуалізацію кореневого каналу, дозволяє стоматологу досліджувати його відгалуження, оцінювати глибину і траєкторію, що важливо для проведення точних і якісних процедур.

Лікування каналів під мікроскопом надає можливість виявити ознаки запалення пульпи та залишки ураженого дентину під час чищення. Часто на рентгені не помітні пошкодження на стінках кореня зуба, але завдяки сучасній оптиці лікар може їх точно зафіксувати. Щобільше така процедура найменш травматична, оскільки дозволяє видалити всі пошкоджені тканини й зберегти ті, що не потребують втручання.

Мікроскоп також необхідний у процесі розпломбування каналів, видалення штифтів, лікування кіст зі збереженням зуба або при роботі з ускладненими сценаріями, як-от маніпуляції після попереднього некоректного лікування чи усунення перфорації кореня зуба, що виникли внаслідок травми або карієсу.

Лікування каналів зуба під мікроскопом безпечне і делікатне, оскільки дозволяє фахівцю уникати помилок й значно зменшує ймовірність ускладнень. 

Пломбування каналів

У порівнянні з традиційним методом, де лікар діє практично наосліп, покладаючись на свій досвід, пломбування каналів під мікроскопом набагато ефективніше. Сучасні оптичні прилади допомагають детально вивчити структуру кореневого каналу, оцінити його відгалуження, провести кожен етап пломбування з надзвичайною точністю.

Перед пломбуванням важливо ретельно очистити кореневі канали та всі їхні відгалуження. Непрофесійне виконання цієї процедури може призвести до ускладнень і неякісного лікування, що вимагатиме повторного втручання. Мікроскоп допомагає уникнути цих ризиків, адже він надає лікарю можливість бачити найменші деталі, впевненіше виконувати всі маніпуляції.

Ще один важливий етап — правильне заповнення каналів. Пломбувальний засіб повинен підтримувати оптимальну щільність і стабільність здорової тканини, тому він має заповнювати канал по всій довжині, і водночас не потрапляти в апікальний отвір. Завдяки мікроскопу лікар може переконатися, що всі маніпуляції виконано точно та без будь-яких помилок. У деяких випадках лікування зубів під мікроскопом необхідне для точного вилучення фрагментів нерва, який провокує біль під пломбою. Такий підхід мінімізує ризик ускладнень і забезпечує максимальну довговічність пломбування каналів. 

Пломбування зубів

Використання мікроскопа — це, перш за все, можливість уникнути пошкоджень здорових тканин, що практично неможливо при традиційному препаруванні зуба лише за допомогою дзеркала. Відповідно значно зменшується розмір пломби.

При лікуванні зуба під мікроскопом лікар має можливість побачити кожну деталь і контролювати процес пломбування. Це сприяє делікатному видаленню пошкоджених тканин, максимально точному заповненню порожнини пломбувальним матеріалом і оптимальній герметичності. Крім того, багаторазове збільшення дозволяє лікарю виявити й обробити найменші пошкодження, які можуть залишитися непоміченими при традиційному методі. Ціна лікування зуба під мікроскопом виявляється цілком виправданою, оскільки цей спосіб сприяє максимальній результативності процедури. 

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Переваги лікування зубів під мікроскопом

Використання оптичних пристроїв підвищує якість стоматологічних послуг. До того ж цей підхід має низку інших очевидних плюсів.

 • Візуалізація непомітних дефектів для виявлення й аналізу пошкоджень, які неможливо помітити неозброєним оком.
 • Рання діагностика захворювань на початковій стадії, що покращує прогноз лікування й запобігає рецидивам.
 • Зменшення травматичності, завдяки точному видаленню уражених ділянок без пошкодження здорових тканин.
 • Краще освітлення, ширший огляд і зручне збільшення ділянки для проведення надскладних маніпуляцій.
 • Можливість лікування у важкодоступних місцях, зокрема на внутрішній поверхні зубів або між ними.
 • Нема потреби у великій кількості рентгенівських знімків, оскільки мікроскоп дозволяє виконати необхідне обстеження.
 • Постійний контроль якості стоматологічних робіт, зменшення ризику лікарських помилок.
 • Зручність для пацієнта, завдяки мінімізації втручання і прискоренню проведення маніпуляцій.
 • Фото- або відеофіксація процесу лікування для подальшого аналізу й документування.

Як проводиться лікування під мікроскопом?

Використання мікроскопа не змінює загальний порядок проведення маніпуляцій, лише розширює можливості й підвищує якість медичних процедур. Усі роботи лікар проводить відповідно до стандартного протоколу. Відмінність лише в тому, над головою пацієнта встановлюється невеликий апарат. Під час огляду або лікування стоматолог знаходиться за пацієнтом і або збоку від нього, і виконує всі дії, дивлячись в окуляр. Зазвичай лікар працює в парі з помічником, який відстежує процес на екрані, за потреби подає необхідні матеріали або інструменти. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле