м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Лікування зубів під мікроскопом

Лікування зубів під мікроскопом — це сучасна технологія, що гарантує якісне відновлення зубів, знижує ризик ускладнень і мінімізує негативні наслідки стоматологічних втручань.

У яких випадках використовується мікроскоп при лікуванні зубів?

Спеціалізовані оптичні інструменти — стоматологічні мікроскопи — значно підвищують візуалізацію і точність під час різноманітних процедур. Завдяки багаторазовому збільшенню і покращеному освітленню, вдається досягти високої точності маніпуляцій.

Вартість лікування зуба під мікроскопом може варіюватися, але використання цього приладу збільшує можливості лікаря при вирішенні складних клінічних завдань, а також забезпечує комфортне лікування для пацієнта. Збільшувальне обладнання застосовується в різних галузях стоматології:

 • терапія — детальний огляд допомагає точно визначити проблеми й знайти якісне рішення для лікування;
 • реставрація — кращий контроль і візуалізація сприяють точному відновленню зубних структур;
 • ортодонтія — мікроскоп допомагає у встановленні брекетів і роботі з найдрібнішими деталями;
 • хірургія — завдяки максимальній деталізації стоматологічні операції виконуються швидше і менш травматично;
 • ендодонтія — лікування кореневих каналів під мікроскопом гарантує кращий результат, ніж класичні методи.

Розгляньмо детальніше найпоширеніші випадки лікування зуба під мікроскопом. Ціна залежить від конкретної послуги й обсягу робіт.

Діагностика

Правильний діагноз — запорука успішного лікування. Мікроскоп необхідний для ретельного обстеження і своєчасного виявлення різноманітних стоматологічних проблем, зокрема карієсу, навіть на ранній стадії, пульпіту, різних видів запалення. Деталізована оцінка стану потрібна для вчасного виявлення прихованих патологій, щоб лікар міг приймати обґрунтовані рішення щодо подальших маніпуляцій.

Завдяки мікроскопу можна отримати максимально деталізовану інформацію, наприклад, помітити навіть найменші тріщини емалі або дефекти кореня зуба, детально вивчити тканини, перевірити будову і стан кореневих каналів. Це важливо для визначення недоцільності лікування у певних випадках або навпаки підтвердження відсутності патологій і збереження зуба. Діагностика під мікроскопом допомагає не лише вчасно виявляти проблеми, але й визначає стратегію лікування. 

Лікування каналів

Використання мікроскопа суттєво полегшує візуалізацію кореневого каналу, дозволяє стоматологу досліджувати його відгалуження, оцінювати глибину і траєкторію, що важливо для проведення точних і якісних процедур.

Лікування каналів під мікроскопом надає можливість виявити ознаки запалення пульпи та залишки ураженого дентину під час чищення. Часто на рентгені не помітні пошкодження на стінках кореня зуба, але завдяки сучасній оптиці лікар може їх точно зафіксувати. Щобільше така процедура найменш травматична, оскільки дозволяє видалити всі пошкоджені тканини й зберегти ті, що не потребують втручання.

Мікроскоп також необхідний у процесі розпломбування каналів, видалення штифтів, лікування кіст зі збереженням зуба або при роботі з ускладненими сценаріями, як-от маніпуляції після попереднього некоректного лікування чи усунення перфорації кореня зуба, що виникли внаслідок травми або карієсу.

Лікування каналів зуба під мікроскопом безпечне і делікатне, оскільки дозволяє фахівцю уникати помилок й значно зменшує ймовірність ускладнень. 

Пломбування каналів

У порівнянні з традиційним методом, де лікар діє практично наосліп, покладаючись на свій досвід, пломбування каналів під мікроскопом набагато ефективніше. Сучасні оптичні прилади допомагають детально вивчити структуру кореневого каналу, оцінити його відгалуження, провести кожен етап пломбування з надзвичайною точністю.

Перед пломбуванням важливо ретельно очистити кореневі канали та всі їхні відгалуження. Непрофесійне виконання цієї процедури може призвести до ускладнень і неякісного лікування, що вимагатиме повторного втручання. Мікроскоп допомагає уникнути цих ризиків, адже він надає лікарю можливість бачити найменші деталі, впевненіше виконувати всі маніпуляції.

Ще один важливий етап — правильне заповнення каналів. Пломбувальний засіб повинен підтримувати оптимальну щільність і стабільність здорової тканини, тому він має заповнювати канал по всій довжині, і водночас не потрапляти в апікальний отвір. Завдяки мікроскопу лікар може переконатися, що всі маніпуляції виконано точно та без будь-яких помилок. У деяких випадках лікування зубів під мікроскопом необхідне для точного вилучення фрагментів нерва, який провокує біль під пломбою. Такий підхід мінімізує ризик ускладнень і забезпечує максимальну довговічність пломбування каналів. 

Пломбування зубів

Використання мікроскопа — це, перш за все, можливість уникнути пошкоджень здорових тканин, що практично неможливо при традиційному препаруванні зуба лише за допомогою дзеркала. Відповідно значно зменшується розмір пломби.

При лікуванні зуба під мікроскопом лікар має можливість побачити кожну деталь і контролювати процес пломбування. Це сприяє делікатному видаленню пошкоджених тканин, максимально точному заповненню порожнини пломбувальним матеріалом і оптимальній герметичності. Крім того, багаторазове збільшення дозволяє лікарю виявити й обробити найменші пошкодження, які можуть залишитися непоміченими при традиційному методі. Ціна лікування зуба під мікроскопом виявляється цілком виправданою, оскільки цей спосіб сприяє максимальній результативності процедури. 

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Переваги лікування зубів під мікроскопом

Використання оптичних пристроїв підвищує якість стоматологічних послуг. До того ж цей підхід має низку інших очевидних плюсів.

 • Візуалізація непомітних дефектів для виявлення й аналізу пошкоджень, які неможливо помітити неозброєним оком.
 • Рання діагностика захворювань на початковій стадії, що покращує прогноз лікування й запобігає рецидивам.
 • Зменшення травматичності, завдяки точному видаленню уражених ділянок без пошкодження здорових тканин.
 • Краще освітлення, ширший огляд і зручне збільшення ділянки для проведення надскладних маніпуляцій.
 • Можливість лікування у важкодоступних місцях, зокрема на внутрішній поверхні зубів або між ними.
 • Нема потреби у великій кількості рентгенівських знімків, оскільки мікроскоп дозволяє виконати необхідне обстеження.
 • Постійний контроль якості стоматологічних робіт, зменшення ризику лікарських помилок.
 • Зручність для пацієнта, завдяки мінімізації втручання і прискоренню проведення маніпуляцій.
 • Фото- або відеофіксація процесу лікування для подальшого аналізу й документування.

Як проводиться лікування під мікроскопом?

Використання мікроскопа не змінює загальний порядок проведення маніпуляцій, лише розширює можливості й підвищує якість медичних процедур. Усі роботи лікар проводить відповідно до стандартного протоколу. Відмінність лише в тому, над головою пацієнта встановлюється невеликий апарат. Під час огляду або лікування стоматолог знаходиться за пацієнтом і або збоку від нього, і виконує всі дії, дивлячись в окуляр. Зазвичай лікар працює в парі з помічником, який відстежує процес на екрані, за потреби подає необхідні матеріали або інструменти. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле