м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Сапфірові брекети

Більш ніж половина людей на планеті стикається з проблемою неправильного прикусу. Для виправлення дефектів зубного ряду в стоматології використовують різні брекет-системи. Однак найестетичнішими вважаються ортодонтичні конструкції із сапфіра, які дають змогу отримати ідеальну посмішку без будь-якого дискомфорту для пацієнта.

Коли лікарі рекомендують встановити сапфірові брекети

Сапфірові брекети – сучасні конструкції для корекції недоліків зубощелепного апарату, які завдяки монокристалічній структурі та прозорості залишаються непомітними на зубах. Одночасно з цим вони надають їм особливого блиску і підкреслюють природну білизну. Зважаючи на високі естетичні властивості, такі брекети належать до вестибулярних систем, тобто їх фіксують із зовнішнього боку зубного ряду.

Основними компонентами ортодонтичної конструкції такого виду є пластини на основі штучних сапфірів, вирощених за спеціальною технологією, і дуга з металу для їхньої підтримки в правильному положенні. Щоб дуга не вирізнялася на фоні зубів, її фарбують у потрібний тон.

Типи сапфірових брекетів

До простіших систем належать лігатурні. Їхня головна особливість – наявність спеціального кріплення з еластичного матеріалу, яке забезпечує надійну фіксацію дуги на кожному брекеті й повністю знерухомлює її. Періодично ортодонт змінює лігатури, щоб досягти необхідного положення і ступеня натягу дуги.

Останнім часом пацієнти все частіше обирають безлігатурні (самолігувальні) системи, які вирізняються високими естетичними властивостями і потребують меншої кількості відвідувань лікаря. На відміну від попереднього типу, вони мають не еластичне кріплення, а маленькі замочки, що закривають дугу в пазах брекетів. У цьому випадку дуга зберігає невелику рухливість, тому вона менше тисне на зуби під час їхнього переміщення, роблячи процес вирівнювання зубного ряду комфортнішим і безболісним.

Показання до встановлення

Ця ортодонтична конструкція дає змогу розв’язати різні проблеми неправильного розташування кількох зубів або всього зубного ряду. Стоматолог може порекомендувати пацієнтові встановити прозорі брекети за наявності таких патологій:

 • дефекти прикусу;
 • скупченість зубів;
 • збільшені проміжки між зубами;
 • диспропорція щелеп;
 • порушення росту зубів;
 • підготовка до протезування.

Зазвичай сапфірові конструкції вибирають для усунення дефектів зубного ряду легкої та середньої важкості. Це пов’язано з тим, що вони не так сильно тиснуть на зуби, як металеві, тому в складних випадках тривалість лікування може зайняти більше часу. Зважаючи на абсолютну непомітність, такі брекети часто встановлюють на фронтальні зуби.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Які переваги мають прозорі брекети

Головна перевага брекетів, виготовлених із сапфірів – непомітність. Вони стають ідеальним рішенням для дорослих, яким за родом діяльності важливо зберегти гарну посмішку. Також їх вибирають для підлітків, які соромляться носити металеві конструкції. Однак варто враховувати, що ці брекети добре виглядають на зубах білого відтінку.

Інші плюси сапфірових брекет-систем:

 • швидке звикання;
 • атравматичність;
 • гіпоалергенність;
 • міцність;
 • поступове вирівнювання зубного ряду;
 • відсутність стороннього присмаку.

Варто зауважити, що з огляду на особливу технологію виготовлення ціна на сапфірові брекети вища за вартість ортодонтичних конструкцій з інших матеріалів. Але вона цілком виправдана, особливо, коли для людини важливий естетичний і психологічний комфорт.

Як встановлюється сапфірова брекет-система

Коли ухвалено рішення про вирівнювання зубів або усунення інших дефектів за допомогою систем такого виду, пацієнту доведеться прийти до лікаря кілька разів. З огляду на те, що білі брекети виготовляють за індивідуальним замовленням і вони вимагають якісної підготовки зубів, процедура з їхнього встановлення складається з декількох етапів.

Діагностика

Для оцінки розташування кожної одиниці зубного ряду, зокрема зубів, що не прорізалися, обов’язково проводиться ортопантомограма. Це особливий рентгенівський знімок, що дає повну інформацію не тільки про стан усіх зубів, а й кісткової тканини, кореневих каналів тощо. На його підставі ортодонт підбирає найбільш доцільну брекет-систему, а також дає попередні прогнози щодо її терміну носіння.

Підготовка

Будь-яке ортодонтичне лікування, чи то металеві конструкції, чи то сапфірові брекети, вимагає повного стоматологічного обстеження. Обов’язково проводять санацію ротової порожнини, що передбачає лікування карієсу, усунення вогнищ інфекції, виконання процедур зі зміцнення емалі та проведення професійної гігієни зубів.

Виготовлення брекетів

Оскільки брекет-системи виготовляються під конкретного пацієнта, то лікар обов’язково знімає зліпки щелеп і робить їхні гіпсові моделі. Вони необхідні для визначення оптимальних точок знаходження елементів конструкції. На підставі таких моделей фахівці виготовляють брекети з потрібними характеристиками.

Встановлення

Лікар по черзі фіксує елементи ортодонтичної конструкції на кожен зуб за допомогою спеціального клею. Для міцнішого і надійнішого кріплення поверхню зубів попередньо роблять злегка шорсткою. Після засвічування УФ-лампою і видалення зайвого клейового матеріалу ортодонт встановлює дугу. Він надає брекет-системі потрібний ступінь натягу шляхом фіксації лігатур або замочків. У середньому процедура триває близько 2-х годин. На завершення лікар розповідає пацієнтові, як потрібно доглядати за брекетами і призначає дату наступного відвідування для корекції конструкції.

Як довго доведеться носити сапфірову брекет-систему – залежить від дефекту зубощелепного апарату і ступеня важкості патології. Зазвичай лікування ортодонтичними конструкціями займає 1-2 роки. Потім пацієнту призначають носіння ретенційних пластин або кап, щоб закріпити результат.

Як відбувається встановлення сапфірової брекет-системи?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Догляд за прозорими брекетами після встановлення

За сапфіровими брекетами необхідно ретельніше доглядати. Насамперед слід обмежити вживання продуктів, насичених харчовими барвниками (соки, чай, кава, морква тощо). Це пов’язано з тим, що пігменти, які містяться в них, можуть забарвлювати конструкцію, погіршуючи її зовнішній вигляд.

Наявність будь-яких брекетів, зокрема сапфірових, ускладнює гігієну ротової порожнини, через що на зубах накопичується більше нальоту, що підвищує ризик розвитку карієсу. Тому фахівці радять дотримуватися певних правил догляду, які допоможуть зберегти здоров’я зубів і естетику брекет-системи.

 1. Для гігієни використовувати спеціальні йоржики та щітки, які дадуть змогу якісно очистити навіть важкодоступні місця без пошкодження конструкції.
 2. Виключити з раціону сильно тверді та в’язкі продукти, великі шматки ділити на дрібні.
 3. Видаляти залишки їжі за допомогою іригатора і флосу після кожного приймання їжі.
 4. Періодично відвідувати фахівця для виконання професійного чищення зубів і ортодонтичної конструкції.

Більшість пацієнтів швидко звикають до цих рекомендацій і процес корекції прикусу не спричиняє в них жодного дискомфорту.

Якщо ви хочете отримати професійну консультацію ортодонта і дізнатися більше інформації про сапфірові брекети, запрошуємо вас у стоматологічну клініку «Родинна Стоматологія». У нас працюють досвідчені лікарі, які знайдуть оптимальні шляхи розв’язання ортодонтичних проблем і допоможуть отримати гарну посмішку.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле