м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Нарощування кісткової тканини

Аугментація кістки — це процедура заміщення або відновлення кісткової тканини щелепи на тому місці, де раніше був зуб. Найчастіше операція необхідна перед імплантацією зубів. Якщо ви мрієте про красиву й здорову посмішку, але цьому перешкоджає недостатній об’єм тканини, звертайтеся в «Родинну Стоматологію»!

Коли необхідне нарощування кісткової тканини?

Штучна кістка в стоматології допомагає усунути наслідки атрофії твердих тканин верхньої або нижньої щелепи. Руйнування кісткової тканини може призвести до погіршення жувальної функції, різноманітних дефектів мовлення, порушень роботи шлунково-кишкового тракту. Зовні це може проявлятися у викривленні прикусу, деформації форми обличчя, асиметрії щелеп тощо. Зазвичай нестача кісткової тканини особливо помітна на верхній щелепі, тому що там кістка більш пориста, ніж на нижній.

У стоматологічній практиці є ситуації, коли відновлення або збільшення об’єму кістки критично важливе.

 • Підготовка до імплантації. Малий об’єм кістки (менш як 10 мм) перешкоджає відновленню зуба, адже для надійної фіксації титанового стрижня імплантату та його успішного приживлення знадобиться міцна основа. Тому в таких випадках потрібне нарощування кістки для імплантації.
 • Прогресування пародонтиту. Запущені захворювання слизової оболонки можуть спричинити руйнування твердих тканин. У результаті порушується функціональність й естетика всього зубного ряду. Операція з нарощування кістки допоможе відновити здоров’я ротової порожнини.
 • Щелепно-лицьові травми. Серйозні поранення можуть змінити природний рельєф кістки. Нарощування може бути рекомендоване для відновлення структури й забезпечення підтримки суміжних зубів.

Важливо зазначити, що відновлення зубної кістки може знадобитися також в інших випадках, коли руйнування було спричинено хронічним запальним процесом, віковими або гормональними змінами, деякими системними захворюваннями. Іноді нарощення щелепної кістки може бути необхідним для корекції вроджених аномалій, що негативно впливають на здоров’я зубів і всього організму.

Операція виконується тільки за рекомендацією стоматолога. Ви можете проконсультуватися з фахівцями «Родинної Стоматології» щодо доцільності нарощування кісткової тканини у вашому конкретному випадку.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Переваги кісткової пластики

Аугментація кістки — складна процедура хірургічної стоматології, яка забезпечує:

 • досить швидку підготовку зони до встановлення дентальної конструкції, а також покращення надійності її фіксації;
 • відновлення фізіологічної форми щелепної тканини для покращення естетики посмішки;
 • повернення яснам функціональності й здорового вигляду;
 • усунення дискомфорту під час жування або мовлення.

Види нарощення кістки зуба

Спосіб хірургічного втручання визначає лікар, але маніпуляції проводяться лише після ознайомлення пацієнта перебігом операції та його згоди на процедуру.

 • Синус-ліфтинг. Цей метод використовується для збільшення об’єму кістки в бокових частинах верхньої щелепи перед встановленням зубних імплантатів. Під час процедури, лікар потовщує дно гайморової пазухи, додаючи спеціальний біоматеріал для стимулювання росту нової кістки.
 • Розщеплення альвеолярного гребеня. Застосовується для збільшення ширини або висоти щелепного гребеня, щоб забезпечити достатній об’єм для подальшої імплантації. Лікар робить невеликий розріз у яснах, розширює структуру кістки й заповнює порожнину остеопластичним матеріалом. Цей спосіб нарощування кістки для імплантації підходить пацієнтам зі щільними щелепними стінками.
 • Спрямована регенерація. Метод передбачає використання кістковозамінних матеріалів і стимуляторів росту для збільшення росту кістки у певній зоні щелепи. Мембрани допомагають утримувати біоматеріал на місці й покращують регенерацію кістки.
 • Аутотрансплантація. Це пересадка кісткової тканини пацієнта з одного місця щелепи (зуба мудрості або підборіддя) до іншого. Пересаджену частину покривають захисною мембраною. Метод рекомендований, якщо організм пацієнта не сприймає будь-які синтетичні матеріали.

Необхідно зазначити, що відбір методу кісткової пластики залежить від багатьох факторів, зокрема, від стану здоров’я пацієнта, обсягу втрати кістки, індивідуальних потреб тощо.

Етапи кісткової аугментації

Операція з нарощування кісткової тканини має кілька етапів.

 1. Попередня діагностика й планування. Лікар проводить ретельний медичний огляд пацієнта, робить рентгенівські знімки, щоб визначити стан кістки й вибрати оптимальний метод аугментації. Планується хірургічна процедура й визначається обсяг робіт. Також проводиться санація ротової порожнини, що охоплює лікування карієсу й інших захворювань, професійне чищення зубів.
 2. Підготовка до хірургічного втручання. Перед самою процедурою пацієнт може потребувати підготовки, як от обмеження вживання їжі й рідини за кілька годин до операції, прийом антибіотиків або інших препаратів для запобігання можливим ускладненням.
 3. Хірургічна процедура. Операція нарощення кістки виконується під місцевою або загальною анестезією, залежно від обсягу робіт й індивідуальних потреб пацієнта. Хірург обробляє зони втручання антисептичним засобом, виконує розріз м’яких тканин, вводить матеріал для нарощування або встановлює кістковий блок, накладає шви.
 4. Реабілітація. Після операції пацієнт потребує періоду відновлення, під час якого варто дотримуватися певних рекомендацій щодо дієти, вживання ліків і догляду за раною. Зазвичай цей період може тривати від кількох тижнів до місяців, залежно від обсягу хірургічного втручання, віку й стану здоров’я пацієнта.
 5. Контрольні візити. Після відновлення пацієнт зазвичай повертається на контрольні візити до стоматолога, щоб перевірити стан кістки й ефективність аугментації.

Як відбувається нарощування кісткової тканини?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Відновлення після нарощування кістки

Госпіталізація після операції не потрібна, пацієнт може вирушати додому. Відразу після процедури можливий набряк м’яких тканин і локальні гематоми. Це природна реакція на хірургічне втручання, яка зникає через кілька днів.

Успіх нарощення кістки зуба певною мірою залежить від виконання низки рекомендацій після операції.

 • Необхідно дотримуватися призначеного лікарем режиму, вчасно приймати всі рекомендовані ним препарати.
 • Важливо продовжувати догляд за порожниною рота після операції, уникаючи області, де було проведено нарощування кістки. Рекомендовано використовувати м’які зубні щітки.
 • У перші кілька днів варто утримуватися від жування з боку, де проводилася операція. Їсти можна подрібнену їжу, кімнатної температури.
 • Упродовж кількох тижнів не можна палити й вживати алкоголь, оскільки це негативно впливає на процес загоєння.
 • Пацієнт має дотримуватися фізичного й емоційного спокою. Заборонені інтенсивні навантаження, заняття спортом. Краще відмовитися від дайвінгу й авіаперельотів.
 • Потрібно уникати перегрівання або переохолодження. Не можна відвідувати солярії, лазні, сауни.

Дотримання цих порад сприятиме швидкому й успішному відновленню після процедури нарощування кістки зуба й зменшить ризик розвитку ускладнень. Якщо виникають будь-які питання, звертайтеся до стоматолога для додаткової консультації та підтримки.

Пам’ятайте, що вибираючи «Родинну Стоматологію», ви отримаєте не лише якісне лікування, але й турботу й підтримку на етапі відновлення, щоб ваше одужання пройшло якнайшвидше. Запишіться на консультацію до стоматолога!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле