м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Металеві брекети

Брекети металеві — це класичні ортодонтичні конструкції, з допомогою яких можна виправити аномалії прикусу й дефекти зубного ряду. Сучасні моделі поєднують у собі традиційні характеристики, як от міцність і надійність, але водночас мають покращений дизайн, тому ефективні й комфортні під час носіння. У «Родинній Стоматології» ми забезпечуємо доступну ціну на металеві брекети, а також гарантуємо якісне медичне обслуговування, щоб ви були впевнені в найкращих результатах лікування.

Коли рекомендують встановити металеві брекети?

Встановлення металевих брекет-систем зазвичай проводиться в підлітковому віці, коли зуби ще активно ростуть і формуються. Однак, вони також ефективні для дорослих пацієнтів, які потребують корекції неправильного прикусу. Перед встановленням металевих брекетів рекомендується проконсультуватися з ортодонтом, щоб отримати індивідуальні поради й план лікування, з огляду на особливості вашого клінічного випадку.

Основні показання для встановлення залізних брекетів.

 • Неправильне положення одного або кількох зубів, що може впливати на функціональність і естетику посмішки.
 • Аномальне формування зубного ряду, коли зуби викривлені, ростуть нерівномірно, між ними є щілини (треми й діастеми).
 • Дефекти прикусу, які можуть спричиняти проблеми з харчуванням, дикцією, а також з часом призводити до інтенсивного стирання зубів через нерівномірне навантаження.
 • Підготовка до протезування, коли потрібно вирівняти зубний ряд перед встановленням імплантатів.
 • Для покращення форми щелепи, оскільки прикус впливає на овал і симетрію обличчя.
 • Труднощі прорізування зубів, коли необхідно розширити щелепу або утримати місце для правильного росту постійного зуба.

Які переваги мають металеві брекет-системи?

Брекети металеві не втрачають свою популярність упродовж багатьох років, адже мають властивості, що вигідно відрізняють їх від аналогів.

 • Ефективність. Металеві брекети забезпечують необхідний тиск на ділянку, що потребує корегування. Це можливість виправити найскладніші дефекти, з якими часто не справляються інші ортодонтичні конструкції.
 • Скорочення терміну лікування. Конструкція легко встановлюється, корегування також не потребує багато часу. Результати лікування будуть помітні на кілька місяців швидше, ніж у разі використання інших брекет-систем. Середній термін носіння брекетів металевих складає 1,5 року.
 • Надійність. Залізні брекети відомі своєю міцністю і довговічністю. Вони здатні витримувати значні навантаження, не деформуються і не ламаються.
 • Доступність. Ціна на металеві брекети нижча, ніж на конструкції з інших матеріалів. Витрати на планові коригування системи також мінімальні. Це робить їх популярними серед пацієнтів, які шукають бюджетний варіант ортодонтичного лікування.
 • Можливість індивідуалізації. Великий вибір модифікацій і моделей дає змогу вибрати оптимальне рішення, беручи до уваги особливості зубощелепного апарату кожного пацієнта.
 • Легкий догляд. Конструкція не потребує особливої уваги або додаткових засобів, не змінює колір упродовж усього періоду використання, тому досить легко підтримувати її чистоту. Регулярне чищення зубів і брекетів, а також певні обмеження в харчуванні, дозволять уникнути проблем з гігієною.

Відгуки про металеві брекети свідчать про те, що цей варіант ортодонтичного лікування має неабиякий попит і гарантує помітний результат за лічені місяці.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Конструкція металевих брекетів

Ортодонтичні конструкції виготовляють методом лиття або фрезерування з нержавіючих сплавів, що містять сталь, нікель, титан або золото. Є стереотип, що попри нижчу ціну металевих брекетів, вони значно поступаються естетичними характеристиками виробам з інших матеріалів. Проте сучасні металеві брекет-системи мають принципово інший вигляд, ніж конструкції минулих поколінь. Завдяки зменшеному розміру вони виглядають акуратно й менше помітні на зубах. Водночас надійність фіксації залишається на найвищому рівні. А спеціально оброблена поверхня й закруглені краї гарантують пацієнту максимальний комфорт.

Незалежно від типу або моделі, металеві брекети складаються з трьох основних елементів.

 1. Скоби й фіксатори. Основний складник конструкції, який кріпиться до зубів із допомогою стоматологічного клею. Замок може мати різні форми й розміри залежно від потреби корекції прикусу.
 2. Дуга. Тонкий дріт, який проходить через скоби по всьому зубному ряду. Дуга створює потрібний тиск, який допомагає переміщати зуби в правильне положення.
 3. Лігатури. Спеціальні кріплення, що утримують дугу на фіксованому місці й контролюють її рух.

Усі ці елементи разом утворюють ортодонтичну конструкцію, яка ефективно коригує прикус і робить посмішку бездоганною.

Види металевих брекетів

Металеві брекет-системи поділяються на кілька типів, залежно від способу кріплення й особливостей фіксації дуги. Ціна металевих брекетів певною мірою залежить від типу конструкції.

Лігатурні

Лігатурні металеві брекети мають спеціальні кільця або гачки, які кріпляться навколо брекетів. Це лігатури, і їхня основна функція — забезпечити стабільне кріплення дуги. З їхньою допомогою вдається регулювати силу тиску. Лігатури можуть бути металевими або гумовими, залежно від вибору пацієнта. Вагома перевага — вигідна ціна металевих брекетів цього типу. Проте доведеться частіше виконувати корекцію й щомісяця змінювати лігатури.

Самолігуючі

У конструкціях цього типу немає лігатур, а металева дуга утримується в пазах без додаткових кріплень. Самолігуючі металеві брекети потребують менше корекції, виправлення дефектів проходить помірно й не спричиняє дискомфорт. Ціна на металеві брекети безлігатурні вища, проте цей тип конструкції має значно більший спектр показань до застосування. Встановлення можливе навіть у випадку захворювань ясен.

Лінгвальні

Головна особливість лінгвальних металевих брекетів полягає в способі встановлення — конструкція фіксується зі внутрішнього боку зубного ряду. Це естетично, адже лікування проходить непомітно для інших, нічого не псує посмішки. Щобільше, лінгвальні брекети металеві зручні, не травмують піднебіння, ясна або слизову оболонку щік. Немає дискомфорту під час жування й зводиться до мінімуму ризик розвитку карієсу.

Як відбувається встановлення металевих брекетів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Як встановлюється металева брекет-система?

Встановлення металевих брекетів проводиться в кабінеті ортодонта й охоплює кілька етапів.

1. Консультація і планування

Спочатку лікар проводить огляд і діагностику, щоб визначити потребу лікування й обрати належний план. Після цього робиться відбиток зубного ряду для виготовлення металевих брекетів.

2. Санація ротової порожнини

Необхідно виконати професійне чищення, лікування карієсу й усунути запальні процеси ясен. У деяких випадках може знадобитися видалення зубів мудрості або встановлення імплантів.

3. Підготовка і встановлення

Зуби обробляються спеціальним розчином для підвищення адгезії. Брекети фіксуються на зубах з допомогою спеціального клею відповідно до плану лікування.

4. Регулювання конструкції

Лікар перевіряє правильність встановлення брекетів і в разі необхідності вносить корективи.

5. Рекомендації щодо гігієни

Пацієнту надаються інструкції щодо догляду за брекетами й ротовою порожниною в цілому. Також він ознайомлюється з графіком візитів до лікаря для контролю процесу лікування.

Правила носіння й догляду за металевими брекетами

Металеві брекет-системи — незнімні конструкції, термін використання визначає лікар. Зазвичай дітям і підліткам достатньо 2–3 місяців для виправлення дефектів прикусу, дорослим пацієнтам — від 6 місяців до 2 років. Після зняття брекетів пацієнту на певний час призначаються ретейнери — це ортодонтичний пристрій, що допомагає утримувати зуби в новому положенні.

Варто дотримуватися правил догляду, щоб носіння було комфортним і результативним.

 1. Звикання й адаптація. Відразу після встановлення металевих брекетів можуть виникати неприємні відчуття, які зникають за кілька днів. У цей період краще уникати надмірних навантажень, вживати лише подрібнену їжу. У деяких випадках лікар може назначити знеболювальні засоби для полегшення процесу адаптації.
 2. Правильне харчування. Попри те, що металеві брекет-системи міцні, варто все ж уникати надто твердої або липкої їжі, яка може пошкодити конструкцію або призвести до накопичення зубного нальоту.
 3. Ретельна гігієна. Кожного разу після їди потрібно чистити зуби спеціальною ортодонтичною щіткою. Будьте особливо уважними під час чищення навколо брекетів і під дугою, де можуть накопичуватися залишки їжі й наліт. Розгляньте можливість використання додаткових засобів гігієни, зокрема іригаторів або спеціальних йоржиків, які допомагають очищати проміжки між зубами й важкодоступні місця.
 4. Регулярні візити до ортодонта. Стежте за графіком і не пропускайте візити до ортодонта. Це необхідно для регулярної перевірки й налаштування брекетів, що допоможе уникнути проблем і забезпечити ефективне лікування.

Додаткові рекомендації щодо вибору брекет-систем, встановлення й догляду за ними ви можете отримати у «Родинній Стоматології». Запишіться на консультацію за телефоном або онлайн!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле