м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Акрилові зубні протези

У стоматологічній практиці акрилові зубні протези — одне з найпоширеніших рішень для відновлення жувальної функції та мови пацієнта. Ці знімні конструкції зручні й естетично виглядають, використовуються як для повного, так і для часткового протезування. У «Родинній Стоматології» ми розглядаємо цей тип протезування як ефективне й доступне рішення для широкого кола пацієнтів.

Які переваги мають акрилові зубні протези?

Ціна на акрилові зубні протези значно нижча, ніж вартість аналогічних конструкцій. Але це не єдиний аргумент на користь цього варіанту протезування, є ще кілька вагомих переваг.

 • Швидкість виготовлення. Акрил легко піддається обробці, тому для виготовлення протеза знадобиться в середньому від 10 до 14 днів.
 • Зручність використання. Готова конструкція легка, просто фіксується у ротовій порожнині, не потребує спеціального догляду. Вона рівномірно розподіляє жувальне навантаження, тому не спричиняє дискомфорту.
 • Естетичність. Акрилові зубні протези мають природний вигляд, колір можна підібрати максимально в тон емалі «рідних» зубів. З’єднання непомітні, порівнюючи з аналогами з інших матеріалів.
 • Швидка адаптація. Матеріал не відчувається в роті, тому звикання проходить швидко й без зайвих турбот.
 • Довговічність. Конструкція надійна й, за умови дотримання правил використання, зберігає бездоганний вигляд, форму і функціональність упродовж тривалого терміну.
 • Ремонтопридатність. Навіть у разі деформації чи несправності, можливе швидке відновлення протеза.
 • Універсальність. Акрилові протези використовують для протезування зубів як верхньої, так і нижньої щелепи. Вони підходять для пацієнтів будь-якого віку й мінімум протипоказань.

Показання до використання акрилових зубних протезів

Акрилові протези можна встановлювати в будь-якому віці. Це шанс відреставрувати зубний ряд і повернути гарну посмішку. У деяких різних клінічних випадках це рішення особливо актуальне.

 1. Адентія. У разі повної втрати зубів акрилові протези — оптимальний засіб для відновлення функцій жування, мовлення й естетики посмішки. Конструкції підходять для постійного носіння.
 2. Часткова втрата зубів. Акрилові протези використовуються для заміщення кількох втрачених зубів. Вони фіксуються на сусідніх зубах, відновлюючи посмішку й повертаючи комфорт пацієнту.
 3. Тимчасове рішення. Акрилові протези дають змогу зберегти функціональність і естетику зубів, поки триває процес планування й підготовки до імплантації.
 4. Економічні міркування. Ціна на акрилові зубні протези значно нижча, ніж на вироби з інших матеріалів. Це хороший вибір у разі обмежених фінансових можливостей.
 5. Недоступність інших типів протезування. Акрилові протези рекомендовані, коли інші способи відновлення посмішки неможливі чи недоцільні через певні медичні обмеження або анатомічні особливості пацієнта.

Незалежно від показань до використання акрилових зубних протезів, насамперед варто проконсультуватися з лікарем. Лише кваліфікований стоматолог може провести індивідуальне оцінювання ситуації та порадити оптимальний варіант лікування для кожного пацієнта.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Типи акрилових протезів

Зверніть увагу, що остаточна ціна акрилового протеза залежить від типу конструкції.

Повні

Повні акрилові протези використовуються, коли втрачені всі зуби верхньої або нижньої щелепи. Конструкція покриває всю поверхню ясен і повністю відновлює зубний ряд. Повні акрилові протези добре тримаються на місці завдяки ефекту присмоктування. Також іноді використовують додаткові фіксатори для більшого комфорту й стабільності.

Часткові

Часткові акрилові протези встановлюються замість кількох зубів. Вони кріпляться в ротовій порожнині до природних зубів з допомогою спеціальних металевих гачків. Якщо стан сусідніх зубів, незадовільний, їх видаляють і встановлюють імпланти, щоб надалі протез міцно тримався. Часткові акрилові протези не лише відновлюють функціональність зубів, але й дають змогу рівномірно розподіляти навантаження, щоб мінімізувати ризик деформації кісткової тканини й уникнути інших проблем зі здоров’ям.

Як встановлюються акрилові знімні протези?

Процес виготовлення й встановлення акрилових протезів потребує уважного підходу для забезпечення бездоганного результату. Він містить кілька обов’язкових етапів.

1. Консультація й діагностика

Під час першої зустрічі з лікарем погоджуються можливості відновлення втрачених зубів. Стоматолог також оцінює стан ротової порожнини, здоров’я зубів і ясен, а також розробляє детальний план протезування. Пацієнту повідомляють остаточну ціну акрилового протеза вибраного типу, а також строки виготовлення і встановлення.

2. Підготовка до протезування

Проводиться процедура зняття зліпка з верхньої або/і нижньої щелепи для отримання точної інформації про прикус, форму і структуру ясен. Проводиться санація порожнини рота: професійна гігієна, лікування гострих і хронічних захворювань. Також на цьому етапі пацієнт разом з лікарем вибирають відтінок і форму штучних зубів, щоб надалі посмішка виглядала максимально природно.

3. Виготовлення акрилового протеза

Зліпки надсилаються до зуботехнічної лабораторії, де зубний технік робить попередні моделі. Після примірки виконуються коригування, якщо в цьому є потреба. Далі виготовляються постійні протези, з огляду на всі встановлені параметри й потреби пацієнта.

4. Перше встановлення

Після фінальної перевірки зубного протеза лікар фіксує його в ротовій порожнині пацієнта, перевіряє функціональність конструкції, правильність прилягання й зручність використання. Крім того, пацієнт отримує інструкції щодо догляду за акриловим протезом, у тому числі правила встановлення, чищення, зберігання й щоденного використання.

5. Періодичні контрольні візити

Рекомендовано регулярно відвідувати стоматолога для контрольних візитів. Це дає змогу оцінювати стан акрилового протеза й реакцію організму на його використання.

Як відбувається встановлення акрилових зубних протезів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Правила догляду за акриловими зубними протезами

Догляд за акриловими зубними протезами важливий для забезпечення тривалого й комфортного використання. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете зберегти конструкцію в гарному стані впродовж багатьох років.

 • Щоденне чищення. Необхідно ретельно очищати акриловий протез мінімум двічі на день, що допоможе видалити бактерії, залишки їжі й забруднення, що можуть спричинити неприємний запах, подразнення ясен, інші проблеми. Використовуйте спеціальні щітки й зубні пасти без абразивних частинок, оскільки вони можуть подряпати поверхню.
 • Правильне зберігання. На ніч варто знімати акриловий протез, зберігати його у воді або в спеціальному дезінфекційному розчині, щоб уникнути висихання та деформації.
 • Уникання ультрафіолету. Прямі сонячні промені здатні пошкодити матеріал, тому краще зберігати акриловий протез у спеціальному футлярі якомога далі від прямих сонячних променів.
 • Відмова від шкідливих звичок. Краще відмовитися від паління і вживання напоїв, які можуть зафарбовувати акрил.
 • Регулярний огляд стоматолога. Звертайтеся до лікаря щонайменше двічі на рік для професійного чищення зубів і налаштування ортопедичної конструкції.

Зв’яжіться з нами й дізнайтеся ціни на акрилові зубні протези. У «Родинній Стоматології» надається повний комплекс послуг з протезування, ми запропонуємо оптимальний для вас варіант.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле