м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Акрилові зубні протези

У стоматологічній практиці акрилові зубні протези — одне з найпоширеніших рішень для відновлення жувальної функції та мови пацієнта. Ці знімні конструкції зручні й естетично виглядають, використовуються як для повного, так і для часткового протезування. У «Родинній Стоматології» ми розглядаємо цей тип протезування як ефективне й доступне рішення для широкого кола пацієнтів.

Які переваги мають акрилові зубні протези?

Ціна на акрилові зубні протези значно нижча, ніж вартість аналогічних конструкцій. Але це не єдиний аргумент на користь цього варіанту протезування, є ще кілька вагомих переваг.

 • Швидкість виготовлення. Акрил легко піддається обробці, тому для виготовлення протеза знадобиться в середньому від 10 до 14 днів.
 • Зручність використання. Готова конструкція легка, просто фіксується у ротовій порожнині, не потребує спеціального догляду. Вона рівномірно розподіляє жувальне навантаження, тому не спричиняє дискомфорту.
 • Естетичність. Акрилові зубні протези мають природний вигляд, колір можна підібрати максимально в тон емалі «рідних» зубів. З’єднання непомітні, порівнюючи з аналогами з інших матеріалів.
 • Швидка адаптація. Матеріал не відчувається в роті, тому звикання проходить швидко й без зайвих турбот.
 • Довговічність. Конструкція надійна й, за умови дотримання правил використання, зберігає бездоганний вигляд, форму і функціональність упродовж тривалого терміну.
 • Ремонтопридатність. Навіть у разі деформації чи несправності, можливе швидке відновлення протеза.
 • Універсальність. Акрилові протези використовують для протезування зубів як верхньої, так і нижньої щелепи. Вони підходять для пацієнтів будь-якого віку й мінімум протипоказань.

Показання до використання акрилових зубних протезів

Акрилові протези можна встановлювати в будь-якому віці. Це шанс відреставрувати зубний ряд і повернути гарну посмішку. У деяких різних клінічних випадках це рішення особливо актуальне.

 1. Адентія. У разі повної втрати зубів акрилові протези — оптимальний засіб для відновлення функцій жування, мовлення й естетики посмішки. Конструкції підходять для постійного носіння.
 2. Часткова втрата зубів. Акрилові протези використовуються для заміщення кількох втрачених зубів. Вони фіксуються на сусідніх зубах, відновлюючи посмішку й повертаючи комфорт пацієнту.
 3. Тимчасове рішення. Акрилові протези дають змогу зберегти функціональність і естетику зубів, поки триває процес планування й підготовки до імплантації.
 4. Економічні міркування. Ціна на акрилові зубні протези значно нижча, ніж на вироби з інших матеріалів. Це хороший вибір у разі обмежених фінансових можливостей.
 5. Недоступність інших типів протезування. Акрилові протези рекомендовані, коли інші способи відновлення посмішки неможливі чи недоцільні через певні медичні обмеження або анатомічні особливості пацієнта.

Незалежно від показань до використання акрилових зубних протезів, насамперед варто проконсультуватися з лікарем. Лише кваліфікований стоматолог може провести індивідуальне оцінювання ситуації та порадити оптимальний варіант лікування для кожного пацієнта.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Типи акрилових протезів

Зверніть увагу, що остаточна ціна акрилового протеза залежить від типу конструкції.

Повні

Повні акрилові протези використовуються, коли втрачені всі зуби верхньої або нижньої щелепи. Конструкція покриває всю поверхню ясен і повністю відновлює зубний ряд. Повні акрилові протези добре тримаються на місці завдяки ефекту присмоктування. Також іноді використовують додаткові фіксатори для більшого комфорту й стабільності.

Часткові

Часткові акрилові протези встановлюються замість кількох зубів. Вони кріпляться в ротовій порожнині до природних зубів з допомогою спеціальних металевих гачків. Якщо стан сусідніх зубів, незадовільний, їх видаляють і встановлюють імпланти, щоб надалі протез міцно тримався. Часткові акрилові протези не лише відновлюють функціональність зубів, але й дають змогу рівномірно розподіляти навантаження, щоб мінімізувати ризик деформації кісткової тканини й уникнути інших проблем зі здоров’ям.

Як встановлюються акрилові знімні протези?

Процес виготовлення й встановлення акрилових протезів потребує уважного підходу для забезпечення бездоганного результату. Він містить кілька обов’язкових етапів.

1. Консультація й діагностика

Під час першої зустрічі з лікарем погоджуються можливості відновлення втрачених зубів. Стоматолог також оцінює стан ротової порожнини, здоров’я зубів і ясен, а також розробляє детальний план протезування. Пацієнту повідомляють остаточну ціну акрилового протеза вибраного типу, а також строки виготовлення і встановлення.

2. Підготовка до протезування

Проводиться процедура зняття зліпка з верхньої або/і нижньої щелепи для отримання точної інформації про прикус, форму і структуру ясен. Проводиться санація порожнини рота: професійна гігієна, лікування гострих і хронічних захворювань. Також на цьому етапі пацієнт разом з лікарем вибирають відтінок і форму штучних зубів, щоб надалі посмішка виглядала максимально природно.

3. Виготовлення акрилового протеза

Зліпки надсилаються до зуботехнічної лабораторії, де зубний технік робить попередні моделі. Після примірки виконуються коригування, якщо в цьому є потреба. Далі виготовляються постійні протези, з огляду на всі встановлені параметри й потреби пацієнта.

4. Перше встановлення

Після фінальної перевірки зубного протеза лікар фіксує його в ротовій порожнині пацієнта, перевіряє функціональність конструкції, правильність прилягання й зручність використання. Крім того, пацієнт отримує інструкції щодо догляду за акриловим протезом, у тому числі правила встановлення, чищення, зберігання й щоденного використання.

5. Періодичні контрольні візити

Рекомендовано регулярно відвідувати стоматолога для контрольних візитів. Це дає змогу оцінювати стан акрилового протеза й реакцію організму на його використання.

Як відбувається встановлення акрилових зубних протезів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Правила догляду за акриловими зубними протезами

Догляд за акриловими зубними протезами важливий для забезпечення тривалого й комфортного використання. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете зберегти конструкцію в гарному стані впродовж багатьох років.

 • Щоденне чищення. Необхідно ретельно очищати акриловий протез мінімум двічі на день, що допоможе видалити бактерії, залишки їжі й забруднення, що можуть спричинити неприємний запах, подразнення ясен, інші проблеми. Використовуйте спеціальні щітки й зубні пасти без абразивних частинок, оскільки вони можуть подряпати поверхню.
 • Правильне зберігання. На ніч варто знімати акриловий протез, зберігати його у воді або в спеціальному дезінфекційному розчині, щоб уникнути висихання та деформації.
 • Уникання ультрафіолету. Прямі сонячні промені здатні пошкодити матеріал, тому краще зберігати акриловий протез у спеціальному футлярі якомога далі від прямих сонячних променів.
 • Відмова від шкідливих звичок. Краще відмовитися від паління і вживання напоїв, які можуть зафарбовувати акрил.
 • Регулярний огляд стоматолога. Звертайтеся до лікаря щонайменше двічі на рік для професійного чищення зубів і налаштування ортопедичної конструкції.

Зв’яжіться з нами й дізнайтеся ціни на акрилові зубні протези. У «Родинній Стоматології» надається повний комплекс послуг з протезування, ми запропонуємо оптимальний для вас варіант.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле