м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Ортодонтія (виправлення прикусу)

Ортодонтія — це галузь стоматології, спрямована на виправлення неправильного прикусу та нерівних зубів. За допомогою різних стоматологічних конструкцій ортодонтичне лікування коригує деформації щелепно-лицьового відділу, відновлює функції зубів та створює естетично привабливу усмішку.

Коли варто звернутися до ортодонта?

Ортодонтія допомагає виправити патології прикусу та інші пов’язані проблеми, такі як нерівні зуби. Прикус — це положення верхнього та нижнього зубного ряду відносно один одного при стиснутих щелепах. Якщо у пацієнта порушуються жувальні функції або при зімкнутих щелепах наявні дефекти — потрібна консультація ортодонта.

При неправильному прикусі спостерігаються такі ознаки:

 • проблеми з дикцією;
 • наявність проміжок між зубами;
 • скупченість та нерівність зубів;
 • дискомфорт під час жування;
 • зміщення зубів чи щелепи;
 • асиметрія обличчя.

Дефекти прикусу не завжди легко помітити, тому важливо враховувати фактори, що спричиняють таку патологію. Проблема може розвинутися через спадковість, травми щелепи, раннє видалення молочних зубів та погані звички у дитинстві, як от смоктання пальця.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Методи виправлення прикусу в ортодонтії

Виправлення прикусу займає певний час (точний час залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта), тому стоматологічна конструкція має бути не тільки ефективною, але і комфортною. При порушенні положення зубів та прикусу «Родинна Стоматологія» пропонує встановлення брекетів або елайнерів. Залежно від складності дефекту та вибраного типу конструкції відрізнятиметься і вартість послуг ортодонта. 

Брекети

Брекети — це стоматологічна конструкція з дуг та замків, що прикріплюються до зубів. Після встановлення вони тиснуть на зуби, що допомагає поступово виправляти прикус та вирівнювати зубний ряд. Корекція розташування зубів за допомогою брекетів потребує регулярного відвідування стоматології для того, щоб відрегулювати тиск замків на зуби.

Брекети бувають трьох видів: металеві, керамічні й сапфірові.

Металева конструкція ефективна та найбільш бюджетна, проте вона дуже помітна на зубах.

Керамічні брекети менш помітні, бо створюються індивідуально під колір зубів пацієнта, а також вони не блищать завдяки матовій поверхні.

Сапфірові брекети прозорі та комфортні — вони непомітні на зубах і не впливають на дикцію, проте найдорожчі з представлених.

Носіння брекетів відбувається протягом тривалого часу, особливо якщо в пацієнта значна деформація зубного ряду чи зміщення прикусу. Стоматолог встановлює конструкцію після складання плану лікування і знімає лише після того, як виправлення дефектів буде завершено. Для коригування тиску та контролю ефективності лікування, пацієнту необхідно відвідувати стоматологію кожні 4 тижні.

Брекети здатні виправити як легкі деформації, так і складні випадки викривлення зубів та патології прикусу.

При носінні брекетів необхідно дотримуватися додаткових правил гігієни, необхідних для запобігання розвитку карієсу.

Елайнери

Елайнери — це прозорі капи, що одягаються поверх зубів для поступової корекції прикусу та вирівнювання зубів. Конструкції виготовляють індивідуально, так, щоб вони чинили тиск на зуби та переміщали їх у заздалегідь спланованій траєкторії. Вони повністю покривають зуби та повторюють їхню форму, тому є менш помітними, ніж брекети.

Елайнери — це суцільна конструкція, яку можна самостійно знімати для чищення зубів та очищення самої капи. Під час корекції прикусу та вирівнювання зубів таким методом, необхідно раз на 6-8 тижнів відвідувати ортодонта — це необхідно для контролю ефективності та заміни елайнера. Зазвичай для виправлення деформацій зубного ряду необхідно декілька наборів елайнерів, що трохи відрізняються за формою.

Елайнери зручні та непомітні, що відрізняє їх від брекетів, проте їх використовують лише у тих випадках, коли у пацієнта не надто сильні порушення прикусу. У складних випадках викривлення брекети — це найкращий варіант виправлення деформації.

Етапи ортодонтичного лікування

Ортодонтія — це тривале лікування, що потребує ретельного планування та регулярного спостереження у стоматолога. Встановлення конструкцій для виправлення прикусу та супутніх проблем допускається лише при повністю здорових зубах. Якщо в ротовій порожнині є запалення, карієс чи інші захворювання — перед встановленням брекетів чи елайнерів обов’язково проводиться лікування. Коли зуби здорові та готові до корекції, стоматолог-ортодонт розпочинає складний та тривалий процес ортодонтичного лікування. 

Діагностика та підготовка

Складання плану ортодонтичного лікування є першим кроком до здорової та гарної усмішки. Щоб підготувати план, лікарю необхідно провести діагностику — зробити КТ та телерентгенографію у бічній проєкції. За допомогою знімків та діагностичних моделей стоматолог встановлює точний діагноз і складає ефективний план виправлення прикусу та вирівнювання зубів.

Етап діагностики та підготовки може містити додаткові процедури, щоб виключити будь-які ризики під час використання ортодонтичних конструкцій. Підготовка може складатися з санації ротової порожнини, гігієнічної чистки та видалення зубів мудрості.

Активна фаза ортодонтії

Активна фаза — це і є безпосередньо процес вирівнювання зубів та виправлення прикусу. Пацієнту встановлюють знімну (елайнери) або незнімну (брекети) ортодонтичну конструкцію та встановлюють інтервал між відвідуваннями стоматолога. Тип конструкції та тривалість лікування залежить від патології прикусу, складності деформації та віку пацієнта. 

Ретенційна фаза

Перехід до ретенційної фази відбувається у момент, коли брекети чи елайнери виконали свою роботу — виправили прикус та вирівняли зуби. Останній етап ортодонтичного лікування необхідний для збереження рівного зубного ряду. У цей час пацієнт має носити спеціальні конструкції, що забезпечують надійну фіксацію зубів — ретейнери.

Пацієнту необхідно носити ретейнери достатньо довго, щоб зафіксувати нове положення зубів — це відбувається вдвічі довше, ніж активна фаза лікування. Зазвичай ретенційна фаза триває близько 1,5 року, проте існують випадки, коли носити ретейнери необхідно довічно. Причина в тому, що для утримання зубів існує м’язовий апарат — він довго перебудовується під нове положення зубів, а в деяких випадках зовсім не змінюється. Іноді пацієнти залишають відгуки, що після завершення ортодонтичного лікування зубний ряд знову викривився — саме у таких ситуаціях стоматологи рекомендують довготривале носіння ретейнерів.

Ретейнери для фіксації зубів бувають знімними й незнімними.

Незнімна конструкція — це металевий плетений джгут, що кріпиться до задньої частини зубів.

Знімні ретейнери — це капи та ретенційні пластинки, які час від часу можна знімати та чистити.

Як відбувається ортодонтичне лікування?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Як доглядати за ортодонтичними конструкціями

Ортодонтичне лікування відбувається протягом тривалого часу, тому пацієнтам необхідно навчитися нових правил гігієни ротової порожнини, особливо якщо встановлюються незнімні конструкції. Дуже важливо правильно та ретельно очищати зуби навіть у важкодоступних місцях, щоб не довелося переривати корекцію задля лікування стоматологічних захворювань. Ортодонтія у «Родинній Стоматології» в Києві завжди містить навчання пацієнтів новим правилам гігієни ротової порожнини — стоматолог обов’язково детально пояснює як чистити знімні та незнімні конструкції. 

Догляд за брекетами

Брекети закривають частину зуба та створюють ділянки, у які стає важко дістатися звичайною зубною щіткою. Щоб якісно підтримувати гігієну ротової порожнини у такій ситуації, необхідно використовувати додаткові інструменти:

 • йоржики — інструмент з довгою ручкою та щетинками, розташованими по колу, призначений для очищення важкодоступних ділянок зубів навколо брекетів;
 • зубні нитки — флос є чудовим засобом для видалення залишків їжі, що застрягли між зубами;
 • іригатори — ефективний пристрій, що за допомогою струменя води швидко та ефективно очищає важкодоступні місця;
 • V-подібні щітки — зручний інструмент для видалення залишків їжі під дугами брекетів, адже його форма дозволяє очищати саме зуби, не травмуючи ясна.

Чистити зуби під час носіння брекетів необхідно двічі на день. Також рекомендовано полоскати рот водою після кожного прийому їжі та за потреби використовувати флос.

Догляд за елайнерами

Підтримувати чистоту елайнерів достатньо просто — необхідно знімати їх перед прийомом їжі, щодня промивати водою та зберігати у спеціальному контейнері, коли вони не використовуються. Під час носіння такої конструкції важливо пам’ятати про чистку зубів двічі на день з використанням щітки, йоржика та флоса. 

Консультація ортодонта в Києві у Родинній Стоматології

Під час консультації ортодонта в Києві в «Родинній Стоматології» проводиться:

 • огляд пацієнта та збір анамнезу;
 • створення фотографії зубів (для демонстрації результату лікування);
 • проведення діагностичних процедур (КТ та ТРГ);
 • озвучення можливих варіантів виправлення прикусу.

За необхідності ортодонт додатково направляє пацієнта на лікування, якщо у ротовій порожнині виявлено карієс чи інші захворювання.

У нас працюють спеціалісти з великим досвідом роботи, які знайдуть найкраще рішення для будь-яких проблем прикусу. Комплексний підхід до лікування дозволяє нам створити естетично привабливу усмішку та зафіксувати результат на довгі роки.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле