м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Фторування молочних зубів

Фторування зубів у дітей у клініці «Родинна Стоматологія» — це абсолютно безболісна процедура насичення емалі сполуками фтору, внаслідок чого її щільність значно зростає, а зубна поверхня стає більш захищеною від негативного впливу патогенних мікроорганізмів та харчових кислот.

А ви знаєте, що зубна емаль — найміцніша тканина в організмі людини? Вона бере на себе основний удар при механічному навантаженні та негативному впливі хвороботворних бактерій. Емаль молочних зубів більш м’яка, через що процес розвитку карієсу у дітей відбувається дуже швидко. Саме тому важливо дбати про її стан з моменту появи першого зуба. 

Чому фторування важливе для дитячих зубів

Існує думка, що догляд за молочними зубами не такий важливий — адже вони й так випадуть, поступившись місцем постійним. Ця небезпечна помилка може призвести до низки проблем, адже тимчасовий комплект виконує безліч важливих функцій:

 • молочні зуби беруть активну участь у процесі травлення, адже вони мають ретельно пережовувати їжу;
 • вони впливають безпосередньо на прикус та формування щелепи;
 • тимчасовий комплект впливає на процес розвитку мови, артикуляцію та дикцію;
 • стан зубів та ясен безпосередньо впливає на загальний стан здоров’я дитини;
 • від зовнішнього вигляду зубів залежить також самооцінка і гарний настрій вашої дитини — неприємно, коли дражнять за негарну усмішку.

Саме тому не варто нехтувати регулярним домашнім доглядом і пропускати планові візити до стоматолога. А за допомогою фторування можна зберегти зубки здоровими та уникнути неприємних процедур.

Емаль у малюків пориста та недостатньо мінералізована, тому вона легко пошкоджується під впливом кислот, що виділяють каріозні бактерії. Дуже важлива регулярна домашня гігієна з використанням правильно підібраних засобів догляду, а для додаткового захисту лікарі рекомендують провести процедуру фторування молочних зубів.

Фторування часто називають процесом ремінералізації (відновлення) зубної емалі, оскільки в результаті цієї маніпуляції швидко та безпечно заповнюється дефіцит фтору та запобігає її руйнуванню.

Фтор — це дуже важливий мікроелемент, необхідний для правильного росту та розвитку зубів. При його нестачі (низький його вміст в питній воді, недостатня кількість морської риби та інших фторовмісних продуктів в раціоні) зубна емаль стає тонкою, тендітною і чутливою до зовнішніх подразників.

Методи фторування молочних зубів у дітей

Фторування тимчасових зубів у дітей — це процедура насичення зубної емалі іонами фтору шляхом нанесення спеціальних розчинів, які ефективно підвищують міцність зубів та їх стійкість до шкідливих впливів. Користь фторування зубів у дітей доведена численними дослідженнями та відгуками маленьких пацієнтів.

Насичення тимчасових зубів фторвмісними препаратами скоріше профілактична, ніж лікувальна процедура, але саме такі завчасні заходи істотно знижують ризик виникнення різних патологій у майбутньому, коли на зміну молочним зубам прийдуть постійні.

Сьогодні існує кілька методик проведення цієї стоматологічної маніпуляції:

1. Просте фторування

Просте фторування тимчасових зубів абсолютно не шкідливе і рекомендоване до проведення з метою зміцнення зубної емалі і профілактики карієсу. Препарати, що містять фтор, не проникають у глибоких шари емалі і не зможуть допомогти при вже наявному карієсі.

Процедура проводитися двома способами:

 • Нанесення фторвмісного гелю на зубки з використанням спеціальних капп

Це досить ефективний спосіб, який можна використовувати навіть у домашніх умовах, але для отримання максимальних результатів потрібне регулярне нанесення гелю. Річ у тому, що препарат впливає досить поверхнево і не сприяє проникненню фтористого кальцію в глибокі шари емалі, тому поступово зчищається при чищенні зубів. Цей спосіб простий у використанні і підходить навіть найменшим діткам.

 • Покриття зубної емалі фторлаком

Після очищення зубного нальоту на поверхню молочних зубів спеціальним пензликом наноситься фторлак і просушується протягом декількох хвилин. Цей спосіб має більш тривалий ефект, хоча мікрокристали фтористого кальцію не проникають у пори емалі і з часом зчищаються при механічному впливі. Повторювати профілактичне нанесення фторлаку слід 1-2 рази на рік залежно від стану зубів маленького пацієнта.

2. Глибоке фторування

Ця процедура проводиться спеціальним емаль-герметизуючим складом, який завдяки високій концентрації іонів фтору глибоко проникає в зубні тканини та посилює їхню міцність. Глибоке фторування зубів можна застосовувати як на початкових етапах карієсу (стадія плями), так і при глибших пошкодженнях.

Фахівці «Родинної Стоматології» пропонують процедуру глибокого фторування зубів у дітей за найкращою ціною, оскільки саме ця маніпуляція допомагає уповільнити процес руйнування молочних зубів і зберегти їх до моменту зміни на постійний комплект.

Оптимальний вік для початку фторування тимчасових зубів

Дбати про зубну емаль варто починати з прорізуванням першого зуба, а вартість профілактики карієсу та інших стоматологічних захворювань суттєво нижча, ніж дороге лікування, дискомфорт та сльози вашої дитини.

При необхідності просте фторування молочних зубів можна проводити вже з 1,5-2-х років, тому що ця процедура є абсолютно безпечною для здоров’я дитини, а маленькі діти часто страждають на «пляшковий карієс». Частоту її проведення визначає лікар залежно від ступеня фтордефіциту та стану емалі.

Глибоке фторування зубів у дітей немає особливих протипоказань до проведення. Процедуру можна проводити вже у віці 3-5 років, коли з малюком можна домовитись і він може всидіти у стоматологічному кріслі тривалий відрізок часу. При дотриманні рекомендацій лікаря курс фторування молочних зубів дозволяє досягти пролонгованого позитивного ефекту. 

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Догляд за зубами після фторування

Для збереження результату після проведення процедури фторування молочних зубів варто дотримуватися деяких рекомендацій:

 • протягом 3-4 годин після ремінералізації утриматися від вживання кислотних продуктів, наприклад, цитрусових;
 • використовувати зубні пасти та ополіскувачі (якщо дитина вже вміє спльовувати) з певним вмістом фторидів;
 • на кілька днів виключити із раціону дуже гарячі або дуже холодні продукти;
 • відвідувати дитячого стоматолога кожні 4-6 місяців.

Переваги фторування молочних зубів у дітей у Родинній Стоматології

Фторування зубів у дітей у клініці «Родинна Стоматологія» — це чудова інвестиція у здоров’я вашої дитини на довгі роки.

Основні переваги проведення процедури у нашій клініці:

 • Багаторічний досвід та висока кваліфікація лікарів клініки

Команда «Родинної Стоматології» вже понад 13 років дбає про здоров’я наших пацієнтів. Лікарі регулярно підвищують кваліфікацію та знаходять нові підходи навіть до найменших клієнтів.

 • Сучасне обладнання

Найсучасніші технології та прилади допомагають забезпечити найвищий рівень лікування. Наприклад, мікроскоп Carl Zeiss збільшує зображення зуба у 20 разів. З його допомогою ми можемо виявити дрібні пошкодження зубної емалі. Також ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації для виключної безпеки наших пацієнтів.

 • Дружнє ставлення та вміння працювати з дітьми

Наша стоматологія справді «родинна», адже ми ставимося до пацієнтів як до членів наших сімей. Навіть найменші та тривожні пацієнти позбудуться страху стоматологів після прийому в нашій клініці.

Запишіться на безкоштовну консультацію до нашої клініки — збережіть емаль дитячих зубів на довгі роки за допомогою процедури фторування!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати більше

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле