Фторування молочних зубів

Фторування зубів у дітей у клініці «Родинна стоматологія» — це абсолютно безболісна процедура насичення емалі сполуками фтору, внаслідок чого її щільність значно зростає, а зубна поверхня стає більш захищеною від негативного впливу патогенних мікроорганізмів та харчових кислот.

А ви знаєте, що зубна емаль — найміцніша тканина в організмі людини? Вона бере на себе основний удар при механічному навантаженні та негативному впливі хвороботворних бактерій. Емаль молочних зубів більш м’яка, через що процес розвитку карієсу у дітей відбувається дуже швидко. Саме тому важливо дбати про її стан з моменту появи першого зуба. 

Чому фторування важливе для дитячих зубів

Існує думка, що догляд за молочними зубами не такий важливий — адже вони й так випадуть, поступившись місцем постійним. Ця небезпечна помилка може призвести до низки проблем, адже тимчасовий комплект виконує безліч важливих функцій:

 • молочні зуби беруть активну участь у процесі травлення, адже вони мають ретельно пережовувати їжу;
 • вони впливають безпосередньо на прикус та формування щелепи;
 • тимчасовий комплект впливає на процес розвитку мови, артикуляцію та дикцію;
 • стан зубів та ясен безпосередньо впливає на загальний стан здоров’я дитини;
 • від зовнішнього вигляду зубів залежить також самооцінка і гарний настрій вашої дитини — неприємно, коли дражнять за негарну усмішку.

Саме тому не варто нехтувати регулярним домашнім доглядом і пропускати планові візити до стоматолога. А за допомогою фторування можна зберегти зубки здоровими та уникнути неприємних процедур.

Емаль у малюків пориста та недостатньо мінералізована, тому вона легко пошкоджується під впливом кислот, що виділяють каріозні бактерії. Дуже важлива регулярна домашня гігієна з використанням правильно підібраних засобів догляду, а для додаткового захисту лікарі рекомендують провести процедуру фторування молочних зубів.

Фторування часто називають процесом ремінералізації (відновлення) зубної емалі, оскільки в результаті цієї маніпуляції швидко та безпечно заповнюється дефіцит фтору та запобігає її руйнуванню.

Фтор — це дуже важливий мікроелемент, необхідний для правильного росту та розвитку зубів. При його нестачі (низький його вміст в питній воді, недостатня кількість морської риби та інших фторовмісних продуктів в раціоні) зубна емаль стає тонкою, тендітною і чутливою до зовнішніх подразників.

Методи фторування молочних зубів у дітей

Фторування тимчасових зубів у дітей — це процедура насичення зубної емалі іонами фтору шляхом нанесення спеціальних розчинів, які ефективно підвищують міцність зубів та їх стійкість до шкідливих впливів. Користь фторування зубів у дітей доведена численними дослідженнями та відгуками маленьких пацієнтів.

Насичення тимчасових зубів фторвмісними препаратами скоріше профілактична, ніж лікувальна процедура, але саме такі завчасні заходи істотно знижують ризик виникнення різних патологій у майбутньому, коли на зміну молочним зубам прийдуть постійні.

Сьогодні існує кілька методик проведення цієї стоматологічної маніпуляції:

1. Просте фторування

Просте фторування тимчасових зубів абсолютно не шкідливе і рекомендоване до проведення з метою зміцнення зубної емалі і профілактики карієсу. Препарати, що містять фтор, не проникають у глибоких шари емалі і не зможуть допомогти при вже наявному карієсі.

Процедура проводитися двома способами:

 • Нанесення фторвмісного гелю на зубки з використанням спеціальних капп

Це досить ефективний спосіб, який можна використовувати навіть у домашніх умовах, але для отримання максимальних результатів потрібне регулярне нанесення гелю. Річ у тому, що препарат впливає досить поверхнево і не сприяє проникненню фтористого кальцію в глибокі шари емалі, тому поступово зчищається при чищенні зубів. Цей спосіб простий у використанні і підходить навіть найменшим діткам.

 • Покриття зубної емалі фторлаком

Після очищення зубного нальоту на поверхню молочних зубів спеціальним пензликом наноситься фторлак і просушується протягом декількох хвилин. Цей спосіб має більш тривалий ефект, хоча мікрокристали фтористого кальцію не проникають у пори емалі і з часом зчищаються при механічному впливі. Повторювати профілактичне нанесення фторлаку слід 1-2 рази на рік залежно від стану зубів маленького пацієнта.

2. Глибоке фторування

Ця процедура проводиться спеціальним емаль-герметизуючим складом, який завдяки високій концентрації іонів фтору глибоко проникає в зубні тканини та посилює їхню міцність. Глибоке фторування зубів можна застосовувати як на початкових етапах карієсу (стадія плями), так і при глибших пошкодженнях.

Фахівці «Родинної стоматології» пропонують процедуру глибокого фторування зубів у дітей за найкращою ціною, оскільки саме ця маніпуляція допомагає уповільнити процес руйнування молочних зубів і зберегти їх до моменту зміни на постійний комплект.

Оптимальний вік для початку фторування тимчасових зубів

Дбати про зубну емаль варто починати з прорізуванням першого зуба, а вартість профілактики карієсу та інших стоматологічних захворювань суттєво нижча, ніж дороге лікування, дискомфорт та сльози вашої дитини.

При необхідності просте фторування молочних зубів можна проводити вже з 1,5-2-х років, тому що ця процедура є абсолютно безпечною для здоров’я дитини, а маленькі діти часто страждають на «пляшковий карієс». Частоту її проведення визначає лікар залежно від ступеня фтордефіциту та стану емалі.

Глибоке фторування зубів у дітей немає особливих протипоказань до проведення. Процедуру можна проводити вже у віці 3-5 років, коли з малюком можна домовитись і він може всидіти у стоматологічному кріслі тривалий відрізок часу. При дотриманні рекомендацій лікаря курс фторування молочних зубів дозволяє досягти пролонгованого позитивного ефекту. 

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Догляд за зубами після фторування

Для збереження результату після проведення процедури фторування молочних зубів варто дотримуватися деяких рекомендацій:

 • протягом 3-4 годин після ремінералізації утриматися від вживання кислотних продуктів, наприклад, цитрусових;
 • використовувати зубні пасти та ополіскувачі (якщо дитина вже вміє спльовувати) з певним вмістом фторидів;
 • на кілька днів виключити із раціону дуже гарячі або дуже холодні продукти;
 • відвідувати дитячого стоматолога кожні 4-6 місяців.

Переваги фторування молочних зубів у дітей у Родинній Стоматології

Фторування зубів у дітей у клініці «Родинна стоматологія» — це чудова інвестиція у здоров’я вашої дитини на довгі роки.

Основні переваги проведення процедури у нашій клініці:

 • Багаторічний досвід та висока кваліфікація лікарів клініки

Команда «Родинної стоматології» вже понад 13 років дбає про здоров’я наших пацієнтів. Лікарі регулярно підвищують кваліфікацію та знаходять нові підходи навіть до найменших клієнтів.

 • Сучасне обладнання

Найсучасніші технології та прилади допомагають забезпечити найвищий рівень лікування. Наприклад, мікроскоп Carl Zeiss збільшує зображення зуба у 20 разів. З його допомогою ми можемо виявити дрібні пошкодження зубної емалі. Також ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації для виключної безпеки наших пацієнтів.

 • Дружнє ставлення та вміння працювати з дітьми

Наша стоматологія справді «родинна», адже ми ставимося до пацієнтів як до членів наших сімей. Навіть найменші та тривожні пацієнти позбудуться страху стоматологів після прийому в нашій клініці.

Запишіться на безкоштовну консультацію до нашої клініки — збережіть емаль дитячих зубів на довгі роки за допомогою процедури фторування!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Показати більше

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле