Видалення молочних зубів у дітей

Видалення тимчасових зубів у дітей — процедура, яку варто проводити у перевіреній клініці, аби уникнути травматичного досвіду сина чи доньки.

У «Родинній стоматології» цю операцію проводять безболісно та швидко. Ваша дитина вийде з лікарні без сліз та з гарним настроєм. 

Важливість та роль молочних зубів

У період росту щелепних кісток постійні зуби ще не можуть поміститися у дитини в роті, тому з 3 до 12 років тут розміщуються тимчасові — молочні зубки. Вони потрібні для нормального розвитку лицевого скелета, оскільки кістки ростуть тільки за певного навантаження. Це навантаження і створює процес жування.

На місце тимчасових зубів приходять постійні. Ще одна функція молочних — орієнтир для прорізування корінних. Якщо тимчасовий зуб доводиться видаляти, постійний може втратити «орієнтир» та вирости криво. Ось чому стоматологи намагаються у будь-якому випадку зберегти різці, моляри та ікла. Однак існують спеціальні покази до видалення молочних зубів. 

Покази до видалення молочних зубів

Передчасне видалення молочних зубів проводиться у разі:

 • Карієсу: якщо молочний зуб пошкоджений карієсом більш ніж на 70%, і вилікувати його за допомогою пломбування вже не можна, лікар-стоматолог зазвичай його видаляє.
 • Запалення: зуб, що хитається, може спричиняти дискомфорт і призводити до запалення ясен, тому для збереження здоров’я навколишніх тканин його варто видалити.
 • Травматизації: відколи емалі або переломи кореня шкідливі для формування прикусу дитини. Крім того, пошкоджений зуб може спричиняти біль та дискомфорт, тому його зазвичай видаляють.
 • Затримки природної зміни: у ситуації, коли постійний зуб вже почав прорізуватись, а молочний ще не випав, для нормального розвитку щелепи тимчасовий моляр видаляють.

Підготовка до видалення тимчасових зубів

Спочатку досвідчені лікарі «Родинної стоматології» проводять діагностику. Для цього роблять рентгенівський знімок або знімок щелепи (ортопантомограма). Обстеження допомагають побачити стан кореневої системи та наявність під тимчасовим зубом постійного. В результаті дитячій стоматолог визначає, чи є видалення молочних зубів необхідним.

Дитину також слід підготувати психологічно, особливо якщо до того моменту подібних процедур не проводилось. Найкраще, що можна зробити в домашніх умовах — це чесно пояснити, що саме буде відбуватися. Великою помилкою буде введення дитини в оману фразами «Лікар тільки подивиться» або «Підемо спитати, як чистити зубки», оскільки розходження очікувань та дійсності лише формує страх перед стоматологом. Інформацію можна доносити в ігровому форматі або за допомогою навчально-розважальних мультфільмів про важливість догляду за посмішкою.

Процедура видалення молочних зубів

Видалення молочних зубів у дітей проходить у такі етапи:

 1. Знеболювання: аби процедура пройшла легко та швидко, стоматолог наносить гель, що заморожує, а потім робить укол анестетика.
 2. Видалення: для цього використовують спеціальні щипці, якими підхоплюють та витягують зуб.
 3. Обробка: лунку закривають ватним тампоном, аби зупинити кровотечу після видалення.

Після процедури ватний тампон варто утримувати не більше 30 хвилин. Також рекомендується дуже обережно чистити зуби впродовж наступних 3-х діб.

Післяопераційний період

Після процедури варто дотримуватися простих правил:

 • Не займатись фізичними навантаженнями протягом 3-х діб, оскільки це провокує кровотечу лунки;
 • Не вживати тверду, гарячу та гостру їжу впродовж двох-трьох днів, щоб уникнути подразнень;
 • Не їсти до закінчення дії анестетика, аби запобігти травматизації губ;
 • Не гріти лунку та не накладати компреси у разі больових відчуттів.

Після видалення зубів у дітей може спостерігатися легкий набряк, почервоніння або чутливість у місці тимчасового зуба та навколо нього. Це абсолютно нормально, і щодо цього перейматися не варто. Однак якщо дитина відчуває слабкість, нездужання, високу температуру у перший-другий день після процедури, це може бути симптомами запалення лунки — альвеоліту. У такому випадку обов’язково слід звернутися до лікаря для призначення протизапальних препаратів.

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Переваги видалення молочних зубів в Києві у Родинній стоматології

В Києві варто звернутись до «Родинної стоматології» з декількох причин:

 1. Кваліфіковані спеціалісти
  Кожен наш лікар працює вже понад 13 років. Професіоналізм команди дозволяє знаходити підхід до кожного пацієнта, навіть до найбільш тривожного.
 2. Дружнє ставлення
  Ми пропонуємо таку якість сервісу, яку б хотіли отримати наші близькі. «Родинна стоматологія» — це, перш за все, про ставлення до клієнтів як до рідних та затишну атмосферу.
 3. Доступний прайс
  Ціна видалення молочного зуба не перевищуватиме 500 грн, а консультація та огляд безкоштовні.
 4. Сучасне обладнання
  Ми вважаємо, що навіть найскладніші випадки можна вилікувати за допомогою якісного обладнання. Так, наприклад, дентальний мікроскоп Carl Zeiss дає змогу збільшити зображення зуба у 20 разів, що підвищує точність діагностики. Крім того, клініка гарантує повну безпеку завдяки новітньому обладнанню для стерилізації.

Родинній стоматології довіряють найцінніше — здоров’я близьких. Наша команда завжди робить все можливе, щоб виправдати цю довіру повною мірою. Це стосується як процесу лікування, так і психологічного аспекту. Ми прагнемо забезпечити максимальний комфорт пацієнта під час стоматологічних процедур, а також ретельно працюємо над тим, щоб у майбутньому у вас та ваших дітей не виникало проблем з відвідуванням стоматолога через травматичний досвід.

Піклуйтеся про здорову посмішку своїх дітей — обирайте «Родинну стоматологію»!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Показати більше

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле