Видалення молочних зубів у дітей

Видалення тимчасових зубів у дітей — процедура, яку варто проводити у перевіреній клініці, аби уникнути травматичного досвіду сина чи доньки.

У «Родинній Стоматології» цю операцію проводять безболісно та швидко. Ваша дитина вийде з лікарні без сліз та з гарним настроєм. 

Важливість та роль молочних зубів

У період росту щелепних кісток постійні зуби ще не можуть поміститися у дитини в роті, тому з 3 до 12 років тут розміщуються тимчасові — молочні зубки. Вони потрібні для нормального розвитку лицевого скелета, оскільки кістки ростуть тільки за певного навантаження. Це навантаження і створює процес жування.

На місце тимчасових зубів приходять постійні. Ще одна функція молочних — орієнтир для прорізування корінних. Якщо тимчасовий зуб доводиться видаляти, постійний може втратити «орієнтир» та вирости криво. Ось чому стоматологи намагаються у будь-якому випадку зберегти різці, моляри та ікла. Однак існують спеціальні покази до видалення молочних зубів. 

Покази до видалення молочних зубів

Передчасне видалення молочних зубів проводиться у разі:

 • Карієсу: якщо молочний зуб пошкоджений карієсом більш ніж на 70%, і вилікувати його за допомогою пломбування вже не можна, лікар-стоматолог зазвичай його видаляє.
 • Запалення: зуб, що хитається, може спричиняти дискомфорт і призводити до запалення ясен, тому для збереження здоров’я навколишніх тканин його варто видалити.
 • Травматизації: відколи емалі або переломи кореня шкідливі для формування прикусу дитини. Крім того, пошкоджений зуб може спричиняти біль та дискомфорт, тому його зазвичай видаляють.
 • Затримки природної зміни: у ситуації, коли постійний зуб вже почав прорізуватись, а молочний ще не випав, для нормального розвитку щелепи тимчасовий моляр видаляють.

"Родинна Стоматологія" — це:

0 +
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо

Підготовка до видалення тимчасових зубів

Спочатку досвідчені лікарі «Родинної Стоматології» проводять діагностику. Для цього роблять рентгенівський знімок або знімок щелепи (ортопантомограма). Обстеження допомагають побачити стан кореневої системи та наявність під тимчасовим зубом постійного. В результаті дитячій стоматолог визначає, чи є видалення молочних зубів необхідним.

Дитину також слід підготувати психологічно, особливо якщо до того моменту подібних процедур не проводилось. Найкраще, що можна зробити в домашніх умовах — це чесно пояснити, що саме буде відбуватися. Великою помилкою буде введення дитини в оману фразами «Лікар тільки подивиться» або «Підемо спитати, як чистити зубки», оскільки розходження очікувань та дійсності лише формує страх перед стоматологом. Інформацію можна доносити в ігровому форматі або за допомогою навчально-розважальних мультфільмів про важливість догляду за посмішкою.

Процедура видалення молочних зубів

Видалення молочних зубів у дітей проходить у такі етапи:

 1. Знеболювання: аби процедура пройшла легко та швидко, стоматолог наносить гель, що заморожує, а потім робить укол анестетика.
 2. Видалення: для цього використовують спеціальні щипці, якими підхоплюють та витягують зуб.
 3. Обробка: лунку закривають ватним тампоном, аби зупинити кровотечу після видалення.

Після процедури ватний тампон варто утримувати не більше 30 хвилин. Також рекомендується дуже обережно чистити зуби впродовж наступних 3-х діб.

Післяопераційний період

Після процедури варто дотримуватися простих правил:

 • Не займатись фізичними навантаженнями протягом 3-х діб, оскільки це провокує кровотечу лунки;
 • Не вживати тверду, гарячу та гостру їжу впродовж двох-трьох днів, щоб уникнути подразнень;
 • Не їсти до закінчення дії анестетика, аби запобігти травматизації губ;
 • Не гріти лунку та не накладати компреси у разі больових відчуттів.

Після видалення зубів у дітей може спостерігатися легкий набряк, почервоніння або чутливість у місці тимчасового зуба та навколо нього. Це абсолютно нормально, і щодо цього перейматися не варто. Однак якщо дитина відчуває слабкість, нездужання, високу температуру у перший-другий день після процедури, це може бути симптомами запалення лунки — альвеоліту. У такому випадку обов’язково слід звернутися до лікаря для призначення протизапальних препаратів.

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Переваги видалення молочних зубів в Києві у Родинній Стоматології

В Києві варто звернутись до «Родинної Стоматології» з декількох причин:

 1. Кваліфіковані спеціалісти
  Кожен наш лікар працює вже понад 13 років. Професіоналізм команди дозволяє знаходити підхід до кожного пацієнта, навіть до найбільш тривожного.
 2. Дружнє ставлення
  Ми пропонуємо таку якість сервісу, яку б хотіли отримати наші близькі. «Родинна Стоматологія» — це, перш за все, про ставлення до клієнтів як до рідних та затишну атмосферу.
 3. Доступний прайс
  Ціна видалення молочного зуба не перевищуватиме 500 грн, а консультація та огляд безкоштовні.
 4. Сучасне обладнання
  Ми вважаємо, що навіть найскладніші випадки можна вилікувати за допомогою якісного обладнання. Так, наприклад, дентальний мікроскоп Carl Zeiss дає змогу збільшити зображення зуба у 20 разів, що підвищує точність діагностики. Крім того, клініка гарантує повну безпеку завдяки новітньому обладнанню для стерилізації.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?

0 %
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування

Родинній Стоматології довіряють найцінніше — здоров’я близьких. Наша команда завжди робить все можливе, щоб виправдати цю довіру повною мірою. Це стосується як процесу лікування, так і психологічного аспекту. Ми прагнемо забезпечити максимальний комфорт пацієнта під час стоматологічних процедур, а також ретельно працюємо над тим, щоб у майбутньому у вас та ваших дітей не виникало проблем з відвідуванням стоматолога через травматичний досвід.

Піклуйтеся про здорову посмішку своїх дітей — обирайте «Родинну Стоматологію»!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати більше

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле