Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети — це ортодонтична конструкція для вирівнювання зубів, яка за принципом ідентична звичайним брекетам, проте встановлюється з внутрішнього боку зубного ряду. Такий метод відновлення гарної усмішки підходить для публічних людей, що виступають перед великою кількістю людей, а також для тих, хто просто не хоче використовувати помітні стоматологічні вироби. Носити лінгвальні брекети можна лише людям, старшим за 12 років, адже вони ширші та забезпечують більший тиск на щелепу, ніж звичайні брекети.

Кому підходять лінгвальні брекети?

Лінгвальні брекети — це універсальний стоматологічний виріб, що підходить більшості пацієнтів, старших за 12 років. Проте вибір конструкції для вирівнювання зубів залежить від індивідуальних особливостей щелепи конкретної людини — стоматолог спочатку робить огляд та проводить діагностику, і тільки потім підбирає найбільш ефективний спосіб лікування.

Лікар може запропонувати встановити внутрішні брекети за наявності таких порушень:

 • викривлення положення окремих зубів;
 • наявність діастем (щілин між зубами);
 • скупченість зубів;
 • нерівномірний розвиток щелеп;
 • патологія прикусу, коли одна щелепа зміщена вперед;
 • емаль надто тонка для інших способів вирівнювання зубного ряду.

Стоматологи також рекомендують внутрішню конструкцію для пацієнтів, у яких є підвищений ризик травм щелепи, наприклад, спортсменам та борцям. Здебільшого стан зубів дає змогу пацієнту самостійно вибирати, який саме стоматологічний спосіб корекції використовувати для створення гарної усмішки — у такій ситуації люди віддають перевагу внутрішній системі з естетичних міркувань. Конструкція також показана для вирівнювання зубів під час підготовки до протезування.

"Родинна Стоматологія" — це:

0 +
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо

Які переваги мають внутрішні брекети

Лінгвальні брекети підходять для корекції як легких, так і складних порушень положення зубів. Завдяки особливій конструкції та надійному кріпленню на зубах, система здатна виправити широкий спектр ортодонтичних порушень.

Внутрішні брекети мають безліч переваг:

 1. Індивідуальна форма — виріб створюється індивідуально за зліпком зубів пацієнта, щоб він ідеально підходив для розв’язання конкретної проблеми;
 2. Зручність — конструкція має обтічну форму, яка не заважає їсти й розмовляти, тому до неї дуже легко звикнути;
 3. Естетичність — на відміну від стандартних брекетів, брекети внутрішні не мають жодної деталі, яку було б видно з зовнішнього боку зубного ряду, тому ніхто не дізнається, що ви носите брекет-систему;
 4. Безпечність — виріб не контактує з яснами, губами та щоками, тому не спричиняє пошкоджень чутливої слизової рота та не заважає артикуляції;
 5. Ефективність — внутрішня система забезпечує більший тиск, ніж звичайна, адже між замками на внутрішній частині зубного ряду відстань буде меншою, що дає змогу краще натягнути дугу.

Внутрішня ортодонтична система не підвищує ризик виникнення карієсу і гінгівіту так, як зовнішні брекети. Завдяки розташуванню на внутрішньому боці зубного ряду, конструкція не протипоказана до встановлення пацієнтам, що займаються контактними видами спорту та музикантам, що грають на духових інструментах.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Як підготуватися до встановлення лінгвальної брекет-системи

Підготовка до встановлення ортодонтичної конструкції починається під час першого візиту до стоматолога. Лікар проводить огляд ротової порожнини та, за потреби, призначає додаткові діагностичні процедури, наприклад, панорамний знімок або рентген зубів. За допомогою додаткової діагностики стоматолог визначає точне розташування та кількість зубів, включно з тими, що ще не прорізалися. Така підготовка допомагає виявити можливі захворювання, які потрібно вилікувати до початку процедури вирівнювання зубів.

Залежно від особливостей стану ротової порожнини пацієнта, підготовка до встановлення внутрішньої ортодонтичної системи складається з таких етапів:

 • усунення карієсу;
 • пломбування;
 • лікування запалень;
 • видалення зубного каменю;
 • професійна чистка зубів.

Носіння брекетів ускладнює проведення гігієни ротової порожнини. Неналежне чищення зубів сприяє виникненню карієсу та запальних захворювань. Стоматологи обов’язково проводять санацію порожнини рота до початку корекції прикусу, щоб запобігти розвитку серйозних патологічних процесів — це допомагає підтримати здоров’я зубного ряду під час носіння ортодонтичного виробу.

Щоб лінгвальна брекет-система відповідала усім особливостям зубного ряду пацієнта, після санації стоматолог знімає зліпок щелепи. Після цього фахівці починають виготовлення індивідуальної ортодонтичної конструкції в лабораторії.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Етапи встановлення лінгвальних брекетів

Процедура встановлення брекетів триває від 1,5 до 3 годин — точний час залежить від того, наскільки серйозною є деформація зубного ряду. У випадках, коли необхідне вирівнювання зубів і нижньої, і верхньої щелепи, стоматолог розділяє процес на два етапи — спочатку повністю завершує встановлення конструкції на одну щелепу, і лише потім починає працювати з другою. Встановлення лінгвальних брекетів проходить у декілька етапів.

Встановлення брекетів

Брекети фіксують на зубній емалі з внутрішнього боку зубів за допомогою тонкого шару спеціального клею. Лікарю необхідно встановити кожен елемент послідовно, адже брекети створюються відповідно до форми кожного зуба, аби забезпечити надійну фіксацію та попередити дискомфорт під час носіння. Процес займає трохи більше часу, ніж під час встановлення звичайних брекетів. Причина у тому, що до внутрішньої частини зубів важче дістатися — це кропітка робота, яка вимагає від ортодонта спеціальних навичок.

Встановлення дуги

Дуга є основним елементом, що здійснює корекцію викривлення зубів або порушення прикусу, тому вона має бути надійно закріплена до брекетів. Дугу зазвичай закріплюють за допомогою лігатури (спеціальні ортодонтичні гумки) або спеціальних замків. Спосіб кріплення залежить від типу дуги — вони бувають класичні, лігатурні та самолігуючі.

Регулювання тиску

Після встановлення конструкції ортодонт регулює натяжіння дуги так, щоб створити потрібний тиск на зуби. Це забезпечує поступове переміщення зубів у заздалегідь спланованому лікарем напрямку.

Рекомендації з догляду

Як і будь-які незнімні ортодонтичні конструкції, лінгвальні брекети створюють певні труднощі під час гігієнічних процедур. Щоб запобігти розвитку захворювань зубів, лікар обов’язково дає рекомендації щодо догляду за конструкцією — розповідає як та якими засобами проводити гігієну ротової порожнини.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?

0 %
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування

Скільки носити та як доглядати за внутрішніми брекетами

Тривалість використання системи завжди індивідуальна і залежить від ступеня викривлення зубів. Зазвичай лікування займає до 2-х років, але у разі незначних аномалій може вистачити й 6 місяців.

Деякі пацієнти відмовляються від внутрішньої системи через вартість, адже ціна на лінгвальні брекети вища, ніж на звичайні. Проте вони ефективніше вирівнюють зуби та сприяють швидшому досягненню бажаного результату. Також вони рідше спричиняють ускладнення у вигляді карієсу, що може заощадити кошти на лікування. Тому лінгвальні брекети — це вигідна інвестиція у красиву усмішку та впевненість у собі.

Під час носіння ортодонтичного виробу необхідно дотримуватися певних рекомендацій з догляду. Насамперед слід відмовитися від вживання волокнистих (м’ясо, кукурудза) та в’язких продуктів. Їжа, що зазвичай прилипає до зубів чи застрягає між ними, легко прилипатиме до конструкції, і її буде важко прибрати — це підвищить ризик виникнення карієсу та запалення ясен. Занадто тверді та в’язкі продукти не рекомендується вживати, оскільки вони можуть пошкодити брекети. Більшість страв можна вживати — достатньо розрізати їжу на невеликі шматочки й насолоджуватися без шкоди брекетам та зубам.

Лікування внутрішніми брекетами передбачає додатковий догляд, щоб запобігти карієсу. Під час носіння виробу необхідно чистити зуби двічі на день, використовуючи м’яку зубну щітку. Крім того, обов’язково користуватися іригатором, зубною ниткою та особливою щіткою для чистки емалі навколо брекетів та під дугою. Стоматологи також рекомендують чистити або ополіскувати ротову порожнину після кожного приймання їжі. Лікар також допоможе вибрати спеціальну зубну пасту, що забезпечить найкращий догляд за зубами під час носіння ортодонтичної конструкції.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле