м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети — це ортодонтична конструкція для вирівнювання зубів, яка за принципом ідентична звичайним брекетам, проте встановлюється з внутрішнього боку зубного ряду. Такий метод відновлення гарної усмішки підходить для публічних людей, що виступають перед великою кількістю людей, а також для тих, хто просто не хоче використовувати помітні стоматологічні вироби. Носити лінгвальні брекети можна лише людям, старшим за 12 років, адже вони ширші та забезпечують більший тиск на щелепу, ніж звичайні брекети.

Кому підходять лінгвальні брекети?

Лінгвальні брекети — це універсальний стоматологічний виріб, що підходить більшості пацієнтів, старших за 12 років. Проте вибір конструкції для вирівнювання зубів залежить від індивідуальних особливостей щелепи конкретної людини — стоматолог спочатку робить огляд та проводить діагностику, і тільки потім підбирає найбільш ефективний спосіб лікування.

Лікар може запропонувати встановити внутрішні брекети за наявності таких порушень:

 • викривлення положення окремих зубів;
 • наявність діастем (щілин між зубами);
 • скупченість зубів;
 • нерівномірний розвиток щелеп;
 • патологія прикусу, коли одна щелепа зміщена вперед;
 • емаль надто тонка для інших способів вирівнювання зубного ряду.

Стоматологи також рекомендують внутрішню конструкцію для пацієнтів, у яких є підвищений ризик травм щелепи, наприклад, спортсменам та борцям. Здебільшого стан зубів дає змогу пацієнту самостійно вибирати, який саме стоматологічний спосіб корекції використовувати для створення гарної усмішки — у такій ситуації люди віддають перевагу внутрішній системі з естетичних міркувань. Конструкція також показана для вирівнювання зубів під час підготовки до протезування.

Які переваги мають внутрішні брекети

Лінгвальні брекети підходять для корекції як легких, так і складних порушень положення зубів. Завдяки особливій конструкції та надійному кріпленню на зубах, система здатна виправити широкий спектр ортодонтичних порушень.

Внутрішні брекети мають безліч переваг:

 1. Індивідуальна форма — виріб створюється індивідуально за зліпком зубів пацієнта, щоб він ідеально підходив для розв’язання конкретної проблеми;
 2. Зручність — конструкція має обтічну форму, яка не заважає їсти й розмовляти, тому до неї дуже легко звикнути;
 3. Естетичність — на відміну від стандартних брекетів, брекети внутрішні не мають жодної деталі, яку було б видно з зовнішнього боку зубного ряду, тому ніхто не дізнається, що ви носите брекет-систему;
 4. Безпечність — виріб не контактує з яснами, губами та щоками, тому не спричиняє пошкоджень чутливої слизової рота та не заважає артикуляції;
 5. Ефективність — внутрішня система забезпечує більший тиск, ніж звичайна, адже між замками на внутрішній частині зубного ряду відстань буде меншою, що дає змогу краще натягнути дугу.

Внутрішня ортодонтична система не підвищує ризик виникнення карієсу і гінгівіту так, як зовнішні брекети. Завдяки розташуванню на внутрішньому боці зубного ряду, конструкція не протипоказана до встановлення пацієнтам, що займаються контактними видами спорту та музикантам, що грають на духових інструментах.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Як підготуватися до встановлення лінгвальної брекет-системи

Підготовка до встановлення ортодонтичної конструкції починається під час першого візиту до стоматолога. Лікар проводить огляд ротової порожнини та, за потреби, призначає додаткові діагностичні процедури, наприклад, панорамний знімок або рентген зубів. За допомогою додаткової діагностики стоматолог визначає точне розташування та кількість зубів, включно з тими, що ще не прорізалися. Така підготовка допомагає виявити можливі захворювання, які потрібно вилікувати до початку процедури вирівнювання зубів.

Залежно від особливостей стану ротової порожнини пацієнта, підготовка до встановлення внутрішньої ортодонтичної системи складається з таких етапів:

 • усунення карієсу;
 • пломбування;
 • лікування запалень;
 • видалення зубного каменю;
 • професійна чистка зубів.

Носіння брекетів ускладнює проведення гігієни ротової порожнини. Неналежне чищення зубів сприяє виникненню карієсу та запальних захворювань. Стоматологи обов’язково проводять санацію порожнини рота до початку корекції прикусу, щоб запобігти розвитку серйозних патологічних процесів — це допомагає підтримати здоров’я зубного ряду під час носіння ортодонтичного виробу.

Щоб лінгвальна брекет-система відповідала усім особливостям зубного ряду пацієнта, після санації стоматолог знімає зліпок щелепи. Після цього фахівці починають виготовлення індивідуальної ортодонтичної конструкції в лабораторії.

Етапи встановлення лінгвальних брекетів

Процедура встановлення брекетів триває від 1,5 до 3 годин — точний час залежить від того, наскільки серйозною є деформація зубного ряду. У випадках, коли необхідне вирівнювання зубів і нижньої, і верхньої щелепи, стоматолог розділяє процес на два етапи — спочатку повністю завершує встановлення конструкції на одну щелепу, і лише потім починає працювати з другою. Встановлення лінгвальних брекетів проходить у декілька етапів.

Встановлення брекетів

Брекети фіксують на зубній емалі з внутрішнього боку зубів за допомогою тонкого шару спеціального клею. Лікарю необхідно встановити кожен елемент послідовно, адже брекети створюються відповідно до форми кожного зуба, аби забезпечити надійну фіксацію та попередити дискомфорт під час носіння. Процес займає трохи більше часу, ніж під час встановлення звичайних брекетів. Причина у тому, що до внутрішньої частини зубів важче дістатися — це кропітка робота, яка вимагає від ортодонта спеціальних навичок.

Встановлення дуги

Дуга є основним елементом, що здійснює корекцію викривлення зубів або порушення прикусу, тому вона має бути надійно закріплена до брекетів. Дугу зазвичай закріплюють за допомогою лігатури (спеціальні ортодонтичні гумки) або спеціальних замків. Спосіб кріплення залежить від типу дуги — вони бувають класичні, лігатурні та самолігуючі.

Регулювання тиску

Після встановлення конструкції ортодонт регулює натяжіння дуги так, щоб створити потрібний тиск на зуби. Це забезпечує поступове переміщення зубів у заздалегідь спланованому лікарем напрямку.

Рекомендації з догляду

Як і будь-які незнімні ортодонтичні конструкції, лінгвальні брекети створюють певні труднощі під час гігієнічних процедур. Щоб запобігти розвитку захворювань зубів, лікар обов’язково дає рекомендації щодо догляду за конструкцією — розповідає як та якими засобами проводити гігієну ротової порожнини.

Як відбувається встановлення лінгвальних брекетів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Скільки носити та як доглядати за внутрішніми брекетами

Тривалість використання системи завжди індивідуальна і залежить від ступеня викривлення зубів. Зазвичай лікування займає до 2-х років, але у разі незначних аномалій може вистачити й 6 місяців.

Деякі пацієнти відмовляються від внутрішньої системи через вартість, адже ціна на лінгвальні брекети вища, ніж на звичайні. Проте вони ефективніше вирівнюють зуби та сприяють швидшому досягненню бажаного результату. Також вони рідше спричиняють ускладнення у вигляді карієсу, що може заощадити кошти на лікування. Тому лінгвальні брекети — це вигідна інвестиція у красиву усмішку та впевненість у собі.

Під час носіння ортодонтичного виробу необхідно дотримуватися певних рекомендацій з догляду. Насамперед слід відмовитися від вживання волокнистих (м’ясо, кукурудза) та в’язких продуктів. Їжа, що зазвичай прилипає до зубів чи застрягає між ними, легко прилипатиме до конструкції, і її буде важко прибрати — це підвищить ризик виникнення карієсу та запалення ясен. Занадто тверді та в’язкі продукти не рекомендується вживати, оскільки вони можуть пошкодити брекети. Більшість страв можна вживати — достатньо розрізати їжу на невеликі шматочки й насолоджуватися без шкоди брекетам та зубам.

Лікування внутрішніми брекетами передбачає додатковий догляд, щоб запобігти карієсу. Під час носіння виробу необхідно чистити зуби двічі на день, використовуючи м’яку зубну щітку. Крім того, обов’язково користуватися іригатором, зубною ниткою та особливою щіткою для чистки емалі навколо брекетів та під дугою. Стоматологи також рекомендують чистити або ополіскувати ротову порожнину після кожного приймання їжі. Лікар також допоможе вибрати спеціальну зубну пасту, що забезпечить найкращий догляд за зубами під час носіння ортодонтичної конструкції.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле