м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Ендодонтія (лікування каналів)

Ендодонтія — це галузь стоматології, яка спеціалізується на діагностиці, лікуванні й профілактиці захворювань кореневого каналу зуба. Головне завдання «Родинної Стоматології» — зберегти природний зуб і запобігти його видаленню. Наші лікарі знають, як зупинити патологічні інфекційні процеси, допомогти пацієнтам позбутися болю і відновити здоров’я.

Коли необхідно проводити лікування каналів зуба?

Ендодонтичне лікування необхідне за перших ознак запалення або інфекції всередині кореневих каналів. Це може бути спричинене різними патологічними процесами:

 • глибокий карієс;
 • запалення пульпи — м’якої тканини зуба (пульпіт);
 • запалення кореневої оболонки зубів (періодонтит);
 • гостре або хронічне запалення окістя верхньої або нижньої щелепи (періостит);
 • кіста або гранулема зуба;
 • травмування — тріщини або переломи зуба.

Також лікування каналів і депульпування рекомендовано перед протезуванням. Іноді ендодонтичне лікування зубів потрібно у випадку неправильного попереднього втручання, тоді знадобиться повторне очищення й пломбування каналів зуба для корекції помилок і відновлення здоров’я.

Пацієнт має звертатися до лікаря ендодонтолога після появи перших симптомів, що можуть вказувати на потребу в лікуванні каналів зуба:

 1. Рухливість зуба, сильний щемлячий біль, особливо під час натискання, жування їжі, змикання щелеп.
 2. Гіперчутливість зубів, дискомфорт під час вживання гарячої або холодної їжі, напоїв.
 3. Зміна кольору зубної емалі, потемніння або пожовтіння.
 4. Набряк ясен, особливо, якщо він супроводжується болем і гнійним налітом, а також припухлість губ і щік.

Пам’ятайте, що патологічні процеси, які потребують ендодонтичного лікування, не зникають самі по собі. Відкладання звернення за медичною допомогою може призвести до подальшого розвитку запалення, поширення інфекції, розвитку абсцесу, інших серйозних проблем. Запобігання ускладненням і втраті зуба — ключова мета ендодонтії, тому своєчасний візит до «Родинної Стоматології» допоможе швидко й ефективно відновити здоров’я.

Які переваги має ендодонтичне лікування зубів?

Ендодонтичне лікування зубів відзначається численними перевагами, що роблять його важливою складовою стоматологічної практики.

 • Професійне лікування і пломбування кореневих каналів дає змогу зберегти зуб, уникнути його видалення.
 • Лікування зубних каналів відновлює здоров’я зуба, сприяє збільшенню періоду його функціональної здатності.
 • Усунення нестерпного болю, який практично неможливо полегшити в домашніх умовах.
 • Ендодонтичне лікування допомагає уникнути поширення інфекції, підтримувати здоров’я ясен і прилеглих зубів.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Підготовка до ендодонтичного лікування

Перед початком ендодонтичне лікування лікар зобов’язаний провести комплексну діагностику, зібрати анамнез і скласти план маніпуляцій. Стоматолог ретельно оглядає пошкоджений зуб, зазвичай здійснює рентгенографію для оцінки ступеня ураження тканин і вибору оптимальної тактики лікування каналів зуба.

На підготовчому етапі також з’ясовується, чи має пацієнт алергію на анестетики або, чи є в нього протипоказання до будь-яких процедур ендодонтії. Це допомагає стоматологу врахувати індивідуальні особливості хворого й уникнути можливих ускладнень під час подальших етапів ендодонтичного лікування зуба.

Професійна гігієна ротової порожнини — обов’язкова частина будь-якого стоматологічного втручання. Ендодонтія — не виняток. Підготовка зуба до ендодонтичного лікування передбачає ретельне очищення його поверхні від нальоту й зубного каменю. Чиста робоча зона дає стоматологу змогу проводити маніпуляції максимально ефективно й запобігає розповсюдженню бактерій у кореневий канал. 

Етапи ендодонтичного лікування зуба

 1. Знеболення. Місцева анестезія забезпечує оніміння зони навколо пошкодженого зуба для максимального комфорту пацієнта під час процедури лікування каналів.
 2. Створення доступу до пульпи. З допомогою спеціальних інструментів лікар утворює отвір у верхній частині зуба для доступу до пульпи й кореневих каналів.
 3. Видалення уражених тканин. Інфікована пульпа ретельно видаляється з кореневих каналів, порожнина повністю очищується від уражених тканин.
 4. Дезінфекція кореневих каналів. Кореневі канали розширюють і промивають спеціальним лікарськими препаратами, що допомагає ефективно видалити залишкові бактерії. У разі масштабного інфікування пульпи лікар може залишати порожнину зуба відкритою деякий час для відтоку інфекції. Щоб зупинити запалення іноді призначаються протизапальні засоби або антибактеріальні препарати.
 5. Пломбування кореневих каналів. Після повного очищення каналів їх заповнюють спеціальним матеріалом, який запобігає проникненню бактерій і забезпечує герметичність. Це допомагає уникнути подальшого розвитку інфекції та сприяє зміцненню тканин.
 6. Відновлення зуба. На завершальному етапі лікар-стоматолог відновлює форму зуба з допомогою пломби або коронки, щоб повернути йому функціональність й естетичність.

Після ендодонтичного лікування, особливо у перші дні, важливо дотримуватися певних обмежень. Рекомендовано утриматися від надто твердої та гострої їжі, гарячих і холодних продуктів, а також уникати паління і вживання алкоголю. Важливо пильно стежити за гігієною порожнини рота. Крім того, двічі на рік варто проходити профілактичний огляд у стоматолога, щоб завжди підтримувати здоров’я зубів.

Як відбувається ендодонтичне лікування?
Розповідає лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Лікування зубних каналів у Києві в «Родинній Стоматології»

Ендодонтія вимагає особливої уваги й майстерності. У «Родинній Стоматології» ви можете розраховувати на найвищу якість ендодонтичного лікування.

Багаторічний досвід

До ваших послуг лікарі-ендодонтисти з досвідом роботи більш як 10 років. Це професіонали своєї справи, які готові знайти найкраще рішення й врятувати зуб навіть у найскладніших клінічних випадках.

Новітнє обладнання

У нашій клініці ми використовуємо сучасний дентальний мікроскоп Carl Zeiss, що надає змогу лікувати канали зубів у 20-кратному збільшенні для забезпечення максимальної точності маніпуляцій. До того ж у нас нове стерилізаційне обладнання й інструменти, тому що ми піклуємося про вашу безпеку.

Доступна ціна

Ми прагнемо, щоб якісна ендодонтія була доступною для кожного. Гарантуємо вигідні ціни на ендодонтичне лікування, вартість озвучується одразу під час консультації. Співпрацюємо з провідними страховими компаніями, що покривають вартість послуг.

І головне — у «Родинній Стоматології» ми ставимося до наших пацієнтів як до рідних, тому у наших кабінетах завжди затишно. Ендодонтичне лікування проходить ефективно, швидко й безболісно. Звертайтеся, ми безоплатно вас проконсультуємо і запропонуємо оптимальний план лікування! 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле