м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Самолігуючі брекети

Самолігуюча брекет-система — це інноваційна ортодонтична технологія, яка дає змогу усунути проблеми прикусу без потреби регулярних візитів до лікаря. Для кріплення елементів конструкції не використовуються металеві дроти або гумові кільця (лігатури), що спрощує процес лікування й зменшує дискомфорт для пацієнтів. Ціна на самолігуючі брекети у «Родинній Стоматології» завжди доступна, а якість послуг на найвищому рівні. Переконайтеся у цьому особисто!

Як працюють самолігуючі брекети?

Самолігуючі (або безлігатурні) брекети — це системи, у яких ортодонтична дуга фіксується спеціальними замочками. Головна відмінність конструкції полягає в тому, що вона не містить сталеві дроти або гумові кільця (лігатури).

Принцип роботи базується на постійному й обережному тиску на зуби, що допомагає їм поступово пересуватися в правильне положення. Дуга самостійно переміщується в пазах, залежно від ступеня зміщення зубів, і не потребує постійного регулювання. Завдяки м’якому впливу, кісткова тканина й періодонт змінюються поступово й без зайвих пошкоджень. 

Переваги самолігуючих брекетів

Самолігуючі брекети — оптимальне рішення для пацієнтів, які шукають більш зручні й ефективні методи ортодонтичного лікування.

 • Менше візитів до лікаря. Одна з основних переваг самолігуючих брекетів полягає у тому, що вони не вимагають регулярного втручання ортодонта для налаштування системи. Відвідувати лікаря можна всього раз на кілька місяців.
 • Швидка процедура. Процес встановлення й зняття безлігатурних брекетів не потребує багато часу, звикання до конструкції також проходить у найкоротші терміни. Період лікування скорочується майже на третину, порівнюючи з використанням класичних систем із лігатурою.
 • Зручність і комфорт. Завдяки зниженню тертя й максимально гладкій поверхні безлігатурні брекети не подразнюють м’які тканини ротової порожнини й зазвичай не спричиняють дискомфорт під час носіння. Вони підходять навіть пацієнтам, які мають чутливі ясна.
 • Естетичний вигляд. Конструкція компактна, до того ж деякі самолігуючі брекети виготовляються з прозорого матеріалу, що робить їх практично непомітними. Це особливо актуально для пацієнтів, яким важлива естетичність посмішки під час лікування.
 • Менше обмежень. Оскільки самолігуючі брекети не мають еластичних дуг, пацієнти можуть споживати більше різноманітних продуктів без ризику пошкодження системи.
 • Простий догляд. Самолігуюча брекет-система міцна, надійна, не змінює колір у процесі експлуатації. Достатньо якісної гігієни ротової порожнини. Оскільки немає лігатур, то значно скорочується ризик розвитку каріозного або запального процесу в зоні ясен.
 • Ефективність лікування. Попри зручність і естетичний вигляд, самолігуючі брекети ефективно вирівнюють зуби й здатні виправити навіть складні дефекти прикусу.

Попри те, що ціна на самолігуючі брекети вища, ніж вартість стандартних систем, це вигідна інвестиція у здоров’я й естетику посмішки.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Коли варто встановити безлігатурні брекети?

Самолігуючі брекет-системи потрібні насамперед для усунення аномалій прикусу. Основні показання для встановлення:

 • неправильне розташування або викривлення зубів;
 • скупчення зубів або, навпаки, щілини між ними (треми й діастеми);
 • ретеновані зуби (які не прорізалися);
 • порушення змикання щелеп і розвиток пов’язаних з цим дефектів (хронічний біль, проблеми з дикцією тощо);
 • деформація зубного ряду, особливо коли немає одного або кількох зубів.

У деяких випадках самолігуючі брекети можуть застосовуватися для підготовки до встановлення протезів.

Для визначення доцільності встановлення безлігатурних брекетів, вибору оптимальної системи й обговорення інших аспектів ортодонтичного лікування звертайтеся до лікаря-ортодонта у «Родинну Стоматологію». Фахівець проведе комплексний аналіз стану зубів, оцінить індивідуальні особливості, а також візьме до уваги ваші побажання й потреби. За результатами консультації буде розроблено оптимальний план лікування.

Види самолігуючих брекет-систем

Самолігуючі брекети можуть бути виготовлені з різних матеріалів, що впливає на їхні естетичні характеристики й вартість. У «Родинній Стоматології» встановлюють керамічні й металеві брекет-системи. Звертайтеся й ми виберемо оптимальний для вас варіант!

Керамічні

Керамічні конструкції надійні й підходять для практично непомітного лікування. Є можливість підібрати відтінок брекетів точно під колір емалі зубів. Безлігатурні брекети з кераміки комфортні у використанні, адже тертя дуги й пазів кронштейнів мінімальне. Варто зазначити, що ціна на самолігуючі брекети цього типу дещо вища, але їхня естетичність часто стає вирішальною у процесі виборі.

Металеві

Самолігуючі брекети з медичної сталі. Це універсальне рішення, популярне серед багатьох пацієнтів. Оскільки металева конструкція міцніша й ефективніша, вона рекомендована у випадку серйозних порушень прикусу. До того ж ціна на самолігуючі брекети з металу доступніша. Вони помітніші на зубах, однак ці тимчасові незручності однозначно варті бездоганного результату лікування.

Як відбувається встановлення самолігуючих брекет-систем?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Як правильно доглядати й використовувати безлігатурні брекети?

Ретельний догляд за самолігуючою брекет-системою — обов’язкова частина процесу ортодонтичного лікування. Це допомагає досягти бажаних результатів, підтримувати здоров’я зубів і ясен.

Важливо пам’ятати, що відразу після встановлення безлігатурних брекетів може виникнути дискомфорт, біль або тиск на зуби. Це звичайна реакція, яка проходить упродовж перших кількох днів. Проте, якщо відчуття надто болючі, можна прийняти нестероїдний знеболювальний препарат за рекомендацією лікаря.

 • Чищення має бути ретельнішим, ніж зазвичай. Потрібно чистити зуби мінімум двічі на день, а краще робити це кожного разу після їди. Гігієнічні процедури повинні тривати довше — до 5 хвилин.
 • Для чищення брекетів краще використовувати монопучкові щітки або спеціальні йоржики, іригатори, які допомагають видалити залишки їжі у важкодоступних місцях.
 • Важливо подрібнювати їжу й вживати невеликими порціями, особливо у перші дні після встановлення брекетів. Краще утримуватися від надто твердих продуктів, як от горіхи, льодяники або сухарі, і відмовитися від в’язких виробів, на кшталт жувальної гумки або ірису. Такі продукти можуть призвести до пошкодження брекетів, що затримає процес лікування.
 • Уникайте вживання надто гарячої або холодної їжі, різких перепадів температур. Це може спричинити відкріплення пластини брекета від поверхні зуба.

У «Родинній Стоматології» ви можете розраховувати на професійне встановлення якісних безлігатурних брекет-систем. Наші кваліфіковані лікарі-ортодонти нададуть вам не лише високоякісні медичні послуги, але й всі необхідні рекомендації щодо подальшого догляду. Запишіться на консультацію вже сьогодні, і розпочніть шлях до здорової та привабливої посмішки!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле