м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Пародонтологія (лікування ясен)

Пародонтологія — це галузь стоматології, яка спрямована на дослідження стану й лікування захворювань пародонту — тканин, що оточують зуби. У «Родинній Стоматології» досвідчені лікарі-пародонтологи розв’язують проблеми гострого і хронічного запалення ясен, повертають вашій усмішці природну красу. 

Які хвороби ясен лікує пародонтолог?

Лікарі «Родинної Стоматології» допоможуть відновити здоров’я м’яких тканин ротової порожнини — від невеликого запалення до значних руйнувань. Наш підхід базується на розробці індивідуального плану лікування для кожного пацієнта, з метою забезпечення оптимального результату й збереження здоров’я вашої усмішки на довгі роки. Ми знаємо, як допомогти вам позбутися будь-яких проблем із яснами. 

Гінгівіт

Одна з найпоширеніших хвороб ясен і перший етап запалення слизової оболонки. Основною причиною гінгівіту вважається недостатня гігієна порожнини рота, що призводить до накопичення бактерій та утворення зубного нальоту та зубного каменю. Головні симптоми — почервоніння, припухлість, кровоточивість ясен, особливо під час чищення зубів. Якщо не вжити заходів, гінгівіт може прогресувати до серйозніших ускладнень, глибшого пошкодження структур пародонту й навіть втрати зубів. Лікування гінгівіту зазвичай передбачає професійне чищення зубів у стоматолога й гігієну порожнини рота вдома, у тому числі регулярне чищення мінімум двічі на день і використання нитки для зубів. Рання діагностика та лікування гінгівіту важливі для запобігання подальшим ускладненням і збереження здоров’я. 

Пародонтит

Серйозне захворювання пародонту, що характеризується запаленням тканин, які оточують зуби. Якщо ігнорувати гінгівіт, то проміжок між зубами і яснами починає збільшуватися, а зубний камінь росте. У таких умовах бактерії активно розмножуються, підвищуючи рівень запалення й пошкоджуючи тканини — виникає пародонтит.

Крім недостатньої гігієни, пародонтит може бути спровокований курінням, порушенням прикусу, зниженням імунітету й нестачею вітамінів. Порушення метаболізму, цукровий діабет і деякі інші захворювання також можуть стати чинниками, які підвищують ризик розвитку цього захворювання.

Без вчасного медичного втручання пародонтит може призвести до серйозних ускладнень, включно зі втратою зубів і поширенням запалення на сусідні тканини. Раннє виявлення симптомів і якісне пародонтологічне лікування допоможе відновити здоров’я ясен. 

Пародонтоз

Атрофія пародонтальних тканин. Виникає в наслідок порушенні живлення тканин пародонту. Без належного кровопостачання тканина ясен руйнується, оголює шийку й корінь зуба. Основна причина пародонтозу — запалення, яке поступово руйнує кісткову тканину, що підтримує зуби, а також зв’язки й волокна, які утримують їх у правильному положенні. Здебільшого хвороба розвивається повільно, без болю або інших очевидних симптомів. Це колосальний ризик, адже без пародонтологічне лікування відбувається розхитування зубів і зрештою їх випадання. Саме тому варто проходити профілактичний огляд у лікаря-пародонтолога. 

Стоматит

Це пошкодження слизової оболонки ротової порожнини та ясен. Воно може бути спричинене бактеріями, грибками або вірусами, а також може розвиватися як реакція на алерген або травму. Стоматит може проявлятися в різних формах, у тому числі афтозний, герпетичний, кандидозний тощо. Лікування зазвичай залежить від причини хвороби. Лікар-пародонтолог може назначити медичні препарати знеболювання й усунення запалення, також рекомендується уникати подразників, що погіршують стан.

Усі перераховані вище захворювання — найпоширеніші у пародонтологічній практиці, потребують вчасного й компетентного лікування. Крім того, можуть траплятися інші патології, зокрема пухлини ясен, перикоронит тощо. Для отримання належної допомоги варто звернутися до досвідченого пародонтолога, який проведе діагностику, знайде й усуне причини розвитку патології, надасть рекомендації щодо профілактики. 

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Коли необхідно проводити пародонтологічне лікування?

Звертайтеся до лікаря-пародонтолога «Родинної Стоматології», якщо помітите перші неприємні симптоми. Чим раніше ми почнемо лікування ясен, тим швидше зможемо розв’язати проблеми, які вас турбують.

Необхідно звернути увагу на такі ознаки, як:

 • кровоточивість ясен, свербіж і біль;
 • дискомфорт під час чищення зубів або користування зубною ниткою;
 • зміна кольору і форми ясен, почервоніння, набряклість;
 • стійкий білий або сірий наліт, який не відчищається зубною щіткою;
 • постійний неприємний запах з рота, навіть після гігієнічних процедур;
 • підвищена чутливість до холодного, гарячого або кислого;
 • поглиблення проміжків між зубами, відшарування ясен;
 • пошкодження слизової оболонки, розвиток нагноєння, новоутворення тощо.

Крім того, пародонтологія може бути естетичною, коли структуру або колір ясен змінюють для поліпшення посмішки. У «Родинної Стоматології» знайдеться рішення для кожного пацієнта.

Методи лікування ясен

Лікарі-пародонтологи «Родинної Стоматології» визначають оптимальні методи пародонтологічного лікування, з огляду на клінічну картину запалення, стадію й тяжкість ушкодження, індивідуальні особливості пацієнта.

 1. Консервативне лікування передбачає застосування неінвазивних процедур для лікування ясен, як от професійне чищення зубів, застосування антисептичних засобів або антибіотиків для знищення джерела захворювання. Консервативне лікування ефективне на ранніх стадіях запалення ясен.
 2. Хірургічні методи знадобляться у важких випадках. Це видалення пошкоджених тканин, відновлення кісткової тканини, а також встановлення спеціальних структур для підтримки зубів.
 3. Комплексна терапія охоплює різні методи пародонтологічного лікування, як консервативні процедури, так і хірургічне втручання. Так, професійне чищення може бути доповнено призначенням лікарських препаратів і вітамінних комплексів, а також корекції харчування пацієнта.
 4. Ортопедичні методи зазвичай спрямовані на усунення й послаблення перевантаження м’яких тканин. Для цього використовується шинування зубів, повне або вибіркове пришліфовування тощо.

Як відбувається лікування захворювань пародонту?
Розповідає лікар-стоматолог Мелещенко Оксана Василівна

Консультація лікаря-пародонтолога у «Родинній Стоматології»

Консультація досвідченого фахівця — це запорука здорової та красивої усмішки. З лікарем-пародонтологом ви можете поділитися будь-якими проблемами чи побоюваннями. Він пояснить результати огляду й запропонує індивідуальний план лікування, з огляду на ваші потреби й побажання.

Під час консультації лікар-пародонтолог зосередиться на головних аспектах:

 • оцінювання загального стану зубів і ясен;
 • виявлення ознак запалення, кровотечі або новоутворень;
 • перевірка наявності зубного нальоту й каменю;
 • діагностика глибини кишень пародонту;
 • обговорення чинників ризику й індивідуальних особливостей, що впливають на здоров’я пародонту.

Ви отримаєте вичерпні рекомендації щодо подальших кроків, необхідних для відновлення й підтримки здоров’я ясен. Будьте певні, що у «Родинній Стоматології» вас оточать увагою й професійною підтримкою на кожному етапі пародонтологічного лікування. Телефонуйте або залиште заявку на сайті, ми виберемо зручний для вас час консультації у лікаря-пародонтолога!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле