м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Пародонтологія (лікування ясен)

Пародонтологія — це галузь стоматології, яка спрямована на дослідження стану й лікування захворювань пародонту — тканин, що оточують зуби. У «Родинній Стоматології» досвідчені лікарі-пародонтологи розв’язують проблеми гострого і хронічного запалення ясен, повертають вашій усмішці природну красу. 

Які хвороби ясен лікує пародонтолог?

Лікарі «Родинної Стоматології» допоможуть відновити здоров’я м’яких тканин ротової порожнини — від невеликого запалення до значних руйнувань. Наш підхід базується на розробці індивідуального плану лікування для кожного пацієнта, з метою забезпечення оптимального результату й збереження здоров’я вашої усмішки на довгі роки. Ми знаємо, як допомогти вам позбутися будь-яких проблем із яснами. 

Гінгівіт

Одна з найпоширеніших хвороб ясен і перший етап запалення слизової оболонки. Основною причиною гінгівіту вважається недостатня гігієна порожнини рота, що призводить до накопичення бактерій та утворення зубного нальоту та зубного каменю. Головні симптоми — почервоніння, припухлість, кровоточивість ясен, особливо під час чищення зубів. Якщо не вжити заходів, гінгівіт може прогресувати до серйозніших ускладнень, глибшого пошкодження структур пародонту й навіть втрати зубів. Лікування гінгівіту зазвичай передбачає професійне чищення зубів у стоматолога й гігієну порожнини рота вдома, у тому числі регулярне чищення мінімум двічі на день і використання нитки для зубів. Рання діагностика та лікування гінгівіту важливі для запобігання подальшим ускладненням і збереження здоров’я. 

Пародонтит

Серйозне захворювання пародонту, що характеризується запаленням тканин, які оточують зуби. Якщо ігнорувати гінгівіт, то проміжок між зубами і яснами починає збільшуватися, а зубний камінь росте. У таких умовах бактерії активно розмножуються, підвищуючи рівень запалення й пошкоджуючи тканини — виникає пародонтит.

Крім недостатньої гігієни, пародонтит може бути спровокований курінням, порушенням прикусу, зниженням імунітету й нестачею вітамінів. Порушення метаболізму, цукровий діабет і деякі інші захворювання також можуть стати чинниками, які підвищують ризик розвитку цього захворювання.

Без вчасного медичного втручання пародонтит може призвести до серйозних ускладнень, включно зі втратою зубів і поширенням запалення на сусідні тканини. Раннє виявлення симптомів і якісне пародонтологічне лікування допоможе відновити здоров’я ясен. 

Пародонтоз

Атрофія пародонтальних тканин. Виникає в наслідок порушенні живлення тканин пародонту. Без належного кровопостачання тканина ясен руйнується, оголює шийку й корінь зуба. Основна причина пародонтозу — запалення, яке поступово руйнує кісткову тканину, що підтримує зуби, а також зв’язки й волокна, які утримують їх у правильному положенні. Здебільшого хвороба розвивається повільно, без болю або інших очевидних симптомів. Це колосальний ризик, адже без пародонтологічне лікування відбувається розхитування зубів і зрештою їх випадання. Саме тому варто проходити профілактичний огляд у лікаря-пародонтолога. 

Стоматит

Це пошкодження слизової оболонки ротової порожнини та ясен. Воно може бути спричинене бактеріями, грибками або вірусами, а також може розвиватися як реакція на алерген або травму. Стоматит може проявлятися в різних формах, у тому числі афтозний, герпетичний, кандидозний тощо. Лікування зазвичай залежить від причини хвороби. Лікар-пародонтолог може назначити медичні препарати знеболювання й усунення запалення, також рекомендується уникати подразників, що погіршують стан.

Усі перераховані вище захворювання — найпоширеніші у пародонтологічній практиці, потребують вчасного й компетентного лікування. Крім того, можуть траплятися інші патології, зокрема пухлини ясен, перикоронит тощо. Для отримання належної допомоги варто звернутися до досвідченого пародонтолога, який проведе діагностику, знайде й усуне причини розвитку патології, надасть рекомендації щодо профілактики. 

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Коли необхідно проводити пародонтологічне лікування?

Звертайтеся до лікаря-пародонтолога «Родинної Стоматології», якщо помітите перші неприємні симптоми. Чим раніше ми почнемо лікування ясен, тим швидше зможемо розв’язати проблеми, які вас турбують.

Необхідно звернути увагу на такі ознаки, як:

 • кровоточивість ясен, свербіж і біль;
 • дискомфорт під час чищення зубів або користування зубною ниткою;
 • зміна кольору і форми ясен, почервоніння, набряклість;
 • стійкий білий або сірий наліт, який не відчищається зубною щіткою;
 • постійний неприємний запах з рота, навіть після гігієнічних процедур;
 • підвищена чутливість до холодного, гарячого або кислого;
 • поглиблення проміжків між зубами, відшарування ясен;
 • пошкодження слизової оболонки, розвиток нагноєння, новоутворення тощо.

Крім того, пародонтологія може бути естетичною, коли структуру або колір ясен змінюють для поліпшення посмішки. У «Родинної Стоматології» знайдеться рішення для кожного пацієнта.

Методи лікування ясен

Лікарі-пародонтологи «Родинної Стоматології» визначають оптимальні методи пародонтологічного лікування, з огляду на клінічну картину запалення, стадію й тяжкість ушкодження, індивідуальні особливості пацієнта.

 1. Консервативне лікування передбачає застосування неінвазивних процедур для лікування ясен, як от професійне чищення зубів, застосування антисептичних засобів або антибіотиків для знищення джерела захворювання. Консервативне лікування ефективне на ранніх стадіях запалення ясен.
 2. Хірургічні методи знадобляться у важких випадках. Це видалення пошкоджених тканин, відновлення кісткової тканини, а також встановлення спеціальних структур для підтримки зубів.
 3. Комплексна терапія охоплює різні методи пародонтологічного лікування, як консервативні процедури, так і хірургічне втручання. Так, професійне чищення може бути доповнено призначенням лікарських препаратів і вітамінних комплексів, а також корекції харчування пацієнта.
 4. Ортопедичні методи зазвичай спрямовані на усунення й послаблення перевантаження м’яких тканин. Для цього використовується шинування зубів, повне або вибіркове пришліфовування тощо.

Як відбувається лікування захворювань пародонту?
Розповідає лікар-стоматолог Мелещенко Оксана Василівна

Консультація лікаря-пародонтолога у «Родинній Стоматології»

Консультація досвідченого фахівця — це запорука здорової та красивої усмішки. З лікарем-пародонтологом ви можете поділитися будь-якими проблемами чи побоюваннями. Він пояснить результати огляду й запропонує індивідуальний план лікування, з огляду на ваші потреби й побажання.

Під час консультації лікар-пародонтолог зосередиться на головних аспектах:

 • оцінювання загального стану зубів і ясен;
 • виявлення ознак запалення, кровотечі або новоутворень;
 • перевірка наявності зубного нальоту й каменю;
 • діагностика глибини кишень пародонту;
 • обговорення чинників ризику й індивідуальних особливостей, що впливають на здоров’я пародонту.

Ви отримаєте вичерпні рекомендації щодо подальших кроків, необхідних для відновлення й підтримки здоров’я ясен. Будьте певні, що у «Родинній Стоматології» вас оточать увагою й професійною підтримкою на кожному етапі пародонтологічного лікування. Телефонуйте або залиште заявку на сайті, ми виберемо зручний для вас час консультації у лікаря-пародонтолога!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле