Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки — це стоматологічна конструкція, створена з металевого каркаса, покритого керамікою. За її допомогою стоматологи замінюють один або декілька втрачених зубів, відновлюючи естетичність та функціональність зубного ряду. Кожна металокерамічна коронка виготовляється індивідуально, щоб за формою, кольором та розміром протез не відрізнявся від природних зубів пацієнта.

Чому варто вибрати металокерамічні коронки

Протези з металокераміки використовують у різних випадках, наприклад, у разі сильно зруйнованого зуба, коли неможливо його запломбувати чи використати інші способи реставрації. Коронка легко фіксується на зубі та має форму, ідентичну натуральному зубному ряду.

Металокерамічні коронки мають беззаперечні переваги:

 • довговічність — створені зі звичайного металу коронки слугують близько п’яти років, що вже доволі багато, проте цей строк можна збільшити ще вдвічі, якщо використати для виготовлення благородний метал;
 • якість — при створенні керамічної частини протеза, фахівці забарвлюють її в колір, ідентичний кольору зубів пацієнта, та роблять текстуру її поверхні схожою на справжню емаль;
 • надійність — спеціальний цементувальний розчин міцно фіксує конструкцію на зубі або штифті, завдяки чому навіть під час жування твердої їжі вона залишатиметься на місці.

Додаткова перевага — це ціна металокерамічної коронки, адже її вартість не така вже й висока порівняно з тим, як сильно конструкція покращує життя. Процедура з встановлення такого виробу займає всього декілька візитів до стоматолога, після чого протягом кількох років пацієнт знову може сміливо розмовляти, посміхатися та їсти улюблені страви. Протез дуже щільно прилягає до зуба, тому він буде захищений від потрапляння залишків їжі та розвитку карієсу.

"Родинна Стоматологія" — це:

0 +
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо

Коли рекомендується встановити коронки з металокераміки

Металокерамічні протези — це універсальні ортодонтичні конструкції, які використовують для відновлення зубного ряду при значному пошкодженні зуба та повній відсутності одного або декількох зубів.

Стоматологи рекомендують коронки з металокераміки, коли зуб зруйнований більш ніж на 60% і реставрація іншим способом неможлива. Протез з металокераміки також рекомендують за відсутності декількох зубів у ряду — у такій ситуації встановлюють мостоподібний протез. Металева основа забезпечує міцність конструкції та надійне кріплення, а керамічний зубний ряд відновлює естетику та функції щелепи.
Металокерамічні коронки також використовуються при імплантації — вони встановлюються на імплант. Виріб надійно закріплюється на штифті і його візуально неможливо відрізнити від природних зубів пацієнта.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Що таке металокераміка

Протези з металокераміки — це конструкція, що складається з металевої та керамічної частин. З металу створюють основу коронки (каркас нижньої частини, що знаходиться під яснами). Для її створення використовують декілька видів металу, що відрізняються стійкістю до корозії, довговічністю та кольором. Проте кожен метал має свої переваги, а вибір завжди залежить від особливостей організму пацієнта і його можливостей.

Для виготовлення основи металокерамічної коронки використовують такі види металу:

 • нікель — завдяки своїй гнучкості це найпопулярніший матеріал, адже таку основу можна коригувати прямо під час встановлення, проте нікель є алергеном для людей, схильних до алергій, тому підходить не всім;
 • кобальт із хромом — сплав дорожчий за нікель, але він гіпоалергенний та достатньо міцний для тривалого використання;
 • молібден — цей метал додають до інших сплавів, щоб підвищити їх еластичність, цей етап не є обов’язковим, проте він покращує властивості протеза;
 • титан — гіпоалергенний матеріал, що дуже спрощує професійний догляд за зубами пацієнта після протезування, адже титан прозорий для рентгенівського випромінювання та не заважає діагностувати карієс;
 • золото — благородний метал повністю безпечний для пацієнтів, що схильні до алергії, проте щоб закріплення керамічної частини на основу з золота стало можливим, до сплаву додають паладій або платину.

Стоматологи завжди радять використовувати протези на основі з благородних металів, адже такий матеріал стійкий до самовільного руйнування. Крім того, виріб з благородним металом в основі дуже естетичний — це чудовий варіант для протезування передніх зубів. Сплави з золотом та платиною відтіняють керамічне покриття штучної емалі, завдяки чому конструкція стає менш помітною і натуральною.
Коли металічна частина протеза готова, на неї наносять кілька шарів кераміки — цей етап потрібен для створення естетичного вигляду конструкції. Спочатку наносять шари кераміки, яким надають форму зуба, після чого кожний шар випалюють у печі за температури 950°С. Обробка високою температурою забезпечує надійне з’єднання керамічної та металевої частин протеза.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Як встановлюється металокерамічна коронка

Щоб встановити металокерамічну коронку, знадобиться кілька відвідувань стоматолога: для проведення діагностики, створення зліпків та встановлення протеза. Кількість візитів може бути збільшена, якщо під час діагностики лікар виявив карієс чи інші захворювання. Загалом процедура складається з чотирьох етапів.

Підготовка до процедури

Підготовка починається під час першого візиту до стоматології — лікар оглядає ротову порожнину та робить рентгенівський знімок щелепи. Діагностика потрібна для виявлення можливих захворювань та оцінки стану коренів зубного ряду. Якщо у пацієнта виявлено запалення пульпи або карієс — стоматолог спочатку проводить лікування і тільки потім розпочинає процедуру протезування. Перед процедурою також рекомендується замінити старі пломби новими, щоб уникнути потрапляння інфекції. 

Обточування зуба

Якщо коронка встановлюється на зуб, а не на імплант, спочатку стоматолог обточує емаль і дентин, знімаючи шар товщиною не більше 2 мм. Ця процедура звільняє місце для протеза та забезпечує надійне кріплення металевої частини конструкції до зуба.

Обточування проводиться під місцевою анестезією, щоб уникнути будь-якого дискомфорту. Після цього стоматолог знімає зліпок підготовленого різця, моляра або премоляра, щоб за його допомогою створити протез. На обточений зуб встановлюється тимчасова пластикова коронка, щоб пацієнт не відчував дискомфорту, поки фахівці лабораторії створюватимуть постійну ортодонтичну конструкцію.

Виготовлення металокерамічної коронки

За допомогою зліпка зубного ряду в зуботехнічній лабораторії створюють протез, що буде повторювати всі анатомічні особливості природного зуба. Під час роботи над виробом, фахівці враховують особливості сусідніх зубів, навантаження на різець або моляр, а також правильність прикусу.

Приміряння та коригування протеза не впливають на вартість металокерамічної коронки, адже перед лікарем від початку стоїть мета створити ідеальну посмішку. Доопрацювання ортодонтичної конструкції — це важлива частина процедури, від якої залежить комфортність носіння штучної коронки.

Встановлення протеза

Встановлення протеза відбувається у два етапи — тимчасова та постійна фіксація. Тимчасове закріплення потрібне для того, щоб простежити за реакцією ротової порожнини на новий матеріал. Зуб обробляють пастою з фтором, для його захисту, а потім закріплюють коронку з допомогою тимчасового цементу. Якщо протягом трьох місяців металокерамічна коронка не спричиняє жодних проблем — стоматолог остаточно фіксує протез стоматологічним цементом.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?

0 %
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування

Догляд за коронками з металокераміки

Протезування металокерамічними зубними коронками відновлює гарну посмішку та жувальну функцію, а також не потребує складного догляду. Щоб конструкція слугувала довго та зберігала свої властивості, достатньо дотримуватися стандартних рекомендацій стоматолога:

 • двічі на день чистити зуби за допомогою щітки і зубної пасти;
 • щоденно використовувати флос, іригатор, ополіскувач для видалення залишків їжі з важкодоступних місць між зубами;
 • раз на півроку відвідувати стоматолога для професійної гігієни ротової порожнини.

Регулярні візити до стоматолога допоможуть запобігти розвитку захворювань зубів. Лікар під час кожного візиту ретельно оглядає зуби, щоб вчасно виявити та вилікувати карієс на початковій стадії.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле