м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки — це стоматологічна конструкція, створена з металевого каркаса, покритого керамікою. За її допомогою стоматологи замінюють один або декілька втрачених зубів, відновлюючи естетичність та функціональність зубного ряду. Кожна металокерамічна коронка виготовляється індивідуально, щоб за формою, кольором та розміром протез не відрізнявся від природних зубів пацієнта.

Чому варто вибрати металокерамічні коронки

Протези з металокераміки використовують у різних випадках, наприклад, у разі сильно зруйнованого зуба, коли неможливо його запломбувати чи використати інші способи реставрації. Коронка легко фіксується на зубі та має форму, ідентичну натуральному зубному ряду.

Металокерамічні коронки мають беззаперечні переваги:

 • довговічність — створені зі звичайного металу коронки слугують близько п’яти років, що вже доволі багато, проте цей строк можна збільшити ще вдвічі, якщо використати для виготовлення благородний метал;
 • якість — при створенні керамічної частини протеза, фахівці забарвлюють її в колір, ідентичний кольору зубів пацієнта, та роблять текстуру її поверхні схожою на справжню емаль;
 • надійність — спеціальний цементувальний розчин міцно фіксує конструкцію на зубі або штифті, завдяки чому навіть під час жування твердої їжі вона залишатиметься на місці.

Додаткова перевага — це ціна металокерамічної коронки, адже її вартість не така вже й висока порівняно з тим, як сильно конструкція покращує життя. Процедура з встановлення такого виробу займає всього декілька візитів до стоматолога, після чого протягом кількох років пацієнт знову може сміливо розмовляти, посміхатися та їсти улюблені страви. Протез дуже щільно прилягає до зуба, тому він буде захищений від потрапляння залишків їжі та розвитку карієсу.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Коли рекомендується встановити коронки з металокераміки

Металокерамічні протези — це універсальні ортодонтичні конструкції, які використовують для відновлення зубного ряду при значному пошкодженні зуба та повній відсутності одного або декількох зубів.

Стоматологи рекомендують коронки з металокераміки, коли зуб зруйнований більш ніж на 60% і реставрація іншим способом неможлива. Протез з металокераміки також рекомендують за відсутності декількох зубів у ряду — у такій ситуації встановлюють мостоподібний протез. Металева основа забезпечує міцність конструкції та надійне кріплення, а керамічний зубний ряд відновлює естетику та функції щелепи.
Металокерамічні коронки також використовуються при імплантації — вони встановлюються на імплант. Виріб надійно закріплюється на штифті і його візуально неможливо відрізнити від природних зубів пацієнта.

Що таке металокераміка

Протези з металокераміки — це конструкція, що складається з металевої та керамічної частин. З металу створюють основу коронки (каркас нижньої частини, що знаходиться під яснами). Для її створення використовують декілька видів металу, що відрізняються стійкістю до корозії, довговічністю та кольором. Проте кожен метал має свої переваги, а вибір завжди залежить від особливостей організму пацієнта і його можливостей.

Для виготовлення основи металокерамічної коронки використовують такі види металу:

 • нікель — завдяки своїй гнучкості це найпопулярніший матеріал, адже таку основу можна коригувати прямо під час встановлення, проте нікель є алергеном для людей, схильних до алергій, тому підходить не всім;
 • кобальт із хромом — сплав дорожчий за нікель, але він гіпоалергенний та достатньо міцний для тривалого використання;
 • молібден — цей метал додають до інших сплавів, щоб підвищити їх еластичність, цей етап не є обов’язковим, проте він покращує властивості протеза;
 • титан — гіпоалергенний матеріал, що дуже спрощує професійний догляд за зубами пацієнта після протезування, адже титан прозорий для рентгенівського випромінювання та не заважає діагностувати карієс;
 • золото — благородний метал повністю безпечний для пацієнтів, що схильні до алергії, проте щоб закріплення керамічної частини на основу з золота стало можливим, до сплаву додають паладій або платину.

Стоматологи завжди радять використовувати протези на основі з благородних металів, адже такий матеріал стійкий до самовільного руйнування. Крім того, виріб з благородним металом в основі дуже естетичний — це чудовий варіант для протезування передніх зубів. Сплави з золотом та платиною відтіняють керамічне покриття штучної емалі, завдяки чому конструкція стає менш помітною і натуральною.
Коли металічна частина протеза готова, на неї наносять кілька шарів кераміки — цей етап потрібен для створення естетичного вигляду конструкції. Спочатку наносять шари кераміки, яким надають форму зуба, після чого кожний шар випалюють у печі за температури 950°С. Обробка високою температурою забезпечує надійне з’єднання керамічної та металевої частин протеза.

Як відбувається встановлення коронок з металокераміки?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Як встановлюється металокерамічна коронка

Щоб встановити металокерамічну коронку, знадобиться кілька відвідувань стоматолога: для проведення діагностики, створення зліпків та встановлення протеза. Кількість візитів може бути збільшена, якщо під час діагностики лікар виявив карієс чи інші захворювання. Загалом процедура складається з чотирьох етапів.

Підготовка до процедури

Підготовка починається під час першого візиту до стоматології — лікар оглядає ротову порожнину та робить рентгенівський знімок щелепи. Діагностика потрібна для виявлення можливих захворювань та оцінки стану коренів зубного ряду. Якщо у пацієнта виявлено запалення пульпи або карієс — стоматолог спочатку проводить лікування і тільки потім розпочинає процедуру протезування. Перед процедурою також рекомендується замінити старі пломби новими, щоб уникнути потрапляння інфекції. 

Обточування зуба

Якщо коронка встановлюється на зуб, а не на імплант, спочатку стоматолог обточує емаль і дентин, знімаючи шар товщиною не більше 2 мм. Ця процедура звільняє місце для протеза та забезпечує надійне кріплення металевої частини конструкції до зуба.

Обточування проводиться під місцевою анестезією, щоб уникнути будь-якого дискомфорту. Після цього стоматолог знімає зліпок підготовленого різця, моляра або премоляра, щоб за його допомогою створити протез. На обточений зуб встановлюється тимчасова пластикова коронка, щоб пацієнт не відчував дискомфорту, поки фахівці лабораторії створюватимуть постійну ортодонтичну конструкцію.

Виготовлення металокерамічної коронки

За допомогою зліпка зубного ряду в зуботехнічній лабораторії створюють протез, що буде повторювати всі анатомічні особливості природного зуба. Під час роботи над виробом, фахівці враховують особливості сусідніх зубів, навантаження на різець або моляр, а також правильність прикусу.

Приміряння та коригування протеза не впливають на вартість металокерамічної коронки, адже перед лікарем від початку стоїть мета створити ідеальну посмішку. Доопрацювання ортодонтичної конструкції — це важлива частина процедури, від якої залежить комфортність носіння штучної коронки.

Встановлення протеза

Встановлення протеза відбувається у два етапи — тимчасова та постійна фіксація. Тимчасове закріплення потрібне для того, щоб простежити за реакцією ротової порожнини на новий матеріал. Зуб обробляють пастою з фтором, для його захисту, а потім закріплюють коронку з допомогою тимчасового цементу. Якщо протягом трьох місяців металокерамічна коронка не спричиняє жодних проблем — стоматолог остаточно фіксує протез стоматологічним цементом.

Догляд за коронками з металокераміки

Протезування металокерамічними зубними коронками відновлює гарну посмішку та жувальну функцію, а також не потребує складного догляду. Щоб конструкція слугувала довго та зберігала свої властивості, достатньо дотримуватися стандартних рекомендацій стоматолога:

 • двічі на день чистити зуби за допомогою щітки і зубної пасти;
 • щоденно використовувати флос, іригатор, ополіскувач для видалення залишків їжі з важкодоступних місць між зубами;
 • раз на півроку відвідувати стоматолога для професійної гігієни ротової порожнини.

Регулярні візити до стоматолога допоможуть запобігти розвитку захворювань зубів. Лікар під час кожного візиту ретельно оглядає зуби, щоб вчасно виявити та вилікувати карієс на початковій стадії.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле