м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Лігатурні брекети

Лігатурні брекети — це традиційна ортодонтична конструкція, в основі якої металева дуга кріпиться з допомогою спеціального замка, відомого як лігатура. Цей метод корекції дефектів положення зубів вважається одним із найпоширеніших в ортодонтичній практиці й зберігає свою популярність упродовж багатьох років. У «Родинній Стоматології» ми встановлюємо лігатурні брекет-системи для ефективного виправлення різних аномалій прикусу, допоможемо вам відновити гарну посмішку швидко й без зайвих турбот.

Яку функцію виконують лігатурні брекети?

Лігатурні брекет-системи використовуються навіть у найскладніших клінічних випадках. Головна функція — відновлення естетики й функціональності зубів. Цього вдається досягти завдяки спеціальній пружній дузі в конструкції, яка прагне прийняти свою правильну форму, чим забезпечує постійний тиск на зуби й поступово відновлює їхнє точне положення. Завдяки лігатурам силу цього тиску можна контролювати й навіть змінювати. За умови правильного вибору брекет-системи, професійної фіксації та регулярних корегувань під контролем лікаря, пацієнт може розраховувати на здорову посмішку без жодних вад.

Окрім головної ролі — вирівнювання зубного ряду — лігатурні брекет-системи також мають інші функції. Використання цієї ортодонтичної конструкції дає змогу запобігати різноманітним стоматологічним захворюванням, відновити жувальну функцію і як наслідок нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, а також поліпшити дикцію тощо.

Переваги, які має лігатурна брекет-система

Пацієнти й ортодонти не випадково вибирають саме лігатурні брекети. Ця ортодонтична конструкція має низку беззаперечних переваг.

  • Ефективність. Надійна фіксація забезпечує бажаний результат. Лігатурні брекет-системи здатні впоратися навіть із серйозними порушеннями щелепно-лицьової системи.
  • Прогнозований результат. Завдяки інтенсивному тиску на зуби й регулярному налаштуванні конструкції, лікування проходить максимально якісно, а результат завжди стабільний.
  • Доступна вартість. Ціна лігатурних брекетів нижча, ніж безлігатурних систем. Тому цьому варіанту корекції прикусу віддають перевагу багато пацієнтів.
  • Різноманіття. Великий спектр сучасних моделей, надає пацієнтам змогу вибрати той варіант, який повністю відповідає його індивідуальним естетичним вимогам. Зокрема можна встановити лінгвальні брекети, які практично непомітні на зубах.
  • Гнучкість дизайну. Колір лігатур може бути будь-яким, щобільше, його можна змінювати під час кожного візиту. Тому лігатурна брекет-система може стати унікальним елементом стилю, що особливо важливо для юних пацієнтів.
  • Простий догляд. Конструкція достатньо міцна, стійка до дії пошкоджень, вимагає елементарних гігієнічних процедур.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види лігатурних брекетів

Лігатурні брекет-системи виготовляють з різних матеріалів. Кожен варіант має свої переваги й особливості, а також відрізняється за ціною.

Керамічні

Оптимальний вибір для тих пацієнтів, хто цінує естетику під час ортодонтичного лікування. Вартість керамічних систем вища, ніж аналогів з інших матеріалів, проте вони мають безліч переваг. Такі лігатурні брекети менше помітні, оскільки кераміка максимально збігається з природним відтінком емалі. До того ж конструкція компактна за розмірами, тому не спричиняє дискомфорту під час харчування, розмов або посмішки. Проте варто враховувати, що кераміка вимагатиме ретельнішого догляду, наприклад, доведеться відмовитися від продуктів з барвниками й занадто твердої їжі, адже це може пошкодити пристрій.

Металеві

Для виготовлення цього типу лігатурних брекет-систем використовується метал — найчастіше, титан або нержавіючі сплави. Конструкція не спричиняє подразнення або алергію, а процес адаптації проходить швидко й легко. Лігатурні брекети з металу найміцніші, вони здатні витримувати помірні механічні навантаження, зберігають свої характеристики впродовж усього періоду експлуатації. Вартість доступна, але з погляду естетики металева брекет-система помітніша, ніж аналоги з інших матеріалів. Проте з огляду на високу ефективність і коротший термін корекції, це оптимальне рішення в багатьох клінічних випадках.

Сапфірові

Брекети виготовляються з монокристалічного синтетичного сапфіру. У результаті ортодонтичний апарат напівпрозорий і підходить тим пацієнтам, які прагнуть, щоб процес виправлення прикусу проходив непомітно для оточення. Матеріал гіпоалергенний, не подразнює слизову оболонку ротової порожнини, тому звикання до нової конструкції проходить без проблем. Ще одна перевага сапфірових лігатурних брекет-систем полягає в тому, що вони міцні, стійкі до забруднень, не змінюють колір і не поглинають запахи, отже, не вимагатимуть надто складного догляду.

Як встановлюються лігатурні брекет-системи?

Процедура встановлення лігатурних брекетів проходить згідно з визначеним протоколом і потребує кількох візитів до клініки.

Крок 1 — підготовка

Індивідуальна консультація ортодонта, під час якої він проводить діагностику порожнини рота, визначає особливості розвитку зубощелепного апарату. Далі лікар з пацієнтом вибирають відповідну модель лігатурних брекетів, зважаючи на показання до встановлення, естетичні якості, вартість й інші характеристики. Підготовчий етап також передбачає проведення санації ротової порожнини, лікування стоматологічних захворювань і професійне чищення зубів.

Крок 2 — кріплення брекет-системи

Процедура триває орієнтовно 1 годину. Насамперед лікар обробляє поверхню зубів спеціальним засобом, який покращує адгезію. Далі з допомогою стоматологічного клею на кожен зуб по черзі кріпляться брекети. Результат фіксується методом фотополімеризації. Після цього розпочинається встановлення лігатур. На пластинках фіксуються затискачі, через які проходитиме ортодонтична дуга. Лікар регулює тиск дуги й фіксує її клямками на лігатурах.

Крок 3 — регулярні корегування

Особливість лігатурних брекет-систем полягає в потребі час від часу проводити налаштування конструкції. Тому відразу після встановлення пацієнт одержує графік планових візитів до лікаря. Ортодонт контролює процес лікування, регулярно замінює гумки або кільця на брекетах, коригує положення дуги. Варто дотримуватися графіку відвідувань клініки, адже це головна умова ефективного лікування у встановленні терміни.

Як відбувається встановлення лігатурних брекет-систем?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Як доглядати за лігатурними брекетами?

Ретельний догляд за лігатурними брекетами — важлива частина процесу ортодонтичного лікування, оскільки допомагає зберегти здоров’я зубів і ясен. Дотримуйтеся основних правил, щоб використання брекет-систем було комфортним і результативним.

  1. Гігієна. Потрібно чистити зуби не тільки двічі на день, але й кожного разу після вживання їжі. Використовуйте м’яку зубну щітку, іригатори й спеціальні йоржики для міжзубних проміжків. Ретельно видаляйте залишки їжі й наліт.
  2. Дієта. Відразу після встановлення лігатурних брекет-систем може виникати дискомфорт, тому краще уникати надмірного тиску на зуби і ясна, вживати лише рідку й м’яку їжу. Надалі можна повернутися до звичного режиму харчування, за винятком надто твердих і липких продуктів (горіхи, карамель, тверде печиво, льодяники тощо). Також не рекомендовано вживати дуже холодні або гарячі страви.

«Родинна Стоматологія» надає весь спектр послуг зі встановлення класичних лігатурних брекетів. Від консультації та аналізу стану зубів до виготовлення під ключ і регулярного огляду — усе це виконується на найвищому рівні. Ми швидко й ефективно виправляємо прикус дітям і дорослим, телефонуйте для запису до ортодонта.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле