м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Імплантація зубів all on 4

За відсутності значної кількості зубів людина відчуває не тільки естетичний дискомфорт, а й труднощі з пережовуванням їжі. Відновити функціональність і красу зубного ряду дає змогу сучасна методика протезування «all on four». Вона дає високі результати навіть за повної адентії, даючи змогу уникнути складних оперативних втручань.

Імплантація all on 4 – швидкий і доступний спосіб відновлення зубів

Під час імплантації в кісткову тканину щелепи вживляють імплантат, який замінює втрачений корінь і слугує опорою для коронки або моста. За незначних дефектів зубного ряду цей підхід вважається оптимальним. Однак якщо у пацієнта відсутня більшість зубів або немає жодного, встановлення окремих імплантатів може бути травматичним і дорогим, а в деяких випадках неможливим з фізіологічних причин. У таких ситуаціях стоматологи рекомендують імплантацію all on 4.

Особливістю незнімного протезування на 4 імплантатах є встановлення штучних конструкцій під кутом до кісткової тканини. Завдяки цьому дана методика може застосовуватися навіть за малого об’єму кістки, не вимагаючи проведення синус-ліфтингу (операції з нарощування кісткової тканини). Для стійкого кріплення протезів на імплантатах використовують спеціальні «перехідники» – абатменти. Вони дають змогу трохи скорегувати положення конструкції і поліпшити прикус, надаючи зубам природного вигляду. Два імплантати вживляються вертикально в передній частині щелепи, а два інших – під кутом у бічній частині, що створює стійку конструкцію і забезпечує рівномірний розподіл навантаження.

Головна перевага імплантації all on 4 – можливість зафіксувати протез у день встановлення імплантатів. Це дає змогу відновити зубний ряд всього за одне відвідування. Спочатку встановлюють акрилові конструкції, щоб пацієнт міг звикнути до нових зубів, а за 3-6 місяців їх замінюють на постійні цирконієві або металокерамічні коронки. Останні коштують дешевше, але за естетикою поступаються цирконієвим.

Ціна all on 4 визначається кількома факторами, такими як стан зубощелепного апарату, необхідність проведення додаткових процедур і матеріали, що використовуються для протезів.

Показання для протезування на 4 імплантатах

Одноетапна імплантація виявляється ефективною за низки випадків:

 • сильно зруйновані зуби, що не піддаються відновленню;
 • втрата значної кількості зубів;
 • неможливість відновлення зубів іншими способами;
 • неможливість використання натуральних зубів як опори через їхнє сильне руйнування або рухливість;
 • зменшення об’єму кісткової тканини та протипоказання до проведення синус-ліфтингу;
 • неможливість виконання протезування іншого виду.

Імплантація «все на 4» – оптимальний вихід із ситуації, коли потрібно швидко відновити зубний ряд у разі значної втрати зубів.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

«Всі зуби на 4 імплантах» – інноваційна методика з поліпшення естетики зубного ряду

Попит на технологію all on 4 пояснюється насамперед її високою ефективністю в разі адентії різного ступеня важкості. Крім того, ця методика є привабливою для фахівців і пацієнтів з огляду на численні переваги, якими вона володіє:

 • усунення дефектів зубного ряду за один візит до фахівця;
 • мала травматичність;
 • можливість навантаження на щелепи відразу після встановлення імплантів;
 • надійна остеоінтеграція імплантатів;
 • високі естетичні властивості протезів;
 • запобігання атрофії кісткової тканини щелепи;
 • довговічність конструкції.

На відміну від класичної імплантації, що передбачає заміну протезом кожного відсутнього зуба, у методики «всі зуби на 4 імплантах» вартість доступніша. Адже під час її виконання фахівцеві доводиться встановлювати меншу кількість імплантів.

Процедура імплантації «все на 4»

Щоб визначити правильний план лікування з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і провести якісну імплантацію, фахівець дотримується певної послідовності дій.

Діагностика

На початковому етапі лікар оглядає ротову порожнину й оцінює стан зубощелепної системи. Обов’язково призначається панорамний рентгенівський знімок або КТ. Такі процедури дають змогу точно визначити стан кісткової тканини і спрогнозувати результат. Для визначення точок інтеграції імплантів роблять тривимірну модель зубощелепного апарату, за якою можна заздалегідь побачити відновлений зубний ряд.

Встановлення імплантів

Перед процедурою лікар видаляє зуби або їхні залишки, в утворені лунки відразу встановлюють імпланти з абатментами, на які кріплять тимчасові протези, поки не завершиться загоєння. У разі протезування на 4 імплантах за тривалої відсутності зубів, імпланти вживляють у підготовлене ложе, далі все виконується аналогічно.

Процес приживлення імпланта (остеоінтеграція)

Перед встановленням постійних незнімних протезів імпланти повинні повністю зростися з кістковою тканиною щелепи. На це зазвичай йде від 3 до 6 місяців. У цей час пацієнту необхідно регулярно відвідувати лікаря, щоб він стежив за станом імплантів.

Встановлення постійного протеза

Після завершення етапу остеоінтеграції тимчасові конструкції замінюють постійними. Їх виготовляють із металокераміки або цирконію. Ці матеріали вирізняються високою міцністю і хорошими естетичними властивостями, завдяки чому протези нічим не відрізняються від натуральних зубів.

Як відбувається процедура імплантації «все на 4»?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Післяопераційний догляд і реабілітація

Після проведення імплантації на 4 імплантах лікар обов’язково дає рекомендації, як правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб уникнути ускладнень:

 1. Відразу після встановлення імплантів прикладають холодний компрес на 10-15 хвилин кожні 1,5 години, щоб зменшити набряклість. Вживання їжі допускається через 2-3 години після оперативного втручання.
 2. Протягом 2-3 днів варто відмовитися від відвідування сауни, обмежити фізичні навантаження. Краще забезпечити собі спокійний відпочинок.
 3. За 7-14 днів, коли відновиться слизова, для активації росту кісткової тканини слід давати на протези жувальне навантаження. Однак у цей час рекомендується вживати добре проварені та подрібнені продукти. Це дасть змогу уникнути розхитування конструкції.
 4. Чистити зуби необхідно двічі на день, використовуючи м’яку зубну щітку і пасту з мінімальним вмістом абразивів, щоб уникнути пошкодження і появи шорсткостей на протезах.
 5. Протягом 7-10 днів, поки не знімуть шви після операції, для зниження ризику розвитку запалення слизових роблять ванночки для рота з антисептичними засобами (відваром ромашки, хлоргексидином).
 6. Для більш якісного очищення важкодоступних місць можна додатково користуватися іригатором. Однак тільки після повного приживлення протезів.
 7. Раз на 3-4 місяці необхідно відвідувати гігієніста для проведення професійного чищення зубів. Це дасть змогу максимально якісно очистити зуби від бактерій і запобігти швидкому утворенню зубного каменю.

Після проведення імплантації all on 4 важливо не тільки дотримуватися всіх рекомендацій, а й регулярно ходити до лікаря для контролю за станом імплантатів і надійності конструкції. Це є запорукою успішного і швидкого приживлення протезів.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле