м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Тимчасові пластмасові коронки

Тимчасова коронка — спеціальна ортодонтична конструкція, яка встановлюється пацієнту під час підготовки до подальшого відновлення зубів. Головна її функція — захист уже обточеного зуба від бактерій ротової порожнини, збереження жувальної функції, запобігання заростанню ясен, відновлення естетики посмішки. У «Родинній Стоматології» ми рекомендуємо встановлення тимчасових пластмасових коронок як ефективний і безпечний спосіб підготовки до наступних етапів протезування, забезпечуємо нашим пацієнтам комфорт під час лікування.

Коли використовують тимчасові коронки?

Зазвичай пластмасові коронки необхідні під час виготовлення постійних протезів. Їх встановлюють відразу після препарування зуба або у процесі імплантації. Також вони знадобляться в інших ситуаціях, коли в пацієнта немає можливості або часу відразу встановити міцнішу коронку, а втручання лікаря необхідно негайно. Період використання пластмасових коронок — кілька тижнів, проте в деяких випадках строк їхньої експлуатації може бути подовжено.

Ціна на тимчасові коронки завжди доступна, тому їх можна використовувати, коли потрібно досягти таких результатів.

  • Уникнення руйнування. У процесі підготовки до протезування тканини зуба обточують, тому він стає вкрай вразливим. Тимчасова коронка захищає від впливу патогенних мікроорганізмів, усуває чутливість до холодного або гарячого.
  • Відновлення функціональності. Завдяки пластмасовим коронкам можна зручніше харчуватися, зберігається чітка дикція.
  • Звикання до протеза. Використання клінічної коронки дає можливість адаптуватися до подальшого носіння постійної конструкції.
  • Стабілізація прикусу. Клінічна коронка запобігає зміщенню сусідніх зубів, що важливо для майбутнього протезування.
  • Підтримка пародонта. М’які тканини навколо зуба формуватимуться правильно, що дає змогу уникнути атрофії кісткової тканини.

Доцільність виготовлення PMMA коронок та їхнього встановлення перед постійним протезуванням визначає лікар-стоматолог. Фахівці «Родинної Стоматології» проконсультують вас із будь-якого питання щодо тимчасових протезів.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Які переваги мають пластмасові коронки?

Порівнюючи з вартістю інших типів протезів, ціна на тимчасові коронки значно нижче. Це робить їх оптимальним вибором для тих пацієнтів, які шукають ефективне й доступне рішення на початковому етапі відновлення зубів. До того ж у «Родинній Стоматології» ми гарантуємо прозору цінову політику, повідомляємо остаточну вартість уже на першій консультації.

Хоча пластмасові коронки — це не постійне рішення, вони все ж створюються з великою увагою до деталей. Ретельно підбирається форма й колір, щоб максимально відповідати іншим зубам. Це дає пацієнтові змогу почуватися впевнено в будь-якій ситуації, вільно посміхатися і не відмовлятися від звичного ритму життя або повсякденних звичок.

Матеріали, що використовуються для виготовлення пластмасових коронок, абсолютно безпечні й не токсичні. Вони не спричиняють алергії в ротовій порожнині, ніяк не змінюють і не порушують перебіг біологічних процесів в організмі. Саме тому ці протези рекомендовані навіть пацієнтам із підвищеною чутливістю до подразників.

Виготовлення і встановлення клінічних коронок

Етапи встановлення тимчасових коронок можуть варіюватися, залежно від стану зубів і індивідуальних особливостей пацієнта. Проте зазвичай процес охоплює такі кроки.

1. Консультація й обстеження

Під час першого візиту лікар визначає потреби пацієнта й конкретні очікування щодо реставрації зубів. Погоджуються різні аспекти лікування, у тому числі ціна на тимчасові коронки, тривалість процедури тощо. Крім того, лікар проводить огляд ротової порожнини, оцінювання стану зубів і ясен.

2. Лікувально-профілактичні заходи

Важливо усунути будь-які проблеми, як от карієс, запальні процеси або патології ясен, які можуть негативно впливати на використання пластмасової коронки. Якщо передбачається встановлення імплантів, то знадобиться рентгенівський знімок щелепи. Оцінюється стан кісткової тканини, у разі потреби її нарощують. За умови встановлення клінічної коронки на природний зуб, спочатку його обточують і видаляють нерв. Також проводиться професійне чищення зубів від нальоту й каменю, щоб надалі підібрати тимчасові й постійні коронки найбільш відповідного відтінку.

3. Виготовлення пластмасових коронок

З допомогою спеціального матеріалу лікар створює точний відбиток зуба і прилеглих тканин. Для виготовлення клінічної коронки використовують пластмасу, акрил або композитні матеріали. Після формування коронки з допомогою спеціального фрезерного верстата або ручної обробки, її ретельно полірують. Коли тимчасова коронка готова, її перевіряють на відповідність формі, розмірам зуба й кольору емалі. Після підтвердження якості коронка готова до встановлення.

4. Встановлення

Лікар надійно фіксує тимчасову коронку на попередньо підготовлений зуб з допомогою стоматологічного цементу або клею. У разі імплантації, можливі два способи встановлення: відразу після операції із вживлення титанового стрижня або через деякий час упродовж періоду загоєння, щоб у лікаря була можливість відстежувати ефективність приживлення штучного кореня.

5. Інструкції щодо догляду

Після закінчення робіт зі встановлення лікар обов’язково повідомляє, коли потрібно відвідати клініку повторно для заміни тимчасової коронки на постійну. До того ж пацієнт отримує детальні рекомендації щодо догляду за клінічною коронкою. Зокрема, варто зменшити жувальні навантаження, відмовитися від надто твердої або липкої їжі, не вживати продукти або напої з барвниками, правильно виконувати гігієнічні процедури тощо.

Як відбувається встановлення тимчасових коронок?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Як довго служать тимчасові пластмасові коронки?

Варто пам’ятати, що клінічні коронки — тимчасовий варіант, який обов’язково потребує заміни. Термін експлуатації залежить від дотримання правил догляду й від матеріалу, з якого виготовлено виріб. Так, пластмасові коронки прослужать до 4 тижнів. Для виготовлення PMMA коронок використовується надійніший матеріал — поліметилакрилат, тому їх можна носити 12 місяців і довше. Якщо тимчасова коронка має армований каркас, наприклад, з металу або скловолокна, то термін її використання збільшується до 1,5–2 років.

У «Родинній Стоматології» ми запропонуємо оптимальне рішення, яке відповідатиме вашим потребам і бюджету. Звертайтеся до наших фахівців для обговорення будь-яких питань щодо виготовлення та встановлення тимчасових коронок.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле