Пластини для вирівнювання зубів

Пластина для вирівнювання зубів — це ортодонтична конструкція, що складається з м’якої пластикової пластини та металевих елементів. Вона фіксується на зубах за допомогою скоб і гачків, щоб поступово вирівнювати викривлений зубний ряд. Ортодонтична пластина на зуби буває знімною та незнімною, використовується для дітей та дорослих і сприяє виправленню помірних дефектів щелепи.

Коли варто встановити ортодонтичні пластини на зуби

Конструкція з пластикової та металевої частин найчастіше використовується для дітей, адже їхній зубний ряд лише формується та краще піддається корекції. Проте такий виріб можна використовувати й в дорослому віці для розв’язання різних стоматологічних проблем.

Фахівці рекомендують встановлення пластини на зуби для таких цілей:

 • вирівнювання зубного ряду при незначних викривленнях;
 • фіксація зубного ряду після вирівнювання іншими стоматологічними методами, наприклад, брекетами;
 • усунення міжзубних щілин;
 • корекція ширини піднебіння;
 • корекція інтенсивності росту щелепи;
 • корекція неправильного прикусу при незначних деформаціях;
 • профілактика повторного порушення прикусу;
 • корекція форми кісток щелепи.

Ортодонтичні пластини для зубів ефективно коригують незначні дефекти та запобігають більш серйозним деформаціям. Їх своєчасне застосування у дітей дає змогу уникнути необхідності встановлення брекетів. Апарат, що складається з пластмасових та металевих елементів, здатний виправити висунуту вперед верхню або нижню щелепу, неправильне змикання щелеп, а також незначний розворот різців або молярів.

Цей метод лікування сприяє нормалізації навантаження на зубні ряди, у випадках, коли деякі зуби зазнають більшого зносу порівняно з іншими. Крім того, часті головні болі можуть бути показанням для використання цього стоматологічного методу, оскільки вони часто пов’язані з порушенням функції щелепних суглобів.

"Родинна Стоматологія" — це:

0 +
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо

Які переваги мають пластинки для зубів

Важливою перевагою є співвідношення того, скільки коштує пластинка на зуби, та її ефективності: її вартість невелика порівняно з брекетами, але попри невисоку ціну апарат ефективно виправляє незначні дефекти зубного ряду.

Стоматологічна конструкція має численні переваги:

 • її виготовлення займає менше часу, ніж інших методів виправлення зубного ряду;
 • вона виготовлена з матеріалів, що не спричиняють алергії та не мають смаку;
 • це економічно вигідний метод, адже ціна пластинки на зуби невисока і лікування допомагає уникнути витрат на дорожчі методи корекції зубного ряду;
 • пластмасова частина конструкції адаптована до форми піднебіння, а металеві елементи щільно прилягають до емалі, тому до ортодонтичної пластини дуже легко звикнути, адже вона майже не відчувається в роті;
 • кожна пластина створюється індивідуально, що дає змогу максимально ефективно виправляти різні дефекти.

Ортодонтична конструкція не підвищує ризик виникнення карієсу, адже вона не заважає гігієні ротової порожнини — її просто знімають та чистять зуби звичним способом.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види пластин для вирівнювання зубів

Ортодонтична конструкція здатна впоратися з різними помірними проблемами, включно з патологією будови щелепи. Наприклад, існує пластина для розширення верхньої щелепи — вона значно допомагає виправити ситуацію, за якої в пацієнта спостерігається ускладнення дихання через рот.

Існує декілька видів пластинок для зубів:

 1. Однощелепні — апарат для виправлення незначних викривлень на одному зубному ряду;
 2. Двощелепні — конструкція, що встановлюється на верхню і нижню щелепи, та дає змогу виправити більш складні проблеми;
 3. З ретракційною дугою — виріб для коригування положення передніх зубів;
 4. Зі штовхачем — різновид конструкції для вирівнювання зубного ряду верхньої щелепи;
 5. З рукоподібним відростком — метод для вирівнювання лише окремих різців та молярів;
 6. Апарат Брюкля — пластинка на нижні зуби, призначена для виправлення нерівностей.

Пластини також бувають різні за способом кріплення: вони поділяються на знімні та незнімні.

Виріб знімного типу більш поширений — він має основу у вигляді пластини, що покриває піднебіння. Апарат фіксується в ротовій порожнині за допомогою гачків та коригує положення зубів за допомогою затягування гвинтів або пружин. Для його виготовлення використовується пластик та медична сталь. Конструкцію необхідно знімати для чистки зубів та носити близько 22 годин на добу, щоб забезпечити ефективний результат корекції.

Незнімний тип пластинок використовується рідше, проте він теж має переваги. Конструкція створена з пластику, у який вбудовано гвинт для постійної фіксації у ротовій порожнині. Незнімний апарат ефективніше виправляє дефекти завдяки цілодобовому впливу, проте під час його носіння складніше підтримувати гігієну. Щоб чистка була ефективною, пацієнтам необхідно використовувати іригатор.

Найчастіше пластинки встановлюють дітям, бо у них щелепа ще формується та легше піддається корекції, проте такі конструкції використовують і для дорослих.

Для дітей

У віці від 6 до 15 років щелепа дитини значно змінюється та перебудовується, тому в цей час існує великий ризик виникнення порушень у вигляді неправильного прикусу чи викривлення зубів. З цієї причини важливо підтримувати правильний розвиток зубних рядів, відвідуючи стоматолога та використовуючи стоматологічні конструкції. Встановлювати ортодонтичні пластинки на зуби у дітей набагато легше та економніше, ніж згодом виправляти викривлені зуби в дорослому віці.

Для дітей стоматологи зазвичай використовують знімні пластини — вони одночасно ефективні та не заважають підтримувати особисту гігієну. Носити їх потрібно від 6 місяців до 2 років — точна тривалість залежить від характеру стоматологічної проблеми. Під час приймання їжі, гігієнічних процедур та занять спортом апарат необхідно знімати, тому батькам важливо слідкувати, щоб дитина знову його вдягла, адже від тривалості носіння ортодонтичного виробу залежить швидкість досягнення мети з виправлення деформацій щелепи.

Для дорослих

У дорослих пластина для зубів використовується у випадку незначних дефектів, зазвичай для закріплення результатів після носіння брекетів, щоб зафіксувати зуби у правильному положенні. У дорослому віці особливо важливо носити конструкцію регулярно, щоб досягти бажаного результату. Якщо забувати її одягати, процедура може розтягнутися на роки. У тому випадку, коли пацієнт дослуховується до порад стоматолога та носить пластину не менше 22 годин на добу — ефект досягається за 1,5-2 роки.

Для дорослих використовують як знімні, так і незнімні конструкції. Швидкість коригування не залежить від типу пластини, адже їх використовують у різних випадках. Знімний апарат призначений для виправлення легких дефектів, а незнімний — для більш важких. 

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Процедура вирівнювання зубів з використанням пластинок

Конструкція з металевих елементів та пластикового піднебіння здатна виправити лише нескладні проблеми, тому пластина на зуби встановлюється на відносно невеликий проміжок часу. Для досягнення ефективного результату процедура завжди проводиться за певним алгоритмом дій, який дає змогу стоматологу контролювати кожен етап.

Як встановлюють пластинки

Перший крок до створення гарної посмішки — це діагностика зубного ряду, що допомагає стоматологу скласти план лікування. На цьому етапі лікар вивчає стан ротової порожнини, призначає ортопанораму або КТ знімок та, за необхідності, лікує карієс та інші захворювання.

Після діагностики лікар розробляє план лікування та встановлює терміни, необхідні для усунення індивідуальної проблеми пацієнта. Ортодонтична пластинка для зубів має ідеально повторювати форму зубного ряду, щоб м’яко діяти на окремі зуби для їх вирівнювання. Щоб створити таку ідеальну конструкцію, стоматолог знімає зліпок щелепи.

За допомогою зліпка у зуботехнічній лабораторії створюють спочатку гіпсовий прототип, а потім саму пластинку у точній відповідності до моделі. Готову конструкцію стоматолог приміряє на пацієнта та коригує її, якщо виникає така необхідність. Встановлення апарату зазвичай займає не більше 10 хвилин разом з коригуванням.

Період адаптації до ортодонтичної конструкції

Ортодонтичну конструкцію здебільшого носять від 6 місяців до 2 років. Спочатку пацієнт відчуватиме певний дискомфорт — через зайву конструкцію в роті може відчуватися свербіж. Проте цей симптом минає протягом 5-7 днів з моменту встановлення пластини, після чого людина звикає та не відчуває її наявності в роті.

Щоб зубна пластинка ефективно виконувала свою функцію, пацієнту необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Кількість відвідувань лікар призначає індивідуально, проте не частіше ніж 1-2 рази на місяць. Під час кожного візиту він перевіряє стан зубів та збільшує тиск пластинки на зуби, щоб поступово та м’яко змінити положення викривлених зубів.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?

0 %
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування

Як доглядати за ортодонтичними пластинками

Догляд за пластиною для вирівнювання зубів не вимагає складних процедур, але важливо дотримуватись рекомендацій стоматолога, щоб уникнути запалення ротової порожнини та досягти позитивних результатів у корекції зубного ряду.

Для забезпечення гігієни ротової порожнини пластинку необхідно знімати та чистити — робити це треба двічі на день (вранці та ввечері) або після кожного приймання їжі. Її можна знімати й в інших випадках, проте не частіше, щоб не знизити її ефективність. Важливо правильно знімати апарат, щоб він не зламався — робити це треба за допомогою гачків. Гачки особливим чином підчіпляють пальцями та послаблюють тиск на зуби, щоб зняти ортодонтичний виріб. В цей момент не можна тягнути за дугу — це призведе до пошкодження ортодонтичної пластинки. Чистити її рекомендується щіткою з м’яким ворсом та спеціалізованою зубною пастою.

Якщо з певних причин пацієнту необхідно зняти апарат надовго, його треба зберігати у спеціальному контейнері. Один раз на тиждень виріб потрібно обробляти антисептичним засобом, щоб запобігти розвитку патогенних мікроорганізмів. У випадку пошкодження металевої або пластикової частини не рекомендується самостійно займатися ремонтом — у такій ситуації краще звернутися до стоматолога для відновлення форми та функцій апарату.

Під час носіння пластинки дуже важливо регулярно відвідувати стоматолога для планових оглядів. Фахівець контролюватиме зміни в ротовій порожнині, регулюватиме тиск для подальшої корекції дефектів зубного ряду та, за необхідності, проведе санацію ротової порожнини. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле