м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Ультразвукова чистка зубів

Дотримання гігієни ротової порожнини – запорука здорових і красивих зубів. Однак навіть за ретельного догляду на них з’являється зубний камінь, особливо у важкодоступних місцях. Якісно та швидко усунути тверді відкладення допомагає чистка зубів ультразвуком. Це популярна процедура, яка не тільки помітно покращує стан зубів, а і є профілактикою захворювань.

Ультразвукова чистка зубів – нові технології на сторожі стоматологічного здоров'я

Поступово м’який наліт на зубах, що складається із залишків їжі та мікробних відкладень, стає жорстким і набуває коричневого або білого кольору. Це псує естетику зубів, спричиняє появу неприємного запаху і сприяє розвитку патологічних станів у ротовій порожнині.

Видалити зубний камінь самостійно складно, тому фахівці рекомендують робити ультразвукову чистку зубів. Її проводять за допомогою багатофункціонального приладу – скалера з тонким вібрувальним наконечником, який генерує УЗ-хвилі. Залежно від місця розташування і розмірів зубних відкладень лікар використовує різні насадки.

Завдяки делікатному впливу на поверхню зубів ультразвук легко відокремлює камінь від краю ясен і емалі, абсолютно їх не травмуючи. Така процедура є ефективною як за наявності незначних відкладень, так і великих скупчень твердого нальоту.

Видалення зубного каменю ультразвуком – безпечний і комфортний спосіб боротьби з відкладеннями на зубах

З появою ультразвукової чистки фахівці та пацієнти стали все частіше відмовлятися від видалення зубного нальоту хімічним і механічним способами. Це пов’язано з перевагами, якими володіє УЗ-лазер:

Швидкість. Залежно від особливостей зубних відкладень процедура триває 10-60 хвилин і не вимагає спеціальної підготовки.

Комфорт. Професійна чистка проходить безболісно, а якщо пацієнт все ж боїться дискомфорту, то може використовуватися місцева анестезія.

Ефективність. Ультразвукові хвилі, що генеруються лазером, здатні якісно усувати великі відкладення і зубний камінь у важкодоступних місцях (простір між яснами та зубом).

Безпека. Завдяки цілеспрямованому видаленню зубного каменю зуб і навколишні тканини абсолютно не пошкоджуються, що виключає ймовірність неприємних наслідків.

Доступність. Ціна ультразвукової чистки невисока, як для процедури, що дає змогу повністю позбутися будь-яких зубних відкладень за один сеанс.

Завдяки поєднанню таких переваг, видалення зубного каменю за допомогою ультразвукового лазера є процедурою, що має великий попит. Її вибирають люди, які хочуть зберегти гарну посмішку і стежать за здоров’ям зубів.

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Коли потрібно робити ультразвукову чистку зубів

Видалення зубних відкладень ультразвуком часто є початковим етапом лікування зубів. Адже у випадку надмірної кількості зубного каменю фахівцеві важче виконувати необхідні маніпуляції. Також без проведення попередньої чистки знижується якість лікування. Наприклад, за наявності твердого нальоту пломба гірше зчіплюється з поверхнею зуба, що збільшує ймовірність її швидкого випадання.

Видалення зубного каменю ультразвуком – чудова профілактика захворювань ротової порожнини. За періодичного виконання процедури знижується ризик розвитку карієсу, кровоточивості ясен та інших патологічних станів. Вона може виконуватися як за показаннями лікаря, так і за бажанням пацієнта.

Ультразвукову чистку відкладень на зубах роблять і з метою підвищення їхньої естетики. Процедура дає змогу відновити природний відтінок зубів шляхом усунення каменю, пігментного нальоту і надання їм гладкості.

Як проводять чистку зубів ультразвуком

Щоб визначити обсяг роботи, тривалість і вартість процедури, стоматолог-гігієніст оглядає ротову порожнину пацієнта. Для кращої видимості зубного каменю він використовує індикатор нальоту – спеціальний засіб, що забарвлює найменші відкладення в яскравий колір. Це дає змогу побачити їх не тільки на зовнішній, а й внутрішній поверхні зубів, у ясенних кишенях та інших важкодоступних місцях.

У Києві, в стоматологічній клініці «Родинна стоматологія» чищення зубних відкладень УЗ-лазером проводиться в кілька етапів:

  1. Видаляється зубний камінь у видимій зоні, важкодоступних місцях, уздовж лінії ясен.
  2. Від затверділого нальоту очищається простір між м’якими тканинами слизової і зубами.
  3. Лікар шліфує і полірує поверхню зубів, щоб вони стали гладкими після видалення каменю і набули стійкості до повторного утворення відкладень.
  4. Емаль зміцнюють спеціальними складами на основі фтору.

Цю процедуру рекомендують виконувати 2 рази на рік. Оскільки у курців і любителів кави зубний камінь відкладається швидше і зуби змінюють колір під дією пігментів, то їм варто відвідувати гігієніста частіше. Також на частоту відвідування лікаря впливає носіння ортодонтичних конструкцій.

Як відбувається чистка зубів ультразвуком?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Рекомендації після процедури

Для підтримки результату, отриманого після ультразвукової чистки зубів, фахівці рекомендують дотримуватися деяких правил:

  • У перші 2 дні слід утриматися від куріння, не вживати їжу, що містить барвники, відмовитися від продуктів, які підвищують чутливість зубів (газовані напої, натуральні соки).
  • Протягом 2-3 днів під час чищення зубів користуватися щіткою з м’якою щетиною, через тиждень її можна замінити на більш жорстку.
  • Після кожного приймання їжі полоскати рот водою, щодня чистити зуби вранці та ввечері, користуватися зубним ополіскувачем і флосом. Під час вибору пасти віддавати перевагу варіантам без абразивних компонентів.

Навіть якщо ви не запам’ятали всіх рекомендацій, стоматолог обов’язково нагадає про них після процедури. Дотримуючись простих правил, ви зможете довгий час насолоджуватися гарною усмішкою і здоровими зубами. І не забувайте відвідувати гігієніста кожні пів року для підтримки ефекту.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле