м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Видалення зуба мудрості

Зуби мудрості («вісімки» або треті моляри) починають прорізатись у дорослому віці й зазвичай спричиняють чимало проблем: запалення ясен, карієс, що швидко прогресує, травмування сусідніх зубів, порушення прикусу, деформація зубного ряду тощо. Для запобігання ускладнень ортодонт може порекомендувати видалення зуба мудрості. Лікарі «Родинної Стоматології» проводять операції з використанням якісної новітньої анестезії, адже ми дбаємо про максимальний комфорт і безпеку пацієнтів.

Показання до видалення зубу мудрості

Видалення 8 зуба рекомендується через низку об’єктивних причин, коли він може призвести до різних проблем зі здоров’ям ротової порожнини або навіть погіршити загальний стан організму.

 • Бракує місця для прорізування. У багатьох випадках ротова порожнина не має достатнього простору для правильного проростання зуба мудрості, що може призвести до нестерпного болю й розвитку запальних процесів.
 • Скупченість зубів. Зуб мудрості може створювати проблеми через щільне розташування інших зубів, що спричиняє дискомфорт під час їжі, порушення зубного ряду й інші негативні наслідки.
 • Неправильне розташування. Іноді зуб мудрості росте під неправильним кутом або занадто близько до сусідніх зубів, чинить тиск і травмує тканини, що ускладнює його прорізування й призводить до проблем з прикусом.
 • Неповне прорізування. Якщо зуб мудрості проростає лише частково, це може створити простір, у якому затримуються їжа й бактерії, що спричиняє запалення й інфекції.
 • Неможливість якісної гігієни й лікування. Оскільки зуб мудрості розташовано у важкодоступній зоні ротової порожнини, це ускладнює процес чищення і догляду, що збільшує ризик розвитку карієсу й запалення ясен. У деяких випадках лікування може бути ускладненим або навіть неможливим, що зумовлює необхідність видалення.
 • Пошкодження слизової оболонки. Зміщення зуба мудрості може призвести до утворення ерозії або виразок на язиці або щоках.
 • Перешкоджання протезуванню. Видалення «вісімок» необхідно тоді, коли вони ускладнюють процес встановлення зубних протезів.
 • Ризик розвитку кісти. Іноді зуб мудрості, що не прорізається, призводить до накопичення рідини у зубному мішечку й подальшого утворення кісти, що може призвести до руйнування кістки. Своєчасне видалення допомагає запобігти цьому процесу.

Не варто затягувати з візитом до лікаря, особливо, якщо виникає дискомфорт, біль, набряк або інші симптоми. Щоб перевірити, чи є у вас показання для видалення зуба мудрості, необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцями. У «Родинній Стоматології» ви можете розраховувати на професійну діагностику. Після ретельного огляду й рентгенологічного дослідження стоматолог запропонує способи розв’язання проблеми й повідомить вартість видалення зуба мудрості.

Види видалення «вісімок»

Ціна видалення зуба мудрості певною мірою залежить від складності операції та типу анестезії, тому варто обговорити зі стоматологом усі аспекти процедури перед прийняттям рішення. Будьте певні, що у «Родинній Стоматології» ця процедура проходить швидко, безболісно, ефективно.

Звичайне

Якщо зуб мудрості росте правильно, повністю прорізався й має відповідний доступ, проводиться стандартна процедура видалення. Лікар використовує місцеву анестезію, видаляє моляр із лунки з допомогою спеціальних інструментів. Рана обробляється антисептиком і закривається тампоном із протизапальним засобом. Процедура звичайного видалення зубів мудрості потребує 5–10 хвилин. Здебільшого відновлення після такої процедури проходить без проблем, а пацієнт може повернутися до звичайного способу життя найближчим часом. 

Атипове

Якщо зуб мудрості не прорізався, розташований неправильно або слизовий капюшон ускладнює доступ до нього, то лікарі проводять складне або атипове видалення. У такому випадку зачепити моляр щипцями неможливо, тому додатково використовують хірургічні інструменти. Операцію проводять в амбулаторних умовах, госпіталізація не знадобиться. Пацієнту вводять анестезію, через розріз у яснах отримують доступ до моляра, іноді розділяють його на частини й видаляють їх почергово. Рану обробляють антисептиком і зашивають. Складна операція триває від 20 хвилин до кількох годин. Період відновлення також тривалий, лікар може призначити антибіотики, доведеться дотримуватися рекомендацій щодо дієти й гігієни. 

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Процес видалення зуба мудрості

Процедура видалення 8 зуба передбачає кілька етапів.

Діагностика й планування. Насамперед лікар проводить діагностику стану зуба мудрості й прилеглих тканин під час клінічного огляду й за результатами рентгенографії. Це дає змогу визначити розташування моляра, його стан, можливі ускладнення.

Анестезія. Для якісного знеболення використовують препарати, які забезпечують тривалу анестезію. Під час вибору лікар зважає на протипоказання (наявність у пацієнта алергічних реакцій, хронічних хвороб тощо). Перед початком процедури анестетик ін’єкційно вводять у ясна, щоб забезпечити комфорт пацієнту під час операції та після її завершення.

Видалення зуба. Зуб мудрості видаляється з допомогою спеціальних інструментів. Проводиться обробка рани для запобігання інфекцій і прискорення процесу загоєння. За необхідності лікар накладає шви.

Повторний огляд. Пацієнт має повторно звернутися до лікаря через кілька днів для огляду й оцінювання процесу загоєння рани. Це дає змогу запобігти розвитку післяопераційних ускладнень і за потреби коригувати лікування.

Відновлення після видалення 8 зуба

У післяопераційний період може спостерігатися набряк і дискомфорт, які зникають через 1–5 днів. Реабілітація пройде швидше й легше, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікарів.

 • Тримати ватний тампон, який закриває лунку, 20–30 хвилин після завершення операції. Не пошкоджувати згусток, який утворився на місці рани.
 • Не вживати їжу й напої впродовж 2–3 годин після видалення. Упродовж 1–2 діб не їсти з того боку, де було хірургічне втручання.
 • Відмовитися від гострої, надто гарячої або холодної їжі й напоїв, не палити та не вживати алкоголь.
 • Зменшити фізичні навантаження, не займатися спортом, не відвідувати лазні, не приймати гарячу ванну.
 • За призначенням лікаря притуляти холодні компреси до щоки й приймати лікарські препарати.

Якщо рану зашивали, через 7–10 днів потрібно звернутися до лікаря для зняття швів. Повне заживлення відбувається за 2–3 тижні. На швидкість відновлення впливає не лише правильний догляд, а також складність виконаних маніпуляцій, вік і стан здоров’я пацієнта.

Як відбувається видалення зубів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Де якісно та безпечно вирвати зуб мудрості в Києві?

Видалення зуба мудрості — серйозна процедура, яку варто довіряти професіоналам. У «Родинній Стоматології» ми здійснюємо як екстрені, так і планові операції з видалення зубів мудрості.

Зручне розташування

Клініка розташована у Святошинському районі м. Києва. Добратися можна на метро, маршрутці, автобусі, тролейбусі. Також ви можете доїхати на авто, безпосередньо перед входом у клініку є паркомісця.

Провідні фахівці

Лікарі-хірурги мають досвід понад 10 років у проведенні подібних процедур, тому ви можете бути впевнені у їхній кваліфікації та професіоналізмі. Наші фахівці знайдуть оптимальне рішення навіть найскладніших стоматологічних проблем.

Комфорт і безпека

У нас найновітніше обладнання, якісні інструменти й препарати, а в кабінетах завжди чисто і стерильно. Ми піклуємося про те, щоб кожен візит до нашої клініки був приємним і успішним для вас досвідом.

Доступна вартість

Ціна на видалення зуба мудрості в «Родинній Стоматології» вигідна, оскільки ми прагнемо, щоб якісна стоматологічна допомога була доступною для кожного. Крім того, ми співпрацюємо з більш ніж 15 страховими компаніями, які покривають вартість лікування, що робить наші послуги ще доступнішими.

Запишіться на безоплатний первинний огляд і консультацію в «Родинну Стоматологію» вже сьогодні, щоб дізнатися більше про процедуру видалення зуба мудрості й скористатися якісною медичною допомогою від наших лікарів.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні стоматологи-хірурги

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле