м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Протезування зубів

Втрата одного або декількох зубів негативно позначається на естетиці посмішки та функціональності зубного ряду. Також це може стати причиною погіршення мовлення і навіть порушення пропорцій обличчя. Усунути різні стоматологічні дефекти дає змогу протезування зубів – сучасна процедура, яка виявляється ефективною в найскладніших випадках. 

Зубне протезування – від корекції форми до тотального відновлення зубів

Ортопедична стоматологія є важливим напрямком, який дає змогу відновити пошкоджені або відсутні зуби шляхом встановлення штучних конструкцій.

Показання до протезування:

 • Нестача зубів: у разі втрати одного або декількох зубів важливо повернути зубному ряду повноцінну жувальну функцію і зберегти правильний прикус;
 • Пошкодження зубів: якщо зубні одиниці пошкоджені через травму, карієс або з інших причин – ця процедура допоможе відновити їхню функцію та естетику;
 • Косметичні дефекти: якщо зуби мають неправильну форму і розмір, незадовільний колір, між зубними одиницями є проміжки, то поліпшити зовнішній вигляд посмішки дає змогу протезування;
 • Стирання зубів: слабка зубна емаль стає причиною руйнування зубів і їхньої повної втрати – встановлення спеціальних ортопедичних конструкцій дає змогу зупинити патологічний процес і позбавити пацієнта дискомфорту;
 • Множинні пломби: з часом на пломбувальному матеріалі можуть з’являтися тріщини та відколи, внаслідок чого пломби не в змозі виконувати свою функцію, а якщо зуби лікувалися таким чином неодноразово, доцільно провести протезування.

Для визначення необхідності виконання зубного протезування слід проконсультуватися з фахівцем. Він оцінить стан зубів і підбере оптимальну конструкцію залежно від потреб пацієнта.

Ідеальна посмішка і впевненість у собі – переваги встановлення зубних протезів

У протезування зубів є чимало плюсів, важливих для здоров’я, естетики та загального самопочуття людини:

 • Відновлення жувальної функції. Замінюючи відсутні зуби, протези дають змогу добре пережовувати їжу, що важливо для підтримки правильного травлення.
 • Запобігання деформації щелепно-лицевої ділянки. Під час втрати зубів відбувається поступова втрата кісткової тканини, через що може порушитися симетрія обличчя – своєчасне встановлення протезів допоможе уникнути цього.
 • Поліпшення мовлення. Зуби відіграють важливу роль у правильній артикуляції та вимові звуків – протезування ж дає змогу відновити якість мовлення.
 • Запобігання зміщенню зубного ряду. Втрата зубів – це втрата опори для тих, що залишилися. Протези не допускають їх зміщення і зберігають правильне положення зубного ряду.
 • Підтримка здоров’я ясен і щелеп. Штучні конструкції сприяють рівномірному розподілу тиску під час жування, тим самим знижуючи ризик пошкодження ясен і щелепних суглобів.
 • Запобігання розвитку захворювань ротової порожнини. Встановлення протезів дає змогу уникнути подальшого руйнування зубів і, відповідно, підтримати здоров’я порожнини рота.
 • Підвищення самооцінки. Відновлення втрачених зубів допомагає повернути людині впевненість у собі та поліпшити її психологічний стан.

Як бачимо, сучасне протезування – це ефективна процедура, яка розв’язує практично будь-які проблеми із зубами і дає змогу людині жити повноцінним життям.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види протезування зубів

Ортопедична стоматологія пропонує кілька видів зубного протезування. Вибір конкретних конструкцій залежить від цілої низки умов. Наприклад, характеру втрати зуба, стану одиниць, що залишилися, анатомії ротової порожнини, побажань пацієнта. З огляду на це також формуються ціни на протезування зубів. У будь-якому разі своєчасне встановлення замісної конструкції обходиться дешевше за лікування зубів у дуже занедбаних випадках. 

Знімне протезування

Конструкції, які можна без проблем зняти і надіти на свій розсуд. З їхньою допомогою вдається заповнити нестачу як кількох зубів, так і всього зубного ряду. Великою перевагою протезування цього виду є доступність, що пояснюється меншими витратами часу на виготовлення конструкції та її встановлення. Також знімний протез легко можна замінити, якщо він зносився або спричиняє дискомфорт. 

Бюгельні протези

Конструкція отримала таку назву завдяки наявності металевої основи у вигляді дуги. Також у ній є спеціальні гачки або замки, які, завдяки охопленню власних зубів пацієнта, забезпечують міцну фіксацію протеза в порожнині рота і не допускають його зміщення. Штучні зуби на бюгельних конструкціях зазвичай виготовляють із пластмаси або акрилу – ці матеріали забезпечують замісній конструкції природний вигляд. Такі протези допомагають розв’язати проблему значної відсутності зубів у бічній і передній частині зубного ряду. Вони не завдають складнощів у догляді та здатні прослужити 7-10 років. 

Нейлонові протези

Еластичні протези з м’якого полімеру, які добре переносяться алергіками, прекрасно імітують колір натуральних зубів і ясен, а також зберігають зовнішній вигляд протягом тривалого часу. Залежно від кількості відсутніх зубів кріпляться за допомогою спеціального клею або за опорні зуби. Нейлонові протези можна носити постійно, навіть не знімаючи на ніч. Однак через м’яку і гнучку структуру вони не здатні зупинити атрофію кісткової тканини. 

Акрилові протези

Легкі конструкції з медичної пластмаси, які складаються з пластини, що імітує ясна, і штучних зубів, підібраних у потрібний тон. Якщо порівнювати вартість акрилових ортопедичних конструкцій з попередніми, то перші вважаються найдоступнішими. Однак, зважаючи на малу пластичність на початковому етапі звикання, вони можуть натирати ясна. 

Незнімне протезування

Сучасний метод відновлення зубного ряду, що полягає у фіксації ортопедичних конструкцій лікарем так, що пацієнт не може їх самостійно зняти. У клініці «Родинна Стоматологія» використовують незнімні протези різного типу, які підбирають з урахуванням складності випадку і мети протезування.

Коронки

Мікропротези, що покривають зуб частково або повністю. Їх встановлюють у разі сильного пошкодження зуба. Для виготовлення коронок використовують різні матеріали. До найпоширеніших належать: металокераміка, безметалева кераміка, цирконієві. Обов’язковим етапом встановлення коронок є попереднє обточування опорного зуба. 

Імпланти

Прогресивна методика, яка виявляється ефективною як у разі втрати одного зуба, так і повної адентії. Протез є багатокомпонентною конструкцією, яка заміщає не тільки сам зуб, але і його корінь. Оскільки імпланти імплантуються в кістку на місці відсутнього зуба, то таке протезування передбачає оперативне втручання. Імплантація може виконуватися відразу після видалення зуба (одноетапна) або ж за кілька відвідувань фахівця (багатоетапна): спочатку встановлюється внутрішньокістковий елемент, а через 3-6 місяців – зубний протез.

Як універсальна і незалежна конструкція, імпланти відмінно вписуються в зубний ряд, зберігаючи естетику і забезпечуючи природні відчуття. Якісні конструкції такого типу здатні прослужити все життя. Тому, якщо ви зацікавлені в професійному протезуванні зубів у Києві, запрошуємо відвідати клініку «Родинна Стоматологія».

Вініри

Тонкі монолітні керамічні пластинки, які встановлюють із зовнішнього боку зуба для поліпшення естетики та усунення незначних дефектів (корекція форми, кольору). Перед фіксацією вінірів проводять мінімальне обточування емалі, що дає змогу віднести цей тип протезування до найменш травматичних. 

Мости

Суцільнолита замісна конструкція, що складається з декількох коронок та дає змогу повернути зубному ряду колишній вигляд за відсутності 2-6 одиниць. Може кріпитися на опорні здорові зуби (обов’язково виконується їхнє обточування), а в разі нестачі великої кількості зубів – проводять комбіноване встановлення на імпланти. 

Як відбувається протезування зубів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Етапи протезування зубів – від консультації до ідеальної посмішки

Кожна процедура встановлення протезів має свої особливості, але найчастіше вона виконується в такій послідовності:

1. Попередній огляд

Фахівець проводить первинне обстеження з метою виявлення основних проблем: виконується візуальний огляд, рентгенівські та інші дослідження. Це допомагає оцінити клінічну картину, підібрати оптимальні ортопедичні конструкції та визначити, скільки коштує протезування зубів для конкретного пацієнта.

2. Підготовка до встановлення протезів

За необхідності лікар лікує або видаляє зуби, які не можуть бути збережені. Іноді, для ефективнішого встановлення протеза, може знадобитися хірургічна підготовка ясен або кісткової тканини.

3. Зняття зліпків

Беруться відбитки зубів і створюються моделі для точної відповідності ортопедичної конструкції анатомії порожнини рота.

4. Корекція та встановлення

Перед остаточною фіксацією протез приміряють, за необхідності робиться підгонка. Потім проводять його встановлення і стоматолог дає рекомендації щодо догляду.

Під час адаптації пацієнт періодично відвідує фахівця, який стежить за тим, як проходить звикання до протезів, і за необхідності робить корекцію.

Протезування зубів у Києві в «Родинній Стоматології»

Одним із напрямів діяльності нашої клініки є відновлення зубів за допомогою сучасних технологій та інноваційних матеріалів. Завдяки багаторічному досвіду роботи наші стоматологи-ортопеди розв’язують найскладніші завдання, відновлюючи функцію зубів і досягаючи максимальної естетики. Водночас ми намагаємося робити так, щоб вартість протезування зубів у «Родинній Стоматології» була доступна кожному!

Наші фахівці проводять необхідну діагностику і підбирають оптимальний тип протеза залежно від особливостей випадку. А також виконують протезування, дотримуючись усіх протоколів і вимог. Саме тому пацієнти нам повністю довіряють і йдуть від нас з ідеальною усмішкою.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле