м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Герметизація фісур зубів у дітей

Герметизація фісур у дітей — це інноваційна процедура, метою якої є запобігання розвитку карієсу тимчасових (молочних) та постійних (кореневих) зубів у дітей. Під час прийому лікар наносить на моляри та премоляри спеціальну пасту, яка проникає у борозни, заповнюючи їх. Так там не накопичується наліт та не починається каріозне ураження.

Чому фісури потребують герметизації?

Щойно прорізані постійні зуби мають незрілу, слабку та недостатньо мінералізовану емаль, що робить її щільною і менш стійкою до впливу зовнішніх чинників. Як наслідок вона стає схильна до ураження карієсом.

Крім того, жувальні зуби мають анатомічні заглиблення, які називають фісурами. Вони зазвичай звивистої форми, через що їх важко чистити. У результаті недостатнього очищення в борознах накопичуються частинки їжі, які є улюбленим середовищем для бактерій. А де бактерії — там і карієс.

У більшості дітей фісурний карієс розвивається до 10 років, і запобігти цьому можна тільки за допомогою герметизації. Лише один візит до лікаря вбереже дитину від дискомфорту на 1-3 роки. 

Коли проводиться герметизація фісур у дітей?

Герметизація фісур зубів найбільш ефективна в перші 6 місяців після прорізування зуба. У віці від 6 до 8 років герметизують перші постійні моляри (6 зуби), У 10-11 — премоляри (4 і 5 зуби), в 12-13 — другий моляр (7 зуби).

Основними показаннями до проведення процедури є:

 • Неповна мінералізація постійних зубів через їх нещодавнє прорізування;
 • Фізіологічні особливості у вигляді глибоких та звивистих фісур;
 • Бічне ураження карієсом жувальних зубів;
 • Генетична схильність до карієсу.

Радимо водити дітей на огляд у стоматолога щопівроку. Це не тільки допоможе навчити малюка правильної гігієни, але й дасть змогу вчасно вилікувати зубки в разі необхідності.

Процес герметизації фісур зубів

Герметизація — простий процес. Процедура проводиться без будь-якої підготовки та знеболювання. За один візит до лікаря можна закрити всі жувальні зубки вашої дитини.
Герметизація зубів у дітей у середньому триває не більше 20 хвилин. Проходить вона в такі етапи:

 1. Спеціальною щіткою та пастою стоматолог видаляє із зубів наліт і тверді відкладення, а потім висушує моляр струменем повітря.
 2. На зуб наноситься розчин для покращення зчеплення тканин із герметиком, повторюється процес сушіння.
 3. Після цього тріщини заповнюють склоіномером або композитом.
 4. Зуб засвічують ультрафіолетовим світлом, щоб матеріал затвердів.
 5. В кінці процедури лікар перевіряє, чи не завдає загерметизований зуб дискомфорту дитині. За потреби може бути знятий невеликий шар герметика.
 6. Після цього зуб буде відполіровано, аби він не пошкодив ясна малюку.

У «Родинній Стоматології» застосовують два методи герметизації:

 • Неінвазивний: зуб попередньо очищують, після чого наносять спеціальний герметик, який, заповнюючи фісуру, утворює захисну оболонку на поверхні. Процедура безболісна і проводиться без анестезії.
 • Інвазивний: зуб неглибоко препарується, а потім закривається пломбувальним гелем. Процедура зазвичай проводиться під місцевою анестезією.

Неінвазивна герметизація найчастіше використовується в дитячій стоматології. Інвазивна ж герметизація застосовується при наявності глибоких або «закритих» фісур (конічної або краплеподібної форми) і часто рекомендується дорослим.

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Герметизація зубів дітям в Києві у Родинній Стоматології

У «Родинній Стоматології» створено всі необхідні умови для ефективного та комфортного лікування юних клієнтів. У клініці працюють досвідчені професіонали, які не тільки позбавлять дитину болю, але й зроблять все можливе, щоб навіть найбільш боязливі пацієнти виходили з кабінету з посмішкою на обличчі.
Київ обирає «Родинну Стоматологію» з декількох причин:

 • Досвідчені спеціалісти

Кожен лікар працює вже більш ніж 13 років. Через це наші спеціалісти з легкістю знаходять підхід навіть до найбільш тривожних пацієнтів.

 • Новітнє обладнання

За допомогою сучасного обладнання ми лікуємо навіть найскладніші випадки. Для прикладу, ми маємо дентальний мікроскоп Carl Zeiss, який дає змогу збільшувати зображення зуба у 20 разів, підвищуючи точність діагностики. Крім того, «Родинна Стоматологія» приділяє багато уваги стерилізації, тим самим гарантуючи відвідувачам повну безпеку.

 • Дружнє ставлення

Ми слідкуємо за якістю свого сервісу та ставимося до клієнтів як до рідних. Саме тому позитивні відгуки в клініки тільки збільшуються в кількості. «Родинна Стоматологія» — це, перш за все, про комфорт та спокій пацієнта під час процедур.

 • Прайс на будь-який гаманець

Ціна герметизації одного зуба не перевищуватиме 600 грн, а первинна консультація та огляд безкоштовні.

«Родинній Стоматології» люди довіряють найдорожче — здоров’я своїх дітей. Тому наша команда завжди робить усе можливе, щоб виправдати цю довіру. Це стосується як процесу лікування, так і психологічного комфорту.
Ми намагаємося проводити сеанси так, щоб у ваших дітей не виникало проблем із відвідуванням стоматологічної клініки в майбутньому через травматичний досвід.

Відвідувати лікаря без сліз можливо, якщо ви обираєте «Родинну Стоматологію»!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати більше

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле