Герметизація фісур зубів у дітей

Герметизація фісур у дітей — це інноваційна процедура, метою якої є запобігання розвитку карієсу тимчасових (молочних) та постійних (кореневих) зубів у дітей. Під час прийому лікар наносить на моляри та премоляри спеціальну пасту, яка проникає у борозни, заповнюючи їх. Так там не накопичується наліт та не починається каріозне ураження.

Чому фісури потребують герметизації?

Щойно прорізані постійні зуби мають незрілу, слабку та недостатньо мінералізовану емаль, що робить її щільною і менш стійкою до впливу зовнішніх чинників. Як наслідок вона стає схильна до ураження карієсом.

Крім того, жувальні зуби мають анатомічні заглиблення, які називають фісурами. Вони зазвичай звивистої форми, через що їх важко чистити. У результаті недостатнього очищення в борознах накопичуються частинки їжі, які є улюбленим середовищем для бактерій. А де бактерії — там і карієс.

У більшості дітей фісурний карієс розвивається до 10 років, і запобігти цьому можна тільки за допомогою герметизації. Лише один візит до лікаря вбереже дитину від дискомфорту на 1-3 роки. 

Коли проводиться герметизація фісур у дітей?

Герметизація фісур зубів найбільш ефективна в перші 6 місяців після прорізування зуба. У віці від 6 до 8 років герметизують перші постійні моляри (6 зуби), У 10-11 — премоляри (4 і 5 зуби), в 12-13 — другий моляр (7 зуби).

Основними показаннями до проведення процедури є:

 • Неповна мінералізація постійних зубів через їх нещодавнє прорізування;
 • Фізіологічні особливості у вигляді глибоких та звивистих фісур;
 • Бічне ураження карієсом жувальних зубів;
 • Генетична схильність до карієсу.

Радимо водити дітей на огляд у стоматолога щопівроку. Це не тільки допоможе навчити малюка правильної гігієни, але й дасть змогу вчасно вилікувати зубки в разі необхідності.

Процес герметизації фісур зубів

Герметизація — простий процес. Процедура проводиться без будь-якої підготовки та знеболювання. За один візит до лікаря можна закрити всі жувальні зубки вашої дитини.
Герметизація зубів у дітей у середньому триває не більше 20 хвилин. Проходить вона в такі етапи:

 1. Спеціальною щіткою та пастою стоматолог видаляє із зубів наліт і тверді відкладення, а потім висушує моляр струменем повітря.
 2. На зуб наноситься розчин для покращення зчеплення тканин із герметиком, повторюється процес сушіння.
 3. Після цього тріщини заповнюють склоіномером або композитом.
 4. Зуб засвічують ультрафіолетовим світлом, щоб матеріал затвердів.
 5. В кінці процедури лікар перевіряє, чи не завдає загерметизований зуб дискомфорту дитині. За потреби може бути знятий невеликий шар герметика.
 6. Після цього зуб буде відполіровано, аби він не пошкодив ясна малюку.

У «Родинній стоматології» застосовують два методи герметизації:

 • Неінвазивний: зуб попередньо очищують, після чого наносять спеціальний герметик, який, заповнюючи фісуру, утворює захисну оболонку на поверхні. Процедура безболісна і проводиться без анестезії.
 • Інвазивний: зуб неглибоко препарується, а потім закривається пломбувальним гелем. Процедура зазвичай проводиться під місцевою анестезією.

Неінвазивна герметизація найчастіше використовується в дитячій стоматології. Інвазивна ж герметизація застосовується при наявності глибоких або «закритих» фісур (конічної або краплеподібної форми) і часто рекомендується дорослим.

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Герметизація зубів дітям в Києві у Родинній стоматології

У «Родинній стоматології» створено всі необхідні умови для ефективного та комфортного лікування юних клієнтів. У клініці працюють досвідчені професіонали, які не тільки позбавлять дитину болю, але й зроблять все можливе, щоб навіть найбільш боязливі пацієнти виходили з кабінету з посмішкою на обличчі.
Київ обирає «Родинну стоматологію» з декількох причин:

 • Досвідчені спеціалісти

Кожен лікар працює вже більш ніж 13 років. Через це наші спеціалісти з легкістю знаходять підхід навіть до найбільш тривожних пацієнтів.

 • Новітнє обладнання

За допомогою сучасного обладнання ми лікуємо навіть найскладніші випадки. Для прикладу, ми маємо дентальний мікроскоп Carl Zeiss, який дає змогу збільшувати зображення зуба у 20 разів, підвищуючи точність діагностики. Крім того, «Родинна стоматологія» приділяє багато уваги стерилізації, тим самим гарантуючи відвідувачам повну безпеку.

 • Дружнє ставлення

Ми слідкуємо за якістю свого сервісу та ставимося до клієнтів як до рідних. Саме тому позитивні відгуки в клініки тільки збільшуються в кількості. «Родинна стоматологія» — це, перш за все, про комфорт та спокій пацієнта під час процедур.

 • Прайс на будь-який гаманець

Ціна герметизації одного зуба не перевищуватиме 600 грн, а первинна консультація та огляд безкоштовні.

«Родинній стоматології» люди довіряють найдорожче — здоров’я своїх дітей. Тому наша команда завжди робить усе можливе, щоб виправдати цю довіру. Це стосується як процесу лікування, так і психологічного комфорту.
Ми намагаємося проводити сеанси так, щоб у ваших дітей не виникало проблем із відвідуванням стоматологічної клініки в майбутньому через травматичний досвід.

Відвідувати лікаря без сліз можливо, якщо ви обираєте «Родинну стоматологію»!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Професійні дитячі лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Показати більше

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле