м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Композитні вініри

Значна кількість людей відчувають дискомфорт і сором від зовнішнього вигляду своїх зубів. Когось турбує непривабливий колір, комусь стає ніяково від наявності щілин між зубами або відколів на поверхні емалі, а хтось має недостатньо рівний зубний ряд. Стоматологи пропонують кілька варіантів розв’язання таких проблем, але одним із найефективніших є композитні вініри. Їх можна класифікувати як мікропротези, призначені для встановлення на емаль зубів. Вініри встановлюються тільки на зовнішню поверхню і виконують здебільшого декоративну функцію. Завдяки їм зубний ряд має гарний вигляд, візуально привабливий. Спробуємо розібратися більш детально, що собою являють такі конструкції, а також розповімо про особливості їхньої експлуатації.

Переваги композитних вінірів

Композитні вініри дають змогу повернути посмішці привабливий вигляд лише за один візит до стоматолога. Вони мають кілька важливих переваг, зокрема:

Доступність. Такі вироби виготовляються з недорогих, але водночас високоякісних матеріалів. Ціна на композитні вініри відмінно поєднується з їхньою зносостійкістю.

Простота і швидкість встановлення. Вініри дійсно можна встановити дуже швидко — скоригувати недоліки зубного ряду можна лише за одне відвідування лікаря. Виготовлення та встановлення таких виробів відбувається прямим способом — безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта, для цього не потрібно залучати техніків зуботехнічної лабораторії.

Природність. Зубні вініри мають привабливий і природний вигляд. Якщо вони встановлюються лише на кілька зубів, то лікар робить усе можливе, щоб вони не відрізнялися кольором і формою із зубного ряду. Завдяки їм посмішка стає бездоганною.

Щадне встановлення. Під час встановлення композитних вінірів немає необхідності сточувати значну кількість емалі, адже такі вироби є досить-таки тонкими.

Універсальність. Композитні вініри допомагають замаскувати найрізноманітніші естетичні дефекти, тому їх сміливо можна розглядати як універсальний засіб корекції.

Можна мріяти про чарівну посмішку роками, а можна почати носити її на собі вже за кілька тижнів. 

Не марнуйте час. Запишіться на встановлення вінірів зараз

Перша консультація
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт 

Матеріали та технологія встановлення композитних вінірів

Композитні вініри виготовляють із фотополімеру — композитного матеріалу, який пошарово накладають на зуб і він твердне під впливом спеціального світла. Вініри накладаються повністю на зовнішню частину зуба, завдяки чому відбувається корекція кольору або відтінку, форми, а також відстані між окремими зубами. Такі вироби також відомі як прямі вініри.

Їх встановлення здійснюється поетапно відповідно до чіткого алгоритму дій:

 • Огляд і діагностика. Спочатку стоматолог скрупульозно оцінює стан зубів, ясен і слизової ротової порожнини, аналізує змикання зубного ряду. Щоб виявити можливі приховані запальні процеси та інші дефекти — робиться рентгенівський знімок. На підставі отриманих даних лікар визначає, чи можна використовувати композитні вініри в цьому випадку. Іноді для встановлення потрібно пройти попереднє лікування. Якщо лікар схвалює такий метод корекції зубів, обговорюється ціна на композитні вініри, після чого фахівець може розпочати підготовку та встановлення.
 • Вибір кольору. Композитні вініри мають дійсно природний вигляд тільки в тому разі, якщо лікар правильно підбере відтінок таких накладок. Він має повністю відповідати кольору емалі інших зубів у зубному ряду. Іноді лікарі рекомендують поєднати встановлення вінірів зі стоматологічним відбілюванням — це дає змогу досягти відмінного естетичного ефекту.
 • Безпосереднє встановлення вінірів. Встановити композитні вініри в Києві можна, як ми вже говорили, за один прийом у лікаря. Стоматолог готує зубну емаль, наносить на неї композитний матеріал і обробляє його лампою для затвердіння.

Тривалість процесу залежить від кількості зубів, що реставруються.

Як відбувається встановлення вінірів?
Розповідає лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Коли рекомендуються прямі вініри?

Встановлення композитних вінірів допомагає скорегувати різні проблеми зубного ряду, зокрема:

 • несуттєву нерівність зубів;
  непропорційний розмір і форму зубів;
 • неприродний або неоднорідний відтінок емалі (непривабливу жовтизну або сірість);
 • наявність сколів, тріщин та інших механічних пошкоджень;
 • наявність помітної міжзубної щілини (стоматологи її називають діастемою);
 • сильну пігментацію, яка не видаляється під час гігієнічного чищення у стоматолога;
 • заміну старих пломб, які втратили естетичність;
 • підвищене стирання емалі.

Композитні вініри допоможуть скоригувати такі проблеми і повернути впевненість у собі та своїй посмішці.

Як встановлюються композитні вініри

Встановлення композитних вінірів передбачає 4 основні етапи:

 1. Обробка гладким бором. Стоматолог знімає невелику кількість зубної емалі, завдяки цьому вона стає шорсткою і до неї легше приклеюється композитний матеріал.
 2. Протруювання емалі. Цей процес спрямований на збільшення адгезії — підвищення проникності верхніх шарів емалі для композитного матеріалу з метою максимально надійного кріплення. Його суть полягає в обробці зубів спеціальним розчином.
 3. Встановлення вінірів. Стоматолог пошарово накладає на зуби композитний матеріал, піддаючи кожен із шарів просвічуванню світловою лампою для затвердіння.
 4. Шліфування. Цей етап вкрай важливий, адже завдяки йому зуби стають приємними на дотик, гладкими та блискучими. Пацієнт водночас має уважно оцінювати свої відчуття, щоб звернути увагу лікаря на можливий дискомфорт.

Догляд та експлуатація композитних вінірів

Незважаючи на те, що ціна на прямі вініри дуже доступна, для того, щоб їхня експлуатація не приносила жодних неприємних сюрпризів, дуже важливо забезпечити правильний догляд за такими мікропротезами:

 • регулярно доглядати за ротовою порожниною (чистити зуби, використовувати зубну нитку, іригатор і ополіскувач);
 • відвідувати стоматолога для гігієнічного чищення двічі на рік;
 • скоротити вживання продуктів із фарбувальними властивостями (міцного чаю, кави, вина тощо);
 • щоразу після їжі полоскати ротову порожнину;
 • раз на пів року проходити профілактичний огляд стоматолога;
 • виключити інтенсивне жувальне навантаження на зуби з вінірами (краще не гризти ними горіхи, насіння тощо).

Навіть з урахуванням дотримання всіх правил експлуатації, прямі вініри можуть з часом втратити естетичний вигляд. Однак їх можна відновити або повністю замінити.

Порівняння з іншими видами вінірів

Стоматологи використовують й інші види вінірів для відновлення естетичного зовнішнього вигляду зубного ряду. Зокрема, особливо популярними є керамічні накладки. Однак вони мають кілька відмінностей від прямих вінірів:

 • вимагають попереднього препарування зубів зі сточуванням значного обсягу зубної емалі;
 • довший термін експлуатації — можуть служити понад 10 років;
 • відрізняються вищою вартістю — ціна на композитні вініри приблизно втричі нижча;
 • виготовляються в зуботехнічній лабораторії протягом 2-3 тижнів, тому потребують кількох візитів до лікаря;
 • є більш стійкими до впливу барвників;
 • є більш міцними.

Прямі вініри більш доступні за ціною, також вони дають змогу відновити форму і колір природних зубів лише за один візит. Однак вони потребують ретельнішого догляду, а з часом можуть темніти і втрачати привабливий зовнішній вигляд. Але встановлення таких накладок практично не приносить дискомфорту, і за необхідності прямі композитні вініри легко можна замінити на нові.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті — отримайте консультацію безкоштовно

Професійні лікарі естетичної стоматології

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Як виглядають вініри наших пацієнтів

Після встановлення вінірів змінюється не тільки посмішка. Наші пацієнти відзначають, що цей крок позитивно вплинув на їхнє життя загалом. Вони стали частіше посміхатися, відчули більшу впевненість, розкрили справжніх себе. 

Вініри до 1 Вініри після 1
Вініри до 2 Вініри після 2
Вініри до 3 Вініри після 3

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле