м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів — це комплекс стоматологічних дій для відновлення функціональності та естетичності усмішки.

Її проводять при різних дефектах зубів за умови відсутності карієсу (або його попереднього лікування) та збереження мінімум 40% твердих тканин. У результаті художньої реставрації зуб відновлює всі свої функції, має правильну форму та не відрізняється кольором від інших зубів.  

Коли рекомендують реставрацію зубів

Художня реставрація використовується у тих випадках, коли треба виправити дефекти емалі, закрити великі міжзубні проміжки, вирівняти колір чи форму зуба – тобто відновити привабливий зовнішній вигляд зубного ряду. З цієї причини найчастіше стоматологи проводять реставрацію передніх зубів — саме тих, від яких залежить краса та естетичність усмішки.
Основним показанням до художньої реставрації є наслідки глибокого карієсу, проте це не єдиний привід звернутися до стоматолога для відновлення естетичності зубів.

Реставрація також допоможе розв’язати такі проблеми:

 • сколи та тріщини емалі;
 • значні міжзубні щілини (діастеми);
 • патологічна стертість зубів;
 • потемніння чи наявність плям на емалі;
 • зношування та руйнування пломби з формуванням вторинного карієсу;
 • вроджені або набуті порушення будови зубів.

Художня реставрація використовується не тільки для розв’язання серйозних проблем, таких як глибокий карієс — процедура також рекомендована для виправлення незначних дефектів емалі. За допомогою такої стоматологічної маніпуляції пацієнт може змінити колір, форму та деякі інші особливості зубів, які йому не подобаються.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Чому реставрація зубів є популярною процедурою

Стан зубів кожного пацієнта відрізняється, тому стоматолог завжди індивідуально вибирає тактику відновлення. Існує багато методик та матеріалів для косметичної реставрації зубів, і тільки кваліфікований фахівець складе найкращий план дій у кожній окремій ситуації. Художня реставрація зубів є безболісною процедурою, але, у разі значного руйнування зуба, може проводитися з анестезією, щоб запобігти дискомфорту та болю під час корекції. Процедура відновлення привабливості усмішки має багато переваг, які розглянемо докладніше. 

Мінімальне втручання

Художня реставрація може потребувати попередньої підготовки — наприклад, пломбування каналів, і це та ситуація, коли потрібна попередня обробка зуба. Якщо зуби здорові або попередньо проліковані — процедура проводиться з мінімальною обробкою поверхонь зубів.

Швидкість

Відновлення естетичної посмішки за допомогою косметичної реставрації здебільшого відбувається протягом одного відвідування лікаря. Якщо у пацієнта немає запалень, глибокого карієсу чи інших проблем, що потребують лікування — процедура триватиме не більше кількох годин. 

Безпечність

Естетична реставрація зубів — це безпечна процедура, для проведення якої практично немає протипоказань. Лікарі не рекомендують проходити реставрацію лише у поодиноких випадках, наприклад, якщо в пацієнта встановлений електрокардіостимулятор або є алергія на компоненти, необхідні для виконання маніпуляції. 

Відновлення всіх функцій зубів

Після стоматологічної процедури відреставровані зуби не потребують особливого ставлення, а їхня жувальна функція повністю відновлюється. Догляд за відреставрованими зубами в залежності від методу корекції може відрізнятися від стандартних гігієнічних процедур — якщо виникає така потреба, стоматолог все докладно пояснить під час сеансу. 

Довговічність

Косметична реставрація надовго забезпечить красу усмішки та здоров’я зубів. У разі належного догляду за ротовою порожниною, результат зберігатиметься до 5 років. 

Вартість

Важливою перевагою також є ціна на художню реставрацію зубів — такий спосіб відновлення коштує дешевше ніж встановлення металокерамічних та керамічних конструкцій. Гарний зубний ряд, що дозволяє сміливо усміхатися — це доступна та корисна для здоров’я зубів послуга. 

Як відбувається реставрація зубів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Методи реставрації та нарощування зубів

Реставрацію зубів можна проводити у різних ситуаціях — як виключно для розв’язання естетичної проблеми, так і для комплексного лікування ротової порожнини. Загалом методи можна розділити на два види.

Пряма реставрація (або художня)

Проста та швидка процедура покриття емалі композитним матеріалом, що проводиться за одне відвідування стоматолога і дає змогу скоригувати різні дефекти зуба, такі як тріщини та потемніння емалі.

Непряма реставрація

Комплексна процедура, що потребує не менш ніж двох відвідувань стоматології. Метод передбачає виготовлення індивідуальних конструкцій та є тривалим процесом. Сюди належить протезування, імплантація, встановлення вінірів, коронок та інше.

У деяких випадках художня реставрація зубів може проводитися за допомогою нарощування. Це окремий спосіб відновлення зуба, що виконується за допомогою фотополімерного матеріалу. Метод використовується для відновлення стертих чи сильно зруйнованих карієсом зубів і може бути альтернативою встановлення коронки.

Естетична реставрація зубів призначена для відновлення здоров’я та гарного вигляду зубного ряду. Процедура проводиться для пацієнтів з різним ступенем ушкодження та підходить не лише для передніх зубів, а й для молярів. 

Які матеріали використовуються для естетичної реставрації зубів?

Від вибору матеріалу для відновлення зубів залежить скільки коштує реставрація зубів, як довго триває процедура та скільки часу зберігається результат. Спосіб корекції завжди вибирає стоматолог. Фахівець, на основі індивідуального стану ротової порожнини кожного пацієнта, рекомендує метод реставрації, який підійде найкраще у кожній конкретній ситуації.

Пряма реставрація виконується за допомогою композитних матеріалів — складових, які накладаються шарами на зуб та тверднуть під дією світла. Композити виготовляє велика кількість компаній, тому вони можуть відрізнятися за якістю. Перед тим, як погодитися на реставрацію, завжди варто питати про виробника композитних матеріалів та перевірити відгуки про них. Якісні композити, такі як нанокомпозити, точно повторюють природний відтінок і форму зуба, а також є достатньо міцними для експлуатації протягом кількох років.

Метод нарощування зубів схожий до прямої реставрації. Стоматологи використовують фотополімерні матеріали (ті ж композити), що наносять шарами на зуб. Вони дають змогу швидко та легко змоделювати правильну форму зуба. Після формування м’який матеріал опромінюють спеціальною лампою — це призводить до його застигання та затвердіння. 

Як проводять косметичну реставрацію зуба

Відновлення естетичності зубного ряду виконується індивідуально залежно від ступеня пошкодження зубів. Найпростіша процедура складається з кількох етапів, кількість яких збільшується за наявності карієсу, викривлень чи інших проблем.

Етапи прямої реставрації:

 • Стоматолог проводить огляд ротової порожнини, за необхідності призначає рентген та за допомогою зібраної інформації складає план лікування;
 • Перед початком реставрації ротову порожнину готують — виконують профілактичну чистку від каменю та нальоту;
 • Підбирають оптимальний колір фотополімеру;
 • Проводять анестезію (за потреби);
 • Препарування — видаляються старі пломби тощо.
 • На зуби надягають кофердам — спеціальну хустинку, що запобігає потраплянню слини на зуби та матеріали для реставрації;
 • Емаль висушують та готують поверхню до нанесення пломбувального матеріалу;
 • Фахівець у декілька етапів наносить полімер та висушує його лампою, формуючи необхідну форму;
 • Відреставрований зуб полірують для досягнення максимального естетичного ефекту.

Косметичну реставрацію зубів в Києві виконують у «Родинній Стоматології», яка подарувала можливість сміливо усміхатися тисячам пацієнтів.

Реставрація зубів в Києві в Родинній Стоматології

«Родинна Стоматологія» вже понад 13 років надає якісні послуги мешканцям та гостям міста Київ. Наша ціль — допомогти клієнтам забути про зубний біль та сміливо посміхатися, і для цього ми постійно розвиваємося. Стоматологи «Родинної Стоматології» постійно вдосконалюють свої навички та працюють на передовому обладнанні. Для естетичної реставрації зубів наші фахівці використовують матеріали від найкращих та надійних виробників, тому відновлена нами усмішка буде зберігатися у гарному стані протягом багатьох років.

У «Родинній Стоматології» працює понад 10 досвідчених лікарів-стоматологів, що спеціалізуються на різних проблемах ротової порожнини. Спеціалісти регулярно підвищують свою кваліфікацію, щоб відповідати сучасним вимогам, та обмінюються досвідом, що дозволяє знайти найкраще рішення для розв’язання будь-якої стоматологічної проблеми.

Послуги у «Родинній Стоматології» — це гарантія гарного та довговічного результату естетичної реставрації зубів.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати ще

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле