Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів — це комплекс стоматологічних дій для відновлення функціональності та естетичності усмішки.

Її проводять при різних дефектах зубів за умови відсутності карієсу (або його попереднього лікування) та збереження мінімум 40% твердих тканин. У результаті художньої реставрації зуб відновлює всі свої функції, має правильну форму та не відрізняється кольором від інших зубів. 

Коли рекомендують реставрацію зубів

Художня реставрація використовується у тих випадках, коли треба виправити дефекти емалі, закрити великі міжзубні проміжки, вирівняти колір чи форму зуба – тобто відновити привабливий зовнішній вигляд зубного ряду. З цієї причини найчастіше стоматологи проводять реставрацію передніх зубів — саме тих, від яких залежить краса та естетичність усмішки.
Основним показанням до художньої реставрації є наслідки глибокого карієсу, проте це не єдиний привід звернутися до стоматолога для відновлення естетичності зубів.

Реставрація також допоможе розв’язати такі проблеми:

 • сколи та тріщини емалі;
 • значні міжзубні щілини (діастеми);
 • патологічна стертість зубів;
 • потемніння чи наявність плям на емалі;
 • зношування та руйнування пломби з формуванням вторинного карієсу;
 • вроджені або набуті порушення будови зубів.

Художня реставрація використовується не тільки для розв’язання серйозних проблем, таких як глибокий карієс — процедура також рекомендована для виправлення незначних дефектів емалі. За допомогою такої стоматологічної маніпуляції пацієнт може змінити колір, форму та деякі інші особливості зубів, які йому не подобаються.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Чому реставрація зубів є популярною процедурою

Стан зубів кожного пацієнта відрізняється, тому стоматолог завжди індивідуально вибирає тактику відновлення. Існує багато методик та матеріалів для косметичної реставрації зубів, і тільки кваліфікований фахівець складе найкращий план дій у кожній окремій ситуації. Художня реставрація зубів є безболісною процедурою, але, у разі значного руйнування зуба, може проводитися з анестезією, щоб запобігти дискомфорту та болю під час корекції. Процедура відновлення привабливості усмішки має багато переваг, які розглянемо докладніше. 

Мінімальне втручання

Художня реставрація може потребувати попередньої підготовки — наприклад, пломбування каналів, і це та ситуація, коли потрібна попередня обробка зуба. Якщо зуби здорові або попередньо проліковані — процедура проводиться з мінімальною обробкою поверхонь зубів.

Швидкість

Відновлення естетичної посмішки за допомогою косметичної реставрації здебільшого відбувається протягом одного відвідування лікаря. Якщо у пацієнта немає запалень, глибокого карієсу чи інших проблем, що потребують лікування — процедура триватиме не більше кількох годин. 

Безпечність

Естетична реставрація зубів — це безпечна процедура, для проведення якої практично немає протипоказань. Лікарі не рекомендують проходити реставрацію лише у поодиноких випадках, наприклад, якщо в пацієнта встановлений електрокардіостимулятор або є алергія на компоненти, необхідні для виконання маніпуляції. 

Відновлення всіх функцій зубів

Після стоматологічної процедури відреставровані зуби не потребують особливого ставлення, а їхня жувальна функція повністю відновлюється. Догляд за відреставрованими зубами в залежності від методу корекції може відрізнятися від стандартних гігієнічних процедур — якщо виникає така потреба, стоматолог все докладно пояснить під час сеансу. 

Довговічність

Косметична реставрація надовго забезпечить красу усмішки та здоров’я зубів. У разі належного догляду за ротовою порожниною, результат зберігатиметься до 5 років. 

Вартість

Важливою перевагою також є ціна на художню реставрацію зубів — такий спосіб відновлення коштує дешевше ніж встановлення металокерамічних та керамічних конструкцій. Гарний зубний ряд, що дозволяє сміливо усміхатися — це доступна та корисна для здоров’я зубів послуга. 

Як відбувається реставрація зубів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Методи реставрації та нарощування зубів

Реставрацію зубів можна проводити у різних ситуаціях — як виключно для розв’язання естетичної проблеми, так і для комплексного лікування ротової порожнини. Загалом методи можна розділити на два види.

Пряма реставрація (або художня)

Проста та швидка процедура покриття емалі композитним матеріалом, що проводиться за одне відвідування стоматолога і дає змогу скоригувати різні дефекти зуба, такі як тріщини та потемніння емалі.

Непряма реставрація

Комплексна процедура, що потребує не менш ніж двох відвідувань стоматології. Метод передбачає виготовлення індивідуальних конструкцій та є тривалим процесом. Сюди належить протезування, імплантація, встановлення вінірів, коронок та інше.

У деяких випадках художня реставрація зубів може проводитися за допомогою нарощування. Це окремий спосіб відновлення зуба, що виконується за допомогою фотополімерного матеріалу. Метод використовується для відновлення стертих чи сильно зруйнованих карієсом зубів і може бути альтернативою встановлення коронки.

Естетична реставрація зубів призначена для відновлення здоров’я та гарного вигляду зубного ряду. Процедура проводиться для пацієнтів з різним ступенем ушкодження та підходить не лише для передніх зубів, а й для молярів. 

Які матеріали використовуються для естетичної реставрації зубів?

Від вибору матеріалу для відновлення зубів залежить скільки коштує реставрація зубів, як довго триває процедура та скільки часу зберігається результат. Спосіб корекції завжди вибирає стоматолог. Фахівець, на основі індивідуального стану ротової порожнини кожного пацієнта, рекомендує метод реставрації, який підійде найкраще у кожній конкретній ситуації.

Пряма реставрація виконується за допомогою композитних матеріалів — складових, які накладаються шарами на зуб та тверднуть під дією світла. Композити виготовляє велика кількість компаній, тому вони можуть відрізнятися за якістю. Перед тим, як погодитися на реставрацію, завжди варто питати про виробника композитних матеріалів та перевірити відгуки про них. Якісні композити, такі як нанокомпозити, точно повторюють природний відтінок і форму зуба, а також є достатньо міцними для експлуатації протягом кількох років.

Метод нарощування зубів схожий до прямої реставрації. Стоматологи використовують фотополімерні матеріали (ті ж композити), що наносять шарами на зуб. Вони дають змогу швидко та легко змоделювати правильну форму зуба. Після формування м’який матеріал опромінюють спеціальною лампою — це призводить до його застигання та затвердіння. 

Як проводять косметичну реставрацію зуба

Відновлення естетичності зубного ряду виконується індивідуально залежно від ступеня пошкодження зубів. Найпростіша процедура складається з кількох етапів, кількість яких збільшується за наявності карієсу, викривлень чи інших проблем.

Етапи прямої реставрації:

 • Стоматолог проводить огляд ротової порожнини, за необхідності призначає рентген та за допомогою зібраної інформації складає план лікування;
 • Перед початком реставрації ротову порожнину готують — виконують профілактичну чистку від каменю та нальоту;
 • Підбирають оптимальний колір фотополімеру;
 • Проводять анестезію (за потреби);
 • Препарування — видаляються старі пломби тощо.
 • На зуби надягають кофердам — спеціальну хустинку, що запобігає потраплянню слини на зуби та матеріали для реставрації;
 • Емаль висушують та готують поверхню до нанесення пломбувального матеріалу;
 • Фахівець у декілька етапів наносить полімер та висушує його лампою, формуючи необхідну форму;
 • Відреставрований зуб полірують для досягнення максимального естетичного ефекту.

Косметичну реставрацію зубів в Києві виконують у «Родинній Стоматології», яка подарувала можливість сміливо усміхатися тисячам пацієнтів.

Реставрація зубів в Києві в Родинній Стоматології

«Родинна Стоматологія» вже понад 13 років надає якісні послуги мешканцям та гостям міста Київ. Наша ціль — допомогти клієнтам забути про зубний біль та сміливо посміхатися, і для цього ми постійно розвиваємося. Стоматологи «Родинної Стоматології» постійно вдосконалюють свої навички та працюють на передовому обладнанні. Для естетичної реставрації зубів наші фахівці використовують матеріали від найкращих та надійних виробників, тому відновлена нами усмішка буде зберігатися у гарному стані протягом багатьох років.

У «Родинній Стоматології» працює понад 10 досвідчених лікарів-стоматологів, що спеціалізуються на різних проблемах ротової порожнини. Спеціалісти регулярно підвищують свою кваліфікацію, щоб відповідати сучасним вимогам, та обмінюються досвідом, що дозволяє знайти найкраще рішення для розв’язання будь-якої стоматологічної проблеми.

Послуги у «Родинній Стоматології» — це гарантія гарного та довговічного результату естетичної реставрації зубів.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Показати ще

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле