Атипове видалення зубів

Атипове видалення зубів
Атипове видалення зуба — це стоматологічна процедура, що передбачає видалення восьмих зубів, розташованих по краях зубного ряду. Це складне хірургічне втручання, проте воно допомагає позбутися усіх неприємних симптомів, спричинених появою моляра.

Коли необхідно проводити атипове видалення зуба мудрості

Зуби мудрості зазвичай прорізуються у віці від 12 до 25 років, проте пізнє прорізування не є показанням до їхнього видалення. Якщо моляр не спричиняє дискомфорту, здоровий та не порушує структуру щелепи — його не потрібно чіпати.

Перш ніж дати відповідь на питання — що таке атипове видалення зуба, треба розуміти, яке положення зубів вважається атиповим. Коли зубу не вистачає місця в щелепі, він може рости неправильно, прорізатися не повністю чи взагалі залишитися під яснами. Якщо є дискомфорт і біль, процедуру екстракції має проводити стоматолог з відповідною кваліфікацією, тому що атипова екстракція зуба відбувається значно складніше, ніж звичайне видалення. Моляр знаходиться у важкодоступному місці, і щоб не травмувати щелепу, лікар використовує додатковий інструментарій та особливу техніку.

Стоматолог рекомендує атипове видалення за наявності таких проблем:

  • неправильне положення — неправильний напрямок прорізування провокує травми слизової оболонки рота, язика та ясен;
  • зміщення прикусу — восьмий зуб за нестачі простору починає впиратися в сусідні зуби, порушуючи їхнє положення;
  • часткове прорізування — у такій ситуації за вісімкою важче доглядати, що стає причиною виникнення карієсу та інших захворювань;
  • перикороніт — це гостре запалення тканин навколо моляра внаслідок неповного прорізування;
  • карієс — ця хвороба легко вражає важкодоступні для чищення місця та швидко поширюється на сусідні зуби;
  • затримка росту — проблема може свідчити про те, що зуб змінив напрямок росту або впирається в сусідній моляр;
  • кіста — наявність такого утворення є показанням до видалення;
  • ортодонтичне лікування — атиповий моляр часто стає на перешкоді протезуванню та встановленню брекетів, адже займає багато місця в зубному ряду.

У деяких випадках стоматолог може рекомендувати пацієнту видалення моляра ще до його прорізування. Це може статися у ситуації, коли лікар призначив рентген зубного ряду і побачив на знімку, що зуб прорізується у неправильному напрямку і може завдати шкоди всій зубощелепній системі.

Протипоказання

Хоча атипове видалення зубів є складною стоматологічною операцією, протипоказань до неї дуже мало. Більшість протипоказань є тимчасовими: операцію відкладають через вагітність, гостру респіраторну інфекцію та інші інфекційні захворювання, загострення хронічних та психічних хвороб, а також алергію. Щодо постійних протипоказань, вони застосовуються лише до пацієнтів із серйозними захворюваннями, такими як важкі порушення імунітету, хронічні серцево-судинні хвороби та порушення згортання крові.

"Родинна Стоматологія" — це:
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо
0 +

Атипове видалення зубів: етапи операції

Видалити останні в зубному ряду моляри складно через низку причин, таких як складний доступ, ризик пошкодження сусідніх зубів та необхідність робити надрізи ясен. Стоматолог не може просто використати щипці — для операції потрібні додаткові інструменти та спеціальні хірургічні навички, саме тому ціна на атипове видалення зуба вища. У деяких випадках процедуру ускладнюють анатомічні особливості пацієнта, наприклад, близьке розташування гайморових пазух або нерву. Екстракція зуба мудрості складається з кількох етапів.

Діагностика

Щоб операція минула без зайвих травм щелепи, стоматолог спочатку проводить огляд ротової порожнини та додаткові дослідження, що допоможуть визначити положення восьмого зуба. Точне розміщення визначається за допомогою тривимірної рентгенографії — така процедура дає змогу побачити моляр у трьох проєкціях.

Попередня діагностика та комп’ютерна томографія також допомагають виявити інші захворювання, такі як карієс, кіста чи запалення. Якщо в ротовій порожнині були виявлені хвороби — необхідно спочатку їх вилікувати й тільки після цього починати екстракцію вісімки.

Підготовка до видалення

Навіть якщо в пацієнта немає захворювань ротової порожнини, щоб провести атипове видалення зуба мудрості необхідно спочатку підготувати зубний ряд. Підготовка полягає у професійному чищенні, видаленні зубного каменю та пломбуванні каналів прилеглих зубів (за необхідності).

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Проведення операції

Процедура починається зі знеболювання — пацієнту проводять місцеву анестезію та чекають, поки ін’єкція подіє. Якщо необхідно видалити моляр на верхній щелепі, інфільтраційної анестезії буде достатньо — такий спосіб знеболить усі тканини навколо зуба мудрості. У тому випадку, коли операцію проводять на нижній щелепі, стоматолог призначає додаткові заходи — для кращого знеболення може застосовуватися ще й провідникова анестезія чи седація.

Коли анестезія подіяла, лікар починає складне видалення 8 зуба з виконання надрізу тканин ясен. Розріз може мати різну форму залежно від того, як саме розташований моляр. Під час цього етапу стоматолог розрізає не тільки ясна — він також розкриває окістя, щоб забезпечити доступ для безпечної екстракції.
Зуб мудрості має великий розмір, тож витягти його цілим — це занадто великий ризик травм щелепи. Щоб операція була безпечною, лікар відділяє коронку від коренів, після чого поступово видаляє моляр частинами.

Очищення лунки

Під час розділення зуба на частини можуть утворитися маленькі фрагменти емалі чи коренів, які залишаються в лунці. Лікар очищає утворений вільний простір від будь-яких залишків за допомогою кюрети.

Завершення операції

Після видалення зуба мудрості залишається рана — щоб розсічена тканина ясен швидко відновилася, лікар накладає шви. У деяких випадках в утворений простір також вкладають гемостатичну губку, щоб зупинити кровотечу та знезаразити рану. Ця губка поступово розчиняється — пацієнту не знадобиться відвідувати лікаря для її видалення, адже за деякий час вона повністю зникне самостійно.

Після завершення операції стоматолог призначає дату зняття швів, а також розповідає правила догляду, що допоможуть скоротити час загоєння рани. Дотримання рекомендацій лікаря значно скорочує час реабілітації після такого хірургічного втручання.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Реабілітація після складного видалення восьмого зуба

Після операції протягом кількох днів пацієнт може відчувати наслідки екстракції — біль, набряк, обмеження рухливості щелепи та підвищену чутливість. Важливо стежити, щоб кров зупинилася протягом 15 хвилин після завершення процедури. Якщо цього не сталося — необхідно звернутися по допомогу до стоматолога.

Щоб реабілітація проходила добре, рекомендується дотримуватися певних правил:

  • протягом 2 годин після операції утриматися від їжі та пиття;
  • пошкодженій ділянці ясен дати спокій — не варто чіпати її язиком або жувати їжу на цьому боці;
  • не рекомендується робити прогрівання щоки за допомогою компресів;
  • щоб уникнути болю, не варто спати на боці, де був видалений моляр;
  • не полоскати ротову порожнину, щоб уникнути пошкодження кров’яного згустку — ополіскування дозволене лише на наступний день антисептичним або ромашковим розчином;
  • приймати за графіком ліки, призначені стоматологом;
  • обережно чистити зуби, не торкаючись щіткою пошкодженої частини ясен.

У разі дотримання рекомендацій стоматолога, рана повністю загоїться протягом 1-2 місяців.

У нашій клініці атипове видалення 8-го зуба буде проведено швидко та безпечно. Наші стоматологи мають відповідні навички, використовують для роботи сучасне обладнання, а також завжди консультують пацієнтів щодо догляду за раною після операції.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування
0 %

Лікарі відповідають: популярні питання та відповіді про атипове видалення зубів

Атипове видалення зуба – це складна стоматологічна процедура, яка проводиться у випадках, коли зуб має нестандартне розташування, сильно пошкоджений, або оточений кістковими тканинами, які ускладнюють його видалення.

Типове видалення – це стандартна процедура видалення зуба, який має доступне розташування і не ускладнений патологіями.
Атипове видалення вимагає додаткових маніпуляцій, наприклад, розрізу тканин, висвердлювання кістки або розділення зуба на частини.

  • Діагностика: рентген або КТ для оцінки положення зуба.
  • Анестезія: забезпечення повного знеболення.
  • Розріз тканин: створення доступу до зуба.
  • Видалення зуба: використання спеціальних інструментів для розділення і видалення зуба.
  • Обробка рани: очищення, накладання швів за необхідності.
  • Реабілітація: рекомендації для швидкого загоєння.

Ціни на видалення зубів

Послуги
Ціна/грн
1
Видалення постійного зуба просте
1300
2
Видалення постійного зуба складне
1800
3
Видалення постійного зуба атипове І ступінь складності
2500
4
Видалення постійного зуба атипове ІІ ступінь складності
3000
5
Видалення постійного зуба атипове ІІІ ступінь складності
3500
6
Видалення постійного зуба з підготовкою альвеолярного краю до протезування
2000
7
Розтин слизової оболонки
500
8
Ушивання лунки
500
9
Кюретаж лунки
500
10
Постановка дренажу
500
11
Гемостатична губка
300
12
Симптоматичне лікування альвеоліту
800

Професійні стоматологи-хірурги

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Сертифікати наших спеціалістів
Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле