м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Професійна чистка зубів

Професійна чистка зубів — це стоматологічна процедура, яку слід проводити раз на пів року для підтримки гігієни ротової порожнини. Вона видаляє забруднення у важкодоступних місцях, а також усуває твердий наліт, з яким не може впоратися звичайна зубна щітка.

Професійне чищення зубів: ключ до здорової усмішки

М’які відкладення їжі, що залишаються на поверхні зубів і яснах, утворюють наліт. Навіть за регулярного чищення зубів можливо видалити близько 90% цього нальоту, залишок якого слугує основою для утворення зубного каменю. Наявність зубного каменю є сприятливим середовищем для розмноження бактерій і може спричиняти запальні процеси в яснах, неприємний запах з рота, кровотечу та карієс.

Причини, що сприяють утворенню зубного каменю:

 • порушення будови зубного ряду у вигляді дистопії або скупчення;
 • патології прикусу;
 • наявність цукрового діабету;
 • метаболічні захворювання;
 • недостатня кількість твердої їжі в раціоні;
 • вживання фарбувальних продуктів та напоїв (кава, чай тощо);
 • підвищена в’язкість слини;
 • наявність шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю);
 • звичка жувати їжу лише однією стороною щелепи;
  надмірне споживання їжі з великим вмістом цукру та вуглеводів;
 • неякісна гігієна ротової порожнини;
 • використання зубної щітки, жорсткість якої не підходить конкретному пацієнту.

Залежно від стану ротової порожнини та вибраного методу, після огляду стоматолог озвучить скільки коштує професійна чистка зубів. Якщо пацієнт регулярно проходить цю процедуру — вартість буде нижчою ніж для людини, яка не має звички відвідувати лікаря та має зубні відкладення.

За наявності патологічних факторів, які прискорюють утворення каменю, рекомендується відвідувати стоматолога не рідше ніж 2-3 рази на рік. Після огляду лікар складе індивідуальний графік відвідування для професійної гігієни відповідно до вашого випадку.

Процедура також рекомендується для людей, які дотримуються гігієни ротової порожнини та не мають проблем зі здоров’ям зубів. Це пов’язано з тим, що утворення відкладень на зубах відбувається навіть за ретельного догляду — це фізіологічний процес, що відбувається під час їжі та пиття. У таких випадках процедуру рекомендується проводити раз на пів року для запобігання розвитку карієсу та інших захворювань у важкодоступних місцях зубного ряду.
Професійна чистка зубів у Києві в «Родинній стоматології» — це запорука здоров’я ротової порожнини та надійний спосіб уникнути захворювань зубощелепного апарату.

Переваги процедури

Існує кілька методів проведення цієї процедури, кожен з яких не завдає шкоди емалі. Вони є щадними та безпечними, тому можуть застосовуватися навіть для пацієнтів з чутливими зубами.

Основними перевагами професійної чистки є:

 • очищення він твердого нальоту та каменю навіть у важкодоступних підясенних і наддясенних ділянках;
 • максимальне очищення протезів, брекетів і інших ортодонтичних конструкцій, чого неможливо досягти у домашніх умовах;
 • процедура не супроводжується дискомфортом або болем;
 • позбавлення неприємного запаху з рота, спричиненого мікроорганізмами у ротовій порожнині;
 • видалення пігментних плям, спричинених курінням чи вживанням напоїв;
 • відбілювання емалі на 1-2 тони;
 • тривалість процедури не більше 30 хвилин.

Перевагою профілактичної чистки також є те, що ціна на чистку зубів набагато нижча, ніж вартість лікування карієсу, запалень та інших захворювань порожнини рота надалі. Лікування завжди вимагає більших витрат, ніж профілактика, тому професійна чистка зубів є ефективним способом збереження коштів та підтримання загального здоров’я ротової порожнини.

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Які існують види професійної чистки зубів

У «Родинній Стоматології» доступні два види чистки зубів: ультразвукова та Air Flow. Наші стоматологи володіють відповідними навичками, використовують передову техніку та інструменти для проведення цих процедур. Вибір методу видалення нальоту здійснюється індивідуально кожним лікарем з урахуванням особливостей стану ротової порожнини пацієнта. Зазвичай ультразвуковий метод та Air Flow застосовуються окремо, але у деяких випадках стоматолог може їх комбінувати для досягнення оптимального результату.

Після видалення нальоту гігієніст проводить полірування емалі та наносить захисне покриття з фтору. Це допомагає захистити зуби від швидкого забруднення, зміни кольору та утворення карієсу. Цей завершальний етап також сприяє зміцненню зубів, тому у разі регулярного проходження процедури пацієнт може бути впевнений у збереженні природного зубного ряду на тривалий час.

Ультразвукова чистка зубів

З ультразвуковими хвилями пов’язано багато стереотипів, тому у людей часто виникає питання: що таке чистка зубів ультразвуком та чи дійсно безпечна ця процедура? Ультразвуковий скалер, що використовується у цьому методі, генерує високочастотні коливання та має дуже чутливі налаштування, призначені виключно для руйнування зубного каменю. Він абсолютно безпечний для зубної емалі та ясен. Неприємні відчуття можуть виникнути лише при очищенні ясенних кишень, але цей дискомфорт зазвичай швидко минає після завершення процедури.

Принцип роботи ультразвукового скалера полягає у поданні високочастотних хвиль у кінчик маніпулятора. Цей вплив ефективно руйнує та видаляє тверді відкладення, легко відшаровуючи їх від емалі та ясен.

Ультразвукове видалення зубного каменю вважається найбезпечнішим для поверхні зубів, оскільки цей метод не загрожує пошкодженням емалі порівняно з механічними або хімічними методами.

Чистка зубів Air Flow

Метод Air Flow — це професійне очищення зубів за допомогою потоку суміші з повітря, води та порошку, що подається під тиском. Процедура щадна та не шкодить зубній емалі — під час її виконання пацієнт не відчуватиме дискомфорту.

Очищення методом Air Flow полягає у використанні спеціального пристрою, що розпорошує повітряно-водно-порошкову суміш на емаль. Стоматолог поступово обробляє усі зуби, міжзубні проміжки та ясенні кишені, ефективно видаляючи зубні відкладення. Ступінь забруднення зубного ряду може бути різним, тому апарат можна регулювати — лікар коригує рівень тиску, з допомогою якого подаватиметься суміш.

Вартість чистки зубів за допомогою методу Air Flow виправдана її результатами. Метод допомагає ефективно видалити наліт з важкодоступних місць, водночас поліруючи емаль. 

Як відбувається професійна чистка зубів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Як виконується професійна чистка зубів

Перш ніж розпочати процедуру очищення зубного ряду, важлива консультація зі стоматологом. Під час консультації лікар проведе огляд ротової порожнини для виявлення будь-яких захворювань та призначить лікування за необхідності. Якщо протипоказань до чистки зубів немає, після огляду стоматолог запропонує один із методів видалення нальоту та підготує ротову порожнину до процедури. В залежності від вибраного методу, чистка складатиметься з різних маніпуляцій.

Ультразвукова чистка виконується у декілька етапів:

 1. Щоб запобігти дискомфорту, гігієніст використовує стоматологічний гель для місцевого знеболення.
 2. За допомогою скалера створюються ультразвукові хвилі, що розбивають зубний камінь під яснами, на коронках та між зубами на дрібніші частинки та вичищають всі забруднення.
 3. Після видалення нальоту, лікар проводить полірування та фторування зубного ряду.

Метод ультразвукової чистки ефективний для видалення зубного каменю — скалер здатний видалити наліт навіть з-під ясенних кишень. Якщо тверді відкладення були глибоко під яснами — після процедури може спостерігатися незначна кровотеча та підвищення чутливості, проте ці симптоми швидко минають.

Технологія Air Flow виконується у такий спосіб:

 1. Перед процедурою пацієнт очищає зуби звичайним способом.
 2. Рот ізолюється ретрактором.
 3. Плями та наліт видаляються з поверхні зубного ряду за допомогою потоку суміші під тиском.
 4. Емаль полірують гумовими щіточками та обробляють речовиною з вмістом фтору для її зміцнення та захисту.

У нашій стоматології в Києві ціна професійної чистки зубів встановлюється після огляду пацієнта — спочатку лікар визначає ступінь забруднення, і лише потім може назвати точну вартість.

Догляд та гігієна після професійного чищення зубів

Після професійного чищення зубів стоматолог обов’язково надає пацієнту рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною. Перша рекомендація стосується періоду безпосередньо після видалення нальоту — протягом 1-2 годин пацієнтові слід утриматися від приймання їжі. Також не рекомендується споживання продуктів з яскравими пігментами протягом кількох днів: кава, міцний чай, газовані напої з барвниками, вино, соки, ягоди, буряк та шоколад.

Деякий час після видалення нальоту зуби та ясна можуть залишатися чутливими, тому рекомендується використовувати для гігієни спеціальну зубну пасту та м’яку щітку. При виборі пасти важливо звертати увагу на її склад — вона не повинна містити абразивних компонентів, що можуть пошкодити емаль.

Після зникнення підвищеної чутливості пацієнт може повернутися до звичного методу гігієни ротової порожнини — чистити зуби щіткою відповідної жорсткості, використовувати флос та ополіскувач після приймання їжі. Також рекомендується вживати достатню кількість твердої їжі, щоб сприяти самоочищенню зубного ряду.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле