м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг або остеопластика — це хірургічна процедура, спрямована на збільшення об’єму кісткової тканини верхньої щелепи у ділянці жувальних зубів, де товщина кістки є найменшою. Використовуючи внутрішній простір верхньощелепного синуса, можна досягти необхідного об’єму кістки, створюючи міцну основу для подальшого встановлення імплантатів.

Коли лікарі рекомендують робити синус-ліфтинг

Відсутність різця чи моляра може бути компенсована імплантатом, але за тривалої відсутності зуба кісткова тканина під ним поступово зменшується, ускладнюючи або навіть унеможливлюючи встановлення імплантату. У таких випадках лікар рекомендує остеопластику — відновлення кісткової маси щелепи з метою подальшої імплантації.

Стоматолог може порекомендувати синус ліфтинг не лише через тривалу відсутність зуба, яка є найбільш поширеною причиною дефіциту кісткової тканини. Операція може знадобитися пацієнтам з особливостями анатомічної будови щелепи, які не пов’язані з втратою зуба. Наприклад, специфічна будова гайморових пазух може призвести до того, що імплантат провалиться у гайморовий простір під час жування їжі. В такому випадку хірургічне нарощування кістки щелепи забезпечує надійне закріплення імпланта. Крім того, вікові зміни також можуть призвести до кісткової атрофії та потребувати нарощування.

Травматичне видалення зуба, хронічний пародонтит і пародонтоз, що призводять до руйнування навколишніх тканин, а також часті запальні процеси в яснах — це також показання до остеопластики. Іноді стоматолог може рекомендувати процедуру за наявності кісти або гранульоми кореня зуба.

Щоб призначити процедуру синус-ліфтингу, стоматолог спочатку проводить збір анамнезу та направляє пацієнта на додаткові дослідження. Це необхідно для виключення певних захворювань або патологій, за яких нарощування кістки щелепи є протипоказаним, а також для визначення власне висоти кістки.

Переваги остеопластики

Метод корекції атрофії кістки має кілька важливих переваг. По-перше, він дає змогу збільшити об’єм кісткової тканини, навіть у випадках значного дефіциту і, у такий спосіб, повністю відновити жувальну функцію.

По-друге, синус-ліфтинг дає змогу коригувати дефекти зубного ряду, зокрема, відновити форму щелепи. Це особливо важливо у випадках, коли втрата зуба призвела до порушення прикусу або зміни форми обличчя.

Крім того, перевагою синус-ліфтингу є можливість використання різноманітних типів матеріалів — з власних тканин пацієнта (аутогенні), біологічні (донорські матеріали від людини чи тварини), або синтетичні. Не менш важливим є можливість одночасного проведення імплантації (у випадку закритого способу пластики).

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види синус-ліфтингу — у чому різниця?

Нестача кісткової маси щелепи у кожного пацієнта відрізняється за ступенем важкості, тому стоматолог вибирає метод лікування індивідуально. Остеопластика ефективно відновлює кістку при вертикальній та горизонтальній атрофії, а також при комбінованій резорбції кісткової тканини. Вона полягає у піднятті дна гайморових пазух та буває двох видів: відкрита і закрита.

Відкритий синус-ліфтинг

Коли кістка щелепи атрофувалася настільки, що її товщина менше за 7 міліметрів — відкритий синус ліфтинг залишається єдиним можливим варіантом виправлення ситуації. Це кропітка, складна та травматична процедура, тому її проводять лише у випадку, коли інші методи точно не допоможуть отримати бажаний результат.

Внаслідок такого хірургічного втручання, щелепі пацієнта необхідно не менше 3 місяців на відновлення. Імплант можна встановлювати лише після того, як кісткова тканина повністю відновиться. 

Закритий синус-ліфтинг

Закритий спосіб відновлення атрофованих тканин менш травматичний, проте для його проведення кістка має бути не менше ніж 7-8 міліметрів у товщину. За допомогою такої операції стоматолог здатен наростити до 4 мм кістки. Закритий спосіб нарощування проводиться одночасно з встановленням імпланта. У такому випадку період реабілітації буде дуже швидким, і пацієнт буде насолоджуватися своєю усмішкою та улюбленою їжею без будь-яких проблем вже за тиждень після операції. Цей спосіб також є вигідним з економічного погляду, адже стоматолог виконує нарощення та імплантацію всього за один візит, тому ціна синус ліфтингу буде нижчою.

Етапи проведення остеопластики

Технологія та тривалість нарощування кісткової тканини залежить від індивідуальних особливостей щелепи, включно зі ступенем дефіциту об’єму синусу та тривалістю відсутності зуба. Послідовність дій лікаря під час відкритого та закритого способу лікування відрізняється.

Технологія відкритої остеопластики

Відновлення атрофованої кістки щелепи відкритим методом складається з таких етапів:

 1. Огляд стану ротової порожнини та щелепи, складання плану лікування;
 2. У разі відсутності протипоказань застосовується місцева анестезія та робиться надріз на боковій частині ясен;
 3. Слизову відшаровують, щоб отримати доступ до кістки;
  У щелепі роблять отвір за допомогою свердла;
 4. Через отвір у простір вводиться кістковозамінний матеріал;
 5. Тканину слизової закривають та накладають шви.

Відкрита остеопластика складна та кропітка, тому вона триває від 1 до 2 годин. Післяопераційний період триває близько 30 днів, після чого пацієнту необхідно чекати повного заживлення ще 3-6 місяців.

Операція закритого синус-ліфтингу

Якщо товщина кісткової тканини достатня для проведення закритого синус-ліфтингу, лікар виконує операцію у такій послідовності:

 1. Призначає діагностичні процедури для виключення протипоказань;
 2. Оглядає зуби, щелепи та гайморові пазухи, а також оцінює їх стан на основі комп’ютерної томографії;
 3. Якщо протипоказань до операції немає, після діагностики лікар починає процедуру з введення місцевої анестезії;
 4. За допомогою спеціального свердла, стоматолог створює лунку, у яку згодом встановлюватиметься імплант;
 5. Через створений отвір лікар підіймає гайморову пазуху;
 6. В отриманий вільний простір стоматолог вводить підготовлений кісткоутворюючий матеріал;
 7. Одразу після цього встановлюється імплант.

Процедура нескладна і зазвичай займає від 30 до 60 хвилин, а вже за тиждень тканини повністю загоюються.

Як відбувається процедура синус-ліфтингу?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Відновлення після процедури синус-ліфтингу — як прискорити

Щоб відновлення відбулося якомога швидше та без ускладнень, стоматологи надають певні постпроцедурні рекомендації:

 • Після операції прикладіть до щоки лід, щоб запобігти появі набряку;
 • Протягом 2 годин після остеопластики не можна їсти;
 • На період відновлення необхідно відмовитися від спортивних занять, польотів на літаку, а також відвідування лазень та саун, адже така активність може призвести до розходження швів;
 • Доки ясна заживають, необхідно їсти тільки м’яку їжу, а рідину пити через трубочку;
 • Уважно стежте, щоб під час прийманні їжі не жувати тією стороною, де була проведена операція;
 • Відновленню сприятиме відмова від куріння та алкоголю.

Період реабілітації — це найскладніша частина остеопластики, адже пацієнт має бути обережним, щоб пошкоджені тканини загоїлися якомога швидше та в рану не потрапила інфекція. Фахівці нашої клініки зроблять все можливе, щоб цей період минув у вас легко та без проблем.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле