м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Коронки на зуби

Зубні коронки — це незнімні протези, що використовуються для відновлення форми та функцій напівзруйнованих зубів. Вони виготовляються з міцного матеріалу відповідно до кольору та форми зубів пацієнта, тому після процедури усмішка виглядає привабливою, природною та здоровою. Встановлення коронок значно збільшує термін служби власних зубів, адже протез повністю покриває їх та захищає від пошкоджень.

Коли встановлюють коронки на зуби

Коронки встановлюють за наявності серйозних пошкоджень коронкової частини зуба, коли пломбування вже є недоцільним. Мікропротезування використовується і в тих випадках, коли необхідно виправити естетичні дефекти та відновити красу посмішки.

Стоматологи рекомендують встановлення коронок на зуби у таких ситуаціях:

 • коронкова частина зруйнована більш ніж на 50%;
 • значне стирання, тріщини чи відколи емалі;
 • форма, розмір або колір зуба втратили естетичний вигляд;
  рухливість зуба;
 • коли нарощування та інші методи реставрації недоцільні;
 • встановлення одиничного зубного імпланту.

У деяких випадках лікар може порадити мікропротезування після лікування пульпіту чи глибокого карієсу, що потребують видалення нервів та чищення каналів. Коронки також можуть рекомендуватися у випадках перелому верхньої частини зуба або неможливості відновлення його цілісності новою пломбою після видалення старої.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види зубних коронок

Коронки розрізняються залежно від функцій, які вони мають виконувати: вони бувають відновлювальні та опорні.

Відновлювальні використовують для відтворення форми напівзруйнованого зуба, створення естетично привабливої усмішки та відновлення жувальної функції.

Опорні використовуються для закріплення мостоподібних протезів.

Зубні коронки також розрізняють за конструкцією:

 • повні — покривають всю пошкоджену коронкову частину;
 • напівкоронки — охоплюють зуб не з усіх сторін (при помірному руйнуванні);
 • екваторні — застосовуються для шинування зубів;
 • культьові — використовуються для протезування зубів,
 • зруйнованих на більше ніж 70%;
 • телескопічні — універсальні протези, які легко регулюються за висотою;
 • зі штифтом — застосовуються для протезування при сильно зруйнованому зубі.

Мікропротези виготовляють з різних матеріалів, щоб можна було вибрати найкращий варіант для лікування будь-якого пацієнта. Від типу матеріалу залежить тривалість служби, якість імітування природного кольору емалі, біосумісність та ціна на зубні коронки. У «Родинній Стоматології» встановлюють металокерамічні, керамічні та цирконієві коронки.

Металокерамічні

Мікропротези з металокераміки найкраще підходять для відновлення жувальних зубів, адже вони здатні витримувати велике навантаження. Для виготовлення такого протеза використовують металевий каркас, що містить сплави з хрому, кобальту, нікелю та дорогоцінних металів. Від типу використаного сплаву залежить ціна коронки, а також термін її використання. Металевий каркас зверху покривається керамічним шаром, який імітує колір та текстуру власного зуба.

Металокерамічний протез надзвичайно міцний та витривалий — він здатен прослужити понад 10 років. Коронка має високу біосумісність завдяки використанню особливих сплавів металу, тому він безпечний для тривалої експлуатації.

При необережному використанні чи внаслідок травм щелепи керамічне покриття протеза може бути пошкоджене. У випадках, коли керамічний шар пошкоджений до каркаса, коронка підлягає заміні. Недоліком є також потреба у значному обточуванні зуба. 

Керамічні

Керамічні мікропротези — це безметалеві коронки, що не мають каркасу. Попри відсутність металевого каркаса — це надійні протези (якщо кераміка пресована) та чудово підходять для відновлення фронтальних зубів. Керамічна конструкція краще відновлює естетичність усмішки, ніж металокерамічна, оскільки її не відрізнити від природної емалі. Проте і вартість коронки з кераміки вище.

Для встановлення керамічного протеза не треба серйозної обробки чи обточування емалі, що дає змогу якомога довше зберегти власний зуб. Коронки з суцільної кераміки гіпоалергенні, тому вони є гарною альтернативою для пацієнтів, чутливих до наявності металу в ротовій порожнині. Керамічні протези також підходять для відновлення пошкоджених зубів, у яких збереглася пульпа. 

Цирконієві

Коронки з діоксиду цирконію — це унікальна конструкція, яка є одночасно і міцною, і надзвичайно естетичною. Такі протези міцніші за керамічні та металокерамічні, і не відрізняються від природних зубів завдяки особливій напівпрозорості, текстурі та натуральному кольору.

Цирконієвий протез не спричиняє алергічної реакції, тому він на 100% біосумісний. Такі коронки можна встановлювати не тільки на пошкоджені зуби, але й на імпланти. 

Як відбувається встановлення коронок?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Як встановлюють коронки

Зубні коронки бувають різними за типом конструкції та способом кріплення — найкращу технологію для встановлення протеза в кожній конкретній ситуації запропонує лікар. Пацієнт зможе вибрати між запропонованими стоматологом варіантами найоптимальніший для себе, як-от матеріал протеза.

Щоб повідомити пацієнту, скільки коштує поставити коронки, лікарю спочатку треба провести діагностику, розробити план лікування та вибрати тип протеза. Весь процес мікропротезування зазвичай потребує кількох візитів до стоматолога — точна кількість відвідувань залежить від стану ротової порожнини та рівня дефектів зуба чи зубного ряду. Встановлення коронок відбувається за приблизно однаковим планом, який адаптується під індивідуальні особливості пацієнта. 

Підготовка зуба

Перший етап лікування зуба — це завжди діагностика, що охоплює огляд та проведення рентген-досліджень. Щоб коронка прослужила якомога довше, стоматолог має впевнитися у відсутності захворювань ротової порожнини перед її встановленням.

Залежно від ситуації лікар може провести такі додаткові процедури:

 • лікування карієсу — якщо на зубах є карієс, лікар спочатку видаляє його та встановлює пломби, і лише потім починає роботу з встановлення протеза;
 • депульпація — при серйозному ушкодженні зуба перед встановленням протеза може знадобитися видалення нервів та чистка каналів;
 • встановлення штифта — коли зуб майже повністю зруйнований, необхідно спочатку встановити штифт у корінь, щоб згодом на нього одягнути коронку.

Перед початком лікування лікар також додатково обробляє зуб так, щоб він мав необхідну форму та розміри для надійної фіксації протеза. Після діагностики та лікування стоматолог робить зліпки зубів — це необхідно для виготовлення коронки правильної форми.

Виготовлення коронки

За допомогою зліпків зубів фахівці лабораторії створюють індивідуальну 3D-модель коронки. На цьому етапі підбирають колір, розмір та інші параметри мікропротезування. За допомогою комп’ютерних технологій у лікарів є можливість створити протез ідеальної форми, текстури та відтінку.

Виготовлення коронки — це довгий та кропіткий процес, що займає близько 1-2 тижні залежно від індивідуальних особливостей. За необхідності, на час виготовлення постійної коронки, стоматолог може встановити тимчасову конструкцію — вона буде зручною, проте не слугуватиме довго, тому її треба вчасно замінити на постійну. 

Фіксація коронки на зуби

Коли зубна коронка готова, лікар запрошує пацієнта на примірку. Спочатку знімається тимчасовий протез (якщо він є), після чого на зуб чи штифт одягається новий мікропротез. Під час примірки лікар оцінює ступінь прилягання конструкції, відповідність кольору, розміру та текстури. За необхідності коронку додатково обробляють, щоб вона мала ідеальні параметри та не відрізнялася від природних зубів пацієнта.

Якщо коронка по всім характеристикам влаштовує клієнта, мікропротез закріплюється на підготовлений зуб. Щоб протез надійно тримався, його кріплять на спеціальний цементний матеріал. Така основа потребує деякого часу, щоб застигнути, після чого стоматолог перевіряє надійність фіксації. Після завершення всіх процедур пацієнт отримує надійний, міцний та естетичний зуб, що не відрізняється на фоні природного зубного ряду.

Встановлення зубних коронок в Києві у Родинній Стоматології

Встановлення зубних коронок у «Родинній Стоматології» відбувається у приємній атмосфері — лікарі намагаються створити довірливі відносини з кожним пацієнтом. Наші фахівці узгоджують з клієнтами план лікування, допомагають вибрати найкращий тип коронки, зважаючи на ваші потреби та можливості. А також надають детальні рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною після встановлення протеза.

Наші стоматологи мають багаторічний досвід та використовують найновіші технології для встановлення коронок у різних ситуаціях, навіть у найскладніших. Ми завжди докладаємо максимум зусиль, щоб знайти найкраще рішення для кожної окремої стоматологічної проблеми.

Покладаючись на наш досвід та професіоналізм, ви можете бути впевнені, що відновлення вашої усмішки в «Родинній Стоматології» — це інвестиція у здоров’я зубів на довгі роки вперед.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле