Дитячий ортодонт

Дитяча стоматологія – досить велика сфера, що не обмежується звичайним встановленням пломби або видаленням зубів, як думають багато батьків. Вона поділяється на кілька напрямків, серед яких особливе місце посідає дитяча ортодонтія. 

Що таке дитяча ортодонтія

Дефекти прикусу, відхилення в розвитку щелеп, порушення у формуванні зубного ряду – проблеми, з якими часто стикаються батьки дітей у віці 2-х років і старше. Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається діагностикою та усуненням таких аномалій, допомагаючи уникнути серйозних проблем у дорослому житті.

Які можуть бути причини неправильного прикусу?

 • генетична схильність;
 • травми голови та обличчя в дитячому віці;
 • вроджені аномалії розвитку порожнини рота;
 • рання зміна або видалення молочних зубів;
 • тривале годування грудьми, смоктання пальця;
 • неповноцінне харчування.

Батьки мають розуміти, наскільки важливо своєчасно звертатися до профільного фахівця. Адже залишена поза увагою проблема може не тільки негативно позначитися на красі посмішки, а й спровокувати більш серйозні наслідки. До них належать:

 • утруднене пережовування їжі;
 • швидке стирання зубів;
  захворювання ясен;
 • травмування щік, язика;
 • порушення роботи травної системи;
 • порушення мовлення;
 • передчасна втрата зубів;
 • диспропорція обличчя;
 • проблеми з диханням.

Позбутися дефектів прикусу в Києві допоможе дитячий ортодонт клініки «Сімейна стоматологія», який підбере ефективну методику лікування залежно від складності випадку.

У яких випадках варто звернутися до дитячого ортодонта?

У яких випадках варто звернутися до дитячого ортодонта?
Навіть помітивши в дитини якісь відхилення від норми, багато батьків вважають, що до повної зміни молочних зубів нічого робити не потрібно і відкладають візит до фахівця. Однак на консультацію до дитячого ортодонта слід приходити, коли дитині виповнилося 3 роки, з моменту прорізування молочних зубів. А якщо в батьків виникають будь-які сумніви щодо правильності формування прикусу, то й раніше. Слід розуміти, що дефекти молочних зубів можуть стати підґрунтям для патологій постійних. Уже в ранньому віці лікар зможе побачити неправильний розвиток щелеп (зубного ряду) і своєчасно виправити порушення, підібравши оптимальну методику корекції. До того ж у дитячому віці зубощелепна система легше і простіше піддається лікуванню.

Симптоми аномалій прикусу:

 • викривлення і неправильний ріст зубів;
 • відсутність контакту між зубними рядами під час змикання;
 • наявність великих щілин між сусідніми зубами;
 • утруднене відкриття рота;
 • випирання зуба (зубів) за межі зубного ряду;
 • зміни зубного ряду після травми;
 • випинання або западання щелепи;
 • часта кровоточивість ясен під час механічного навантаження;
 • помітна асиметричність обличчя, губ;
 • дефекти мовлення.

Головне – якомога раніше виявити порушення нормальної анатомії прикусу і записатися до лікаря.

Як проходить консультація у дитячого ортодонта

Перший візит до дитячого ортодонта в Києві в клініці «Сімейної стоматології» починається зі знайомства з маленьким пацієнтом. Важливо, щоб малюк не відчував страху перед лікарем і повністю йому довірився. Саме тому наші фахівці є ще й хорошими психологами, які швидко знаходять підхід навіть до найпідозріліших і найпримхливіших дітей.
Насамперед ортодонт оглядає ротову порожнину маленького пацієнта, щоб оцінити правильність формування прикусу і розвитку зубів. За необхідності проводять апаратну діагностику – панорамний рентген-знімок щелеп або КТ щелепи для визначення анатомічних особливостей будови зубів, каналів тощо. У разі виявлення будь-яких відхилень призначають лікування, обговорюють графік відвідування стоматологічного кабінету й орієнтовні терміни усунення дефекту.
Якщо на первинному прийомі ортодонт не виявив аномалій прикусу, він може просто призначити комплекс заходів для профілактики дефектів положення зубів. З моменту першого відвідування ортодонта і до досягнення дитиною 16-18 років відвідувати лікаря бажано раз на рік. Так фахівець зможе стежити за станом зубів і контролювати правильність розвитку зубощелепної системи. 

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Які методи ортодонтичного лікування застосовуються у дітей?

У дорослих і дітей дитяча ортодонтія зазвичай викликає асоціацію виключно з брекет-системами. Однак сучасна стоматологія пропонує набагато більше інструментів для боротьби з аномаліями прикусу, які підбираються залежно від клінічної картини і віку маленького пацієнта.

За наявності простих ортодонтичних проблем виправити ситуацію можна за допомогою міотерапії. Це метод лікувальної фізкультури, що передбачає виконання комплексу вправ для м’язів, що оточують зубні ряди. Така гімнастика за регулярного проведення допомагає сформувати анатомічно правильний прикус у разі його незначних порушень і є хорошою профілактикою.

У разі серйозніших дефектів прикусу лікар призначає апаратне лікування, що передбачає носіння незнімних і знімних конструкцій. 

Знімні конструкції

До ортодонтичних апаратів знімного типу належать трейнери, капи та пластинки, які сприяють м’якому зміщенню зубів у потрібному напрямку і формуванню правильного прикусу. Їх, як правило, призначають під час зміни молочних зубів на постійні.

Трейнери – це еластична конструкція із силікону або поліуретану, здатна адаптуватися до різних особливостей зубного ряду. Трейнери вважаються більш «щадним» варіантом, їх зазвичай надягають на ніч.

Капи – ортодонтична єдина конструкція з біосилікону, яка чітко відповідає зліпку щелепи і щільно охоплює кожен зуб. Носити капи потрібно 16-20 годин на добу.

Пластинки – конструкція із пластику і металевої дуги, що фіксується до зубів за допомогою регульованих скоб і гачків. Пластинки призначені для постійного носіння, але їх можна знімати на короткий час (під час прийому їжі, чищення зубів). З огляду на відгуки батьків і думку ортодонтів, пластинки та капи є більш ефективним способом корекції прикусу, ніж трейнери.

Незнімні конструкції

Найпоширенішим методом лікування аномалій прикусу є брекети, які носять цілодобово. Якщо під час консультації дитячий ортодонт виявляє виражені нерівності зубного ряду або складні дефекти прикусу, він рекомендує встановлювати брекет-системи. Такі конструкції мають безліч модифікацій, відрізняються матеріалом виготовлення (метал, кераміка, сапфір) і конструкцією (лігатурні, самолігуючі). Завдяки цьому для кожної дитини вдається легко підібрати брекет-систему, яка дасть змогу не тільки досягти гарних результатів, а й збереже естетику посмішки. 

Дитячий ортодонт у Києві в «Родинній стоматології»

Дитяча ортодонтія в нашій клініці – це великі можливості для вирішення найскладніших дефектів прикусу. У своїй роботі ми використовуємо новітнє обладнання та сучасні матеріали, що дає змогу проводити ефективне лікування, яке буде комфортним для дитини. У клініці «Сімейна стоматологія» працює найкращий дитячий ортодонт у Києві, який підбере оптимальне лікування без призначення зайвих заходів. Усі процедури проходять у доброзичливій атмосфері, водночас діти беруть безпосередню участь у підборі ортодонтичних конструкцій. Тому маленькі пацієнти із задоволенням приходять у нашу стоматологічну клініку і в них залишаються хороші спогади про здорове дитинство. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Професійний дитячий лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Дамо відповідь на кожне ваше питання

Зателефонуйте чи залиште запит на
консультацію –
ми надамо всю необхідну інформацію 

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле