м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Дитячий ортодонт

Дитяча стоматологія – досить велика сфера, що не обмежується звичайним встановленням пломби або видаленням зубів, як думають багато батьків. Вона поділяється на кілька напрямків, серед яких особливе місце посідає дитяча ортодонтія. 

Що таке дитяча ортодонтія

Дефекти прикусу, відхилення в розвитку щелеп, порушення у формуванні зубного ряду – проблеми, з якими часто стикаються батьки дітей у віці 2-х років і старше. Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається діагностикою та усуненням таких аномалій, допомагаючи уникнути серйозних проблем у дорослому житті.

Які можуть бути причини неправильного прикусу?

 • генетична схильність;
 • травми голови та обличчя в дитячому віці;
 • вроджені аномалії розвитку порожнини рота;
 • рання зміна або видалення молочних зубів;
 • тривале годування грудьми, смоктання пальця;
 • неповноцінне харчування.

Батьки мають розуміти, наскільки важливо своєчасно звертатися до профільного фахівця. Адже залишена поза увагою проблема може не тільки негативно позначитися на красі посмішки, а й спровокувати більш серйозні наслідки. До них належать:

 • утруднене пережовування їжі;
 • швидке стирання зубів;
  захворювання ясен;
 • травмування щік, язика;
 • порушення роботи травної системи;
 • порушення мовлення;
 • передчасна втрата зубів;
 • диспропорція обличчя;
 • проблеми з диханням.

Позбутися дефектів прикусу в Києві допоможе дитячий ортодонт клініки «Родинна Стоматологія», який підбере ефективну методику лікування залежно від складності випадку.

У яких випадках варто звернутися до дитячого ортодонта?

У яких випадках варто звернутися до дитячого ортодонта?
Навіть помітивши в дитини якісь відхилення від норми, багато батьків вважають, що до повної зміни молочних зубів нічого робити не потрібно і відкладають візит до фахівця. Однак на консультацію до дитячого ортодонта слід приходити, коли дитині виповнилося 3 роки, з моменту прорізування молочних зубів. А якщо в батьків виникають будь-які сумніви щодо правильності формування прикусу, то й раніше. Слід розуміти, що дефекти молочних зубів можуть стати підґрунтям для патологій постійних. Уже в ранньому віці лікар зможе побачити неправильний розвиток щелеп (зубного ряду) і своєчасно виправити порушення, підібравши оптимальну методику корекції. До того ж у дитячому віці зубощелепна система легше і простіше піддається лікуванню.

Симптоми аномалій прикусу:

 • викривлення і неправильний ріст зубів;
 • відсутність контакту між зубними рядами під час змикання;
 • наявність великих щілин між сусідніми зубами;
 • утруднене відкриття рота;
 • випирання зуба (зубів) за межі зубного ряду;
 • зміни зубного ряду після травми;
 • випинання або западання щелепи;
 • часта кровоточивість ясен під час механічного навантаження;
 • помітна асиметричність обличчя, губ;
 • дефекти мовлення.

Головне – якомога раніше виявити порушення нормальної анатомії прикусу і записатися до лікаря.

Як проходить консультація у дитячого ортодонта

Перший візит до дитячого ортодонта в Києві в клініці «Родинна Стоматологія» починається зі знайомства з маленьким пацієнтом. Важливо, щоб малюк не відчував страху перед лікарем і повністю йому довірився. Саме тому наші фахівці є ще й хорошими психологами, які швидко знаходять підхід навіть до найпідозріліших і найпримхливіших дітей.
Насамперед ортодонт оглядає ротову порожнину маленького пацієнта, щоб оцінити правильність формування прикусу і розвитку зубів. За необхідності проводять апаратну діагностику – панорамний рентген-знімок щелеп або КТ щелепи для визначення анатомічних особливостей будови зубів, каналів тощо. У разі виявлення будь-яких відхилень призначають лікування, обговорюють графік відвідування стоматологічного кабінету й орієнтовні терміни усунення дефекту.
Якщо на первинному прийомі ортодонт не виявив аномалій прикусу, він може просто призначити комплекс заходів для профілактики дефектів положення зубів. З моменту першого відвідування ортодонта і до досягнення дитиною 16-18 років відвідувати лікаря бажано раз на рік. Так фахівець зможе стежити за станом зубів і контролювати правильність розвитку зубощелепної системи. 

Поверніть дитині посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Які методи ортодонтичного лікування застосовуються у дітей?

У дорослих і дітей дитяча ортодонтія зазвичай викликає асоціацію виключно з брекет-системами. Однак сучасна стоматологія пропонує набагато більше інструментів для боротьби з аномаліями прикусу, які підбираються залежно від клінічної картини і віку маленького пацієнта.

За наявності простих ортодонтичних проблем виправити ситуацію можна за допомогою міотерапії. Це метод лікувальної фізкультури, що передбачає виконання комплексу вправ для м’язів, що оточують зубні ряди. Така гімнастика за регулярного проведення допомагає сформувати анатомічно правильний прикус у разі його незначних порушень і є хорошою профілактикою.

У разі серйозніших дефектів прикусу лікар призначає апаратне лікування, що передбачає носіння незнімних і знімних конструкцій. 

Знімні конструкції

До ортодонтичних апаратів знімного типу належать трейнери, капи та пластинки, які сприяють м’якому зміщенню зубів у потрібному напрямку і формуванню правильного прикусу. Їх, як правило, призначають під час зміни молочних зубів на постійні.

Трейнери – це еластична конструкція із силікону або поліуретану, здатна адаптуватися до різних особливостей зубного ряду. Трейнери вважаються більш «щадним» варіантом, їх зазвичай надягають на ніч.

Капи – ортодонтична єдина конструкція з біосилікону, яка чітко відповідає зліпку щелепи і щільно охоплює кожен зуб. Носити капи потрібно 16-20 годин на добу.

Пластинки – конструкція із пластику і металевої дуги, що фіксується до зубів за допомогою регульованих скоб і гачків. Пластинки призначені для постійного носіння, але їх можна знімати на короткий час (під час прийому їжі, чищення зубів). З огляду на відгуки батьків і думку ортодонтів, пластинки та капи є більш ефективним способом корекції прикусу, ніж трейнери.

Незнімні конструкції

Найпоширенішим методом лікування аномалій прикусу є брекети, які носять цілодобово. Якщо під час консультації дитячий ортодонт виявляє виражені нерівності зубного ряду або складні дефекти прикусу, він рекомендує встановлювати брекет-системи. Такі конструкції мають безліч модифікацій, відрізняються матеріалом виготовлення (метал, кераміка, сапфір) і конструкцією (лігатурні, самолігуючі). Завдяки цьому для кожної дитини вдається легко підібрати брекет-систему, яка дасть змогу не тільки досягти гарних результатів, а й збереже естетику посмішки. 

Дитячий ортодонт у Києві в «Родинній Стоматології»

Дитяча ортодонтія в нашій клініці – це великі можливості для вирішення найскладніших дефектів прикусу. У своїй роботі ми використовуємо новітнє обладнання та сучасні матеріали, що дає змогу проводити ефективне лікування, яке буде комфортним для дитини. У клініці «Родинна Стоматологія» працює найкращий дитячий ортодонт у Києві, який підбере оптимальне лікування без призначення зайвих заходів. Усі процедури проходять у доброзичливій атмосфері, водночас діти беруть безпосередню участь у підборі ортодонтичних конструкцій. Тому маленькі пацієнти із задоволенням приходять у нашу стоматологічну клініку і в них залишаються хороші спогади про здорове дитинство.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Професійний дитячий лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле