Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Дитяча стоматологія – досить велика сфера, що не обмежується звичайним встановленням пломби або видаленням зубів, як думають багато батьків. Вона поділяється на кілька напрямків, серед яких особливе місце посідає дитяча ортодонтія.
Дефекти прикусу, відхилення в розвитку щелеп, порушення у формуванні зубного ряду – проблеми, з якими часто стикаються батьки дітей у віці 2-х років і старше. Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається діагностикою та усуненням таких аномалій, допомагаючи уникнути серйозних проблем у дорослому житті.
Які можуть бути причини неправильного прикусу?
Батьки мають розуміти, наскільки важливо своєчасно звертатися до профільного фахівця. Адже залишена поза увагою проблема може не тільки негативно позначитися на красі посмішки, а й спровокувати більш серйозні наслідки. До них належать:
Позбутися дефектів прикусу в Києві допоможе дитячий ортодонт клініки «Родинна Стоматологія», який підбере ефективну методику лікування залежно від складності випадку.
У яких випадках варто звернутися до дитячого ортодонта?
Навіть помітивши в дитини якісь відхилення від норми, багато батьків вважають, що до повної зміни молочних зубів нічого робити не потрібно і відкладають візит до фахівця. Однак на консультацію до дитячого ортодонта слід приходити, коли дитині виповнилося 3 роки, з моменту прорізування молочних зубів. А якщо в батьків виникають будь-які сумніви щодо правильності формування прикусу, то й раніше. Слід розуміти, що дефекти молочних зубів можуть стати підґрунтям для патологій постійних. Уже в ранньому віці лікар зможе побачити неправильний розвиток щелеп (зубного ряду) і своєчасно виправити порушення, підібравши оптимальну методику корекції. До того ж у дитячому віці зубощелепна система легше і простіше піддається лікуванню.
Симптоми аномалій прикусу:
Головне – якомога раніше виявити порушення нормальної анатомії прикусу і записатися до лікаря.
Перший візит до дитячого ортодонта в Києві в клініці «Родинна Стоматологія» починається зі знайомства з маленьким пацієнтом. Важливо, щоб малюк не відчував страху перед лікарем і повністю йому довірився. Саме тому наші фахівці є ще й хорошими психологами, які швидко знаходять підхід навіть до найпідозріліших і найпримхливіших дітей.
Насамперед ортодонт оглядає ротову порожнину маленького пацієнта, щоб оцінити правильність формування прикусу і розвитку зубів. За необхідності проводять апаратну діагностику – панорамний рентген-знімок щелеп або КТ щелепи для визначення анатомічних особливостей будови зубів, каналів тощо. У разі виявлення будь-яких відхилень призначають лікування, обговорюють графік відвідування стоматологічного кабінету й орієнтовні терміни усунення дефекту.
Якщо на первинному прийомі ортодонт не виявив аномалій прикусу, він може просто призначити комплекс заходів для профілактики дефектів положення зубів. З моменту першого відвідування ортодонта і до досягнення дитиною 16-18 років відвідувати лікаря бажано раз на рік. Так фахівець зможе стежити за станом зубів і контролювати правильність розвитку зубощелепної системи.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
У дорослих і дітей дитяча ортодонтія зазвичай викликає асоціацію виключно з брекет-системами. Однак сучасна стоматологія пропонує набагато більше інструментів для боротьби з аномаліями прикусу, які підбираються залежно від клінічної картини і віку маленького пацієнта.
За наявності простих ортодонтичних проблем виправити ситуацію можна за допомогою міотерапії. Це метод лікувальної фізкультури, що передбачає виконання комплексу вправ для м’язів, що оточують зубні ряди. Така гімнастика за регулярного проведення допомагає сформувати анатомічно правильний прикус у разі його незначних порушень і є хорошою профілактикою.
У разі серйозніших дефектів прикусу лікар призначає апаратне лікування, що передбачає носіння незнімних і знімних конструкцій.
До ортодонтичних апаратів знімного типу належать трейнери, капи та пластинки, які сприяють м’якому зміщенню зубів у потрібному напрямку і формуванню правильного прикусу. Їх, як правило, призначають під час зміни молочних зубів на постійні.
Трейнери – це еластична конструкція із силікону або поліуретану, здатна адаптуватися до різних особливостей зубного ряду. Трейнери вважаються більш «щадним» варіантом, їх зазвичай надягають на ніч.
Капи – ортодонтична єдина конструкція з біосилікону, яка чітко відповідає зліпку щелепи і щільно охоплює кожен зуб. Носити капи потрібно 16-20 годин на добу.
Пластинки – конструкція із пластику і металевої дуги, що фіксується до зубів за допомогою регульованих скоб і гачків. Пластинки призначені для постійного носіння, але їх можна знімати на короткий час (під час прийому їжі, чищення зубів). З огляду на відгуки батьків і думку ортодонтів, пластинки та капи є більш ефективним способом корекції прикусу, ніж трейнери.
Найпоширенішим методом лікування аномалій прикусу є брекети, які носять цілодобово. Якщо під час консультації дитячий ортодонт виявляє виражені нерівності зубного ряду або складні дефекти прикусу, він рекомендує встановлювати брекет-системи. Такі конструкції мають безліч модифікацій, відрізняються матеріалом виготовлення (метал, кераміка, сапфір) і конструкцією (лігатурні, самолігуючі). Завдяки цьому для кожної дитини вдається легко підібрати брекет-систему, яка дасть змогу не тільки досягти гарних результатів, а й збереже естетику посмішки.
Дитяча ортодонтія в нашій клініці – це великі можливості для вирішення найскладніших дефектів прикусу. У своїй роботі ми використовуємо новітнє обладнання та сучасні матеріали, що дає змогу проводити ефективне лікування, яке буде комфортним для дитини. У клініці «Родинна Стоматологія» працює найкращий дитячий ортодонт у Києві, який підбере оптимальне лікування без призначення зайвих заходів. Усі процедури проходять у доброзичливій атмосфері, водночас діти беруть безпосередню участь у підборі ортодонтичних конструкцій. Тому маленькі пацієнти із задоволенням приходять у нашу стоматологічну клініку і в них залишаються хороші спогади про здорове дитинство.
Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо:
Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми.
Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо).
Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт.
Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії.
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Скільки часу потрібно носити брекети
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Для чого потрібно лікувати молочні зуби
Особливості лікування зубів під час вагітності
Скільки часу приживається імплант зуба
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
Які бувають види брекет-систем
Що таке стоматит: види та причини виникнення
Як запобігти карієсу: профілактика карієсу у дітей та дорослих
Як встановлюють коронки на зуби
Що таке пародонтит: симптоми та причини виникнення хвороби
Які існують види зубних протезів
Класифікація карієсу: види та стадії
Рекомендації після видалення зуба
Як встановлюють брекети на зуби: особливості та етапи процедури
Рекомендації після імплантації зубів
Що таке кіста зуба: симптоми та лікування
Які існують види коронок на зуби
Що таке карієс зубів: причини та симптоми
Як зняти запалення ясен у домашніх умовах
© 2024 Родинна Стоматологія