м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Композитна реставрація зубів

Руйнування зубів, спричинене карієсом або травмою, не тільки псує естетику посмішки, а й негативно позначається на здоров’ї ротової порожнини. Повернути природну красу зубного ряду й усунути його незначні дефекти дає змогу реставрація композитами. Займаючи мінімум часу, процедура минає безболісно і дає результат, що вражає. 

Види та показання до композитної реставрації зубів

Композитна реставрація зубів — це сучасний спосіб відновлення естетики та функціональності зубного ряду за допомогою спеціальної суміші зі смол і наповнювачів (композитів). Завдяки поліпшеній формулі такі склади повністю сумісні з тканинами зуба, що виключає ймовірність появи дискомфорту і відшарування матеріалу. А їхнє швидке затвердіння під дією ультрафіолетових променів дає змогу отримати міцну і довговічну конструкцію, з якою ви надовго забудете про проблеми з зубами.

Відновлюючи анатомію зубів, композитні матеріали також дають можливість поліпшити їхній колір. Тому пацієнти все частіше обирають таку процедуру для естетичної корекції зубного ряду. Однак насамперед композитна реставрація — це важливий елемент у лікуванні зубів, уражених карієсом, а також з іншими порушеннями структури твердих тканин.

Відновлення зубного ряду з використанням світлотверднучих композитів виконується за допомогою двох методик.

Художня реставрація

Основна мета процедури — підвищити естетичні якості зубів, тобто поліпшити їхній відтінок, усунути незначні дефекти (відколи, тріщини, нерівності). Завдяки індивідуальному підбору кольору матеріал абсолютно не виділяється на тлі інших зубів, тому пацієнти можуть почуватися впевнено в будь-якій ситуації.

Нарощування

Використовуючи фотополімерні склади, фахівець може відновити природну форму зубів, яка була втрачена через сильну стертість, руйнування карієсом, механічне ушкодження. На відміну від класичних пломб, якими закривають порожнину, що утворилася після карієсу, композитні матеріали наносять у кілька шарів.

Показання для проведення реставрації зубів композитами

Реставрацію зубів за допомогою композитів рекомендують у таких випадках:

 • неправильна форма зубів, різна висота;
 • виражені плями на емалі;
 • руйнування зуба карієсом (до 60%);
 • великі проміжки між зубами;
 • травмування коронкової частини зуба;
 • порушення цілісності емалі;
 • підвищена стертість зубів.

Відновлення зубів композитами — досить проста, але ефективна методика, яка, зважаючи на високий естетичний результат і вартість, належить до тих, що мають найбільший попит.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Відновлення зубів за 1 сеанс: секрет популярності композитної реставрації

Реставрація зубів композитними матеріалами належить до щадних методик, що дають змогу максимально зберегти тверді тканини зуба. Тому в деяких випадках вона стає альтернативою традиційним коронкам. Крім цього композитна реставрація зубів має чимало інших переваг.

Біосумісність із тканинами зуба

Завдяки гарній адаптації до зубних тканин, композити щільно прилягають до поверхні зуба, утворюючи цілісну структуру. Це дає змогу істотно знизити ймовірність повторного ураження карієсом відреставрованих зубів, а також унеможливлює потрапляння залишків їжі між зчепленими поверхнями.

Підвищена міцність

Стоматологічні склади зі смол і наповнювачів вирізняються високими показниками міцності, завдяки чому зуб набуває стійкості до механічних навантажень. Також композити не змінюють властивостей під дією лугів і кислот.

Безпека

У складі композитів немає шкідливих речовин, які становлять загрозу для здоров’я. А завдяки гіпоалергенності вони підходять для встановлення людям, у яких інші стоматологічні склади можуть спричиняти алергічні реакції.

Естетика

Композити вирізняються широким вибором відтінків, що дає змогу точно підібрати колір матеріалу відповідно до тону натуральних зубів. Водночас термін служби фотополімерних складів може досягати 10 років.

Вартість

Ціна на композитну реставрацію зубів нижча за вартість процедури, що проводиться з використанням кераміки. Це робить її доступною для багатьох людей, навіть за обмеженого бюджету.

Швидкість

Відновлення зубів за допомогою композитів дає змогу усунути стоматологічну проблему в день візиту до фахівця. Адже всі маніпуляції проводяться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта без необхідності зняття зліпків і виготовлення конструкцій у лабораторії.

Як відбувається композитна реставрація зубів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Як виконується композитна реставрація зубів

Процедура відновлення зубних одиниць композитними матеріалами починається з огляду порожнини рота, оцінки стану зубів і підбору оптимального складу.

Підготовка зубів

Хоча процедура ефективно усуває різні дефекти зубів, її проводять тільки на здорових одиницях. Тому перед початком лікування обов’язково усувають карієс, готують порожнину для заповнення композитним матеріалом і проводять професійну чистку. Фахівець також підбирає відтінок матеріалу, щоб він відповідав природному кольору емалі. У разі проведення реставрації всього зубного ряду — колір може бути й світліший.

Нанесення композиту

Лікар протруює емаль для якісного зчеплення сполучної речовини з поверхнею зуба. Після чого він пошарово наносить підготовлений матеріал, надаючи зубу анатомічно правильної форми. На змодельований композит впливають спеціальною лампою для полімеризації, внаслідок чого він твердне. Насамкінець відреставровану поверхню полірують, після чого оцінюють результат і, за необхідності, проводять корекцію.

Рекомендації після процедури

Після відновлення зубів композитними матеріалами необхідно дотримуватися певних правил:

 1. Протягом 2-3 днів слід обмежити вживання продуктів і напоїв з пігментами (кава, чай, морква, ягоди тощо). Також краще вживати теплу їжу, щоб не було різких перепадів температур.
 2. Уникайте надмірного навантаження на відреставровані одиниці. Якщо процедуру проводили на фронтальних зубах — не варто жувати занадто тверду та липку їжу.
 3. Тверді продукти слід розрізати на невеликі шматочки перед вживанням.
 4. Ретельно доглядати за ротовою порожниною, використовуючи зубну пасту без абразивів і додаткові інструменти для гігієни ротової порожнини.

Дотримання цих рекомендацій дасть змогу надовго зберегти отриманий результат і почуватися впевнено в будь-якій ситуації, знаючи, що зуби мають ідеальний вигляд!

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати ще

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле