м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Адгезивний мостоподібний протез

Повернути естетику посмішки у разі незначного дефекту зубного ряду можна практично за один візит до лікаря і без попереднього обточування зубів, як того вимагають класичні мостоподібні протези. Альтернативним методом відновлення зубів є адгезивне протезування. Воно передбачає фіксацію знімної ортопедичної конструкції до опорних зубів із внутрішнього боку без порушення їхньої цілісності.

Адгезивний міст – швидкий і доступний спосіб розв'язання проблеми відсутності зубів

З назви протеза стає зрозуміло, що в ролі фіксувальних матеріалів використовують адгезиви. Це спеціальні клейкі речовини, що забезпечують поверхневе зчеплення конструкції із зубною емаллю – тобто адгезивний мостоподібний протез встановлюється тимчасово. Однак за дотримання рекомендацій після фіксації він здатний прослужити не менше п’яти років.

Цей спосіб протезування є оптимальним рішенням у разі втрати одного або двох фронтальних зубів. Це пов’язано з тим, що ортодонтична конструкція такого виду не здатна витримувати сильний тиск, як у випадку з жувальними зубами.

Показання до встановлення адгезивного моста:

 • неможливість проведення експрес-імплантації;
 • необхідність у негайному відновленні естетики посмішки;
 • тимчасове заміщення відсутнього зуба до моменту встановлення постійного протеза;
 • наявність протипоказань до проведення класичного протезування.

Також досить часто цей вид корекції відсутніх зубів обирають люди з обмеженим бюджетом або ті, яким важко знайти час для кількох відвідувань лікаря.

Адгезивний мостоподібний протез – комфортне відновлення зубів із мінімальними ризиками

Особливістю і головним плюсом адгезивних мостів є малоінвазивність. Під час встановлення протезів опорні зуби не обточуються, що виключає ймовірність їхнього поступового руйнування. Здебільшого фахівець усуває дефект зубного ряду за одне відвідування. А завдяки попередньому підбору кольору, розміру і форми, штучний зуб нічим не відрізняється від сусідніх. Отже, до плюсів цього протезування належить і високий рівень естетичного результату.

Також варто відзначити інші переваги встановлення адгезивного протеза:

 • можливість швидкої заміни;
 • відсутність реабілітаційного періоду;
 • гарна переносимість;
 • доступна вартість.

Оскільки в протезі немає елементів з металу, то він є абсолютно гіпоалергенним. Також ортодонтична конструкція не окислюється з часом, що виключає ймовірність появи дискомфорту.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Етапи встановлення адгезивних мостів – від виготовлення до протезування

Незважаючи на простоту конструкції, протези цього типу мають деякі відмінності.

Методика виготовлення

Прямий спосіб

Моделювання адгезивного моста здійснюється безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта і займає кілька годин. Процедура передбачає формування поверхневих заглиблень в опорних зубах для подальшого розміщення в них стрічки зі скловолоконного матеріалу або балки. Вони слугують каркасом конструкції. На місці відсутнього зуба з композиту формується його штучний аналог, який за характеристиками ідеально вписується в зубний ряд.

Непрямий спосіб

Передбачає виготовлення мостоподібної конструкції в лабораторії, тому пацієнту необхідно буде відвідати стоматолога кілька разів. На початковому етапі виконується легке шліфування сусідніх зубів і зняття зліпка щелепи для виготовлення моделі з гіпсу. На її підставі фахівець виготовляє протез із композиту, кераміки або іншого матеріалу. Отримана ортодонтична конструкція максимально точно повторює всі особливості натурального зуба, чого складно досягти за прямого способу виготовлення. Готовий протез встановлюють під час другого візиту до стоматолога.

Незалежно від обраного способу, адгезивні мостоподібні протези відмінно виконують свою функцію, допомагаючи в стислі терміни відновити естетику посмішки.

Способи фіксації ортодонтичної конструкції

Шинування

Протез, закріплений у такий спосіб, вважається більш естетичним. Максимальне зчеплення моста з опорними зубами досягається завдяки спеціальній стрічці зі скловолокна, яка закладається в мініатюрні канавки, зроблені в сусідніх одиницях. На отриманому каркасі формується мікропротез із фотополімеру.

Фіксація за допомогою балок

Такий спосіб кріплення конструкції дуже надійний. Після створення невеликих отворів у сусідніх зубах, балки закріплюються композитним матеріалом, створюючи каркас для протеза.

Фіксація на клей

Як фіксувальні елементи використовують тонкі накладки («пелюстки»), які кріплять до сусідніх зубів із бічного або внутрішнього боку. Вони точно повторюють форму опорних зубів, тому щільно до них прилягають і забезпечують міцну фіксацію моста за допомогою спеціального клею. У разі такого способу кріплення потрібне лише незначне шліфування опорних одиниць.

Етапи встановлення

Якщо протезування зубів виконується за допомогою адгезивного моста, лікар працює за таким планом.

Діагностика

На початковому етапі фахівець оглядає ротову порожнину, щоб не тільки візуально оцінити складність проблеми, а й визначити стан сусідніх зубів. Також робиться рентгенівський знімок, що дає змогу більш детально побачити особливості структур: кісткової тканини, каналів тощо. За необхідності проводиться терапевтичне лікування.

Підготовка опорних зубів

Залежно від обраного способу фіксації фахівець готує сусідні зуби. За умови шинування або кріплення балок робить у них невеликі заглиблення. У разі вибору ортодонтичної конструкції з накладками – шліфує поверхню зубів. У такий спосіб створюється основа для майбутнього протеза.

Виготовлення протеза

У разі вибору способу фіксації за допомогою накладок, мостоподібну конструкцію виготовляють у зуботехнічній лабораторії з урахуванням індивідуальних особливостей щелепи пацієнта. Завдяки цьому вона чітко стає на місце відсутнього зуба, не створюючи тиску на опорні одиниці.

Встановлення протезувального елемента

Виконується фіксація ортодонтичної конструкції з використанням спеціального цементу. За необхідності проводять коригування. Для повної ідентичності натуральним зубам протез полірують.

Особливості виготовлення та встановлення адгезивного мостоподібного протеза залежать від клінічного випадку. Але так чи інакше результатом цього способу протезування є ідеальна посмішка без натяку на штучні зуби.

Як відбувається встановлення адгезивних мостів?
Розповідає головний лікар клініки Ніколенко Тарас Васильович

Догляд та рекомендації після адгезивного протезування

За наявності будь-яких ортодонтичних конструкцій необхідно ретельніше стежити за гігієною ротової порожнини. Це дасть змогу знизити ризик розвитку патогенної мікрофлори, яка негативно позначається на стані зубів. А також продовжити термін служби протеза.

Після встановлення адгезивного моста слід дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Проводити гігієнічні процедури 2 рази на день з використанням щітки з м’якою щетиною.
 2. Полоскати ротову порожнину після їжі.
 3. Очищати проміжки між зубами флосом, використовувати іригатор.
 4. Уникати зайвого навантаження на протез.
 5. З обережністю вживати тверді продукти, щоб не пошкодити конструкцію, яка замінює натуральний зуб.

Якщо ви хочете швидко і якісно відновити зубний ряд, фахівці клініки «Родинна стоматологія» допоможуть розв’язати проблему відсутності зубів будь-якої складності. Завдяки сучасному оснащенню кабінетів і використанню високоякісних матеріалів, наші лікарі створюють ортодонтичні конструкції, які ефективно усувають дефекти зубного ряду і повертають гарну усмішку.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійні хірурги-імплантологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати, що підтверджують професіоналізм

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле