м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Керамічна реставрація зубів

Керамічна реставрація зубів — це стоматологічна процедура з відновлення зубів за допомогою протезів, виготовлених з міцної та гіпоалергенної кераміки. Методика допомагає досягти природного вигляду емалі та повернути естетичність усмішки.

Переваги керамічної реставрації

Відновлення посмішки за допомогою кераміки передбачає використання різних методів, які дають змогу відтворити не лише естетичний вигляд, а й функціональність зубів. Керамічна реставрація може бути рекомендована для відновлення як окремих зубів, так і всього зубного ряду. Зазвичай вініри використовуються для зубів у зоні посмішки, оскільки вони дають змогу досягти природного вигляду емалі зубів. Для жувальних зубів коронки або накладки з кераміки можуть бути більш практичним рішенням, оскільки вони забезпечують не лише естетичний ефект, але й стійкість до навантажень під час жування.

Вироби з кераміки мають низку переваг, серед яких:

 • матеріал має мінімальну усадку, що забезпечує щільне прилягання виробу до зуба;
 • тривале збереження жувальних функцій та естетичного вигляду;
 • для встановлення керамічних виробів потрібне мінімальне обточування зубів;
 • керамічні протези стійкі до механічних пошкоджень та не схильні до зміни кольору;
 • якісна імітація кольору, текстури та інших властивостей справжньої емалі;
 • можливість відновлення зубів, пошкоджених навіть на 60%.

Керамічна реставрація часто рекомендується пацієнтам, які мають алергію на металеві стоматологічні протези. Процедура минає безболісно — стоматологи нашої клініки знають, як відновити естетичну посмішку без дискомфорту.

Як виконується керамічна реставрація зубів

Залежно від стану зубного ряду процедура керамічної реставрації вимагає двох або більше візитів до стоматолога. Якщо в ротовій порожнині виявлені захворювання — спочатку проводиться їхнє лікування, а потім вже розпочинається естетичне відновлення. Лікування може охоплювати усунення карієсу, запалень, депульпацію та інші маніпуляції.

Коли лікування завершено або ж у ньому немає потреби, стоматолог розпочинає непряму художню реставрацію у такій послідовності:

 1. Вибір відтінку за шкалою Віта, щоб підібрати найбільш відповідний емалі колір, який може бути як натуральним, так і світлішим у разі повного відновлення зони посмішки.
 2. Визначення відповідного до зубів розміру та форми майбутнього протезу.
 3. Обточення зубної емалі для підготовки до закріплення керамічної накладки, коронки або вініра.
 4. Виготовлення зліпка обточеного зуба для створення керамічного виробу в лабораторії.
 5. Встановлення тимчасової коронки або накладки на оброблений зуб для його захисту до наступного візиту.

Після встановлення тимчасової конструкції лікар призначає дату наступного візиту, на якому він встановить постійну коронку, накладку або вінір. Очікування триватиме від 5 до 10 днів — саме стільки потрібно часу, щоб у зуботехнічній лабораторії виготовили керамічний протез.

Останній етап керамічної реставрації починається з того, що стоматолог знімає тимчасову конструкцію та ізолює поверхню від вологи. Емаль обробляється спеціальним стоматологічним клеєм та на зубі закріплюється постійна керамічна конструкція. Протез надійно фіксується — він здатен триматися на зубі протягом багатьох років. Після процедури усмішка виглядатиме естетично — втручання стоматолога зможуть помітити лише лікарі.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види керамічних реставрацій

Залежно від індивідуальної стоматологічної проблеми та побажань пацієнта, стоматологи нашої клініки проводять непряму художню реставрацію за допомогою керамічних вінірів, коронок або накладок. Кожна конструкція має свої особливості щодо способу встановлення та часу, необхідного для їхнього виготовлення.

Вініри

Вініри — це керамічні пластини, що закріплюються окремо на кожному зубі та допомагають відновити естетику зубного ряду. Найчастіше використовуються у зоні усмішки, де особливо важлива форма, колір та природна напівпрозорість штучної емалі. Вініри є розповсюдженим методом створення голлівудської усмішки, адже така процедура допомагає отримати привабливий зубний ряд у короткий термін, а результати зберігатимуться протягом тривалого часу.

Коронки

Керамічна коронка — незнімний протез, що можна встановлювати і в зоні усмішки, і на моляри — вона ефективно відновлює жувальні функції. Виріб надійно захищає зуби від пошкоджень та відновлює природний зовнішній вигляд емалі.

Керамічні накладки

Керамічна накладка на зуб — це довговічна та естетична альтернатива звичайному пломбуванню. Вона використовується здебільшого для відновлення жувальних зубів та відтворення їхньої форми та функції. Керамічні накладки надають зубам природний вигляд, забезпечуючи високу міцність та тривалість експлуатації.

Як відбувається керамічна реставрація зубів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Христич Ірина Сергіївна

Етапи процедури

Під час першої зустрічі лікар спілкується з пацієнтом, спільно з ним визначає подальший план дій та метод відновлення посмішки. Після обговорення всіх деталей розпочинається процес реставрації, який складається з таких етапів:

 1. Діагностика: лікар проводить огляд зубного ряду та призначає комп’ютерно-томографічне обстеження для отримання детального зображення стану зубів та навколишніх тканин.
 2. Створення плану лікування: на основі отриманих даних розробляється план проведення керамічної реставрації зубів, що враховує всі індивідуальні потреби пацієнта.
 3. Знеболення: лікар проводить місцеву анестезію для запобігання будь-якого дискомфорту під час процедури.
 4. Обробка зуба: перед встановленням керамічної накладки, коронки чи вініра проводиться незначне обточування емалі.
 5. Встановлення тимчасової конструкції: для забезпечення комфорту та захисту обробленого зуба, поки виготовляється протез, встановлюється тимчасова коронка чи накладка.
 6. Реставрація: після ізоляції зуба від вологи та видалення тимчасової конструкції, встановлюється постійний керамічний протез.

Після керамічної реставрації рекомендується регулярно відвідувати лікаря раз на пів року для профілактичних оглядів та професійної чистки, що допомагає підтримувати привабливу усмішку протягом довгих років.

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Юля Афонина
Юля Афонина
23/04/2024
Після курсу лікування у Максима Костянтиновича , мої зуби виглядають здоровими та красивими. Я вдячна за його дбайливе ставлення та високий рівень майстерності
Валерія Перевала
Валерія Перевала
22/04/2024
Дякую Сергію Юрійовичу Шагаліну за його професіоналізм і увагу до деталей під час встановлення моїх брекетів. Результат перевершив усі мої очікування. Відмінний спеціаліст, якого я з радістю рекомендую всім, хто розглядає можливість встановлення брекетів.
pvlnk. i
pvlnk. i
19/04/2024
Відмінна клініка з дружнім персоналом та сучасним обладнанням. Я відчувала себе в безпеці та комфорті протягом усього візиту. Вражена рівнем гігієни та увагою до деталей. Мої вітання команді за високу якість послуг!
victoriakrvv
victoriakrvv
15/04/2024
Неймовірно задоволена послугами цієї стоматології! Всі етапи лікування були пояснені зрозумілою мовою, що заспокоїло мене перед процедурою. Результат перевершив усі мої очікування. Дякую за вашу роботу та турботу!
Настя Олексюк
Настя Олексюк
02/04/2024
Маю багато сумнівного досвіду з іншими стоматологіями, тут, на щастя, знайшов своїх лікарів і є пацієнтом Родинної вже багато років. Приємно, що немає плинності кадрів і можна щоразу записуватися до свого лікаря, а не обирати нового. Наразі лише позитивні враження і дуже комфортне лікування.
Татьяна Холод
Татьяна Холод
30/03/2024
Хочу подякувати Родинній Стоматології за комфортні прийоми та підтримку здоров’я моїх зубів. Так як зараз перебуваю за кордоном, намагаюся потрапити на профілактичний огляд майже в кожен приїзд. Ціную ваш досвід і вдячна за те, що навчили як доглядати за зубами та попереджати каріес та інші захворювання.
Дмитрий
Дмитрий
30/03/2024
Серйозно ставимося до здоров’я зубів і привчаємо до цього дітей змалку. Вже кілька років спостерігаємося і лікуємося в Родинній Стоматології. Враження лише позитивні. Можливо не для всіх буде зручна локація, але раз на півроку - не проблема приїхати на профілактичний прийом. Регулярно робимо професійну чистку, процедура проходить дуже комфортно. Повністю задоволені!
Анна Масалитина
Анна Масалитина
13/03/2024
Робила відбілювання Magic Smile, вдячна лікарю за таку детальну консультацію та рекомендації до та після процедури. Результат навіть кращий, ніж я очікувала. Якщо ще й дотримуватися рекомендацій, сподіваюся, збережеться надовго.
Tamara Lachowicz
Tamara Lachowicz
12/03/2024
Зверталася по страховій з гострим болем, зуб полікували, зі страховою всі питання вирішили самостійно. Загалом все пройшло добре, персонал привітний, клініка добре обладнана, за необхідності звертатимусь ще.
Roman Kutsak
Roman Kutsak
11/03/2024
Вирішив написати відгук лише після того як пройду все лікування, вчора зняли брекети, встановили ретейнер, не можу перестати посміхатися, дуже задоволений!! Не бійтесь ставити брекети в дорослому віці!

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Сертифікати наших спеціалістів

Показати ще

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле