м. Святошин, бул. Академіка Вернадського, 4
Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00

Елайнери

Елайнери — це прозора ортодонтична конструкція, що використовується для делікатної корекції нерівного зубного ряду. Стоматологи пропонують встановити елайнери на зуби у тих випадках, коли необхідно відкоригувати незначне викривлення. Конструкція непомітна на зубах та повторює їхню форму, тому під час корекції зберігається естетичність усмішки.

Що таке елайнери

Елайнери — полімерні капи, що одягаються на зубний ряд наче ковпачки та створюють певний тиск на зуби. Конструкція використовується для корекції дефектів нижньої або верхньої щелепи — за її допомогою усувають нерівності та виправляють неправильний прикус. Полімерні елайнери прозорі, гіпоалергенні та безпечні для тривалого використання. Вони гладкі та повторюють форму зубів, що робить їх комфортними для носіння та непомітними для оточення під час розмов.

На відміну від брекетів, капи можна самостійно знімати та встановлювати. Завдяки особливій конструкції елайнери легко зняти, наприклад, щоб почистити зуби чи саму полімерну пластину. Зазвичай капи знімають перед сном, прийманням їжі та іноді перед публічними виступами, щоб конструкція не заважала дикції. Під час коригування прикусу та значних викривлень, стоматологи рекомендують носити елайнери протягом 22 годин на добу, щоб забезпечити ефективну дію. У разі, коли потрібно вирівняти зовсім незначне викривлення, носити ортодонтичну конструкцію можна протягом меншого проміжку часу.

Форма ортодонтичної конструкції відповідає тому, як працюють елайнери: форма пластин відрізняється від форми зубного ряду так, щоб забезпечувати тиск на зуби, поступово коригуючи їхнє положення у заздалегідь визначеному напрямку. Здебільшого для виправлення неправильного прикусу чи вирівнювання зубного ряду може знадобитися кілька кап, що відрізнятимуться формою та жорсткістю — це допомагає створити оптимальний тиск, який одночасно усуватиме нерівності та не спричинятиме дискомфорт. Залежно від індивідуальних особливостей пацієнта, протягом курсу лікування доведеться змінити від 2 до 30 кап. 

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Коли використовуються капи для вирівнювання зубів

Елайнери комфортні та непомітні, проте вони використовуються лише для усунення помірних викривлень зубів — для більш серйозних дефектів положення зубів доцільніше використовувати брекети. Проте капи здатні виправити дуже багато проблем, для яких раніше доводилося використовувати виключно металеві конструкції.

Сучасні елайнери для вирівнювання зубів використовують у таких випадках:

 • викривлення одного або кількох зубів;
 • скупченість зубів;
 • наявність проміжків між зубами;
 • неправильна форма зубного ряду;
 • дистопія (зуб повернутий навколо своєї осі);
 • неправильний прикус. 

Неправильний прикус може бути різним, і для виправлення такої проблеми не завжди встановлюють капи на зуби, адже вони здатні впоратися лише з помірним викривленням. Елайнери використовуються для корекції відкритого, перехресного, мезіального та глибокого прикусу.
Також вони є ефективним засобом для закріплення результату після вирівнювання зубів брекетами. Тоді капи використовують як знімні ретейнери, які пацієнт має носити протягом декількох років після завершення лікування або постійно, якщо зуби мають схильність повертатися до попереднього положення після корекції.

Як вирівнюють зуби елайнерами

Корекція зубів за допомогою елайнерів — це довгий процес, проте в цей час пацієнт почуватиметься комфортно. Процедура не спричиняє біль чи дискомфорт на жодному з етапів вирівнювання зубів чи коригування неправильного прикусу, тому для виправлення помірних стоматологічних проблем лікування елайнерами доцільніше, ніж встановлення брекетів.

Лікування капами передбачає:

 1. Діагностику — стоматолог оглядає ротову порожнину, щоб впевнитися в можливості та доцільності використання елайнерів в конкретній ситуації;
 2. Створення плану лікування — лікар з допомогою зібраної інформації розробляє план дій та обговорює його з пацієнтом;
 3. 3D знімок щелепи — проводиться ортопантомограма або інтраоральне сканування ротової порожнини;
 4. Створення віртуальної моделі — за допомогою знімків створюється віртуальна модель щелепи пацієнта такою, якою вона має стати після завершення лікування ортодонтичними конструкціями;
 5. Узгодження лікування — стоматолог демонструє пацієнту 3D модель, обговорює деталі процедури та, за необхідності, вносить корективи у план лікування;
 6. Створення елайнерів — вони виготовляються за допомогою спеціального обладнання в лабораторії, де комп’ютерна програма створює 3D модель зубних рядів і розробляє ортодонтичну конструкцію потрібної форми;
 7. Встановлення капи — ортодонт встановлює елайнери, пояснює як знімати та одягати їх самостійно, а також дає рекомендації щодо гігієни ротової порожнини під час лікування.

Після встановлення капи лікар призначає наступну дату відвідування, під час якого він перевірить ефективність терапії та замінить на інший комплект для зміни тиску, якщо побачить у цьому необхідність. Заміна зазвичай відбувається кожні 2-3 тижні. Вирівнювання зубів елайнерами — це тривала процедура, адже постійні зуби міцно тримаються в щелепі й для зміни їхнього положення потрібен час.
Завдяки послідовному підходу та повільному коригуванню положення зубів, лікування елайнерами протікає безболісно та допомагає досягти гарних результатів. Зазвичай корекція нерівних зубів чи прикусу триває від 6 місяців до 2 років.

Через особливості процедури ортодонт не може відразу повідомити, скільки коштуватиме весь курс лікування елайнерами — все залежить від ступеня викривлення зубів і кількості змінних пластин. Чим складніше ситуація, тим більше знадобиться додаткових полімерних конструкцій. Крім того, для встановлення елайнерів може знадобитися попереднє лікування, наприклад, якщо в пацієнта є карієс — це також додаткові витрати. Проте, незалежно від загальної вартості процедури, капи дають змогу сміливо усміхатися протягом усієї корекції — вони зберігають комфорт та впевненість у собі.

Як відбувається встановлення елайнерів?
Розповідає професійний лікар-стоматолог Шагалін Сергій Юрійович

Як доглядати за елайнерами

Створення ортодонтичної конструкції — складна та тривала робота, що забезпечує ефективне лікування, тому ціна на елайнери не низька. Щоб капи якісно виконували свої функції та не нашкодили зубам, необхідно дотримуватися певних правил використання. Ортодонти під час встановлення конструкції надають рекомендації:

 • капи необхідно знімати під час приймання їжі та перекусів;
 • коли елайнери не використовуються, їх необхідно залишати у спеціальному контейнері;
 • щоб конструкція залишалася чистою, достатньо промити її проточною водою один-два рази на добу;
 • під час носіння капи не можна жувати жувальну гумку;
 • щоб уникнути інфекції та розвитку карієсу, необхідно продовжувати дотримуватися стандартної гігієни ротової порожнини, а саме регулярно чистити зуби та використовувати флос для видалення залишків їжі між зубами.

Потрібно регулярно знімати ортодонтичну конструкцію, проте капи для вирівнювання зубів дуже щільно прилягають до зубного ряду. Щоб комфортно знімати і одягати їх, необхідно дотримуватися простої техніки. Капи одягаються поступово, спочатку фіксуючи пластину на передніх зубах і рухаючись у бік бокових. Знімати елайнери необхідно у зворотному порядку — рухатися треба від віддалених зубів до передніх. Перед зніманням та встановленням капи треба обов’язково мити руки, а при знятті завжди заздалегідь готувати контейнер, щоб вона залишалася чистою.

Лікування елайнерами в Києві у Родинній Стоматології

У «Родинній Стоматології» працюють висококваліфіковані стоматологи з великим досвідом, а також є все необхідне обладнання для виготовлення якісних та ефективних конструкцій. Наша головна мета — забезпечити комфорт пацієнтів протягом усього курсу лікування. Вирівнювання зубів елайнерами проводиться комплексно: план лікування розробляється на основі ретельної діагностики, щоб уникнути будь-яких ускладнень.

Елайнери — ідеальний варіант для тих, хто хоче виправити нерівності зубів без металевих брекетів. Вони гладкі на дотик та повторюють форму зубів, тому до них легко звикнути.
Носіння капи не ускладнює чистку зубів, як брекети. Для підтримки гігієни ротової порожнини досить просто зняти її та провести стандартну гігієну. Ця ортодонтична конструкція не має смаку та абсолютно безпечна, створена з матеріалів, які ідеально підходять для делікатної корекції нерівних зубів.

Завдяки 3D моделюванню кожен клієнт вже на етапі розробки плану лікування може уявити, який результат очікувати. Це допомагає наважитися на довготривале лікування. Навіть під час носіння капи пацієнти можуть жити повноцінним життям і не турбуватися за свою усмішку. Ефективність елайнерів підтверджена досвідом пацієнтів з усього світу, а також нашими клієнтами — наші стоматологи вже допомогли тисячам людей повернути гарну усмішку. 

Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Олена Сарапій
Олена Сарапій
30/10/2023
Вирішила відбілити зуби і звернулась у Родинну Стоматологію. Хочу сказати, що мене приємно вразила чистота і стерильність у цій клініці, адже для мене це важливо. Ціни на відбілювання дуже адекватні. Процес відбілювання пройшов безболісно і жодного дискомфорту я не відчула. Лікар Христич І.С. була - професіонал і дуже уважна . Результат відчутний - я задоволена!
Miss Mystery
Miss Mystery
14/09/2023
Приходила в Родинну стоматологію на відбілювання зубів, задоволена роботою лікаря Христич Ірини Сергіївни і результатом процедури. У клініці чисто, стерильно, охайно і привітний персонал + ціни досить лояльні.
Олексій
Олексій
12/09/2023
Користуюсь послугами цієї стоматології вже не вперше і кожен раз все проводиться на вищому рівні. Лікар справжній професіонал. Все швидко зробив, підібрав пломбу і я знову радію життю. Єдине, що не можливо записатися “день в день”  - треба планувати візит заздалегідь.
Alexandra
Alexandra
06/09/2023
Гарна клініка із нормальними цінами та толковимм стоматологами. Перше, що сподобалося - безкоштовна консультація. Після ретельного огляду, лікар розповів про необхідність лікування і відповів на абсолютно всі мої питання. Лікар був дуже уважним  і все пройшло добре. Тепер буду звертатись тільки у Родинну стоматологію )
Анна Козубова
Анна Козубова
04/09/2023
Хочу подякувати лікарям стоматологам клініки "Родинна стоматологія" за те, що допомогли мені із моєю проблемою. Мені врятували зуб у повному сенсі цього слова! Я обійшла декілька стоматологій і всюди говорили, що треба виривати, а тут роздивившись знімки та оглянувши, мені сказали, що ще можна вилікувати мій зуб. Моїй радості не було меж! І дійсно, після лікування, все чудово. Я щиро вдячна за Ваш професіоналізм і дійсно індивідуальний підхід до кожного клієнта!
Дрон Мазяр
Дрон Мазяр
28/08/2023
Чудовий заклад для лікування. Та з гарним привітним персоналом. Уміння працювати у своїй сфері.
Микола Стефурак
Микола Стефурак
28/08/2023
Відвідали стоматолога,все дуже сподобалося. Рекомендую всім
Анжела Білошевська
Анжела Білошевська
15/08/2023
Чудова клініка,пломбувала зуб тут ,сподобався лікар, зробив усе швидко ,результатом задоволена

Запишіться через форму на сайті –
отримайте розгорнуту консультацію безкоштовно

Професійний лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле