Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Для усунення різних проблем прикусу й отримання гарної посмішки найчастіше використовують брекети. Ці ортодонтичні конструкції завоювали популярність завдяки своїй високій ефективності. Але, навіть будучи впевненим у результаті, пацієнти обов’язково ставлять запитання – скільки потрібно ходити з брекетами? Цьому і присвячена наша стаття.
Відразу варто сказати, що немає терміну носіння брекет-системи, єдиного для всіх пацієнтів. У кожної людини індивідуальна будова зубного ряду і, відповідно, проблеми, які можуть виникнути із зубощелепною системою. У будь-якому разі потрібно бути готовим до того, що лікування брекетами – не швидкий процес. Адже вирівнювання зубів відбувається поступово – саме це дає змогу отримати прогнозований результат, який збережеться надовго.
Точні терміни ортодонтичного лікування лікар визначає для кожного пацієнта окремо тільки після проведення повної діагностики та з урахуванням особливостей випадку. Якщо порушення прикусу незначні – брекети в середньому носять 6-18 місяців. У разі складних викривлень зубів і серйозних патологій прикусу період ортодонтичного лікування може бути подовжено до 2-3 років.
А зараз ми хочемо розповісти про фактори, які безпосередньо впливають на терміни носіння брекет-системи.
Один із ключових аспектів, що визначають тривалість ортодонтичного лікування. Оптимально встановлювати коригувальні конструкції в підлітковому віці. У цей час відбувається активне формування зубощелепної системи та завдяки її пластичності виправити різні аномалії вдається швидше, а саме лікування виявляється максимально ефективним. Наприклад, якщо у випадку своєчасного звернення до ортодонта в підлітковому віці терміни корекції прикусу становлять до 1,5 років, то після 23 років – для корекції прикусу може знадобитися до 3-х років носіння брекетів.
За незначних викривлень зубного ряду і патологій зубощелепної системи виправлення дефекту за допомогою ортодонтичних конструкцій займає менше часу і потребує менше зусиль. Відповідно, у разі сильного зміщення зубів пацієнту доведеться ходити з брекетами довше. Повільне і поступове переміщення одиниць не тільки дає змогу домогтися очікуваного результату, а й знизити ризики ушкодження ясен, втрати кісткової тканини навколо зубів і руйнування коренів, як під час прискореного лікування.
Правильність встановлення брекет-системи безпосередньо впливає на результативність лікування і його тривалість. За умови точної фіксації брекети чинять рівномірний тиск на зуби, що сприяє їхньому ефективнішому переміщенню в потрібне положення. Також це дає змогу уникнути таких небажаних явищ, як асиметричне переміщення зубів, яке потребуватиме додаткового коригування і збільшення часу носіння брекетів.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Брекети вимагають особливого догляду за зубами. Якщо пацієнт не дотримується правил чищення зубів, то це може призвести до карієсу, запалення ясен та інших проблем, що сповільнить лікування і може потребувати додаткових втручань. Також важливо регулярно відвідувати лікаря для коригування конструкції. Якщо призначено додаткові елементи, як-от еластики, то в разі ігнорування цих рекомендацій носити брекети доведеться набагато довше.
Чималу роль при прогнозуванні термінів носіння ортодонтичної конструкції відіграє сам тип системи.
Під час вибору найкращого методу лікування обов’язково враховують індивідуальні особливості кожного пацієнта і його побажання.
Встановлення брекетів є важливим етапом у корекції прикусу і вирівнюванні зубів. Оптимальний вік для початку ортодонтичного лікування – 10-14 років. У цей час корінні зуби вже прорізалися, але кісткова тканина ще досить пластична для зміни. Взагалі регулярно відвідувати лікаря потрібно з 6-7 років. Так він зможе оцінити стан зубів і щелепи, виявити потенційні проблеми та запропонувати профілактичні заходи. За необхідності ортодонт призначить встановлення брекетів, коли це буде найефективніше.
Терміни носіння брекетів у дітей в основному залежать від складності проблеми:
Незважаючи на рекомендацію більш раннього встановлення брекетів, вік не є протипоказанням для ортодонтичного лікування подібними системами. Позбутися патологій прикусу можна і у 20, і в 40 років. Єдине – дорослі носять брекети часто довше, ніж діти, через менш пластичну кісткову тканину і можливі супутні проблеми, як-от захворювання ясен або підвищене стирання зубів. У середньому лікування у дорослих пацієнтів займає від 1,5 до 3 років. Однак терміни можуть варіюватися залежно від складності патології. Водночас важливо, щоб у пацієнта не було серйозних захворювань, які є підставою для відмови від лікування за допомогою цих ортодонтичних конструкцій.
Під час встановлення брекетів дорослим слід враховувати деякі нюанси:
Проте дорослим пацієнтам можуть запропонувати альтернативні методи лікування. Наприклад, у разі легких порушень прикусу і незначної кривизни зубів – це можуть бути елайнери.
У будь-якому разі прогнози щодо термінів ортодонтичного лікування лікар може зробити тільки після діагностики, а також отримання повної інформації про ступінь дефекту і взяття до уваги інших чинників.
Чому хрустить щелепа біля вуха та як цього позбутися
Які краще вибрати брекети: металеві чи керамічні
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
Які зубні протези краще вибрати: найдешевші та найдорожчі варіанти
Лікування зубів з брекетами: що потрібно знати?
Знеболення у стоматології: все про види анестезії
Що таке початковий карієс: як попередити та лікувати
Брекети і зуби мудрості: чи потрібно видаляти зуби мудрості для брекетів
Протипоказання до встановлення зубних імплантів
Що таке бруксизм, або скрегіт зубами у дітей та дорослих
Види неправильного прикусу: наслідки для здоров'я та шляхи виправлення
Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
© 2025 Родинна Стоматологія