Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Незалежно від віку людини прикус має велике значення. Адже від правильності положення зубів у роті залежить не тільки естетика посмішки, а й якість мовлення, процес пережовування їжі, здоров’я зубощелепного апарату загалом. Тому ми вирішили детально розповісти про прикус – яким він має бути, як визначити його правильність і запобігти аномаліям зубного ряду.
Про важливість правильного змикання зубів говорять не тільки лікарі, а й пацієнти. Адже це відіграє велику роль у житті будь-якої людини:
Як видно, правильний прикус – не тільки питання краси, а й здоров’я. Саме тому, за наявності будь-яких дефектів, лікарі рекомендують робити його корекцію з використанням ортодонтичних конструкцій та інших методик залежно від складності випадку.
Прикус – це взаємне розташування зубів під час змикання верхньої та нижньої щелеп, коли рот закритий. Як важливий аспект здоров’я зубів і загального благополуччя людини, він потребує особливої уваги.
Ознаки правильного прикусу:
Неправильний прикус може бути результатом спадкових факторів, порушень росту щелепи або неправильно встановленого зубного протеза. Важливо стежити за станом зубів і своєчасно звертатися до лікаря в разі виявлення проблем.
На думку ортодонтів, існує кілька типів прикусу, які не належать до аномальних і дають змогу вести людині нормальний спосіб життя.
Цей вид прикусу вважається еталонним, оскільки він забезпечує оптимальні умови для жування, мовлення і загальної естетики обличчя. Це анатомічно правильне співвідношення зубних рядів нижньої і верхньої щелеп, тобто верхні зуби перекривають нижні приблизно на ⅓ своєї довжини. Зуби щільно контактують між собою, вільного простору між ними немає, обличчя має правильні пропорції.
Цей вид прикусу передбачає незначне висування нижньої щелепи вперед. Однак зуби змикаються і щелепні суглоби не відчувають надмірного навантаження. Якщо подивитися фото людини з ортогнатичним і прогенічним прикусом, то значних відмінностей немає. Просто через “вольове підборіддя” обличчя має більш масивний вигляд.
У такому положенні передні зуби щелеп практично не перекривають один одного, а розташовані паралельно. Водночас їхні різці стикаються, через що навантаження на ріжучі поверхні вище, ніж треба. Фізіологічно цей вид прикусу вважається правильним, але має деякі особливості. Він часто спричиняє надмірне стирання зубів і підвищений тиск на щелепні суглоби. У дитячому віці, особливо до 6-7 років, прямий прикус вважається нормою. Однак у міру зростання і розвитку щелеп зуби можуть змінювати своє положення, провокуючи виникнення неправильного прикусу.
Прикус передбачає незначне симетричне висунення нижніх і верхніх зубів вперед. Водночас між собою вони нормально контактують, тобто між ними немає щілин, нерівномірного розподілу навантаження. Таке змикання зубів не є патологією, проте в разі естетичного дискомфорту пацієнтам може призначатися ортодонтичне лікування.
Безумовно, будь-які патологічні стани потребують підтвердження у фахівця. Однак є деякі ознаки, за якими можна визначити правильність прикусу самостійно. У цьому допоможе простий метод діагностики “дзеркальна перевірка”.
Необхідно стати перед дзеркалом і візуально визначити, як змикаються зуби, як верхня щелепа перекриває нижню. В ідеалі не повинно бути проміжків між зубними рядами і його окремими елементами. Також небажано випирання однієї з щелеп вперед. Пацієнт має почуватися комфортно під час змикання щелеп, не повинно бути болю й асиметрії обличчя. Мова зрозуміла і не ускладнена аномальним розташуванням зубів.
Цей метод корисний для контролю зубощелепних аномалій. Однак діагноз має встановлювати тільки лікар після проведення детального огляду та отримання повної інформації про стан зубощелепного апарату за допомогою рентгенівського знімка. У разі виявлення відхилень від норми пацієнту пропонують методи ортодонтичного лікування, що дають змогу домогтися правильного положення щелепи.
Варто враховувати, що в дитячому віці аномалії прикусу можуть виникнути в будь-який час. Однією з причин є зміна молочних зубів – не факт, що постійні будуть рости правильно, навіть якщо молочні були рівними. Тому важливо періодично відвідувати ортодонта, який може своєчасно виявити відхилення і призначити відповідне лікування
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Профілактичні заходи, спрямовані на запобігання розвитку патологій прикусу, передбачають дотримання рекомендацій, яких варто дотримуватися до повного розвитку зубощелепного апарату:
У разі виявлення патологій прикусу лікарі запропонують сучасні методики ортодонтичного лікування, які зроблять процес вирівнювання зубів комфортним навіть для найменших пацієнтів. Завдяки можливості прогнозування результатів лікування і контролю за динамікою змін, пацієнти можуть бути впевнені в ефективності та безпеці обраних рішень.
Протипоказання до встановлення зубних імплантів
Що таке бруксизм, або скрегіт зубами у дітей та дорослих
Види неправильного прикусу: наслідки для здоров'я та шляхи виправлення
Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
© 2024 Родинна Стоматологія