Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Видалення зубів не є вироком. Сьогодні за допомогою імплантації вдається відновити зубний ряд не тільки при екстракції зубів, але й за їхньої тривалої відсутності. Однак деякі пацієнти бояться, що імпланти будуть довго приживатися або може статися їхнє відторгнення. Ми вирішили розповісти про це, щоб ви не хвилювалися завчасно.
Імплантація зубів належить до складних хірургічних операцій, після яких потрібен досить тривалий період відновлення. Однак результат виправдовує всі очікування, що підтверджують задоволені пацієнти. Для початку – трохи про самі імпланти.
Імплант являє собою титановий або цирконієвий штифт, який вживлюється в кісткову тканину щелепи та імітує натуральний корінь зуба. Це основа для кріплення інших частин складної ортодонтичної конструкції, яка служить довготривалою заміною втраченого зуба. На імплант фіксується абатмент – з’єднувальний елемент, який забезпечує стабільність і надійність протеза, сприяє рівномірному розподілу жувального навантаження і дає змогу скоригувати положення коронки для досягнення найкращого естетичного результату. Останній елемент конструкції – коронка, видима частина штучного зуба.
Важливим етапом після встановлення імплантів є остеоінтеграція, тобто приживлення конструкції, її біологічне зрощення з кісткою. Поверхня імпланта спеціально має мікропористу структуру – так кісткова тканина безперешкодно проникає в штучний корінь і, зростаючись з ним, стає єдиним цілим. Це ключовий процес, який визначає успіх імплантації.
На тривалість процесу інтеграції імпланта з кістковою тканиною впливає багато факторів.
Чим вища щільність і об’єм кісткової тканини, тим кращі умови для остеоінтеграції. Це пов’язано з тим, що щільна кістка забезпечує більш стабільне утримання імпланта. При дефіциті кістки повного приживлення доведеться чекати довше. У цьому випадку зазвичай потрібні додаткові процедури – кісткова пластика (синус-ліфтинг) або використання кісткових замінників. Відповідно, потрібен час для відновлення, зміцнення нової кісткової тканини і приживлення самого імпланта.
Різні типи імплантів мають свої особливості та можуть по-різному взаємодіяти з кістковою тканиною. Наприклад, при встановленні базальних імплантів термін реабілітації скорочується. Це пов’язано з тим, що їх фіксують у глибоких шарах кістки, що дає змогу отримати надійну опору навіть у випадку атрофії кісткової тканини без необхідності проведення синус-ліфтингу. Також швидше приживаються “мокрі” або гідрофільні імпланти. Це штучні корені зі спеціальним покриттям, здатним притягувати і утримувати воду, зокрема кров’яні згустки і білки. У такий спосіб створюються сприятливі умови для росту нової кістки навколо стороннього тіла.
Більш ефективною методикою, здатною скоротити час реабілітації і прискорити приживлення імпланта, вважається субкортикальна. Вона передбачає розміщення металевого штифта під кортикальною кісткою, тобто під зовнішнім шаром кісткової тканини щелепи. Завдяки підвищеній щільності кістки в цій ділянці, остеоінтеграція проходить легше і швидше.
Приживлюваність імпланта може зайняти більше часу, якщо процедуру виконував імплантолог, який має недостатній досвід роботи в цій галузі, або ж він халатно поставився до своєї справи. Зокрема, не врахував всі протипоказання, анатомічні особливості пацієнта, провів недостатню діагностику стану кісткової тканини, встановив імплант під неправильним кутом або на недостатній глибині. Також важливе дотримання рекомендацій при роботі з імплантами конкретного виробництва. Адже компанії часто роблять продукцію на основі власних розробок.
Високоточне виробництво конструкцій, що заміщують натуральний корінь, із використанням сучасних технологій і якісних матеріалів гарантує відповідність імплантів необхідним стандартам. Це зменшує ризик ускладнень і підвищує ймовірність їхньої успішної приживлюваності.
При плануванні процедури імплантації необхідно враховувати наявність у пацієнта захворювань, таких як діабет, неврологічні хвороби та інші. Це пов’язано з проблемою загоєння ран і підвищеною схильністю до інфекцій у діабетиків, що може негативно позначитися на приживлюванні імплантів. Неврологічні захворювання також впливають на регенеративні процеси, зокрема кістковий метаболізм, тому первісно вони є протипоказаннями.
Тривалість остеоінтеграції імплантів залежить від багатьох факторів – індивідуальних особливостей організму, матеріалу виготовлення штучного кореня тощо. Також на час приживлення імпланта впливає, чи проводився синус-ліфтинг. Якщо імплантація не передбачала нарощування кісткової тканини, то в середньому імплант приживається за 2-4 місяці. У разі необхідності проведення кісткової пластики процес затягується до 5-6 місяців.
Період відновлення після вживлення імпланта проходить у такій послідовності:
Слід розуміти, що процес приживлення штучної конструкції з кістковою тканиною – суто індивідуальний. Одним людям може знадобитися для цього менше часу, іншим – більше. Також термін приживлюваності залежить від ділянки проведення операції. На нижній щелепі імплант у середньому приживається швидше (за 2-3 місяці), що пов’язано з більш щільною структурою кісткової тканини в цій зоні. Якщо штифт був встановлений у верхній щелепі, то остеоінтеграція може зайняти до 4-6 місяців.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
У середньому 95% зубних імплантів приживаються успішно. Але, як і за будь-якої хірургічної операції, при імплантації є ймовірність розвитку ускладнень. Зокрема, несприйняття організмом металевого штифта.
Ознаки відторгнення імпланта:
За наявності таких симптомів важливо негайно звертатися до лікаря, а не лікуватися народними засобами. Чим довше відтягувати візит, тим складніше буде виправити ситуацію.
Для зниження ризику розвитку ускладнень слід звертатися до кваліфікованих фахівців, дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і правильно доглядати за ротовою порожниною.
Для швидкого загоєння рани та успішної остеоінтеграції імпланта слід дотримуватися простих правил:
Крім цього, досягти більш швидкого приживлення штучних конструкцій дозволяють унікальні технології. Наприклад, плазмоліфтинг – процедура, за якої у місце вживлення кореня вводиться збагачена тромбоцитами кров пацієнта. Під дією тромбоцитарного фактора росту стимулюється утворення нової кісткової тканини, знімається запальний процес і прискорюється загоєння тканин.
На основі загальної статистики можна сказати, що в цілому штучні корені приживаються добре. А завдяки їх тривалому терміну служби, 20 років і більше, імплантація стає гарною інвестицією у своє здоров’я і комфорт.
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
Як запобігти карієсу: профілактика карієсу у дітей та дорослих
Що таке пародонтит: симптоми та причини виникнення хвороби
Класифікація карієсу: види та стадії
Як встановлюють брекети на зуби: особливості та етапи процедури
Що таке карієс зубів: причини та симптоми
Як зняти запалення ясен у домашніх умовах
Що таке пульпіт зуба: причини, симптоми та лікування
Що таке гранульома зуба: симптоми та лікування
Чому болить зуб: причини виникнення зубного болю
Чому болить зуб під коронкою: що робити та як зняти зубний біль
Скільки часу служать імпланти зубів
© 2024 Родинна Стоматологія