Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів

Что такое белая диета
Зміст статті

Процедура професійного відбілювання зубів дає змогу досягти білосніжної усмішки навіть у разі сильного потемніння емалі. Однак для збереження отриманого ефекту важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога, особливо так званої білої (прозорої) дієти. Як вона працює і чому її важливо дотримуватися після відбілювання зубів – саме цьому присвячена стаття.

Що таке біла дієта

Біла дієта – це особливий харчовий раціон, розроблений стоматологами спільно з дієтологами, який виключає напої та продукти з пігментами, здатними забарвити емаль.

Після процедури з відновлення білизни зуби стають більш чутливими до зовнішніх подразників – холодного, гарячого, солодкого, кислого, фарбувальних речовин. Це пов’язано з тимчасовим ослабленням захисного шару на зубах, що виникає через вплив відбілювальних компонентів, які проникають в емаль і руйнують пігменти, що зумовлюють її потемніння. Тимчасово стаючи мікропористою після процедури, емаль може легко змінити колір під дією харчових барвників, що негативно позначиться на результаті відбілювання.

Тривалість дієти

Щоб уникнути появи плям і збереження рівномірного кольору емалі, вкрай важливо ненадовго змінити свій раціон і прибрати з нього “заборонені” продукти. Скільки часу варто дотримуватися білої дієти? Найважливішими є перші дві доби після процедури – у цей період зуби особливо чутливі, тому потрібно їх захистити від будь-яких подразників. У середньому лікарі радять обмежити вживання певних продуктів не менше ніж на 5-7 днів. Однак для максимального результату краще продовжити її до 1-2 тижнів.

Переваги білої дієти

Крім збереження білосніжної посмішки, виключення з раціону деяких напоїв і продуктів, які здебільшого є не надто корисними, має й інший позитивний вплив на організм. Зокрема, пацієнти відзначають невелике зниження ваги внаслідок вживання страв, що складаються зі світлих продуктів (переважно білкових). Вони є менш калорійними, довгий час зберігають відчуття ситості та покращують метаболізм. Також прозора дієта підходить навіть алергікам.

Біла дієта після чистки зубів

Біла дієта після чистки зубів: небажані продукти в меню

Для збереження відбілювального ефекту після процедури, слід відмовитися або в крайньому разі максимально обмежити споживання продуктів, що містять пігменти.

  • Кава, чай. У цих напоях містяться таніни, які можуть забарвлювати зуби.
  • Червоне вино, інші темні алкогольні напої. У складі такого алкоголю є пігменти та кислоти, що в поєднанні особливо шкідливо для недавно відбілених зубів.
  • Темні ягоди та соки. Ягоди та соки, отримані з них, багаті на натуральні барвники, які моментально вбираються в пористу емаль.
  • Газовані напої. Здебільшого в них містяться штучні барвники та кислоти, які не тільки сприяють фарбуванню, а й посилюють чутливість зубів.
  • Соуси з інтенсивним кольором (томатний, карі, соєвий). Темні та яскраво забарвлені соуси містять пігменти, які легко осідають на поверхні зубів.
  • Ковбаса. Ковбасну продукцію виготовляють з додаванням спецій та інших фарбувальних речовин, які збільшують імовірність утворення плям на емалі.
  • Щавель, петрушка, шпинат. У рослинах присутні органічні кислоти, які під час взаємодії з відбіленою емаллю роблять її більш чутливою і сприйнятливою до різних речовин, зокрема пігментів.
  • Шоколад. У шоколаді міститься какао, яке може залишати плями на емалі.
  • “Кольорові” солодощі. Для надання кольору в солодощі часто додають штучні або натуральні барвники, здатні змінити колір зубів.
  • Цитрусові та кислі продукти. Апельсини, лимони та інші кислі продукти підвищують чутливість зубів і посилюють пористість емалі, роблячи її більш вразливою до фарбування.

Ефект після відбілювання також знижують шкідливі звички. Нікотин і смоли, що містяться в тютюновому димі, швидко забарвлюють зуби в жовтий або коричневий колір. А алкоголь, навіть безбарвний, може подразнювати ясна й емаль, тим самим підвищуючи їхню чутливість до подразників.

Біла дієта після відбілювання зубів: дозволені продукти

Під час складання меню слід обирати продукти нейтрального кольору, які багаті на компоненти, що позитивно впливають на зуби. Їх список чималий, тому під час білої дієти не доведеться голодувати.

  • Молочні продукти. Молоко, йогурт, сир (без добавок) – чудовий варіант для прозорої дієти. У них міститься кальцій і фосфор, які зміцнюють зуби та підтримують їхнє здоров’я.
  • Риба і морепродукти. У раціон можна включати тріску, минтай, судака та інші сорти білої риби, кальмари, гребінці, мідії (без соусів), креветки. Вони є джерелом вітамінів і мінералів, які не тільки покращують здоров’я зубів і ясен, а й перешкоджають утворенню нальоту.
  • Біле м’ясо. Кролик, курка, індичка – хороші джерела білка та інших корисних речовин, які необхідні для відновлення тканин, зубів. До того ж у такому м’ясі відсутні пігменти, здатні змінити колір емалі.
  • Фрукти та овочі. Яблука (ліпше запечені), банани, груші, картопля, будь-яка капуста (брюссельську та броколі краще вживати в запеченому вигляді або відвареними на пару), кабачки, огірки, квасоля – всі ці продукти не лише безпечні, а й корисні. Вони не мають яскравих пігментів, які могли б пофарбувати зуби, і забезпечують організм необхідними вітамінами та мікроелементами.
  • Крупи. Під час білої дієти можна вводити в раціон практично всі крупи (як у вигляді гарніру, так і самостійної страви) – вівсянку, рис, пшоно тощо. У них немає фарбувальних речовин, тому вони не залишають слідів на емалі.
  • Хліб, макаронні вироби. Дозволено вживання цільнозернового хліба, але бажано без скоринки, також можна вживати макарони та спагеті з білого борошна, рисову локшину. У них міститься чимало корисних компонентів, зокрема вітамін D, що сприяє кращому засвоєнню кальцію.
  • Сир тофу. Сир із сої – чудове джерело фосфору і кальцію, необхідних для відновлення емалі.

Якщо під час прозорої дієти захотілося солодкого – як десерт можна зупинитися на білому шоколаді або зефірі. Також це можуть бути збиті вершки або манний пудинг.

Поверніть собі посмішку якомога раніше!
Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Поради стоматологів для закріплення результату

Щоб ефект від процедури відбілювання зубів тішив довгий час, потрібно не тільки дотримуватися білої дієти, а й виконувати деякі вказівки лікаря.

  1. Чистити зуби м’якою щіткою без натиску, користуватися зубною пастою з мінералами для зміцнення і захисту емалі.
  2. Щоразу після їжі полоскати рот теплою водою.
  3. Щоб уникнути підвищення чутливості зубів, страви та напої слід вживати в теплому вигляді.
  4. У перші 2-3 дні після процедури жінкам не варто фарбувати губи помадою, особливо яскравою.

Фахівці “Родинної стоматології” не тільки проведуть якісне відбілювання зубів з використанням новітніх технологій і препаратів, а й обов’язково розкажуть, що потрібно робити для тривалого збереження ефекту. Адже наші стоматологи зацікавлені в тому, щоб результат їхньої роботи радував пацієнтів якомога довше!

Автор статті:

Лікар-стоматолог

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Схожі статті
Сертифікати наших спеціалістів

Що про нас говорять клієнти

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле