Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Процедура професійного відбілювання зубів дає змогу досягти білосніжної усмішки навіть у разі сильного потемніння емалі. Однак для збереження отриманого ефекту важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога, особливо так званої білої (прозорої) дієти. Як вона працює і чому її важливо дотримуватися після відбілювання зубів – саме цьому присвячена стаття.
Біла дієта – це особливий харчовий раціон, розроблений стоматологами спільно з дієтологами, який виключає напої та продукти з пігментами, здатними забарвити емаль.
Після процедури з відновлення білизни зуби стають більш чутливими до зовнішніх подразників – холодного, гарячого, солодкого, кислого, фарбувальних речовин. Це пов’язано з тимчасовим ослабленням захисного шару на зубах, що виникає через вплив відбілювальних компонентів, які проникають в емаль і руйнують пігменти, що зумовлюють її потемніння. Тимчасово стаючи мікропористою після процедури, емаль може легко змінити колір під дією харчових барвників, що негативно позначиться на результаті відбілювання.
Щоб уникнути появи плям і збереження рівномірного кольору емалі, вкрай важливо ненадовго змінити свій раціон і прибрати з нього “заборонені” продукти. Скільки часу варто дотримуватися білої дієти? Найважливішими є перші дві доби після процедури – у цей період зуби особливо чутливі, тому потрібно їх захистити від будь-яких подразників. У середньому лікарі радять обмежити вживання певних продуктів не менше ніж на 5-7 днів. Однак для максимального результату краще продовжити її до 1-2 тижнів.
Крім збереження білосніжної посмішки, виключення з раціону деяких напоїв і продуктів, які здебільшого є не надто корисними, має й інший позитивний вплив на організм. Зокрема, пацієнти відзначають невелике зниження ваги внаслідок вживання страв, що складаються зі світлих продуктів (переважно білкових). Вони є менш калорійними, довгий час зберігають відчуття ситості та покращують метаболізм. Також прозора дієта підходить навіть алергікам.
Для збереження відбілювального ефекту після процедури, слід відмовитися або в крайньому разі максимально обмежити споживання продуктів, що містять пігменти.
Ефект після відбілювання також знижують шкідливі звички. Нікотин і смоли, що містяться в тютюновому димі, швидко забарвлюють зуби в жовтий або коричневий колір. А алкоголь, навіть безбарвний, може подразнювати ясна й емаль, тим самим підвищуючи їхню чутливість до подразників.
Під час складання меню слід обирати продукти нейтрального кольору, які багаті на компоненти, що позитивно впливають на зуби. Їх список чималий, тому під час білої дієти не доведеться голодувати.
Якщо під час прозорої дієти захотілося солодкого – як десерт можна зупинитися на білому шоколаді або зефірі. Також це можуть бути збиті вершки або манний пудинг.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Щоб ефект від процедури відбілювання зубів тішив довгий час, потрібно не тільки дотримуватися білої дієти, а й виконувати деякі вказівки лікаря.
Фахівці “Родинної стоматології” не тільки проведуть якісне відбілювання зубів з використанням новітніх технологій і препаратів, а й обов’язково розкажуть, що потрібно робити для тривалого збереження ефекту. Адже наші стоматологи зацікавлені в тому, щоб результат їхньої роботи радував пацієнтів якомога довше!
Нумерація зубів в стоматології: зубна формула людини
Чому відбувається відторгнення імпланта: ознаки та причини
Що таке дистальний прикус та методи його лікування
Догляд за зубами після відбілювання зубів: рекомендації стоматологів
Коли потрібно видаляти зуби мудрості, а коли варто зберегти вісімки?
Як часто потрібно робити гігієнічну чистку зубів у стоматолога
Що таке рецесія ясен, які її причини, симптоми та методи лікування
Харчування після встановлення брекетів: що можна їсти та яких продуктів уникати
Що таке абатмент зубного імпланта та яка його функція
Чи боляче встановлювати, носити та знімати брекети?
Що таке пародонтоз, які його причини, симптоми та методи лікування
Принцип роботи брекетів: як брекети вирівнюють зуби, виправляючи прикус
Чому хрустить щелепа біля вуха та як цього позбутися
Які краще вибрати брекети: металеві чи керамічні
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
Які зубні протези краще вибрати: найдешевші та найдорожчі варіанти
Лікування зубів з брекетами: що потрібно знати?
Знеболення у стоматології: все про види анестезії
© 2025 Родинна Стоматологія