Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Серед стоматологічних захворювань стоматит є одним із найпоширеніших, він уражає слизову рота як у дорослих, так і дітей. Супроводжуючись появою виразок, хвороба спричиняє біль, дискомфорт і ускладнює прийом їжі. Хочемо розповісти про найбільш ефективні засоби, які допоможуть позбутися від неприємних симптомів запалення та швидко повернутися до нормального життя.
Найпопулярніші способи лікування захворювання. Вони допомагають зменшити запалення, знижують активність хвороботворних мікроорганізмів та прискорюють загоєння.
Простота використання, доступність, ефективність – саме такими властивостями володіють певні склади, багато з яких часто є в домашній аптечці. Розглянемо найпоширеніші.
Для зменшення запалення та пришвидшення загоєння слизової використовують настоянку календули. Для полоскання засіб розводять у теплій воді з розрахунку 10-15 крапель на склянку. Також можна самостійно приготувати відвар ромашки. Для цього беруть 1 ст. л. сухої ромашки та заливають 1 склянкою окропу, настоюють близько 20 хвилин.
Для ефективності полоскати рот розчинами слід 3-4 рази на день після їжі. Водночас після такого лікування рекомендується не пити та не їсти близько 30 хвилин, щоб препарати максимально проявили свою дію.
Для лікування захворювання також застосовують засоби в таблетованій формі, які допомагають боротися з інфекцією та запаленням, знімають біль і прискорюють відновлення тканин.
Щоб організму було легше впоратися з інфекцією, разом з основним лікуванням зазвичай призначають прийом імуномодуляторів, таких як “Віферон” або “Імудон”. Якщо стоматит супроводжується сильними больовими відчуттями, можна приймати таблетки зі знеболювальним ефектом на основі парацетамолу або ібупрофену.
Для зняття неприємної симптоматики та прискорення одужання нерідко застосовують мазі. Їх підбирають залежно від особливостей перебігу захворювання.
Окрім цього, широко застосовуються мазі на основі обліпихової олії або календули. Вони мають сильну антисептичну дію та сприяють загоєнню виразок.
Перед застосуванням мазі слід ретельно прополоскати рот антисептичним розчином, наприклад, “Хлоргексидином”. Після цього засіб точково наноситься на уражені ділянки за допомогою ватної палички. Після нанесення не рекомендується їсти та пити протягом 30 хвилин. Застосовувати мазь слід суворо за інструкцією та призначенням лікаря.
Коли мова йде про малюків, то насамперед важливо ознайомитися з віковими обмеженнями при прийомі медикаментів. Вивчивши рекомендації лікарів та відгуки батьків, ми склали список перевірених препаратів, серед яких ви точно знайдете для своєї дитини найефективніший засіб від стоматиту.
У цьому віці стоматит часто спричинений бактеріальною інфекцією, тому основне лікування спрямоване на використання антисептиків. Одним із найбільш ефективних препаратів є “Хлоргексидин”, який застосовують для обробки слизової рота у вигляді розчину або спрею. Для малюків також підходять гелі “Камістад Бебі”, “Камідент-Здоров’я” та “Калгель”, які знімають запалення та зменшують больові відчуття в ротовій порожнині.
Стоматит у дітей цього віку часто має вірусну природу, що потребує застосування противірусних препаратів. Для боротьби з вірусами можна використовувати оксолінову мазь. Вона наноситься тонким шаром на уражені ділянки кілька разів на день. Також можна використовувати гелі, такі як “Дентагель”, який поєднує антисептичні та протизапальні властивості, що сприяє зниженню запалення та пришвидшує відновлення пошкодженої слизової рота. Окрім цього, для обробки ерозій можна використовувати ранозагоювальні мазі, такі як “Холісал”.
Стоматит у підлітковому віці потребує більш комплексного підходу, що охоплює не лише протизапальні, а й ранозагоювальні та імуномодулюючі засоби. Лікарі часто призначають “Метрогіл Дента” – мазь, яка містить метронідазол та хлоргексидин, та ефективно бореться з інфекцією, знижуючи запалення та запобігаючи ускладненням.
Для полегшення симптомів використовують гелі “Камістад” та “Холісал”. Також застосовується метилурацил для пришвидшення регенерації тканин, а для зняття больового синдрому – таблетки “Лісобакт” та “Лізак”.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Стоматит може бути спричинений різними збудниками – бактеріями, вірусами чи грибами. Для того щоб лікування було ефективним, необхідно обрати препарат, який діє саме на той збудник, що спричиняє захворювання. Тому важливо звернутися до лікаря, який проведе діагностику та визначить відповідне лікування. Не варто відкладати візит, оскільки на початковій стадії стоматит лікується швидше і простіше. В іншому випадку захворювання може перейти в хронічну форму, що призведе до постійного дискомфорту, ускладнить процес одужання та підвищить імовірність ускладнень.
Фахівці “Родинної стоматології” проведуть ретельне обстеження та призначать індивідуальне лікування, орієнтуючись на тип захворювання та стан пацієнта. Це забезпечить якісне та безпечне лікування, спрямоване на збереження здоров’я зубів і ясен.
Знеболення у стоматології: все про види анестезії
Що таке початковий карієс: як попередити та лікувати
Брекети і зуби мудрості: чи потрібно видаляти зуби мудрості для брекетів
Протипоказання до встановлення зубних імплантів
Що таке бруксизм, або скрегіт зубами у дітей та дорослих
Види неправильного прикусу: наслідки для здоров'я та шляхи виправлення
Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
© 2024 Родинна Стоматологія