Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Стоматологічні проблеми часто розвиваються непомітно і без виражених симптомів, тому багато пацієнтів помічають проблему лише тоді, коли з’являється набряк. Це неприємний стан, що спричиняє значний дискомфорт, може бути ознакою серйозного ускладнення і має неестетичний вигляд. Саме тому важливо знати, як правильно діяти, якщо опухла щока від зуба, та які заходи можна вжити в домашніх умовах до звернення до стоматолога.
Перш ніж починати будь-які дії, важливо спробувати з’ясувати, що саме спричинило проблему. Найкраще з цим впораються фахівці “Родинної Стоматології” — звертайтеся до нас, і ми допоможемо швидко та комфортно позбутися стоматологічних проблем.
Однак, бувають ситуації, коли немає можливості негайно потрапити до фахівця, особливо якщо неприємні симптоми виникають ввечері або вночі, коли клініки вже не працюють. Якщо швидко отримати консультацію лікаря неможливо, а набряк спричиняє значний дискомфорт, варто спробувати самостійно визначити причину для полегшення свого стану до візиту до стоматолога.
Набряк щоки може бути спричинений різними факторами, такими як бактеріальні або вірусні інфекції, травми, алергічні реакції або інші стоматологічні проблеми. Визначити точну природу захворювання в домашніх умовах складно, але можна припустити причину, уважно аналізуючи супутні симптоми.
Коли набряк супроводжується зубним болем, важливо звернути увагу на можливі причини, які могли його спровокувати:
Якщо набряк є незначним, не спричиняє сильного дискомфорту і починає зникати через 1-2 дні після стоматологічного втручання — вірогідно це є нормальним процесом загоєння. Проте, якщо набряк сильно виражений, супроводжується інтенсивним болем або іншими тривожними симптомами (підвищення температури, почервоніння), необхідно негайно звернутися до лікаря, оскільки це може свідчити про інфекцію.
З такими симптомами пацієнти найчастіше стикаються після складного лікування — глибокого карієсу, пульпіту та інших захворювань. Це може бути результатом алергічної реакції на пломбувальний матеріал або просто реакцією організму на травму, яка виникла під час лікування. Такий симптом також може з’явитися після видалення нервів із зуба, коли болю немає, але набряк є природною відповіддю організму на процес загоєння.
Здебільшого припухлість щоки без болю після стоматологічних процедур є нормальним явищем, особливо якщо загальний стан пацієнта не викликає занепокоєння. Проте якщо з’являється ломота в тілі, підвищується температура або виникають інші ознаки запалення, це може свідчити про початок інфекційного процесу. У такому випадку слід якомога швидше звернутися до лікаря для отримання рекомендацій та подальшого лікування.
Набряклість обличчя після стоматологічного лікування часто є нормою, однак важливо вміти розпізнати, коли він свідчить про ускладнення. Слід не відкладати звернення до стоматології, якщо набряк супроводжується такими симптомами:
Якщо ви помічаєте ці ознаки, важливо полегшити стан вдома симптоматичним лікуванням, але це не замінює візит до лікаря. Ігнорування проблеми може призвести до серйозних ускладнень.
Сильне опухання щоки вимагає обов’язкової консультації стоматолога, проте не завжди є можливість швидко потрапити на прийом. Щоб полегшити симптоми до візиту до лікаря, варто знати, як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах.
Найкращий спосіб уникнути набряку — це профілактичні заходи після лікування зубів. Дотримання рекомендацій лікаря, правильне харчування, відпочинок і ретельна гігієна ротової порожнини значно знижують ризик його появи. Якщо він і виникне, то не буде тривалим і швидко зникне.
Зменшити неприємний симптом допоможе застосування місцевої терапії. Вибір способу лікування залежить від причини появи набряку.
Опухання щоки може бути спричинене алергічною реакцією на матеріали, використані під час стоматологічного лікування, наприклад, пломби або анестетики. У такому випадку слід негайно зв’язатися з лікарем для корекції лікування. Лікар може рекомендувати прийом антигістамінних препаратів, наприклад, Тавегіла, щоб зменшити прояви алергії. За потреби може знадобитися заміна пломби чи протеза.
Холодний компрес допоможе зменшити набряк і полегшити біль, але його можна застосовувати лише у випадку травми або після стоматологічних процедур. Якщо набряк спричинений інфекцією чи запаленням, компрес не принесе користі.
Для компресу можна використати пакет з льодом, загорнутий у рушник, або інший холодний предмет із морозильної камери. Прикладати компрес до набряклої ділянки слід обережно, не натискаючи, і тримати не більше 15 хвилин. Процедуру можна повторювати 2-3 рази на день. Холод найбільш ефективний у перші 24-48 годин після травми або втручання.
Ополіскування є ефективним способом очищення ротової порожнини від патогенних мікроорганізмів та допомагає зняти запалення. При виникненні набряку внаслідок проблем ротової порожнини цей метод може швидко полегшити стан і навіть усунути проблему в деяких випадках.
Ефективний розчин для ополіскування можна приготувати лише з двох інгредієнтів, що є на кожній кухні — з води та солі. Для цього потрібно розігріти склянку води до кімнатної температури та розчинити у ній половину чайної ложки солі. Отриманий засіб можна використовувати 2-3 рази на день — ополіскування таким розчином забезпечить антибактеріальну та антисептичну дію. До цього ополіскувача також можна додати чверть чайної ложки соди, адже вона також чудово допомагає боротися з запаленням.
Окрім цього, добре підходять настої з трав, таких як кора дуба, календула, ромашка або шавлія. Якщо набряк сильний, рекомендується використовувати аптечні антисептики, наприклад, мірамістин, хлоргексидин, або спеціальні ротові ополіскувачі, рекомендовані стоматологом.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Після стоматологічних процедур припухлість обличчя часто є нормальним явищем, однак важливо дотримуватися рекомендацій, щоб полегшити стан і уникнути ускладнень. У “Родинній Стоматології” рекомендують дотримуватися таких правил під час реабілітації:
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете мінімізувати припухлість обличчя після лікування та сприяти швидкому відновленню. Якщо ж набряк не зникає або спричиняє дискомфорт, варто повторно звернутися до фахівця.
Набряк не завжди є ознакою серйозних проблем, але його не варто ігнорувати. Для вчасного виявлення ускладнень важливо уважно стежити за перебігом симптомів і звернутися до стоматолога, якщо набряк не зникає протягом двох діб.
Не слід прикладати гарячі компреси до щоки, оскільки за наявності болю це може свідчити про інфекцію, а тепло лише сприятиме швидшому поширенню запалення в тканинах. Масаж набряклого місця також протипоказаний, адже це може призвести до глибшого проникнення патогенних мікроорганізмів у м’які тканини.
Під час набряку варто уникати вживання гарячих і холодних продуктів, а також страв із надмірною кількістю гострих, солодких або твердих інгредієнтів, що потребують інтенсивного жування.
Якщо набряк спричиняє значний дискомфорт, не намагайтеся самостійно лікувати його вдома, оскільки це може погіршити ситуацію. Звертайтеся до “Родинної Стоматології” — тут вам нададуть ефективне рішення для швидкого усунення проблеми.
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
Як запобігти карієсу: профілактика карієсу у дітей та дорослих
© 2024 Родинна Стоматологія