Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Раніше проблему відсутності зубів розв’язували шляхом встановлення мостоподібних протезів, які вимагали обточування сусідніх одиниць, що виконують роль опори. Але з появою імплантів ситуація кардинально змінилася, починаючи від відсутності необхідності в препаруванні і закінчуючи високою естетикою. На даний момент існує чимало варіантів зубних імплантів, про які ми і хочемо розповісти.
Імплант – штучний аналог кореня втраченого зуба, який дає змогу відновити зубний ряд, повернувши йому функціональність і красу. Імплантуючись у кістку щелепи, він стає надійною основою для конструкції, яка повністю імітує натуральний зуб. Крім цього штучні корені часто застосовують в протезуванні на імплантатах як опору для знімних протезів.
Зазвичай зубний протез складається з трьох частин: імпланта – металевого штифта, імплантованого в кістку, абатмента – сполучної ланки між імплантом і коронкою, і коронки – видимої частини зуба. З огляду на те, яке навантаження буде відчувати штифт і що він повинен створювати міцну, довговічну основу, цілком зрозуміло, що матеріал виготовлення повинен відповідати цим вимогам.
Матеріали, що використовуються для зубних імплантів:
Вибір матеріалу залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і специфіки імплантації.
Імпланти поділяються на два основних типи. У першому випадку це монолітна конструкція, в якій штифт і абатмент (штучна культя зуба) є одним цілим. Зазвичай такі вироби використовуються під час одноетапного встановлення імпланта, коли процедура проводиться за один візит до фахівця. У цьому випадку в день операції або протягом кількох днів після неї на імплант фіксується коронка або міст, тобто він одразу навантажується.
Другий тип представлений конструкціями, у яких штифт і абатмент є окремими частинами. Зазвичай вони застосовуються для двоетапної імплантації, коли спочатку вживлюють імплант, а встановлення абатмента та протеза проводять за 3-6 місяців після його повної остеоінтеграції (зрощення з кістковою тканиною).
Оскільки імплант заміщує корінь втраченого зуба, то й зовні він має йому відповідати – так вважають багато пацієнтів. Однак насправді лікарі застосовують штифти різної форми, від чого залежить місце їхнього встановлення та інші особливості імплантації.
Класичні штифти конічної або циліндричної форми, які за зовнішнім виглядом повністю імітують природні корені. Вони знаходять застосування у 90% випадків імплантації. Довжина й діаметр штифта варіюються залежно від стану щелепної кістки. У зв’язку з природним зовнішнім виглядом коренеподібні імпланти підходять більшості пацієнтів з достатнім об’ємом кісткової тканини.
Зубні імпланти плоскої та видовженої форми у вигляді пластини, на якій фіксується один або кілька штифтів. Цілісна та дуже вузька конструкція зазвичай виготовляється з шорсткою поверхнею та отворами, що необхідно для швидкого зрощення титанової пластини з кістковою тканиною. Такі особливості пов’язані з тим, що пластинчасті імпланти обирають переважно при атрофії щелепної кістки, коли стандартні штифти неможливо встановити без проведення синус-ліфтингу. Їх значною перевагою є більш доступна вартість. Але щоб такі конструкції зафіксувати в щелепі, лікарю доводиться розрізати довгу ділянку кістки, що доволі травматично. Та й через нерівномірний розподіл навантаження пластинчасті імпланти, зазвичай, обирають для відновлення передніх зубів.
Різновид імплантів, що складаються з вертикального циліндра і закріпленої до нього горизонтальної пластини. Сьогодні вони знаходять застосування лише у виняткових випадках, коли через тонку або недостатню кісткову тканину встановити інші конструкції неможливо або ж кісткова пластика протипоказана. Також вони підходять у випадках, коли потрібно відновити зуб у складних анатомічних зонах, наприклад, в ділянці нижньощелепного нерва. Комбінована форма дає змогу зменшити ризик перевантаження окремих ділянок кістки, що знижує ймовірність резорбції (руйнування) кісткової тканини.
Сучасне й ефективне рішення для відновлення зубів, що поєднує мінімальну інвазивність з високою функціональністю. Від класичних штифтів міні-імпланти відрізняються лише діаметром – вони не перевищують 2 мм. У зв’язку з мініатюрністю такі штифти просто вгвинчують у слизову без її попереднього розрізу. Однак у класичній імплантації такі міні-штифти не використовуються, оскільки не здатні забезпечити коронкам надійну опору. Вони знаходять застосування у випадках, коли необхідно покращити фіксацію знімного протеза, встановити невеликі мости в місцях з сильною атрофією кістки або як опору для тимчасових коронок. Також вони часто застосовуються в ортодонтичному лікуванні брекетами – мініатюрні імпланти фіксують на яснах і використовують як опору.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
У сучасній імплантології застосовується кілька видів імплантів зуба, що відрізняються за місцем встановлення:
Також існують базальні імпланти, що встановлюються в глибокі шари кістки, які зберігають щільність навіть при сильній атрофії верхніх. Однак вони підходять далеко не для всіх клінічних випадків, а їхнє встановлення пов’язане з більшою травматичністю, ніж при фіксації класичних варіантів.
Під час проведення імплантації лікарі використовують штифти різних компаній, які зарекомендували себе як надійні виробники з відмінною репутацією у всьому світі.
Імплантати ізраїльської компанії Alpha-Bio Tec виготовляють із високоякісного медичного титану, забезпечуючи міцність і біосумісність. Їхня конічна форма й особливий дизайн спіральної різьби сприяють винятковій стабільності, особливо на початковому етапі після встановлення. Технологія NanoTec забезпечує максимальну біосумісність поверхні імплантів з тканинами організму, створюючи оптимальні умови для остеоінтеграції.
Широкий асортимент моделей дає змогу підібрати оптимальне рішення для кожного пацієнта, з огляду на індивідуальні особливості та потреби.
Імпланти Nobel Biocare – продукція швейцарського бренду, яка посідає провідні позиції у сфері преміальної імплантації. Вони створені з використанням передових технологій, включно з унікальною поверхнею TiUnite, яка забезпечує швидку і надійну остеоінтеграцію, мінімізуючи ризики ускладнень. Імпланти мають анатомічно адаптований дизайн, який гарантує високу первинну стабільність навіть у складних клінічних випадках. Широкий вибір систем дає змогу використовувати їх як для класичної двоетапної, так і для одномоментної імплантації. Ці імпланти забезпечують довговічний результат, відмінну функціональність і природний вигляд.
Стоматологічні імпланти корейського виробника Osstem Implant вирізняються високою первинною стабільністю й адаптовані для складних клінічних випадків, включно з одномоментною імплантацією. Системи охоплюють моделі з вузьким діаметром для тимчасових і постійних протезів, а також широкі імплантати, які забезпечують відмінну фіксацію в умовах дефіциту кісткової тканини. Унікальна здатність до самонарізання спрощує встановлення і гарантує довгострокові результати, що робить Osstem одним із лідерів у галузі імплантології.
Завдяки великому досвіду роботи в галузі імплантології, фахівці “Родинної стоматології” підберуть оптимальний варіант імплантів, ґрунтуючись на особливостях клінічного випадку та індивідуальних потребах пацієнта. Це стане гарантією якісного результату у вигляді повного відновлення функціональності та естетики зубного ряду.
Як довго заживає рана після видалення зуба
Що таке вініри та чому це найкраще рішення для ідеальної усмішки
Що таке ретейнери та чому їх потрібно носити після брекетів
Що таке галітоз, чому виникає неприємний запах з рота та як його позбутися
Нумерація зубів в стоматології: зубна формула людини
Чому відбувається відторгнення імпланта: ознаки та причини
Що таке дистальний прикус та методи його лікування
Догляд за зубами після відбілювання зубів: рекомендації стоматологів
Коли потрібно видаляти зуби мудрості, а коли варто зберегти вісімки?
Як часто потрібно робити гігієнічну чистку зубів у стоматолога
Що таке рецесія ясен, які її причини, симптоми та методи лікування
Харчування після встановлення брекетів: що можна їсти та яких продуктів уникати
Що таке абатмент зубного імпланта та яка його функція
Чи боляче встановлювати, носити та знімати брекети?
Що таке пародонтоз, які його причини, симптоми та методи лікування
Принцип роботи брекетів: як брекети вирівнюють зуби, виправляючи прикус
Чому хрустить щелепа біля вуха та як цього позбутися
Які краще вибрати брекети: металеві чи керамічні
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
© 2025 Родинна Стоматологія