Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Імплантація вважається найпрогресивнішим і найефективнішим способом заміни відсутніх зубів. Неважливо, бракує вам одного чи багатьох зубів, імплантологічне лікування допоможе розв’язати ортодонтичні проблеми будь-якої складності. Сьогодні хочемо розповісти, скільки часу займає імплантація, щоб ви знали, до чого готуватися.
Встановлення імплантів – непростий процес, що займає певний час. Це пов’язано не тільки з тим, що процедура є хірургічною операцією, а й із факторами, які можуть збільшити терміни її виконання.
Чим краща структура кістки щелепи, тим швидше відбувається остеоінтеграція (приживлення імпланта). Якщо кількості кісткової тканини недостатньо, то може знадобитися проведення синус-ліфтингу – її попереднє нарощування. Відповідно, це збільшить час загального процесу.
У разі відсутності проблем зі здоров’ям процес відновлення проходить швидше. Хвороби, такі як діабет та аутоімунні захворювання, уповільнюють процес загоєння. Також подовжують час відновлення і збільшують ризик ускладнень шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю).
Якщо в ділянці встановлення імпланта є запальний процес, інфекція або інші проблеми з ротовою порожниною, то для початку необхідно все усунути, вдаючись до засобів і способів, призначених лікарем. Для повного одужання і готовності до протезування може знадобитися як кілька тижнів, так і місяців.
Імплантація, що проводиться в ділянці нижньої щелепи, займає менше часу. Це пояснюється більш щільною структурою кістки, ніж у верхній щелепі. Завдяки цьому вона менше піддається атрофії та сприяє швидшому приживленню штучного кореня.
Крім цього, тривалість загального лікування залежить від кількості встановлюваних імплантів – що більше потрібно відновити зубів, то більше лікарю доведеться виконати роботи.
Протезування на імплантатах – процедура, що складається з певної кількості етапів, що залежить від техніки проведення імплантації і позначається на тривалості загального процесу корекції зубного ряду за допомогою штучних конструкцій.
Типовий спосіб, який підходить більшості пацієнтів і дає передбачуваний результат навіть у випадках, коли потрібно попередньо наростити кісткову тканину. Оскільки вона не передбачає негайного навантаження на штучний корінь, то ймовірність його зміщення мінімальна.
Етапи імплантації:
Порахувати, скільки часу займає імплантація зуба при виборі такої техніки, нескладно. Так, доведеться запастися терпінням приблизно на пів року і морально підготуватися до кількох оперативних втручань. Однак поступова остеоінтеграція без поспіху сприяє більш надійному закріпленню штифта в кістці, що забезпечує конструкції довговічність.
Ця техніка протезування чудово підійде пацієнтам, які хочуть швидко відновити зуби і мають достатню кількість кісткової тканини для якісного встановлення штучної конструкції. У цій ситуації металевий штифт і тимчасова коронка встановлюються за одне відвідування імплантолога під час видалення зуба. Це дає змогу помітно скоротити тривалість лікування, приблизно на кілька місяців, а також уникнути додаткових хірургічних втручань. По суті, за один день пацієнт отримує ідеальну посмішку. Однак у період приживлення потрібно уникати сильного навантаження на імплант, щоб не відбулося його зміщення.
За часом процедура займає близько 1-2 годин. Однак встановлення постійного протеза проводиться тільки через 2-3 місяці.
Протоколи одноетапної імплантації:
Як двоетапна, так і одноетапна методика мають свої особливості та переваги. Тому остаточне рішення під час вибору виду протезування ухвалюють на підставі клінічної картини й анатомічних (фізіологічних) особливостей пацієнта.
Передбачаючи оперативне втручання, імплантація зубного ряду вимагає чіткого планування і виконання всіх медичних рекомендацій. Це є запорукою успішного результату і швидкого відновлення пацієнта.
На початковому етапі проводять діагностику (огляд, комп’ютерну томографію) і лабораторні дослідження, зокрема аналізи крові. Це дає змогу визначити стан слизової, щелепної кістки і здоров’я пацієнта. Обирається оптимальний спосіб встановлення імпланта і безпосередньо його тип. Це може зайняти 1-2 тижні.
За необхідності призначається санація ротової порожнини. Тривалість процедур визначається числом уражених зубів (площею слизових) і складністю патологій. Наприклад, незначні дефекти можна усунути за одне відвідування фахівця, тоді як для лікування гінгівіту може знадобитися 1-2 тижні.
У разі нестачі кісткової тканини робиться пластика – період відновлення кістки може тривати від 3 до 6 місяців.
Для якісного встановлення титанового штифта в кістку щелепи лікар розрізає слизову і за допомогою свердла формує отвір, куди й імплантує штучну конструкцію. Після фіксації заглушки на ясна накладають шви. За часом цей етап може тривати від пів години до 2 годин. На тривалість процедури впливає як тип імпланта, так і кількість штифтів, структура кісткової тканини.
На цьому основний етап протезування на імплантатах вважається завершеним. Тепер важливо, щоб штучна конструкція добре прижилася. Під час остеоінтеграції, яка триває 3-6 місяців, жодні маніпуляції не виконуються.
Після закінчення відновного періоду лікар повторно розрізає слизову оболонку, щоб отримати доступ до імпланта, що прижився. Це потрібно для фіксації формувача слизової. Він необхідний, щоб м’які тканини набули певної форми для подальшого встановлення абатмента, що є сполучною ланкою між штифтом і протезом. Триває така процедура близько 1-2 годин.
Поки ясна набувають правильних контурів, за індивідуальним зліпком у лабораторії виготовляють тимчасову коронку. Через 7-14 днів формувач замінюють абатментом, на який фіксують протез. Тривалість процедури – від пів години до 2 годин. Через 1-2 місяці тимчасову коронку змінюють на постійну.
Загальна тривалість імплантації зубів може становити від кількох місяців до пів року. Водночас основний час займає приживлення титанової конструкції. Незважаючи на те, що вона характеризується високою біосумісністю, процес остеоінтеграції не терпить поспіху.
Також час реабілітації може змінюватися під впливом фізіологічних особливостей пацієнта.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Слід пам’ятати, що чимало залежить не тільки від професіоналізму лікаря, а й правильності післяопераційного догляду. Тому після того, як буде імплантовано штучну конструкцію, не варто нехтувати приписами фахівця. Зокрема потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
Дотримання цих рекомендацій дасть змогу не тільки скоротити час реабілітації після імплантації, а й стане гарантією успішного результату у вигляді гарної посмішки надовго.
Команда професійних імплантологів клініки “Родинна стоматологія” допоможе розв’язати будь-які проблеми з зубами, відновивши їхні природні функції та привабливий зовнішній вигляд. Не відкладайте візит до лікаря, якщо в цьому виникла необхідність! Ми індивідуально підберемо оптимальне рішення для кожного пацієнта, зробивши протезування максимально комфортним для вас. А використання якісних конструкцій і новітніх технологій стане гарантією бездоганного результату!
Протипоказання до встановлення зубних імплантів
Що таке бруксизм, або скрегіт зубами у дітей та дорослих
Види неправильного прикусу: наслідки для здоров'я та шляхи виправлення
Як біла дієта допомагає зберегти результат відбілювання зубів
Що краще вибрати: вініри чи коронки та які між ними відмінності
Що таке абсцес зуба: причини виникнення, симптоми та лікування
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
© 2024 Родинна Стоматологія