Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Виправити різні дефекти зубного ряду можна за допомогою сучасних стоматологічних конструкцій, таких як вініри і коронки. Однак щоб вони прослужили довго і дали очікуваний результат, важливо вибрати підходящий вид реставрації зубів. Про це і поговоримо.
Обидва види протезів використовуються для відновлення і поліпшення зовнішнього вигляду зубів. Але між ними є суттєві відмінності, насамперед за конструкцією.
Вініри – це тонкі накладки на зуби, які фіксуються на їхню передню поверхню. У такий спосіб вони дають змогу поліпшити естетику зубного ряду, приховавши незначні дефекти. Поодинокі мікропротези зазвичай не ставлять, оскільки навіть за умови ретельного підбору відтінку і форми, вони можуть виділятися на фоні сусідніх зубів.
Коронка – своєрідний ковпачок, який покриває весь зуб. Заміщаючи коронкову частину, протез захищає його з усіх боків і відновлює жувальну функцію. Коронки дають змогу усунути серйозніші стоматологічні проблеми, коли зуб сильно зруйнований внаслідок карієсу, механічного пошкодження, з інших причин.
Також існує й інша принципова різниця між коронками та вінірами.
Вініри ставлять винятково на здорові зуби, тобто реставрація не потребує проведення складних маніпуляцій з видалення нервів тощо. У цьому разі лікар лише знімає невеликий шар емалі, що робить процедуру менш інвазивною. Для кращої адгезії з клейовим матеріалом на шліфованій поверхні роблять невеликі насічки, що забезпечує надійність фіксації вінірів і унеможливлює їхнє зміщення.
Коронки вимагають сильнішого обточування зуба. Це необхідно, щоб надати йому конусоподібної форми, необхідної для міцної фіксації протеза. Перед цим лікар виконує депульпування – видаляє нерв і проводить пломбування каналів. Водночас коронку можна фіксувати як на обточений зуб, так і на штифт або імплант. Що краще буде опорою, лікар визначає з огляду на клінічну картину і вподобання пацієнта.
Через малу товщину і нездатність витримувати жувальні навантаження, вініри встановлюють тільки на фронтальні зуби. Однак саме завдяки таким накладкам пацієнти можуть отримати ідеальну “голлівудську” посмішку. Але потрібно бути готовим до того, що знадобиться встановлення щонайменше 4-6 вінірів.
Коронки в цьому плані виграють – їх можна встановлювати як на жувальні, так і фронтальні зуби. У першому випадку їм складно знайти альтернативу. Залежно від кількості одиниць, які потребують протезування, можна встановити як одну, так і кілька коронок.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Найчастіше для виготовлення вінірів використовують кераміку. Це більш доступний варіант з оптимальними показниками естетики та міцності. Однак все ж слід не допускати навантажень на відреставровані зуби, щоб уникнути появи сколів або тріщин на мікропротезах. За належного догляду за керамічними вінірами їхній термін служби може становити до 15 років. До того ж пластинки не схильні до впливу пігментів, тому не темніють з часом і зберігають натуральний колір.
Більш бюджетним варіантом реставрації зубів вінірами є композитні вироби. На відміну від керамічних накладок, які виготовляють за зліпком, композит накладають безпосередньо на зуб пацієнта і полімеризують фотополімерною лампою. Це спрощує процес, але водночас цей матеріал схильний до забарвлення і, зважаючи на невисоку міцність, здатний прослужити близько 3-5 років.
У плані матеріалу коронки дають більше вибору. Для них теж використовують кераміку, але суцільнокерамічні конструкції встановлюють тільки на фронтальну групу, коли важливо відновити красу посмішки за умови сильного руйнування або взагалі відсутності зубів.
Також у стоматологічних клініках можуть запропонувати й інші варіанти:
До речі, з діоксиду цирконію роблять і вініри. Але в будь-якому разі протези з такого матеріалу вважаються найдорожчими. Однак висока ціна цілком компенсується результатом, який пацієнт отримує за підсумком.
Під час вибору конструкцій для реставрації важливо враховувати не тільки стан зубів, побажання пацієнта, а й конкретні показання.
Коронки ставлять у таких випадках:
Вініри ж можуть допомогти за таких проблем:
Думаючи, що вибрати, вініри чи коронки, важливо враховувати стан зубів і цілі протезування. У будь-якому разі не обійтися без консультації лікаря. У клініці “Родинна стоматологія” ви отримаєте кваліфіковану допомогу з будь-яких стоматологічних проблем. Наші фахівці проведуть необхідне обстеження і запропонують найбільш підходящий варіант на основі індивідуальних показань.
Нумерація зубів в стоматології: зубна формула людини
Чому відбувається відторгнення імпланта: ознаки та причини
Що таке дистальний прикус та методи його лікування
Догляд за зубами після відбілювання зубів: рекомендації стоматологів
Коли потрібно видаляти зуби мудрості, а коли варто зберегти вісімки?
Як часто потрібно робити гігієнічну чистку зубів у стоматолога
Що таке рецесія ясен, які її причини, симптоми та методи лікування
Харчування після встановлення брекетів: що можна їсти та яких продуктів уникати
Що таке абатмент зубного імпланта та яка його функція
Чи боляче встановлювати, носити та знімати брекети?
Що таке пародонтоз, які його причини, симптоми та методи лікування
Принцип роботи брекетів: як брекети вирівнюють зуби, виправляючи прикус
Чому хрустить щелепа біля вуха та як цього позбутися
Які краще вибрати брекети: металеві чи керамічні
Скільки часу служать керамічні та композитні вініри
Як працюють еластики, або резинки для брекетів
Які зубні протези краще вибрати: найдешевші та найдорожчі варіанти
Лікування зубів з брекетами: що потрібно знати?
Знеболення у стоматології: все про види анестезії
© 2025 Родинна Стоматологія