Пн-Пт 09:00 - 19:00, Сб 10:00 - 17:00
Проблеми із зубами можуть виникнути в будь-якому віці, навіть у дітей. Однак багато батьків вважають, що молочні зуби однаково змінюватимуться постійними, і якщо вони почорніли – у цьому немає нічого страшного. Хочемо докладніше зупинитися на темі потемніння емалі у дитини і важливості збереження зубів у ранньому віці.
Наліт на зубах чорного кольору – явище, на яке батьки обов’язково мають звернути увагу. Такий сигнал не можна ігнорувати, оскільки це не тільки косметичний дефект, а й високий ризик появи стоматологічних проблем у дорослому житті. Хороше здоров’я молочних зубів важливе, оскільки під ними формуються зачатки постійних. Якщо молочний зуб уражений карієсом або інфекцією, цей процес може поширитися і пошкодити структури, з яких формується постійний.
Зуби у дітей можуть потемніти з різних причин, від чого значною мірою залежить небезпека ситуації. Можливо, чорний наліт не несе ніякої загрози й позбутися його можна завдяки належному догляду за ротовою порожниною. Але буває й так, що без участі фахівця не обійтися. Тому краще звернутися до дитячого стоматолога, щоб правильно оцінити стан зубів і вчасно вжити заходів.
Наліт темного кольору на молочних зубах є досить поширеним явищем. Він може бути як тимчасовим, так і вказувати на наявність проблем із зубами або здоров’ям загалом. У дитячому віці зуби можуть почорніти з низки причин.
Деякі продукти та напої можуть залишати на зубах стійкий наліт темного кольору. До них належать соки, газовані напої, чай, темні ягоди (наприклад, чорниця), харчові барвники, солодощі. Однак такий наліт легко видаляється під час регулярного чищення зубів і, зазвичай, не несе загрози.
Одна з найнебезпечніших причин потемніння емалі. Чорні плями на зубах у дитини можуть бути ознакою початкової стадії каріозного ураження. Якщо карієс не лікувати, то він торкнеться глибших шарів, спричиняючи руйнування зуба і хворобливі відчуття. Зі свого боку основними винуватцями каріозного процесу є бактерії, що мешкають у ротовій порожнині. Вони переробляють цукор і вуглеводи, що залишилися на зубах після їжі, виділяючи кислоту, яка поступово руйнує зубну емаль.
Варто згадати “пляшковий” карієс. Він найчастіше розвивається у маленьких дітей, які тривалий час смокчуть молоко, соки та інші напої з пляшечки, особливо перед сном або під час нічних годувань. Так рештки їжі залишаються в ротовій порожнині впродовж усієї ночі, створюючи сприятливе середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів, що погіршують стан емалі.
Недостатній догляд за зубами – одна з найпоширеніших причин утворення нальоту, зокрема чорного. Якщо дитина рідко чистить зуби або робить це неправильно, на них накопичується бактеріальний наліт, який з часом темніє.
Спостерігати потемніння зубів можна в тому разі, якщо дитина вживає препарати, що призначаються при залізодефіцитній анемії (особливо в рідкій формі). Це відбувається через реакцію іонів заліза зі слиною та компонентами зубної емалі, що призводить до відкладення темного нальоту. Зазвичай після закінчення курсу лікування потемніння зникає. Для зменшення контакту ліків із зубною емаллю їх слід приймати через трубочку або ретельно полоскати рот водою одразу після приймання препарату.
Іноді почорніння зубів у дітей пов’язане з особливостями будови емалі. Якщо у батьків є схильність до дефіциту кальцію, то цілком можливо, що це може передатися дітям і зуби в них будуть більш схильні до карієсу, потемніння. Також аномальний розвиток емалі та зміну її кольору можуть спричиняти генетичні захворювання, такі як гіпоплазія або гіпомінералізація.
Почорніння зубів може бути пов’язане із захворюванням, яке розвивається за надлишку фтору в організмі та призводить до порушення формування зубної емалі. Флюороз проявляється різними симптомами, зокрема плямами на зубах різного кольору – вони можуть варіюватися від ледь помітних білих до темно-коричневих залежно від важкості захворювання. Основною причиною хвороби є вживання занадто великої кількості фтору, який може надходити в організм разом з питною водою, харчовими продуктами, харчовими добавками, фторвмісними зубними пастами.
Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно
*за умови оформлення заявки через сайт
Характерне темне відкладення на зубах у дітей, яке може з’являтися навіть за умови хорошого догляду за ротовою порожниною. Його причина точно не встановлена, але вважається, що це пов’язано з особливостями мікрофлори у роті. Тобто зубні відкладення провокують певні бактерії, які в процесі життєдіяльності виробляють пігмент, що забарвлює наліт у темний колір. Найчастіше таке почорніння емалі можна спостерігати в ранньому віці – на постійних зубах він практично ніколи не з’являється.
озпізнати наліт Прістлі можна за такими ознаками:
Незважаючи на те, що наліт Прістлі не є небезпечним сам по собі, він може негативно впливати на стан зубів, створюючи сприятливе середовище для карієсу. Крім цього, постійна присутність відкладень призводить до подразнення ясен та їхнього запалення, також псується естетика посмішки. Такий наліт легко видаляється в стоматологічному кабінеті за допомогою спеціальних інструментів і паст.
Для знаходження правильних заходів у боротьбі з почорнінням емалі у дитини важливо розуміти причину появи цієї патології. З огляду на це лікар підбирає спосіб, який допоможе швидко й атравматично позбутися будь-яких відкладень.
Для мінімізації ризику появи темного нальоту на молочних зубах фахівці рекомендують дотримуватися комплексних заходів.
Стежити за станом зубів потрібно з раннього віку. Тому не варто нехтувати рекомендаціями і у разі виявлення темного нальоту слід звертатися до лікаря. У “Родинній стоматології” працюють досвідчені фахівці, які не лише знаходять спільну мову з найпримхливішими чи найлякливішими маленькими пацієнтами, а й добирають найефективніші способи збереження здоров’я та привабливості зубів.
Чи можливе встановлення вінірів на криві зуби?
Що таке альвеоліт після видалення зуба: симптоми та лікування
Як зрозуміти, що росте зуб мудрості: головні симптоми
Як зняти набряк щоки від зуба в домашніх умовах
Скільки часу займає імплантація зубів
Що таке резекція кореня зуба: покази та рекомендації
Що таке пришийковий карієс: стадії та лікування
Цирконієві коронки або металокераміка: що краще вибрати
Що таке флюс зуба та як його можна вилікувати
Карієс молочних та постійних зубів у дітей
Можливі наслідки імплантації зубів
Як заспокоїти зубний біль в домашніх умовах
Можливі ускладнення після видалення зуба мудрості та їх профілактика
Чи боляче ставити зубні імпланти
Чому кровоточать ясна: причини та методи лікування
Що таке правильний прикус зубів та яким він має бути
Особливості лікування зубів під час вагітності
Коли та як прорізуються перші зуби у дітей: симптоми та терміни
Що таке перикороніт зуба мудрості: симптоми та лікування
© 2024 Родинна Стоматологія