Пломбування зубів

Пломбування зубів — це спосіб реставрації зуба, що має механічні пошкодження або ураження карієсом. Метод відновлює форму та функції зуба, захищає його від подальших ушкоджень та запобігає проникненню інфекції в пульпу.

"Родинна Стоматологія" — це:
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо
0 +

Покази до пломбування зубів

Процедура рекомендована у випадках, коли різець або моляр втратив свою цілісність внаслідок різних зовнішніх чинників. Однак цей метод відновлення застосовується тільки до певного ступеня руйнування — для значних дефектів він може бути неефективним.

Стоматологи рекомендують пломбування зуба у таких випадках:

  • ураження карієсом;
  • сколи та інші механічні пошкодження;
  • руйнування зубів,
  • спричинене бруксизмом чи звичкою стискання щелепи;
  • випадіння або пошкодження попередньої пломби;
  • пульпіт;
  • періодонтит;
  • стертість емалі.

Пломбування зубів є повністю безпечним стоматологічним методом, який не має обмежень за віком. Його можна застосовувати як у дітей, так і у людей похилого віку. Крім того, ця процедура є безпечною для вагітних жінок та у період лактації.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Процес пломбування зуба

Найчастіше встановлення пломби — це завершення лікування карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших захворювань ротової порожнини. Несвоєчасне звернення до стоматолога може призвести до серйозного ушкодження твердих тканин зуба та поширення інфекції на сусідні одиниці. У важких випадках, коли пацієнт не приділяє уваги зубному болю та не звертається до лікаря, захворювання порожнини рота, які є вогнищем хронічної інфекції, можуть негативно впливати на травну систему, серце та суглоби.

Сучасні стоматологічні процедури проводяться під якісною місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуватиме жодного дискомфорту. Пряма реставрація зуба (безпосередньо в роті пацієнта) відбувається у декілька етапів:

  1. Попередня обробка — знезараження зуба перед лікуванням;
  2. Підготовка — емаль має бути сухою, тому її ізолюють від слини;
  3. Анестезія — введення анестетика у м’які тканини навколо зуба.
  4. Чистка — видалення карієсу та пульпи (якщо до цього є показання) за допомогою бормашини та інших інструментів;
  5. Санація — очищену порожнину лікар додатково знезаражує, щоб запобігти повторному розвитку інфекції;
  6. Встановлення пломби — лікар підбирає матеріал за кольором, щоб він відповідав відтінку коронки пацієнта, після чого заповнює порожнину пломбувальним матеріалом;
  7. Підгонка — проводиться шліфування і полірування для надання гладкості та блиску, як у природної емалі;
  8. Покриття фторлаком — нанесення такого засобу запобігає розвитку карієсу, зміцнює емаль та знижує чутливість зуба.

В залежності від ступеня пошкодження зуба, процедура пломбування може зайняти від одного до кількох візитів до стоматолога. Серйозне ураження може потребувати додаткового часу на лікування. У таких випадках лікар використовує спеціальні ліки, які закладає до порожнини з метою її санації та встановлює спочатку тимчасову пломбу, яка захистить від хворобливих відчуттів до наступного візиту.

Якщо вам потрібно поставити пломбу в Києві, радимо звернутися до нашої клініки «Родинна стоматологія». Ми використовуємо сучасне обладнання, таке як дентальний мікроскоп, що забезпечує найвищу ефективність і точність під час лікування. Завдяки високій збільшувальній здатності мікроскопа, наші лікарі можуть докладно дослідити кількість та розташування кореневих каналів, що дає змогу ретельно очистити та обробити їх. Це гарантує якісне та повне відновлення зуба.

Рекомендується відвідувати стоматолога не рідше ніж раз на пів року, щоб вчасно виявляти проблеми та запобігти їхньому подальшому розвитку. Не чекайте, поки зуб почне боліти, оскільки біль може бути ознакою серйозного ураження тканин зуба, що потребує комплексного лікування.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Види зубних пломб

Зубні пломби поділяються залежно від тривалості їхнього застосування. За таким принципом розрізняють два види: тимчасові та постійні.
Від різновиду залежить не лише ціна на пломбування зуба, а і їхнє призначення. Пломба тимчасового призначення встановлюється лише як проміжний етап лікування. Для цього використовують матеріали, призначені для тимчасового захисту зуба до наступного візиту до лікаря. За певний час пацієнту необхідно повторно звернутися до стоматолога, щоб встановити або нову тимчасову пломбу, або пломбу постійного призначення. Кількість відвідувань із застосуванням тимчасового матеріалу залежить від ступеня ураження зуба.

Тимчасові

Тимчасова пломба виготовляється із пластичних матеріалів, що мають високу стійкість до вологи та невеликого жувального тиску. Ці матеріали використовуються для тимчасового закриття порожнини в тканинах зуба з метою захисту від потрапляння всередину хвороботворних бактерій. Під час проведення лікувальних заходів на зубах, щоб уникнути потрапляння їжі до оголеної пульпи, стоматолог використовує тимчасовий матеріал для закриття цієї ділянки.

Важливо не носити їх довше, ніж це потрібно, оскільки тимчасові матеріали не витримують значного тиску і вони можуть легко випасти або зноситися. Такі пломби легко і швидко встановити, але так само швидко вони втрачають свою ефективність — їхня тривалість служби не перевищує 1-2 тижнів.

Постійні

Постійна пломба виготовляється з міцного, надійного матеріалу, спеціально розробленого для тривалого використання та герметичного закриття зруйнованої ділянки зубної одиниці. Цей тип пломби встановлюють лише після завершення лікування захворювання. На відміну від тимчасового варіанту, постійна пломба здатна витримувати значне жувальне навантаження, легко приймає анатомічну форму та забарвлюється у натуральний колір. Цей виріб майже неможливо помітити, оскільки наші стоматологи виконують роботу так, щоб матеріал не відрізнявся від натуральної емалі ні за кольором, ні за текстурою.

Матеріали пломбування зубів

Відновлення форми зуба може відбуватися з використанням різних матеріалів — це також впливає на те, скільки коштує пломбування зуба. Для проведення процедури застосовуються вироби з цементу, металу, композиту та фотополімеру. Кожен матеріал відрізняється за характеристиками — стоматолог підбирає найкращий варіант залежно від індивідуальної проблеми, способу лікування та вартості процедури.

Цементні

Пломба з цементу — це бюджетний варіант відновлення функцій різця чи моляра. Хоча цей метод допомагає відновити функціональність зуба, його термін ефективності обмежений. З часом пломба втрачає щільність прилягання до емалі, що може призвести до її випадіння або утворення проміжку між цементом та коронкою, через який проникатиме їжа.

Виріб з цементу швидко темніє, зношується та не витримує великого жувального навантаження. Це обумовлено його складом та фізичними властивостями. Через це ці пломби використовуються переважно для лікування молочних зубів або на нежувальних поверхнях, таких як шийка зуба.

Металеві

Для відновлення функцій зубних одиниць використовують два типи металів: амальгаму або золото. Амальгама — це сплав ртуті, срібла, міді та інших металів, що характеризується високою міцністю і довговічністю, здатний прослужити понад 15 років. Незважаючи на вміст ртуті, цей сплав вважається безпечним для організму.

Стоматологічне золото також відоме своєю міцністю і довговічністю, але для його встановлення потрібно відвідати лікаря двічі. Метали зазвичай використовують для жувальних зубів, оскільки вони дуже помітні на зубах через свій металічний блиск і колір. Недоліком є те, що вони несумісні з іншими металевими конструкціями в роті та можуть впливати на сприйняття смаку їжі. Також такий вид реставрації не підходить для людей, що мають алергію на метали.

Композитні

Композитна пломба виготовляється з пластичної сировини на основі пластику і силікатів, що твердне внаслідок хімічної реакції або під дією полімеризаційної лампи (світлокомпозити). Колір виробу з композиту ідентичний відтінку природних зубів, що робить його непомітним для оточення. Цей матеріал підходить як для фронтальних, так і для жувальних зубів і має доступну ціну.

Фотополімерні

Фотополімер — це універсальний матеріал, який відновлює як функціональність, так і естетичний вигляд зубів. Цей метод відновлення ідеально підходить для різців і молярів. Після полірування текстура виробу стає непомітною на дотик та має максимально природний вигляд.
Цей матеріал не спричиняє алергічних реакцій і є повністю безпечним для організму. Він стійкий до впливу кислот та слини й легко переносить великі жувальні навантаження. Фотополімер дорожчий за інші матеріали для пломбування, проте має набагато кращі експлуатаційні характеристики.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування
0 %

Ціни на пломбування зубів

Послуги
Ціна/грн
1
Тимчасова пломба (оксидентин, дентинпаста)
300
2
Тимчасова пломба (фосфат цемент)
300
3
Тимчасова пломба (склоіномерний цемент)
500
4
Build-up (фотополімерна стінка)
600

Лікування кореневих каналів

Послуги
Ціна/грн
1
Інструментальна і медикаментозна обробка каналів в різцях і іклах
1200
2
Інструментальна і медикаментозна обробка каналів в премолярах
1400
3
Інструментальна і медикаментозна обробка каналів в молярах
1600
4
Пломбування кореневих каналів різців та ікл
1200
5
Пломбування кореневих каналів премоляров
1400
6
Пломбування кореневих каналів моляров
1600
7
Накладання девиталізуючої пасти Девіт С
300
8
Тимчасове пломбування корневих каналів пастою Каласепт
500
9
Тимчасове пломбування корневих каналів пастою Метапекс
500
10
Тимчасове пломбування корневих каналів пастою Пульпосептин
300

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Сертифікати наших спеціалістів
Показати більше
Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Відгуки про відбілювання зубів Magic Smile у нас

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле