Лікування карієсу

Лікування карієсу — це стоматологічне втручання, спрямоване на відновлення здоров’я та структури зуба, ушкодженого каріозним процесом. Цю процедуру проводять на різних етапах ураження, починаючи з поверхневого карієсу і закінчуючи глибоким. Ціна лікування карієсу може відрізнятися залежно від ступеня складності та поширення захворювання — якщо вже наявні ускладнення, такі як пульпіт або періодонтит, вартість буде вищою, тому не зволікайте з лікуванням!

Симптоми карієсу

Карієс розвивається на поверхні емалі, поступово розм’якшуючи її. Спочатку він призводить до демінералізації зовнішнього шару, а потім проникає вглиб зуба, руйнуючи дентин. На ранніх стадіях карієс складно виявити самостійно, оскільки його ознаки не очевидні. Діагностувати захворювання до виникнення ускладнень може лише стоматолог, тому важливо регулярно проходити профілактичні огляди.

На різних стадіях розвитку карієсу можна помітити такі симптоми:

  • утворення світлих або темних плям на емалі;
  • поява обідка білого або коричневого кольору на емалі біля ясен;
  • поверхня зуба стає шорсткою — на дотик вона відрізняється від поверхні інших одиниць зубного ряду;
  • дискомфорт при потраплянні холодної або гарячої їжі на уражену ділянку;
  • сильний біль, коли в каріозній порожнині застрягають шматочки їжі.

Ознакою розвитку карієсу також може бути пошкодження флосу під час чистки міжзубного простору. Якщо нитка рветься або розділяється на волокна, є ймовірність, що в проміжках розвивається патологічний процес. Якщо він дістається пульпи — виникає гострий біль, що свідчить про глибокий карієс. Це потребує негайного лікування та загрожує втратою зуба.

Діагностика карієсу

Під час консультації стоматолог спочатку оглядає ротову порожнину, використовуючи стоматологічне дзеркало для огляду зубів з усіх боків. Потім він перевіряє зуби на наявність ушкоджень за допомогою спеціального інструменту, оскільки уражена емаль більш пухка та м’яка порівняно зі здоровою.

Для отримання розгорнутої інформації лікар може використовувати такі діагностичні процедури:

  1. Зондування — за допомогою зонда лікар визначає, наскільки глибоко карієс проник у тверді тканини зуба та чи дістався він до пульпи;
  2. Перкусія — метод фізичного впливу, що допомагає визначити, наскільки інтенсивним є біль пацієнта;
  3. Вітальне фарбування — спосіб, що допомагає виявити ураження на ранніх стадіях. Для цього на емаль наноситься спеціальний розчин, що не змінює колір здорових тканин, проте забарвлює уражені патологічним процесом ділянки;
  4. Люмінесцентний метод — спосіб, призначений для виявлення ранніх ознак захворювання та ушкодження тканин навколо пломби за допомогою ультрафіолету;
  5. Термічна проба — лікар використовує холодну воду, щоб визначити розташування каріозної порожнини.

Для детального огляду каріозних порожнин при середньому та глибокому карієсі фахівець призначає рентгенівське дослідження — КТ чи панорамний знімок щелепи. У ході діагностики лікар озвучить скільки коштує лікування карієсу, адже це залежатиме від ступеня ураження та вибраного методу лікування.

"Родинна Стоматологія" — це:
Років бездоганного сервісу та інновацій
0 +
Здорових посмішок наших пацієнтів
0 +
Кваліфікованих лікарів-стоматологів
0 +
Страхових компаній, з якими ми співпрацюємо
0 +

Види карієсу

Карієс постійних зубів класифікують за локалізацією та стадією розвитку, що допомагає фахівцям розробити оптимальний план лікування.

За розташуванням

Карієс може з’являтися в різних частинах зуба. Залежно від місця його виникнення, розрізняють кілька основних типів:

  • фісурний — розвивається у заглибленнях, розташованих на жувальній поверхні премолярів та молярів;
  • апроксимальний — з’являється в проміжках між зубами;
  • пришийковий — утворюється над яснами, поряд із коренем різця або моляра.

Карієс також може бути первинним, якщо він з’являється на раніше здоровому зубі, або вторинним, якщо виникає на пролікованих в минулому зубах.

За ступенем ураження

На початку розвитку захворювання з’являється каріозна пляма — це початкова стадія, що протікає без симптомів. Іноді помітна зміна кольору емалі, проте здебільшого патологію можна виявити лише за допомогою спеціальних стоматологічних інструментів.

Наступний етап прогресування процесу — це поверхневий карієс, що характеризується шорсткістю та розм’якшенням емалі зубів. У цей час пацієнт може відчувати дискомфорт під час вживання холодної, гарячої, солодкої чи кислої їжі.

Ігнорування симптомів призводить до розвитку середнього карієсу — на цій стадії захворювання проникає всередину різця або моляра, руйнуючи дентин. Плями стають помітними неозброєним оком — вони значно відрізняються від кольору емалі здорових одиниць та не зникають після чистки зубів. Уражена ділянка спричиняє сильний біль під час вживання їжі незалежно від її температури.

Найскладніша стадія — це глибокий карієс. Захворювання руйнує тверді тканини зуба та досягає пульпи (м’якої тканини, пронизаної нервами і судинами), спричиняючи гострий біль. Це може призвести до пульпіту або періодонтиту, що вимагає інвазивного лікування, включно з видаленням нерва або навіть зуба. На ураженій ділянці з’являється порожнина, у якій постійно застрягає їжа та спричиняє неприємний, гнильний запах з рота. У деяких випадках ураження кореня зуба або запалення ясен може призвести до періоститу (флюс), який потребує негайного медичного втручання.

Популярні послуги

Ми надаємо повний спектр стоматологічних послуг з лікування та профілактики зубів, щоб посмішка кожного члена вашої родини була завжди світлою та здоровою

Методи лікування карієсу

Якщо пошкодження емалі знаходиться на стадії плями або поверхневого ураження, вилікувати карієс можна консервативно (за допомогою препаратів). Якщо ж ураження зуба значне — застосовують інвазивне лікування.

Ремінералізація

Цей метод використовується для лікування ранніх стадій карієсу, коли ураження обмежене поверхневою демінералізацією. Він передбачає насичення емалі корисними мікроелементами та мінералами, що сприяє відновленню тканин. Стоматолог проводить процедуру ремінералізації, використовуючи спеціальні аплікації, які прикладають до уражених ділянок. Щоб досягти ефекту, процедуру слід повторювати щодня або через день протягом 10-15 візитів до стоматології.

Фторування

Фторування — це метод лікування, за якого на зубну емаль наносять спеціальний препарат з високим вмістом фторидів. Фтор зміцнює емаль, усуває початковий карієс і має антисептичний ефект, що запобігає подальшому поширенню захворювання. Фторування також можна використовувати в профілактичних цілях, щоб зменшити ризик виникнення карієсу та інших захворювань зубів.

Метод Icon

Для усунення патології використовується спеціальний препарат, що чинить антибактеріальну дію, усуває патологічний процес та заповнює пористість, спричинену поверхневим карієсом. Процедура ефективно видаляє осередок захворювання, відновлює форму та текстуру зуба, водночас маніпуляції стоматолога не спричиняють болю чи дискомфорту для пацієнта.

Шліфування

Спочатку лікар шліфує емаль, використовуючи бор, щоб видалити уражену ділянку, після чого проводить фторування або ремінералізацію для зміцнення емалі.

Пломбування

Якщо захворювання вже почало руйнувати емаль та утворило заглиблення в зубі, стоматолог проводить пломбування. Спочатку уражену ділянку очищають від пошкоджених тканин, після чого проводять реставрацію пломбувальним матеріалом.

Озонотерапія

Озонотерапія — це нова технологія лікування карієсу без використання бору. Спочатку уражену ділянку обробляють протягом 30-60 секунд озоном — газом, що чинить ефективну антибактеріальну дію. Додатково емаль зміцнюють вибраним способом — це може бути ремінералізація або герметизація фісур. Лікування озонотерапією ефективне, запобігає рецидивам та повністю безболісне.

Інвазивне лікування

Інвазивний метод застосовують у випадках середнього або глибокого карієсу. Лікар спочатку видаляє уражені ділянки одним із методів препарування – повітряно-абразивним, лазерним, механічним чи механічно-хімічним. Після цього усуває запалення, заповнює та закриває утворену порожнину пломбою. Інвазивний метод триває довше, ніж способи лікування поверхневої патології — пацієнту необхідно буде відвідати стоматологію декілька разів.

Поверніть собі посмішку якомога раніше! Запишіться зараз

Консультація + план лікування
350 грн безкоштовно 

*за умови оформлення заявки через сайт

Етапи лікування карієсу

Неінвазивні методи лікування карієсу в Києві в клініці «Родинна Стоматологія» не потребують анестезії, адже вони безболісні. Тривалість процедури залежить від обраного методу і вони ефективні тільки для початкових стадій.

При середньому та важкому ураженні карієсом стоматолог використовує інвазивне лікування. Такий метод складається з кількох етапів.

Діагностика

Для визначення глибини ураження та розробки ефективного плану лікування стоматолог призначає рентгенівське дослідження. Лікар обстежує ротову порожнину на наявність ускладнень, таких як пульпіт або періодонтит, які можуть вимагати додаткового лікування і збільшити час терапії.

Анестезія

При середньому та глибокому ураженні карієсом, щоб унеможливити виникнення болю під час видалення уражених тканин, фахівець знеболює потрібну ділянку.

Видалення осередків захворювання

За допомогою бормашини стоматолог видаляє пошкоджені тверді тканини зуба, намагаючись зберегти якомога більше здорових. Під час цієї процедури формується порожнина, яка згодом буде заповнена пломбувальним матеріалом. Якщо у пацієнта діагностовано пульпіт, лікар також видаляє нерви, після чого в порожнину вводиться протизапальний препарат і встановлюється тимчасова пломба. Ліки знаходяться в порожнині зуба протягом 5-7 днів, щоб запобігти інфекції та зменшити запалення. Після цього, під час наступного візиту, стоматолог встановлює постійну пломбу, яка відновлює анатомічну форму зуба і забезпечує його функціональність. 

Пломбування

Після видалення уражених тканин і проведення необхідних процедур, фахівець встановлює постійну пломбу. Цей процес може зайняти деякий час, оскільки важливо ретельно заповнити порожнину, відновити анатомічну форму зуба і забезпечити його нормальні жувальні функції. Завершальний етап — полірування пломби для забезпечення комфортного відчуття під час їжі та уникнення подразнення ясен.

Як запобігти карієсу

Щоб запобігти розвитку карієсу, дотримуйтеся стандартних гігієнічних процедур: чистьте зуби щіткою та зубною пастою двічі на день, а також використовуйте флос для очищення міжзубних проміжків. Стоматологи також рекомендують ополіскувати ротову порожнину після кожного приймання їжі, щоб зменшити кількість бактерій та залишків їжі.

Карієс може швидко розвиватися через дефіцит корисних речовин в організмі, тому важливо мати збалансований раціон, який складається з достатньої кількості вітамінів і мінералів. Слід також зменшити споживання швидких вуглеводів і збільшити кількість твердих продуктів, таких як морква та яблука, які допомагають природно очищувати зуби під час жування.

Один з найефективніших способів запобігання карієсу — це регулярні профілактичні огляди у стоматолога, включно з професійною чисткою зубів. Рекомендований інтервал між такими відвідуваннями становить від 3 до 6 місяців, залежно від індивідуальних потреб та ризиків розвитку карієсу. Ці профілактичні заходи допоможуть виявити проблеми на ранніх стадіях і запобігти їхньому подальшому розвитку.

Використовуємо сучасні методи, матеріали і підходи.
Що це означає для наших пацієнтів?
швидко позбулися дискомфорту після процедури
0 %
стали впевненішими завдяки покращеній посмішці
0 %
відзначили, що результат перевершив очікування
0 %

Ціни на лікування карієсу

Послуги
Ціна/грн
1
Накладання лікувальної, ізолюючої прокладки
200
2
Обробка пломби (корекція по прикусу, шліфування, поліровка)
200
3
Корекція реставрації
1000
4
Покриття пломби захисним композитним герметиком світового твердіння
200
5
Фотополімерна пломба (одна поверхня)
1200
6
Фотополімерна пломба (дві поверхні)
1400
7
Фотополімерна пломба (три поверхні)
1900
8
Естетична фотополімерна композитна реставрація з відтворенням натуральної естетики зуба першого ступеню складності
2200
9
Естетична фотополімерна композитна реставрація з відтворенням натуральної естетики зуба другого ступеню складності
2800
10
Естетична фотополімерна композитна реставрація з відтворенням натуральної естетики зуба третього ступеню складності
3300
11
Пряма композитна реставрація з застосуванням мікроскопу першого ступеню складності
2500
12
Пряма композитна реставрація з застосуванням мікроскопу другого ступеню складності
3500
13
Пряма композитна реставрація з застосуванням мікроскопу третього ступеню складності
4500
14
Застосування кофердаму
200
15
Застосування оптрагейту
200

Професійні лікарі-стоматологи

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Сертифікати наших спеціалістів
Показати більше
Стерильність – запорука вашої безпеки

Будьте впевнені, у нас завжди чисто і стерильно, а значить – безпечно для вас. Для стерилізації ми використовуємо: 

Автоклав MELAG для дезінфекції інструментів

Стерилізація інструментів насиченою парою за температури 134 °C гарантує пацієнтам і персоналу надійний захист від інфекцій. Під дією тиску, тепла та випромінювання зникають усі патогенні мікроорганізми навіть на пустотілих інструментах складної форми. 

Розчин ID 212 Forte для дезінфекції інструментів

Високоефективний концентрат, що не містить у складі альдегіду. Використовується для очищення та дезінфекції стоматологічних інструментів (щипців, пінцетів, зондів, дзеркал тощо). 

Розчин Bacillol AF для обробки поверхонь

Засіб миттєво дезінфікує поверхні, до яких торкається лікар і пацієнт. 

Sterillium Classic Pure для дезінфекції рук

Швидкодіючий засіб для дезінфекції шкіри рук із широким спектром дії. 

Що про нас говорять клієнти

Корисна інформація

Безкоштовна консультація
* Обов'язкове поле
Передзвоніть мені
* Обов'язкове поле
Записатися на прийом
* Обов'язкове поле